Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою було зручним і приємним для вас! Для того, щоб скоротити час очікування, а також дотримуватися соціальної дистанції — зареєструйтесь в бібліотеці он-лайн!.

​ Продовжуємо рубрику #бібліодайджест, випуск #86

Поділіться цією сторінкою:

Оксані Забужко вручили диплом Doctor Honoris Causa Львівського національного університету імені Івана Франка. Про це повідомили на сайті університету. Крім членів Вченої ради, на захід прийшли студенти, заслужені професори й гості. Урочисте засідання відкрив ректор університету Володимир Мельник. Він наголосив на ролі Оксани Забужко в розбудові української державності: «Ми вітаємо відому українську письменницю, філософиню, і вручаємо їй диплом за активну громадську та політичну діяльність, за видатні заслуги в розвитку освіти, науки, культури, суспільно значущий внесок у розбудову української державності та вагоме сприяння розвитку Університету».

Оголосили висунуті мистецькі твори на здобуття Національної премії України імені Тараса Шевченка 2023 року. Про це повідомили на офіційному сайті комітету відзнаки.З повним переліком тих, хто висунутий на здобуття премії, можна ознайомитись на офіційному сайті премії. Національна премія України імені Тараса Шевченка заснована 1961 року. Вона є найвищою в Україні творчою відзнакою за вагомий внесок у розвиток культури та мистецтва. Кожного року може бути присуджено не більше семи Національних премій, а нагородити особу можна один раз за життя. Присуджує відзнаку президент України на підставі рішення комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка.

Журі оголосили довгі списки номінантів літературної премії «Книга року ВВС». Про це повідомили на сайті BBC News Україна. До списку увійшли видання у трьох категоріях: «Книга року ВВС-2023», «Дитяча книга року BBC» та «Книга року ВВС-Есеїстика». До них увійшли 40 видань: 15 художніх книжок, 12 дитячої літератури й 13 видань есеїстики. Фінал конкурсу відбудеться 14 грудня. Переможців оголосять у книгарні Readeat. Лавреати кожної номінації отримають по £1 000 (44 тис. грн), а видавці матимуть право використовувати логотип премії Книга року ВВС у своїх книжках. Премія проводиться у партнерстві з Культурною програмою Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР).

Оголосили довгий список номінантів на Премію імені Юрія Шевельова за найкращу українську книжку есеїстики 2023 року. Про це повідомили в Українському ПЕН. 2023 року на премію номіновані:

Агеєва Віра, «Марсіани на Хрещатику. Літературний Київ початку XX століття» (Віхола);
В’ятрович Володимир, «Наша столітня. Короткі нариси про довгу війну» (Ранок);
Гоменюк Іван, «Мурашник. Нотатки на манжетах історії Галичини, Буковини та Закарпаття» (Віхола);
Громенко Сергій, «Чому Україна виграє?»(Vivat);
Гудима Андрій, «69 спецій для Серця» (Видавництво Старого Лева);
Гуменюк Андрій, «Африка» (Видавництво Старого Лева);
Зарембо Катерина, «Схід українського сонця» (Човен);
Кузнєцова Євгенія, «Мова-меч. Як говорила радянська імперія» (Твоя підпільна гуманітарка);
Михайловський Віталій, «Наші королі — Reges Nostri. Володарі та династії в історії України (1340-1795)» (Темпора);
Михед Олександр, «Позивний для Йова. Хроніки вторгнення» (Видавництво Старого Лева);
Москалець Костянтин, «Спорудження мосту» (Видавництво Старого Лева);
Петросаняк Галина, «Наш сусід Альберт Гофман» (Видавництво 21);
Славінська Ірина, «Повітряна й тривожна книжка» (Vivat);
Содомора Андрій, «Під чужою тінню» (Літопис).

Короткий список мають оголосити до 10 грудня, а лавреата чи лавреатку традиційно оголосять у день народження Юрія Шевельова — 17 грудня.  У межах премії також вручать відзнаку UA: Радіо Культура. Окрім того, капітула премії може вручити спецвідзнаку за внесок у розвиток та популяризацію есеїстики.

Команда KyivMusicFilm перенесла показ документальної стрічки «Іван і Марта» про дисидента Івана Дзюбу та його дружину Марту Дзюбу на невизначений термін. Про це повідомили на фейсбук-сторінці KyivMusicFilm. За їхніми словами, у день старту прокату стало відомо про те, що з юридичного боку стрічка не готова до релізу, тож її покази перенесли. Наразі кінотеатри зупинили продаж квитків та скасували сеанси. Люди, які вже придбали квитки, можуть звернутися до кінотеатрів, щоб повернути кошти.

Щоб дізнатися про все це більше, дивіться випуск за посиланням.

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

  • blog
  • facebook
  • tweetter
  • youtube
  • youtube
  • youtube
  • pinterest
  • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці — Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки):
(044) 288-23-36

(044) 288-30-12
lib@msmb.org.ua

ВГОРУ