Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою було зручним і приємним для вас! Для того, щоб скоротити час очікування, а також дотримуватися соціальної дистанції — зареєструйтесь в бібліотеці он-лайн!.

Продовжуємо рубрику #бібліодайджест, випуск #68

Поділіться цією сторінкою:

Для українців створили артбук-щоденник рефлексії.  Автори проєкту — видавництво ist publishing спільно з ГО «Музей сучасного мистецтва». Видання створили в межах проєкту «Ти як? Виставка і дискусія», що тривала в Українському Домі. Упорядницею стала мистецтвознавиця й кураторка Галина Глеба. «За кожним рядком таймлайну – події, люди та почуття. Пам’ять кожного з нас закарбувала значно більше, ніж зараз проявлено на цих сторінках. Ініціатори проєкту запрошують кожного та кожну доповнити ці дати особистими спогадами й роздумами. Пригадати, прийняти та прожити ці досвіди через писання – можливо. Зберегти та залишити в історії не тільки пам’ять про події, але й про себе в них – варто», — ідеться в описі до артбука.

Станіслав Асєєв, Тамара Горіха Зерня, Наталія Сняданко й Оксана Забужко потрапили до довгого списку європейської літературної премії «Ангелус».  Про це йдеться на сайті нагороди. До довгого списку потрапили 14 авторів і авторок. Короткий список премії оприлюднять у вересні, а переможця оголосять 14 жовтня. Літературна нагорода Центральної Європи Angelus — літературна відзнака, яку вручають щороку, починаючи із 2006-го, за найкращу прозову книжку, опубліковану польською мовою минулого року. Організатором і фундатором відзнаки є місто Вроцлав. Лавреатом може стати письменник, що походить із Центральної Європи (Австрія, Албанія, Білорусь, Болгарія, Боснія і Герцеговина, Естонія, Латвія, Литва, Македонія, Молдова, Німеччина, Польща, Росія, Румунія, Сербія, Словаччина, Словенія, Угорщина, Україна, Хорватія, Чехія, Чорногорія). Премію вручають за найкращі прозові твори авторам, які у своїх текстах звертаються до найважливіших, найактуальніших тем сучасного світу, дають поштовх до міркувань і глибокого пізнання інших культур.

На сьогодні найстаріший у світі фрагмент книги був виявлений у спеціальній колекції Ґрацького університету (Австрія). Про це йдеться на офіційному сайті закладу.  Під час рутинної роботи над фрагментами папірусу в спеціальних колекціях бібліотеки університету консерваторка Тереза Замміт Лупі натрапила на єгипетський папірус III століття до нашої ери. На ньому спеціалістка помітила сліди шиття, які вказують на те, що папірус мав бути частиною книги у формі кодексу. Фрагмент був знайдений у 1902 році в обгортці мумії. Експерти університету вважають, що оскільки знахідка на 400 років старша за найдавніші відомі нині, «вона ставить під сумнів загальноприйняту хронологію книжкової історії». Найдавніші кодекси, відомі на сьогодні, із доказами зшивання у формі книги, датовані 150-250 роками нашої ери. Два такі приклади містяться в Британській бібліотеці в Лондоні та Бібліотеці Честера Бітті у Дубліні.

У серпні у Києві відкриють книгарню Readeat та онлайн-сервіс для вибору книжок. Про це на своїй фейсбук-сторінці  повідомила головна редакторка проєкту Тетяна Гриньова. Найголовніша місія книгарні та сервісу — збільшити кількість читачів і об’єм прочитаних книжок на людину в Україні. Дмитро Феліксов зазначав, що надихався мережею американських книгарень Barnes & Noble, яка має найбільшу кількість роздрібних точок у США, та мережею кав’ярень Starbucks.

Розділ законопроєкту про англійську мову, що стосується дублювання фільмів у кінотеатрах, мають доопрацювати. Про це  повідомила заступниця голови комітету Верховної Ради з питань гуманітарної й інформаційної політики Євгенія Кравчук в ефірі «Українського радіо». У профільному комітеті проведуть додаткове обговорення, зокрема, щодо незручностей, які можуть виникнути в певних категорій людей під час перегляду фільмів в оригіналі, відзначила Кравчук.  Водночас урядовиця не погодилася, що якщо норму ухвалять у теперішньому вигляді, це зашкодить українському дубляжу. «Український дубляж функціонує не лише для фільмів, які транслюються в кінотеатрах. Є стримінгові платформи, серіали, телебачення, насправді більша частка дубляжу присутня саме там, а не для прокатних фільмів», – відзначила Кравчук.

Книжкова торгівля як фізичними примірниками, так і електронними книжками у країнах Європейського Союзу значно зросла в обсягах порівняно з 2019 роком. Про це йдеться у звіті Федерації європейських видавців (FEP) за 2022-2023 роки.Найбільше наклади від 2019 року зросли в Ісландії, Ірландії, Нідерландах, Норвегії та Фінляндії. Помірне зростання зафіксували в Швеції, Великій Британії, Португалії, Франції, Німеччині, Іспанії та Італії.

Академія образотворчих мистецтв у Варшаві оголосила переможців 28-ї Міжнародної Бієнале плакату. Золоту медаль отримала українська ілюстраторка Даша Подольцева за роботу «Жнива». Про це повідомляється на сайті академії. Найвищу нагороду бієнале Даша Подольцева здобула «за плакат зі своєчасним посланням, що шокує, із сьогодення в ідилічному образі минулого». Срібну медаль отримав польський митець Войцех Домагальські за плакат «Хмара з Польщі» за «тривожне, виразне візуальне висловлювання про свободу, яке відмовляється від мови, щоб забезпечити простір, відкритий для універсальної інтерпретації». Бронзову медаль журі бієнале призначило учасниці з Японії Ісані Ваді за плакат «Чистий», а саме за «свіжу, сучасну інтерпретацію плаката, що залучає глядача за допомогою візуальної мови та послання, але водночас тонко порушує багато геополітичних питань». Всі роботи переможців будуть представлені в експозиції великого фестивалю плаката, що триватиме в Польщі до осені 2023

У ході протестів у Франції підпалили бібліотеку Алькасара у Марселі. Про це повідомляє видання Le Figaro. Як повідомляє місцеве ЗМІ La Provence, протестувальникам не вдалося потрапити в бібліотеку Алькасара. Демонстранти просто вибили вікна та спробували спалити вхід до будівлі, не завдавши більше шкоди.Протести у Франції почалися після того, як поліцейські застрелили 17-річного алжирця за походженням Наеля. Його зупинив патруль за порушення правил дорожнього руху, після того, як він спробував поїхати, поліцейські застрелили його. Наразі протести тривають уже понад 3 доби, поліція заарештувала понад 600 осіб.

.

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

  • blog
  • facebook
  • tweetter
  • youtube
  • youtube
  • youtube
  • pinterest
  • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці — Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки):
(044) 288-23-36

(044) 288-30-12
lib@msmb.org.ua

ВГОРУ