Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою було зручним і приємним для вас! Для того, щоб скоротити час очікування, а також дотримуватися соціальної дистанції — зареєструйтесь в бібліотеці он-лайн!.

Продовжуємо рубрику #бібліодайджест, випуск #67

Поділіться цією сторінкою:

Премія Джорджа Орвелла оголосила переможців 2023 року. Про це повідомляється на офіційному сайті її організатора – Фонду Орвелла. Премію присудили у 5 категоріях:

Публіцистика.  Переможець – Пітер Аппс за книжку “Show Me the Bodies: How We Let Grenfell” (Покажи мені тіла: як ми дозволяємо статися Гренфеллу) «про численні невдачі, що призвели до пожежі у Гренфелл-Тауері».

Політична художня література. Переможець – Том Крю за роман “The New Life” (Нове життя) «у якому йдеться про історію боротьби за міни у законодавстві щодо гомосексуалізму у Великій Британії 1890-х років».

Журналістська премія. Переможець – Гері Янг за серію есеїв та подкаст про расу та нерівність.

Нагорода за викриття суспільного зла у Великій Британії. Переможці – Шанті Дас за дослідження сучасного рабства у сфері догляду за дітьми у Великій Британії та Марку Таунсенду за матеріали про масові викрадення дітей з-під опіки Міністерства внутрішніх справ.

Премія Орвелла за репортажі про бездомність. Переможці – Даніель Лавелл та Фрея Маршалл Пейн за оповідання, засновані на їхньому особистому досвіді. Премія імені Джорджа Орвелла присуджується за твори, які «здатні перетворити політичний текст на мистецтво». Таке побажання залишив сам Орвелл у своєму заповіті. Призовий фонд премії становить 3 тисячі фунтів.

Також серед фіналістів премії Орвелла була книжка про війну в Україні.

У Києві розпочав роботу Одинадцятий Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал». У перший фестивальний день відбулося 10 подій — дискусії, поетичні читання, кінопокази, дитяча програма й музичні події.  Віце-президентка Міжнародної асоціації видавців Ґванца Джобава приїхала до Києва, щоб відвідати Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал-2023». На своїй сторінці в соцмережі Ґванца розповіла, що відколи почалася війна, вона мріяла приїхати до Києва, щоб разом зі своїми українськими колегами, друзями та хоробрим українським народом святкувати перемогу України. Але коли дізналася, що Книжковий Арсенал планує провести фестиваль у червні 2023 року, вирішила, що це чудова нагода відвідати Україну вже зараз. До столиці Ґванца Джобава завітала разом із письменником і журналістом Раті Муджірі.

Президент України Володимир Зеленський підписав закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо встановлення обмежень на ввезення та розповсюдження видавничої продукції, що стосується держави-агресора, Республіки Білорусь, тимчасово окупованої території України». Про це він повідомив у своєму телеграм-каналі. Водночас у розділі «Законопроєкти» на сайті Верховної Ради дані про підписання закону іще не внесли. За закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо встановлення обмежень на ввезення та розповсюдження видавничої продукції, що стосується держави-агресора, Республіки Білорусь, тимчасово окупованої території України» Верховна Рада України проголосувала 19 червня 2022 року, однак Володимир Зеленський не підписав та не ветував його у встановлений законом термін. Підписати документ раніше закликали українські видавці, письменники та діячі культури, а також юристи. На підтримку законопроєкту запустили флешмоб #ЧасПідписатиКнижковийЗакон. У відповідь на петицію з проханням підписати закон Зеленський заявив, що Міністерство юстиції України та Міністерство закордонних справ України запропонували ветувати закон, оскільки той нібито суперечить Конституції України, порушує норми ЄС та може ускладнити вступ України до союзу. Автор згаданої петиції Тарас Шамайда згодом запропонував президенту підписати документ вже зараз, як цього вимагає законодавство, а правки до закону вносити окремо. Після підписання закону Зеленський зазначив, що текст закону надіслали інституціям ЄС для додаткової оцінки того, чи можуть окремі норми закону вплинути на виконання зобов’язань у частині захисту прав меншин, зокрема мовних, у контексті рекомендації Висновку Європейської комісії щодо заявки України на членство в ЄС.

Таблоїд Bild, одна з найбільших газет у Німеччині, замінить людей штучним інтелектом на низці редакторських посад. Про це ідеться в листі видавця Bild — компанії Axel Springer Verlag — до своїх працівників. Заміна живих працівників штучним інтелектом відбудеться у межах програми скорочення витрат на 100 мільйонів євро.

Премію миру німецьких книгарів-2023 вручили письменнику з Мумбаю — Салману Рушді. Церемонія нагородження відбудеться в 22 жовтня 2023 року, у франкфуртському Паульскірхе.  Опікунська рада Премії зазначає, що нагородила автора за його наполегливість, життєствердність та за те, що він збагачує літературний світ своїми історіями. Рушді в своїх романах та науково-дослідницьких книгах поєднує літературні наративи з постійними інноваціями, гумором та мудрістю. Він описує силу, з якою насильницькі режими руйнують цілі суспільства, та незламний дух протистояння окремих особистостей.

Щоб дізнатися про все це більше, дивитися випуск   тут.

 

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

  • blog
  • facebook
  • tweetter
  • youtube
  • youtube
  • youtube
  • pinterest
  • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці — Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки):
(044) 288-23-36

(044) 288-30-12
lib@msmb.org.ua

ВГОРУ