Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою було зручним і приємним для вас! Для того, щоб скоротити час очікування, а також дотримуватися соціальної дистанції — зареєструйтесь в бібліотеці он-лайн!.

Актуальні новини в рубриці #Бібліодайджест

Поділіться цією сторінкою:

Продовжуємо рубрику #Бібліодайджест.

Артбук Сергія Майдукова “KYIV” та серія ілюстрацій Анни Сарвіри “The Plan” стали переможцями міжнародного конкурсу графічного дизайну та ілюстрації Joseph Binder Award. Перелік переможців опублікували на сайті конкурсу.

У США заблокували російську піратську бібліотеку з 11 млн книжок. Сайт позиціювали як «найбільшу у світі бібліотеку» з в понад 11 мільйонів книжок. Він розпочав роботу близько 2009 року. Його організатори пропонують електронні книжки у вигляді файлів різних форматів, позбавлених копірайту, та заохочують користувачів завантажувати тексти й додавати нові.

Оголосили переможців четвертого українсько-кримськотатарського конкурсу «Кримський інжир». У церемонії оголошення результатів конкурсу взяли участь директор «Кримського дому» та актор Ахтем Сейтаблаєв, а також американський історик Тімоті Снайдер. 

Письменницький конкурс «Кримський інжир» / «Qırım inciri» покликаний сприяти поширенню та розвитку кримськотатарської мови та літератури, актуалізувати тему Криму та кримських татар в українській літературі, сприяти появі взаємних перекладів для глибшого взаємного пізнання двох культур.

Любовні листи поета, музиканта, лавреата Нобелівської премії з літератури 2016 року Боба Ділана продали на торгах RR Auction за $ 670 тис. Унікальний лот придбали представники Livraria Lello — однієї з найстаріших (заснована 1869 року) й найвідоміших книгарень Португалії, що розташована у місті Порту. 42 листи, загальний обсяг яких складає 150 аркушів, увійдуть до архіву Livraria Lello та будуть доступні для вивчення прихильниками Боба Ділана та вченими.

Український політв’язень часів СРСР Мирослав Маринович став лавреатом чеської премії «Пам’ять нації» у 2022 році. Премія «Пам’ять нації» - чеська

премія, яку з 2010 року присуджує некомерційна компанія Post Bellum. Нагорода спрямована на відзначення тих, хто своїм життям довів, що «честь, свобода і людська гідність — не порожні слова». 

З 23 по 27 листопада відбудеться наймасштабніша книжкова подія Квебеку — 45-й Монреальський книжковий салон, на якому вдруге буде представлений український стенд. Кошти з продажу книжок організатори спрямують на допомогу Україні. 

З нагоди 300-річчя від дня народження Григорія Сковороди відкриють національний мистецький проєкт «Світ Сковороди». Виставку можна буде відвідати 3 грудня за запрошеннями, а з 4 до 11 грудня вхід безкоштовний і відкритий для всіх. Проєкт організовуватимуть Міністерство культури та інформаційної політики, Державне агентство України з питань мистецтв та мистецької освіти разом із комунікаційною агенцією Postmen та Національним центром «Український Дім».

В Україні видадуть мемуари принца Гаррі, молодшого сина короля Великої Британії Чарльза III. Про це повідомляє видавництво «Лабораторія», що працює над перекладом книжки українською.  

Світовий реліз мемуарів під назвою Spare («Зайвий») запланований на 10 січня. Книжка має одночасно вийти в різних країнах 16 мовами, до яких згодом додасться й українська. 

Українські діти-біженці безкоштовно отримають книжки шрифтом Брайля. Видання передадуть у межах благодійної акції «Українським дітям – українську книгу!», що має на меті забезпечити книгами та підручниками дітей, які через російську агресію змушені були залишити свої домівки. Благодійну акцію «Українським дітям – українську книгу!» започаткували Держкомтелерадіо спільно з офісом Президента України та Міністерством культури та інформаційної політики.

Щоб дізнатися про все це більше, дивіться випуск за посиланням.

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

  • blog
  • facebook
  • tweetter
  • youtube
  • youtube
  • youtube
  • pinterest
  • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці — Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки):
(044) 288-23-36

(044) 288-30-12
lib@msmb.org.ua

ВГОРУ