Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою було зручним і приємним для вас! Для того, щоб скоротити час очікування, а також дотримуватися соціальної дистанції — зареєструйтесь в бібліотеці он-лайн!.

Продовжуємо рубрику #бібліодайджест, випуск #80

Поділіться цією сторінкою:

На стримінговому сервісові українського кіно Takflix вийшов документальний фільм про Василя Стуса «Ваш Василь». Про це йдеться у повідомленні на сторінці проєкту. У стрічці можна побачити людей, які близько знали митця: сина Дмитра, сестру Марію, однодумців Івана Драча та Левка Лук’яненка, а також Василя Овсієнка, який перебував в одній камері зі Стусом. У назву винесли фразу «Ваш Василь» — так поет підписував свої листи з ув’язнення. У фільмі можна побачити багато особистих історій про Стуса, невідомих широкому загалу: зокрема про те, як Стус протестував на показі «Тіней забутих предків», як переживав смерть Алли Горської та писав вірші в камері. 10% із кожного квитка стримінгова платформа передає фонду «Повернись живим», іще 50% – творцям кіно.

Літературною премією «Зустріч» цьогоріч відзначили роман Софії Андрухович «Амадока». Про це повідомили на офіційному сайті BookForum. До короткого списку премії також потрапили твори Олексія Нікітіна, Іванни Стеф’юк, Іди Фінк та Анни Фрайліх.  Церемонія нагородження премії «Зустріч» відбудеться 5 жовтня під час BookForum 2023 у Львові, й транслюватиметься онлайн.  Роман «Амадока» Софії Андрухович був опублікований у 2020 році львівським «Видавництвом Старого Лева». У 2022 книжка була видана в Австрії, а в серпні 2023 права на переклад «Амадоки» придбало одне з найбільших видавництв світу Simon & Schuster. Премію «Зустріч: Українсько-єврейська літературна премія» присуджують з 2020 року за найкращий твір, що сприяє українсько-єврейському порозумінню, допомагаючи зміцнити позиції України як багатоетнічного суспільства, почергово в двох категоріях: художня література та література нонфікшн.

Букерівська премія оголосила короткий список творів, що претендують на нагороду у 2023 році. Про це повідомили на сайті премії. Букерівська премія (The Man Booker Prize) — одна з найпрестижніших літературних премій англомовного світу й світу загалом. Перше вручення відбулося 1969 року. На Букерівську премію художньої літератури можуть претендувати твори письменників будь-якої національності, написані англійською мовою та опубліковані у Великій Британії чи Ірландії. Шістьох фіналістів обрали з-поміж 13 номінантів довгого списку, яких відібрали з-поміж 163 книжок. До шортлиста увійшли:

Study for Obedience («Навчання слухняності»), Сара Бернштейн;
If I Survive You («Якщо я переживу тебе»), Джонатан Ескоффері;
This Other Eden («Цей інший рай»), Пол Гардінг;
Prophet Song («Пісня пророка»), Пол Лінч;
Western Lane («Західний провулок»), Четна Мару;
The Bee Sting («Укус бджоли»), Пол Мюррей.

У Чернівецькій області розпочалися зйомки екранізації роману Мирослава Дочинця «Вічник. Сповідь на перевалі духу». Про це повідомив начальник Чернівецької ОВА Руслан Запаранюк на своїй фейсбук-сторінці. Роман «Вічник. Сповідь на перевалі духу» розповідає історію представника Карпатської України, який боровся проти всіх, хто приходив завойовувати його землю, поки не потрапив у сталінські табори, де вижив завдяки своїй мудрості, спорідненості з природою та вірі, і допоміг вижити іншим. Події твору розгортаються у різні періоди української історії від 1939 року до кінця 80-х років минулого сторіччя. Мирослав Дочинець — український письменник та журналіст, лавреат Національної премії імені Тараса Шевченка, член Асоціації українських письменників, автор понад 30 книжок. Зйомки філософської драми розпочала українська кінокомпанія «Констант Продакшн». Режисером стрічки став Іван Ніколайчук. Над сценарієм працювали Іван Ніколайчук, Анатолій Крим та американець Карлос де Лос Ріос. У головних ролях Олег Мосійчук, Павло Текучев, Ірина Гришак та Роман Мацюта.

Американські письменники Джонатан Франзен, Джон Грішем, Джордж Мартін та ще 14 інших американських авторів подали до суду на компанію OpenAI. Письменники звинувачують розробників штучного інтелекту у незаконному використанні їхніх творів для навчання бота ChatGPT та піратстві цифрових версій творів. Більшість авторів скаржаться на те, що ChatGPT може переказати зміст їх книжок та доволі точно описати окремі сцени, що можже слугувати доказом того, що ШІ-бот навчали незаконно навчали на цих текстах.

Щоб дізнатися про все це більше, дивіться випуск за посиланням.

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

  • blog
  • facebook
  • tweetter
  • youtube
  • youtube
  • youtube
  • pinterest
  • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці — Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки):
(044) 288-23-36

(044) 288-30-12
lib@msmb.org.ua

ВГОРУ