Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою було зручним і приємним для вас! Для того, щоб скоротити час очікування, а також дотримуватися соціальної дистанції — зареєструйтесь в бібліотеці он-лайн!.

Продовжуємо рубрику #бібліодайджест. Випуск #43

Поділіться цією сторінкою:

 

Внаслідок російської агресії в Україні постраждали 1189 об’єктів культурної інфраструктури. Про це повідомили на сайті Міністерства культури та інформаційної політики. 445 об’єктів культури повністю зруйнувала росія.

Найбільших втрат і збитків культурна інфраструктура зазнала в Донецькій, Київській, Харківській, Луганській, Миколаївській, Запорізькій, Сумській та Херсонській областях. У Мінкульті зазначають, що найбільших пошкоджень зазнали клубні заклади. Це 47% від загальної кількості закладів культурної інфраструктури, які зазнали збитків.

Сервіс Apple Books почав пропонувати читачам удіокнижки, озвучені штучним інтелектом, але така функція спершу буде доступна лише для любовних романів і фантастики. Сервіс наразі доступний лише англійською мовою. Книжку можуть начитувати два доступні цифрові голоси – Медісон і Джексон. Для публіцистичних текстів в Apple готують ще два голоси – Гелену та Мітчелла. У компанії зазначають, що на відміну від поширеного підходу створення аудіокнижок, коли автори чи актори начитують їх власними голосами й такий процес може зайняти багато тижнів, спосіб, метод Apple робить цей різновид контенту доступнішим та дешевшим. Водночас видавці й автори зберігають права на аудіокниги, а також за бажання можуть випустити інші версії аудіокниг.

За 2022 рік в українській Вікіпедії здійснили 1 мільярд 60 мільйонів переглядів сторінок. Про це повідомляється на офіційній сторінці україномовного розділу онлайн-енциклопедії. Це на 19% більше, ніж 2021 року. Абсолютне річне зростання становить 169 мільйонів переглядів. За шість років популярність української Вікіпедії зросла удвічі. За підсумками грудня 2022 року українська Вікіпедія опинилась на 16 місці у світі за відвідуваністю, як і торік.

Власниця та директорка бразильського видавництва Girassol Brasil Edições Карін Панса стала новою президенткою Міжнародної асоціації видавців (IPA). Про це повідомляється на офіційному сайті організації. Попередні два роки Карін Панса обіймала посаду віцепрезидентки IPA. Вона стала третьою жінкою, обраною на керівну посаду, за понад 125-річну історію Міжнародної асоціації видавців. Перед Панса президентками IPA були: з 2004 по 2008 рік – Ана Марія Кабанельяс, видавчиня з Аргентини, з 2021 по 2023 – Бодур Аль-Касімі, шейха, видавчиня з Об’єднаних Арабських Еміратів.

Призначення президента/-ки Міжнародної асоціації видавців відбувається шляхом голосування за ту чи іншу кандидатуру її Генеральною Асамблеєю. Серед пріоритетних напрямів своєї діяльності на новій посаді Карін Панса називає збір інформації про різноманітні національні книжкові ринки для повнішої глобальної картини.

У Національному музеї літератури України відкрилась виставка до 85-річчя поета, перекладача, дисидента Василя Стуса. Про це повідомляється на офіційній Facebook-сторінці музею. На виставці «Василь Стус. Пам’ятаємо!» представлені раритетні видання, зокрема збірка «Зимові дерева» 1970 року, публікації в часописі «Сучасність», особисті речі поета (шарф з ув’язнення, краватка), прижиттєві портрети відомих художників Віктора Зарецького та Олександра Хорунжого. Також до експозиції увійшли родинні фото з сімейного архіву Стусів, листи до сина Дмитра.  Виставка доступна для відвідувачів протягом січня.

Національний стенд України буде представлений на 23-му Міжнародному Вільнюському книжковому ярмарку. Ярмарок, що вважається одним з найбільших у країнах Балтії, відбудеться з 23 по 26 лютого в столиці Литви. Цього року центральною темою події буде свобода та 700-річчя від дня заснування Вільнюса. У програмі ярмарку організатори зроблять акцент на залученні дітей і підлітків до читання. На спеціальному майданчику – Холі для юних читачів – відбуватимуться вистави, читання, концерти, зустрічі з письменниками. Дискусії та обговорення актуальних для дорослих читачів тем відбуватиметься у зоні 15min Forum. Національний стенд України стане місцем для знайомства з українською літературою та її авторами, на чому наголошує оргкомітет Міжнародного Вільнюського книжкового ярмарку. Вже відомо, що у події візьмуть участь Романа Романишин та Андрій Лесів, засновники творчої майстерні «Аґрафка».

Щоб дізнатися про все це більше, дивіться випуск за посиланням.

 

 

 

 

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

  • blog
  • facebook
  • tweetter
  • youtube
  • youtube
  • youtube
  • pinterest
  • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці — Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки):
(044) 288-23-36

(044) 288-30-12
lib@msmb.org.ua

ВГОРУ