Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою було зручним і приємним для вас! Для того, щоб скоротити час очікування, а також дотримуватися соціальної дистанції — зареєструйтесь в бібліотеці он-лайн!.

Продовжуємо рубрику #бібліодайджест, випуск #78

Поділіться цією сторінкою:

Запустили проєкт Essence of Ukraine («Суть України»), що розповідає про Україну та її феномен свободи людям із різних країн через книжки відомих українців, а також закликає іноземців донатити на освіту в Україні. Про це повідомили на фейсбук-сторінці стартапу Headway, розробника проєкту та однойменного мобільного застосунку. Увесь контент застосунку доступний користувачам зі 140+ країн у текстовій та аудіоверсії трьома мовами — українською, англійською та іспанською. Проєкт пропонує 480 хвилин читання або слухання 32 анотацій до книжок українців, які розкривають понад 20 тематик: історію, культуру, традиції України, а також її видатних особистостей. Серед анотацій на нонфікшн книжки:
 «Війна за реальність. Як перемагати у світі фейків, правд і спільнот» міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби.
«Зваблення їжею з українським смаком» шеф-кухаря Євгена Клопотенка;
«Шляхетна сила. Моє життя, мій футбол» всесвітньовідомого українського футболіста Андрія Шевченка;
«Країна жіночого роду» історика та журналіста Вахтанга Кіпіані;
«Ukraїner. Країна зсередини 2». 
Також у колекції є добірка з рекомендаціями видатних художніх книжок українських авторів.

 З 11 вересня по 11 жовтня триває приймання книжок українських видавництв на 19-ту премію «Книга року ВВС». Про це повідомили організатори конкурсу. Переможців у номінаціях «Книга року BBC», «Дитяча Книгу року BBC» та «Книга року ВВС – Есеїстика» за 2023 рік. Журі розглядатиме переклади книжок українських авторів, які пишуть усіма мовами України. Автор-переможець у кожній номінації отримає грошову винагороду в еквіваленті 1000 фунтів стерлінгів (приблизно 47 тис. грн). Видавці «Книги року ВВС», «Дитячої книги року ВВС» і «Книги року ВВС – Есеїстика» матимуть право використовувати логотипи книжкової премії ВВС News Україна у своїх наступних виданнях.

У фінському видавництві Tammi вийшла друком книжка журналіста й публіциста Сергія Руденка «Бій за Київ». Про це автор повідомив на своїй фейсбук-сторінці.  У перекладі фінською книжка має назву «Київ — місто героїв».  На обкладинці робота київського фотокореспондента Владислава Мусієнка.  Книжка вийшла також в електронному та аудіоформатах.  «Бій за Київ» — твір про події навколо української столиці на початку повномасштабного вторгнення. Книжка вийшла друком у серпні 2023 року в харківському видавництві «Фабула». Сергій Руденко — ведучий телеканалу «Еспресо», засновник книжкового порталу «Буквоїд», а також автор книжки «Зеленський без гриму», яка була номінантом всеукраїнського рейтингу «Книжка року-2022».

У Києві триває міжнародний дизайнерський фестиваль Design Week, що цьогоріч вперше відбудеться у місті. Design Week вважається найбільшою та найповажнішою подією у сфері дизайну. Через повномасштабну війну Київ не в змозі провести повноцінну подію, тому частина заходів відбудеться у межах Zurich Design Weeks в Цюриху. У межах Kyiv Design Week втілили проєкт Kyiv Posters — це колекція постерів, створена українськими дизайнерами й ілюстраторами спеціально для цього заходу.  До проєкту Kyiv Posters ввійшли роботи Юрія Гуцалюка, Миколи Коваленка, Марії Кінович, Віталіни Лопухіної, Вікторії Лопухіної, Олександри Корчевської, Антона Фірсіка, Артема Гусєва, Davert Tanz, Павла Романюка, Олега Федунчака, Катерини Яцушек, Тетяни Якунової, а також проєкту Odesa city letters («Літери в місті»). У постерах також використані проєкти Кирила Ткачова і Дмитра Растворцева.

Spotify надаватиме передплатникам можливість слухати авдіокнижки без додаткової доплати. Користувачі, котрі мають підписку на сервіс, за кілька місяців отримають доступ до 20 годин прослуховування на місяць.  Spotify презентував сервіс авдіокнижок 2022 року, тоді ж до бібліотеки додали приблизно 300 тисяч книжок, завантаження яких було платним. Тепер Spotify планує запустити безкоштовний пробний період для всіх книжок, щоб оцінити цікавість до прослуховування авдіокнижок на платформі.

Щоб дізнатися про все це більше, дивіться випуск за посиланням.

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

  • blog
  • facebook
  • tweetter
  • youtube
  • youtube
  • youtube
  • pinterest
  • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці — Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки):
(044) 288-23-36

(044) 288-30-12
lib@msmb.org.ua

ВГОРУ