Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою було зручним і приємним для вас! Для того, щоб скоротити час очікування, а також дотримуватися соціальної дистанції — зареєструйтесь в бібліотеці он-лайн!.

Національна премія України імені Тараса Шевченка – 2022

Поділіться цією сторінкою:

Звернення Президента Володимира Зеленського від

9 березня 2022 року (уривок)

Щороку саме 9 березня оголошуються лауреати Шевченківської премії. Нашої національної премії, яка відзначає найвагоміший внесок у збереження та розвиток українського духу, нашої національної культури.

Я вважаю, що під час воєнного стану й поки тривають запеклі бої за нашу свободу треба дотримуватися наших традицій. Не зраджувати їх. Щоб ми зберегли все наше, українське, повністю, поки йдемо до перемоги. Поки йдемо до миру.

Указ підписано. Тепер з нетерпінням чекаю нагоди зустрітися з лауреатами. Але вже після перемоги. Після перемоги України.

Слава Україні!

https://www.president.gov.ua/news/yevropejci-povinni-posilyuvati-sankciyi-proti-rosiyi-tak-sho-73465

 

УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ

Про присудження Національної премії України імені Тараса Шевченка

На підставі подання Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка постановляю:

1. Присудити Національну премію України імені Тараса Шевченка 2022 року:

ГОРНОСТАЙ Катерині Павлівні, режисерці – за повнометражний ігровий фільм "СТОП-ЗЕМЛЯ";

ГРАБОВИЧУ Джорджу Григорію (Грабовичу Григорію Юлійовичу), літературознавцеві, громадянину Сполучених Штатів Америки – за цикл статей "Переосмислюючи Павла Тичину – переосмислюючи український модернізм";

ДУДІ Тамарі Анатоліївні (Тамарі Горіха Зерня), письменниці – за роман "Доця";

КАДАНУ Микиті Вікторовичу (Нікіті Кадану), художникові – за персональну виставку "Камінь б’є камінь";

РЯБЧУКУ Миколі Юрійовичу, письменникові – за книгу "Лексикон націоналіста та інші есеї";

СІЛЬВАШІ Тіберію Йосиповичу, художникові – за інсталяцію "Крила";

ТРУНОВІЙ Тамарі Вікторівні, режисерці-постановниці,

ВОРОЖБИТ Наталі Анатоліївні, авторці п’єси,

ЛАРІОНОВУ Юрію Олександровичу, художникові-сценографу,

ІСАЄНКУ Андрію Миколайовичу та ХОДОС Валерії Ігорівні, акторам – за виставу "Погані дороги" Київського академічного театру драми і комедії на лівому березі Дніпра.

2. Установити на 2022 рік розмір Національної премії України імені Тараса Шевченка 397 тисяч гривень кожна.

Президент України                       В.ЗЕЛЕНСЬКИЙ

№118/2022

від 9 березня 2022 року

https://www.president.gov.ua/documents/1182022-41617

Коротка інформація про лауреатів Шевченківської премії 2022

 

Горностай Катерина Павлівна – українська режисерка та  сценаристка

 

 

 

 

 

Юрій Григорій Грабо́вич, анг. George G. Grabowicz американський літературознавець, професор кафедри української літератури Українського наукового інституту Гарвардського унівеситету, засновник і головний редактор часопису «Критика» (Київ). У 2012-2018 роках – голова Наукового  товариства Шевченка у США. Його дослідження стосуються історії української, польської, російської літератур та їхніх взаємовідносин

 

 

 

Тамара Горіха Зерня (власне Тамара Анатоліївна Дуда – українська письменниця. Авторка роману «Доця» (2019), відзначеного як книга року BBC. Тамара Дуда відома своєю волонтерською діяльністю

 

 

Микита (Нікіта) Кадан – український художник. Працює, використовуючи різні медіа, зокрема інсталяцію, скульптуру, живопис, колаж. Представляв Україну на Вереціанській бієнале 2015 року.

 

 

 

Мико́ла Ю́рійович Рябчу́к – український журналіст, публіцист, прозаїк, прекладач, колумніст. Почесний президент Українського ПЕН-клубу. Старший науковий співробітник відділу етнополітології Інституту політичних і етнонаціональних досліджень ім. І.Ф. Кураса НАН України, кандидат політичних наук (2015).

 

 

 

                                                 

Тіберій Йосипович Сільваші – український художник-абстракціоніст. Картини Сільваші зберігаються у музеях  Відня, Мюнхена, Запоріжжя, Києва, Мюнхена, Нью-Джерсі, Ужгорода, у зібранні (колекції) образотворчого мистецтва Градобанку, а також у приватних колекціях в Європи та США. Живе і працює в Києві. Представник Нової хвилі.

 

 

 

 

Вистава "Погані дороги" Київського академічного театру драми і комедії на лівому березі Дніпра.

 

 

 

 

Тамара Вікторівна Трунова – українська театральна режисерка, головна режисерка Київського академічного театру драми і комедії на лівому березі Дніпра.

 

 

 

 

Ворожби́т Ната́лія Анато́ліївна – українська драматургиня, режисерка, сценаристка, кураторка. Пише українською і російською мовами. Належить до напрямку «нова драма». Лауреатка Премії Women In Arts у 2020 році.

 

 

 

 

Валерія Ігорівна Ходос – українська акторка театру і кіно. Лауреатка премії «Бронек» у галузі театрального мистецтва імені Амвросія Бучми за найкращу жіночу роль (2012). Акторка Київського академічного Молодого театру.

 

 

 .

 

 

Ісаєнко Андрій Миколайович український актор театру  та кіно,  заслужений артист України, з 2002 року працює  в Київському академічному театрі драми і комедії на лівому березі Дніпра

 

 

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

  • blog
  • facebook
  • tweetter
  • youtube
  • youtube
  • youtube
  • pinterest
  • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці — Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки):
(044) 288-23-36

(044) 288-30-12
lib@msmb.org.ua

ВГОРУ