Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою було зручним і приємним для вас! Для того, щоб скоротити час очікування, а також дотримуватися соціальної дистанції — зареєструйтесь в бібліотеці он-лайн!.

«Мишка» Д.Тераковської: особлива дитина серед нас

Поділіться цією сторінкою:

В Молодіжній бібліотеці відбулась чергова зустріч дискусійного клубу «Книжкові бесіди». Цього разу на обговорення було винесено книгу Дороти Тераковської «Мишка», в котрій піднімається тема дітей з особливими потребами.

В Польщі роман «Мишка» Дороти Тераковської вперше вийшов у 2001 році, а український переклад книги, який зробила одна з найкращих перекладачок польської літератури Дзвінка Матіяш, побачив світ у 2013.

Модератор зустрічі - пані Катажина Вензовська, заступник директора Польського Інституту у Києві.

Жвава дискусія протягом зустрічі продемонструвала, що книга сприймається українським читачем неоднозначно. З одного боку, «Мишка» викликає потужний катарсис, цілий шквал емоцій та сентиментальних переживань.

Однак, за відвертою емоційністю приховані недоліки сюжету, які легко помічає досвідчений читач.

Всі, хто прочитав «Мишку» і прийшов на обговорення, погодились, що така література дуже потрібна українському суспільству, адже ми ще багато чого повинні усвідомити та змінити у своєму ставленні до людей з особливими потребами, усіляко боротися з будь-якою дискримінацією таких осіб і поважати життя та гідність інших.

Дорота Тераковська у своїй книзі розповідає непросту історію про сім’ю, в якій народилась дитина із синдромом Дауна. Авторка намагається показати світ очима цієї особливої дитини, котра всередині відчуває себе інакше, ніж її бачать інші. Червоною ниткою крізь увесь роман проходить думка, що діти з синдромом Дауна – це Божий дар, діти любові, які повністю і з непідробною щирістю віддаються цьому почуттю.

Книга містить значну кількість паралелей із Старим Заповітом, батьки дівчинки мають біблійні імена - Адам і Єва, цікаво обіграний образ раю-саду.  Матеріальні цінності, такі як кар’єра та публічний успіх, протиставляються розумінню та усвідомленню любові до неповносправної дитини, поява якої назавжди змінює життя стереотипних «Барбі та Кена».

НАГАДУЄМО, ЩО СТАТИ УЧАСНИКОМ КЛУБУ «КНИЖКОВІ БЕСІДИ» МОЖУТЬ УСІ БАЖАЮЧІ!

ДЛЯ ЦЬОГО ПОТРІБНО:

Більше інформації про наступний захід – тут.

 

НА ВАС ЧЕКАЄ СПІЛКУВАННЯ З ЦІКАВИМИ ЛЮДЬМИ
У ДРУЖНІЙ АТМОСФЕРІ!!!
ВІДКРИЄМО ПОЛЬСЬКУ ЛІТЕРАТУРУ РАЗОМ!!!

Дякуємо всім учасникам за участь, до наступної зустрічі у 2016 році!

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

  • blog
  • facebook
  • tweetter
  • youtube
  • youtube
  • youtube
  • pinterest
  • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці — Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки):
(044) 288-23-36

(044) 288-30-12
lib@msmb.org.ua

ВГОРУ