Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою було зручним і приємним для вас! Для того, щоб скоротити час очікування, а також дотримуватися соціальної дистанції — зареєструйтесь в бібліотеці он-лайн!.

До 100-річчя ключових подій Української революції 1917-1921 рр.

Поділіться цією сторінкою:

У січні 2018 року українці відзначали сторіччя двох важливих дат української історії: 22 січня виповнилося 100 років з часу проголошення Четвертого Універсалу Центральної Ради, де вперше було проголошено Незалежність України, а сота річниця бою під Крутами припала на 29 січня.

Для того, щоб допомогти молоді ґрунтовно розібратися в історичному контексті столітньої давнини, ми запросили справжнього історика! 23 січня науковий співробітник Національного музею історії України та фахівець із підготовки до ЗНО Анатолій Бараннік неперевершено провів зустріч для учнів зі школи №165, під час якої не тільки розповів про перебіг революції на початкових етапах (1917-1918), але й пояснив усі складні моменти на яскравих прикладах та аналогіях із сучасністю і закріпив пройдений матеріал спільним проходженням тестів.

Через брак документів, суперечливість письмових свідчень, а також замовчування багатьох фактів в радянську добу, події революції й до сьогодні залишаються найбільш міфологізованим періодом української історії. Саме тому 24 січня для старшокласників зі школи №92 ми провели інтерактивний урок «Міф чи історична правда?», де в ході дискусії розвінчали відомі міфи, зокрема про Михайла Грушевського, якого помилково називають першим Президентом, та про бій під Крутами, котрий аж ніяк не можна вважати «українськими Фермопілами».

Не забули ми й про ще одну важливу дату – День Соборності України. 22 січня 1919 року, 99 років тому всі українські землі опинилися в межах однієї держави. Усі, хто заходив до читальної зали 22 січня, мали змогу більше дізнатися про історію цього свята та його значення для сучасних українців, котрі, як і майже сто років тому, прагнуть до єдності.

Ще одна інформаційна година була проведена з нагоди 100-річчя битви під Крутами. В січні 1918 року саме патріотично налаштована молодь стала на захист української державності. Не зважаючи на втрати, крутяни успішно виконали поставлене перед ними стратегічне завдання, затримавши просування більшовицьких загонів на Київ.

А 1 лютого ми розповідали відвідувачам читальної зали про прийняття IV Універсалу, де було вперше проголошено незалежність Української Народної Республіки.

Для тих, хто готується до ЗНО з історії України або просто бажає поглибити свої знання про період визвольних змагань, нагадуємо, що тематична виставка «Українська революція (1917–1921 рр..) – доба свідомого державотворення» триватиме до 4 лютого, після чого усі представлені на ній матеріали будуть доступні в читальній залі у будь-який зручний для вас час.

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

  • blog
  • facebook
  • tweetter
  • youtube
  • youtube
  • youtube
  • pinterest
  • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці — Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки):
(044) 288-23-36

(044) 288-30-12
lib@msmb.org.ua

ВГОРУ