Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою було зручним і приємним для вас! Для того, щоб скоротити час очікування, а також дотримуватися соціальної дистанції — зареєструйтесь в бібліотеці он-лайн!.

Бесіда про гендерну рівність до 8 березня!

Поділіться цією сторінкою:

Цього року команда Молодіжної вирішила ще активніше боротися з нав’язаними стереотипами. Адже всі ми з дитинства звикли до того, що 8 березня – це свято весни, квітів, краси та материнства. Всі ми так чи інакше долучалися до дарування тюльпанів, компліментів жінкам як «окрасі колективу» та побажань «продовжувати надихати своїх чоловіків на подвиги».

А втім, Клара Цеткін, коли висловила пропозицію відзначати Міжнародний жіночий день, не мала на увазі нічого схожого на примітивні, нав’язані радянським режимом атрибути восьмого березня. Адже в початково закладеному форматі це не свято квітів та краси, а день поваги до боротьби жінок за власні права.

І саме про права жінок говорили у Молодіжній напередодні Міжнародного жіночого дня. Для бесіди запросили представника Центру надання безоплатної допомогти та учнів 9 і 10 класу 44 школи.

За більше ніж століття боротьби жінки отримали справді багато перемог: право голосу, право займатися будь-якими видами праці, право отримувати рівну з чоловіками заробітну платню – в часи заснування Міжнародного жіночого дня все це здавалося далекою мрією. Але й нині перед жінками стоїть ряд помітних перешкод, і з кожною такою перешкодою доводиться боротися. Про них детально розказав учням досвідчений юрист.

Для початку спікер навів ряд прикладів гендерних стереотипів, а тоді запропонував їх обговорити і зрозуміти їхнє коріння та їхню шкоду. Були серед учнів й прихильники думки, що жінка перш за все має виконувати «материнську функцію», а отже зародилась чимала дискусія.

Але проаналізувавши те, як упередженість на основі статі впливає на життя багатьох жінок і навіть зігравши імпровізовану сценку на цю тему, більшість учнів зійшлися на тому, що упередженість та стереотипи – це завжди безглуздо і шкідливо

Після обговорення стереотипів спікер повернув бесіду до звичної йому сфери – юридичного аспекту гендерної дискримінації та відповідальності за неї. Також окремо акцентував увагу й на тому, яку відповідальність можуть нести неповнолітні і на тому, куди може звернутися людина, права якої порушуються.

Команда Молодіжної вважає, що цікаві та інтерактивні заходи для учнів шкіл є неймовірно важливою частиною боротьби за суспільство рівності. Але якщо ви й самі бажаєте долучитися до цієї боротьби і дізнатися про проблеми з правами жінок – ви знаєте, де можна знайти відповідну літературу ;)

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

  • blog
  • facebook
  • tweetter
  • youtube
  • youtube
  • youtube
  • pinterest
  • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці — Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки):
(044) 288-23-36

(044) 288-30-12
lib@msmb.org.ua

ВГОРУ