Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою було зручним і приємним для вас! Для того, щоб скоротити час очікування, а також дотримуватися соціальної дистанції — зареєструйтесь в бібліотеці он-лайн!.

Продовжуємо рубрику #бібліодайджест, випуск #85

Поділіться цією сторінкою:

Журі літературного конкурсу видавництва «Смолоскип» оголосило лавреатів 2023 року. Відеотрансляцію оголошення переможців провели на фейсбук-сторінці видавництва. Літературний конкурс видавництва «Смолоскип» — щорічний конкурс для молодих українських літераторів та науковців, заснований 1993 року. Вік учасників — від 18 до 28 років. В окремих номінаціях журі визначає лауреатів І, II, III та IV премій.
Лавреатство ІІ ступеня
«Герої Дніпра» (проза) — Андрій Мохна (Київ);
«Нью-Йорк» (проза) — Алла Качанівська (Запоріжжя — New York);
«23 лютого» (поезія) — Даниїл Задорожний (Львів);
«Вони були тут раніше за нас» (поезія) — Дарина Чупат (Київ).
До журі увійшли Ростислав Семків, Олена Гусейнова, Мирослав Лаюк.
У конкурсі перемагали відомі зараз автори та авторки Софія Андрухович, Сергій Жадан, Маріанна Кіяновська, Андрій Кокотюха, Олег Коцарев, Дмитро Лазуткін, Мирослав Лаюк, Тарас Прохасько, Мар’яна Савка, Ірина Шувалова та багато інших.

The New York Times розпочало список нових видань з книжки Сергія Жадана «HOW FIRE DESCENDS: New and Selected Poems» («Як сходить вогонь: нові та вибрані вірші»). Книжка вийшла англійською мовою у перекладі Вірляни Ткач та Ванди Філіпс у Yale University Press. «У цих віршах, зібраних з 2016 по 2022 рік, український поет згадує тяжке становище своїх земляків перед лицем російського імперіалізму та оплакує їхню смерть, “обмежену мовчанням, яке приходить з нею”», — ідеться в описі видання.

Організатори Премії Львова — міста літератури ЮНЕСКО оголосили короткий список номінантів. Про це повідомили на сайті Львівської міської ради. Премія Львова − міста літератури ЮНЕСКО − найбільша літературна премія, яку присуджує міська влада в Україні. Премію заснували для вшанування і надання суспільного резонансу творам сучасної літератури, які артикулюють цінності людяності та будують мости порозуміння, підтримують свободу слова та самовираження, міжкультурну комунікацію та виховання толерантності. До номінації приймали оригінальні або перекладні твори, які були вперше опубліковані українською мовою у 2020 році.
В основний список увійшло 10 книжок:
Інна Ковалишена «Крута історія України від динозаврів до сьогодні»;
Юлія Мусаковська «Бог свободи»;
Олена Стяжкіна «Смерть лева Сесіла мала сенс»;
Сергій Рафальський «Сорокоуст»;
Вікторія Амеліна «Ееесторії екскаватора Еки»;
Дмитро Лазуткін «Закладка»;
Маркіян Прохасько «Мрія про Антарктиду»;
Любов Загоровська, «Моя УПА»;
Артем Чех «Хто ти такий?»;
Євгенія Подобна «Міста живих, міста мертвих. Історії з війни у Бучі та Ірпені».

В Україні заснували нове книжкове видавництво Velorum Publishing. Про це повідомили на сайті видавництва. Velorum Publishing позиціонують себе як видавництво естетичних книжок. У видавництві розповіли, що ідея створення видавництва з'явилась ще влітку 2021 року, коли учасники команди почали збиратися разом і продумувати різні складники процесу: які книжки хотіли б потримати в руках: що цікаво було б перевидати у новому оформленні, якими мають бути логотип і назва тощо. Тоді перший запуск планувався на березень-квітень 2022 року, але через повномасштабне вторгнення і втрату стабільної роботи видавництво відклали.

До дня української писемності та мови бренд «ХУІЗИТ» випустив серію футболок з написами на стінах з різних міст України. Про це бренд повідомив на своєму сайті. «Написи на стінах – це своєрідне мистецтво вуличного маніфесту, це рефлексія на парканах і відповідь на події сьогодення. Ми випустили лімітований дроп футболок з написами, якими говорять стіни в різних містах нашої країни про важливість мови. Розмовляйте українською, бомбіть стіни українською, думайте українською. Мова важлива», — написали творці колекції.

До десятки найкращих вчителів світу за версією премії Global Teacher Prize вперше потрапив учасник з України — вчитель української мови та літератури, переможець Global Teacher Prize Ukraine 2021 Артур Пройдаков. Про це на фейсбук-сторінці повідомили організатори Global Teacher Prize. Global Teacher Prize — всесвітньо відома премія, яку часто називають Нобелівкою для вчителів. Премію заснував Санні Варкі, мільярдер та син шкільної вчительки: його вразило дослідження, яке вказало на дуже низький престиж вчительської професії. Тепер щороку найкращий вчитель отримує 1 мільйон доларів США та можливість вливати на освіту на усій планеті. Потрапивши до десятки найкращих вчителів світу, Артур Пройдаков прагне донести світові, що українські вчителі та освітяни продовжують якісно виконувати свою роботу навіть у часи повномасштабної війни.

Щоб дізнатися про все це більше дивіться випуск за посиланням.

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

  • blog
  • facebook
  • tweetter
  • youtube
  • youtube
  • youtube
  • pinterest
  • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці — Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки):
(044) 288-23-36

(044) 288-30-12
lib@msmb.org.ua

ВГОРУ