Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою було зручним і приємним для вас! Для того, щоб скоротити час очікування, а також дотримуватися соціальної дистанції — зареєструйтесь в бібліотеці он-лайн!.

Обираємо переможців! Книги-номінанти премії «Еспресо. Вибір читачів 2020»

Поділіться цією сторінкою:

У нашій молодіжній бібліотеці нові надходження – книги-номінанти премії «Еспресо. Вибір читачів 2020». Книжки сучасних українських авторів зайняли почесне місце на наших поличках і вже чекають на вас!

Різноманітність вибору не залишає сумнівів – ви неодмінно забажаєте щось прочитати. По-перше, втамувати літературну спрагу до вітчизняних літературних трендів, а, до-друге, підтримати авторів-учасників книжкової премії. Тим більше, що час на голосування обмежений. Ви можете надати перевагу тій чи іншій книжці лише до 20-го листопада. Для цього треба прийти до нас у бібліотеку, запитати книги-номінанти премії в абонементному відділі «Книголюб» та після прочитання книжки заповнити коротку анкету. І все. Ваш голос враховано. Це зовсім не складно, а для авторів надзвичайно важливо, щоб надихатися та створювати ще більше крутих сюжетів. 

Що за Премія? Про все по порядку.

У 2017 року Телеканалом «Еспресо» та ГО «Демфорум» була започаткована книжкова премія «Еспресо.Вибір читачів», щоб підтримати інтерес українців до читання.

Цьогорічний 4-й сезон премії "Еспресо. Вибір читачів 2020" знову визначить найкращі твори-фіналісти українських письменників.

Коротко про етапи книжкової премії. 

Спочатку видавництва надають свої нові твори для участі. Оргкомітет підтверджує їх відповідність вимогам: книжка має бути видана за останній рік і обов'язково – українською мовою. Далі – експертне журі формує список видань-фаворитів.

Серед номінацій премії – література для дорослих, для підлітків і для дітей.

Після роботи експертів, по 3 книги-фіналісти з кожної номінації надходять у бібліотеки (більш як 275 в усіх куточках України, крім окупованих частин), де будуть представлені на розсуд читачів. Саме читачі дають остаточну оцінку літературі. Під час цього голосування і визначиться остаточний переможець.

Запитуйте книги-номінанти премії в абонементному відділі «Книголюб» за адресою: вул. Льва Толстого, 49 та обирайте переможців!

«Література для дорослих»

«Література для підлітків»

«Література для дітей»

Амадока

Список кораблів. Нові вірші, 2018-2019

Планета Полин 

Шпигунки з притулку "Артеміда"

