Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою було зручним і приємним для вас! Для того, щоб скоротити час очікування, а також дотримуватися соціальної дистанції — зареєструйтесь в бібліотеці он-лайн!.

Бібліодайджест - актуальні новини літературного світу

Поділіться цією сторінкою:

Продовжуємо рубрику #бібліодайджест.

У межах найбільшого книжкового ярмарку Румунії Gaudeamus у Бухаресті відбулася презентація видання «Байки» Григорія Савича Сковороди в перекладі румунською мовою. Видання презентували на честь 300-річчя від дня народження видатного філософа. Участь у презентації взяли посол України в Румунії Ігор Прокопчук, лекторка секції української мови та літератури Бухарестського університету др. Альона Біволару, яка здійснила переклад «Байок», представники академічних кіл Румунії та керівник видавництва «ARC» Юрій Бирса.

Мережа національних культурних інститутів ЄС (EUNIC - Об'єднання інститутів культури країн Європейського Союзу) прийняла Український інститут як асоційованого члена. Український інститут став 39 членом мережі.

Напередодні генеральної асамблеї EUNIC у Брюсселі відбувся Міжнародний форум культурної дипломатії 2022, організований Українським інститутом, Jam Factory Art Center та Представництвом України при ЄС.

EUNIC – це європейська мережа організацій, що займаються культурною дипломатією. Разом із широким колом партнерів реалізовує європейську культурну співпрацю в понад 100 країнах світу за допомогою мережі зі 136 кластерів, спираючись на широкий досвід своїх членів з усіх держав-членів ЄС та асоційованих країн. EUNIC виступає за визначну роль культури в міжнародних відносинах і є стратегічним партнером Європейського Союзу, який бере активну участь у визначенні європейської культурної політики.

EUNIC – це платформа для обміну знаннями та розвитку потенціалу серед своїх членів і партнерів. За допомогою культури EUNIC прагне побудувати довіру та взаєморозуміння між людьми Європи та всього світу.

Нещодавно Міжнародна рада музеїв визначила список загроженої культурної спадщини України.

У мережі з’явився трейлер фільму «Блідо-блакитне око», знятого за однойменним романом американського письменника Луїса Баярда. Відео виклали на ютуб-каналі стрімінгового сервісу Netflix.

Роман «Блідо-блакитне око» Луїса Баярда, за яким знято фільм, вийшов друком 2006 року. Книжка отримала схвальні відгуки критиків. Так, Publishers Weekly назвали роман Баярда «чудовим трилером, що стоїть на голову вище інших спроб белетризувати життя По», а The New York Times зауважили, що він «читається як втрачена класика».  Луїс Баярд – американський письменник, автор романів, що ставали у США національними бестселерами. У його творчому доробку шість романів для дорослої читацької аудиторії та одна книжка для підлітків. Також Баярд викладає в Університеті Джорджа Вашингтона.

Netflix придбала права на показ трьох фільмів за мотивами укрліту

Перша українська сервісна соцмережа про книги LitCom розпочала соціальний спецпроєкт «UГОЛОС: Книжкове укриття». Для проєкту «Книжкове укриття» відомі українські музиканти, актори, волонтери, журналісти й медики записали цикл літературних подкастів. Лідери думок, які долучилися до спецпроєкту «UГОЛОС: Книжкове укриття» мають на меті відповісти на сьогоденний виклик війни ще одним якісним українським культурним продуктом. 

Головний акцент соцмережі — можливість створення та просування літературних подкастів. Кожен користувач соціальної мережі може самостійно створити свій аудіоканал, через який розміщуватиме подкасти. 

 На стримінговому музичному сервісі Spotify можна слухати аудіокнижки.

З 12 до 19 грудня Український інститут книги проведе другий Національний тиждень читання.  

Зеленська Олена на своїй офіційній сторінці в Telegram закликала українців читати книжки та долучатись до ініціативи. «Читайте, щоб відкривати для себе багатогранність нашої та світової культури. Читайте, коли хочеться відволіктися від поганих новин. Читайте самі та разом із дітьми. Бо книжки і є тим самим світлом, що долає морок», – написала Олена Зеленська.

Протягом тижня на сайті та у соціальних мережах Українського інституту книги з’являтимуться добірки популярних книжок як пропозиції та рекомендації для читання, розроблені УІК спільно з національними, державними та обласними публічними бібліотеками.

Український інститут книги закликає всіх охочих протягом Національного тижня читання робити публікації з рекомендованими інституцією книжками, розповідати про літературні враження, використовуючи гештеги #ЗачитанеДоДірок, #тижденьчитання, #КнигаНаВійні. 

Президент Володимир Зеленський призначив довічні та дворічні державні стипендії 81 видатному діячу культури і мистецтва. Повний перелік стипендіатів можна переглянути на сайті. Нагадаємо, у 2021 році президент України призначив стипендії імені Левка Лук’яненка політв’язням і письменникам. Окрім того, в Україні виплатили 18 державних стипендій імені Левка Лук’яненка.

Щоб дізнатися про все це більше, дивіться випуск за  посиланням.

 

 

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

  • blog
  • facebook
  • tweetter
  • youtube
  • youtube
  • youtube
  • pinterest
  • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці — Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки):
(044) 288-23-36

(044) 288-30-12
lib@msmb.org.ua

ВГОРУ