Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою було зручним і приємним для вас! Для того, щоб скоротити час очікування, а також дотримуватися соціальної дистанції — зареєструйтесь в бібліотеці он-лайн!.

Новорічний #бібліодайджест

Поділіться цією сторінкою:

Молодіжна бібліотека вітає всіх з новорічними святами, бажає миру, щастя та добра в кожній домівці. Попри свята та канікули, культурний простір не стоїть на місці, а отже у щотижневій рубриці стрімів #БібліоДайджест є про що поговорити.  

Журі літературного конкурсу «Нагорода Фонду Петра і Лесі Ковалевих 2022 року» обрало фіналістів у двох категоріях.

ПОЕЗІЯ

Ірина Вікирчак. Альгометрія.

Олександр Козинець. Дороги світла.

Олександр Фразе-Фразенко. Happy Lovers.

ПРОЗА

Любко Дереш. Там, де вітер.

Іван Кулінський. Ходисвіт.

Кирило Поліщук. Пташиний цвинтар. 

Люба-Параскевія Стринадюк. Huzulen: Історія одного роду. Помітки для пам’яті.

Журі оголосить лавреатів 3 січня 2023 року.

Фонд Ковалевих заснували у 1967 році при Союзі Українок Америки для підтримки творців української науки та літератури. СУА – найстарша українська організація Америки, утворена 1925 року, котра протягом тривалого часу займається доброчинністю, зокрема у галузі культури. У своєму заповіті фундатори нагороди зазначили: «Ми хотіли б заохотити до змалювання минулого чи сучасного України».

На Ізюмщині прокурори викрили колаборанта, який складав списки на знищення української літератури та агітував до співпраці з окупантами. Про це повідомляється на сайті Харківської обласної прокуратури.

Під час дізнання встановили, що у смт Борова 33-річний місцевий мешканець, обіймаючи посаду директора Палацу культури, агітував підлеглих підтримувати нову «владу».

Крім того, колаборант закликав співробітників до співпраці з окупаційною адміністрацією, складав списки української літератури для її списання та знищення.

Доречі, на Харківщині окупанти поширювали підручники з викривленою історією України

Олександр Козлов, розробник ігор «Кобза» та «Гра Слів», створив новий застосунок «літералі». Про це повідомляє онлайн-медіа AIN.

«Літералі» – гра у слова для смартфонів та інших пристроїв, яку можна завантажити наразі лише на ґаджети, що працюють на операційній системі iOS. Вона має 200 рівнів і 77 завдань. Концепція гри полягає у проходженні завдань на час. У процесі задіяний лише один гравець, на відміну від попередньої «Гри Слів», де можна було змагатись з іншою людиною.

Американський журнал Time оприлюднив перелік із двадцяти найкращих фотовидань 2022 року. До списку потрапила книжка «Одеса» Єлени Ємчук.

Фотокнижка вийшла восени у британському видавництві GOST Books.

Єлена Ємчук американська фотографка та художниця українського походження. Вивчала мистецтво в університеті Парсонс у Нью-Йорку та фотографію у Центрі мистецтв у Пасадені. Працювала з The New Yorker, The New York Times, Another, ID, Vogue. Авторка обкладинки польського Vogue на підтримку України.

Родина Єлени виїхала з СРСР до США, коли їй було одинадцять. На початку 2000-х Ємчук стала приїздити до України й фотографувати батьківщину. У 2011 році фотографка опублікувала свою першу книжку «Гідропарк», зняту в Києві.

У 2022 році до «Пошти Святого Миколая» в Німеччині з-поміж 27 тисяч листів від дітей з усього світу надійшло багато листів від українських дітей, на які вперше почали відповідати українською мовою. Про це повідомило Deutsche Welle.

«Більшість дітей бажають миру і сніжного Різдва, а також здоров’я своїй родині, друзям і всім людям», — зазначила співорганізаторка акції Сабіне Ґереке. 

На листи відповідають 42 волонтера. «Пошта Святого Миколая» працює до 24 грудня включно. Вона розташована в Санкт-Ніколаусі у громаді Ґросроссельн, що в німецькій федеральній землі Саар, біля кордону з Францією.

«Пошта Святого Миколая» в Санкт-Ніколаусі найстаріша в Німеччині. Тут отримують дитячі листи вже понад 50 років. З 1967 року «Пошта Святого Миколая» працює в партнерстві з Deutsche Post.

На Різдво-2021 «Пошта Святого Миколая» отримала 30 711 листів від дітей із 43 країн світу.

Як повідомлялося, у Німеччині створили мінімузей української абетки.

Сергій Жадан перерахував на благодійний фонд Каразінського університету 500 000 гривень. Про це письменник повідомив на своїй фейсбук-сторінці.

«Хочемо зберегти, підтримати та убезпечити центральну бібліотеку університету, що знаходиться в історичній будівлі, в самому серці міста», зазначив він.

Жадан повідомив, що на фонд університету пожертвував із власних коштів, отриманих за виступи в Жовтневому палаці та концерт «Жадана і собак» у Франкфурті-на-Одері. 

Він аргументував таке рішення тим, що серед тих, хто фінансово підтримує ініціативи письменника, є люди з різним баченням, куди насамперед потрібно спрямовувати кошти на ЗСУ чи й на культуру та освіту.

«Я собі ще зароблю, а університет це серце міста, воно має битися рівно», додав Жадан.

У Литві вийшла антологія української поезії «Пам’ять. Вогонь. Кисень». Про це повідомляється на сайті видавництва Odilė, яке здійснило підготовку та друк книжки.

До збірки увійшли вірші сучасних українських поетів Юрія Андруховича, Сергія Жадана, Юрія Завадського, Маріанни Кіяновської, Галини Крук, Бориса Херсонського, Василя Махна, Остапа Сливинського, Наталки Білоцерківець, Людмили Таран, Олега Українцева, Ії Ківи, Олени Герасим’юк, Марини Пономаренко, Владіміра Сенаторова.

«Нинішня українська поезія – одна з найцікавіших на поетичному континенті Європи. Драматична історична доля, що спіткала українську націю в цьому століття, породила не лише дух героїчного спротиву, але й пристрасний поетичний прорив», – йдеться в описі видання.

Про ці та інші новини можна дізнатися, переглянувши запис стріму тут.

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

  • blog
  • facebook
  • tweetter
  • youtube
  • youtube
  • youtube
  • pinterest
  • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці — Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки):
(044) 288-23-36

(044) 288-30-12
lib@msmb.org.ua

ВГОРУ