Не кажи нікому

Сірка на порох 

Історія, яку розповіла Жука

Коли я була лисицею

Мія і місячне затемнення 

Андрухович, Софія Андрухович, Софія.
Амадока [Текст] : Роман / Андрухович, Софія. - К. : Видавництво Старого Лева, 2020. - 832 с.
Понівечений до невпізнаваности в одній із гарячих точок на Сході України, герой роману «Амадока» тільки дивом залишився живим. Це сумнівна втіха, оскільки важкі травми призвели до повної втрати пам’яті: чоловік не пам’ятає ні свого імені, ні звідки походить, не пригадує жодної близької людини, жодного фрагмента свого попереднього життя. Таким його і віднаходить жінка, любов і терпіння якої здатні творити дива: сягати найглибших пластів забуття і спогадів, поєднувати розрізнені клапті понівеченої свідомості, зшивати докупи спільну історію. Амадока - найбільше в Європі озеро, розташоване на території сучасної України, вперше згадане Геродотом і впродовж кількох століть відтворюване на мапах середньовічними картографами, аж до свого раптового і цілковитого зникнення. Яким чином безслідно випаровуються великі озера, як зникають цілі світи, цілі культури - і що залишається натомість? Чи може існувати зв’язок між єврейською Катастрофою Східної Європи і знищенням української інтеліґенції в часи сталінських репресій? Чи може забуття однієї людини сягати на кілька поколінь під землю? Чи пов’язують нас знаки і шрами понівеченої пам’яті? Чи здатні любов і терпіння дати змогу торкнутися свідомості іншої людини?
Жадан, Сергій Жадан, Сергій.
Список кораблів. Нові вірші, 2018-2019 [Текст] : Поезії / Жадан, Сергій Вікторович ; Худож. К.Косьяненко. - Книга в суперобкладинці. - Чернівці : Меридіан Черновіц, 2020. - 160 с. : іл.
Шістдесят віршів про пам’ять, що народжується з любові, та про вогонь, по якому лишається ніжність. Шістдесят спроб окреслити світло й розповісти про повітря над містом. Шістдесят уривків чужих розмов, шістдесят голосів, якими наповнюються весняні сутінки. «Список кораблів» - це список тих, хто пішов, але кого не можна забути. Список імен, які супроводжують тебе протягом життя. Список міст, де на тебе завжди чекають. Мабуть, найінтимніша книга автора
Забужко, Оксана Забужко, Оксана.
Планета Полин [Текст] : Вибрані есеї / Шевельов, Юрій Володимирович. - К. : Комора, 2020. - 384 с. - Бібліографія: с.379. - Від автора: с.7.
У цьому томі зібрано найважливіші есеї Оксани Забужко останніх двох десятиліть, присвячені постатям і подіям, які авторка вважає культурно знаковими для сьогоднішньої епохи кризи гуманізму. «Жіночі», «чоловічі» й «колективні», всі ці «портрети» об’єднує глибоко особисте переживання авторкою біжучої історії, в яку вона вписує своїх героїв - і цим виявляє в ній невидимий раніше життєствердний смисл
Довгопол, Наталія Довгопол, Наталія.
Шпигунки з притулку "Артеміда" [Текст] : Літературно-художнє видання / Довгопол, Наталія. - Х. : Віват, 2019. - 304 с. - (Художня література).
Ця книжка - перепустка у світ гостросюжетних пригод, шпигунських місій і небезпечних мандрів, де кожен день - це випробування на сміливість і силу духу, а здатність працювати в команді є чи не єдиним шансом на спасіння. 1907 рік. В одному з київських театрів стається сутичка. Поважний австрійський пан прилюдно звинувачує хлопчика-посильного в крадіжці. Без тіні страху підліток відкидає звинувачення, ще не підозрюючи, що це його перший іспит, запрошення в нове життя. Під зеленим картузом літній австрієць гер Фрідріх розгледів не лише перевдягнене дівчисько, а ще й потенційну вихованку для свого сирітського притулку - таємної школи «Артеміда», де готують професійних шпигунок
Камінська, Саша Камінська, Саша.
Не кажи нікому [Текст] : Літературно-художнє видання. Для старшого шкільного віку / Камінська, Саша. - Х. : Ранок, 2019. - 176 с.
«Не кажи нікому» - це щира історія-щоденник 14-річної Аріни, що сповнена абсолютно реальних подій, почуттів, першого кохання, травм і вчинків, за які треба нести відповідальність. Саша Камінська не використовує повчання та нотації - підлітки досить розумні, аби зробити висновки з того, що стається, а також впізнати себе чи пізнати інших і зрозуміти, що підходить саме їм як особистостям. Героїню «Не кажи нікому» накриває криза за кризою: підозрілі таємниці між батьками, проблеми подруги, власні емоції та переживання… Із криз виходять переможцями чи переможеними. Де ж буде Аріна? 
Андрусяк, Іван Андрусяк, Іван.
Сірка на порох [Текст] : Історично-пригодницька повість. Для дітей середнього шкільного віку / Андрусяк, Іван ; Худож. О.Московченко, Н.Дойчева. - К. : Фонтан казок, 2020. - 136 с. : іл.
Травень 1637 року, містечко Березань неподалік від Переяслава. Дівчинка з дивним прізвиськом Сірка наглядає вночі за копальнею з видобутку селітри. Та ось на копальню вриваються розбійники, щоб при світлі багаття допитати двох викрадених незнайомців - козака і єврея. Заховавшись у могилі, Сірка стає свідком допиту і дізнається дещо дуже таємне і небезпечне… Хімічна промисловість «із могил», таємниці виготовлення пороху, погоня на болотах, шабельний двобій, «дальнобійники» ХVІІ століття і ще чимало цікавинок чекають в новій повісті одного з найулюбленіших сучасних українських дитячих письменників Івана Андрусяка. Історія про дружбу і зраду, про підлість і честь, про зародження перших почуттів і одвічну українську проблему самоусвідомлення
Олійко, Грася Олійко, Грася.
Історія, яку розповіла Жука [Текст] : Літературно-художнє видання. Для молодшого шкільного віку / Олійко, Грася. - Львів : Видавництво Старого Лева, 2019. - 36 с. - (Книги-картинки).
Жука живе на заправці зі своїм братом Сіріусом. Їх підгодовує добра жінка, але вона кудись зникає. Тепер песикам непереливки, адже надходить зима, а на заправці вирішують їх позбутися і вивозять якнайдалі. Хтозна, що б із ними сталося, якби одного дня на узбіччі не спинилася автівка родини, яка дасть песикам прихисток і любов. «Історія, яку розповіла Жука» – перший пікчербук української ілюстраторки Грасі Олійко – це безпосередня і зворушлива розповідь, яка торкнеться сердець дітей і дорослих
Поставна, Таня Поставна, Таня.
Коли я була лисицею [Текст] : Літературно-художнє видання / Поставна, Таня. - Х. : Віват, 2019. - 64 с. - (Мрійники).
Дідусь говорить своїй онуці, що насправді вона – лисиця. Дівчинка вірить. З цього дня починаються пригоди Лисички, її собаки Меркурія та особистого янгола на ім’я Ре. Ця книжка про дитинство і віру в дива. Про силу дитячої уяви і стосунки зі старшими. Про те, що деколи дідусь і бабуся можуть замінити батьків, а сім’я не обов’язково складається з мами і тати. Ця книжка допомагає дітям краще зрозуміти дорослі проблеми, а дорослим – згадати дитинство. «Коли я була лисицею» – важлива книжка про сприйняття світу, яка потребує не лише читання, а й обговорення разом із дитиною. Вмикайте свою уяву на повну і ласкаво просимо до світу Лисички!
Русіна, Оля Русіна, Оля.
Мія і місячне затемнення [Текст] : Літературно-художнє видання. Для молодшого і середнього шкільного віку / Русіна, Оля ; Худож. Г.Олійко. - Львів : Видавництво Старого Лева, 2019. - 240 с.
Мії ніколи нудьгувати. З однокласником Матвієм та його молодшим братом Людожерчиком вони постійно потрапляють у пригоди. І цих пригод стає ще більше, коли на порозі Міїної з Дідусем квартири з’являється незнайомець – її тато. Настороженість змінюється захватом – виявляється, тато працює в астрономічній обсерваторії! А значить, Мія, Матвій і Людожерчик теж одного дня зможуть туди потрапити. Але чи це справді так? Читайте у дотепній повісті Олі Русіної, сповненій кумедних витівок і жартів

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

  • blog
  • facebook
  • tweetter
  • youtube
  • youtube
  • youtube
  • pinterest
  • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці — Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки):
(044) 288-23-36

(044) 288-30-12
lib@msmb.org.ua

ВГОРУ