Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою було зручним і приємним для вас! Для того, щоб скоротити час очікування, а також дотримуватися соціальної дистанції — зареєструйтесь в бібліотеці он-лайн!.

Книжкові новинки для тинейджерів

Поділіться цією сторінкою:

Підлітковий вік – це підготовка до дорослого життя, пора вибору, становлення особистості та зміни уявлень про доросле життя. Головні герої творів не на жарт замислюються яким їм бути, вчаться дослухатися до своїх бажань, вибудовувати власні межі дозволеного та формують внутрішні правила поведінки з оточуючими.

На тих, хто ступає у дорослість чекають дивовижні історії про пошуки дружби, перше кохання, маленькі й великі перемоги над собою.

Юні герої діляться враженнями від перших студентських підробітків, відчуттями свободи та самостійності, історіями про веселе життя в гуртожитку.

Про невід’ємні людські цінності – дружбу, взаємоповагу, турботу, взаємодопомогу та багато іншого.

Підлітки усвідомлюють, що мають право вибору та всю серйозність їх наслідків.

Книжки допоможуть тинейджерам розібратися в собі та уникнути зайвих помилок, а батькам – краще зрозуміти власну дитину.

Всі представлені книги є частиною фондів нашої бібліотеки.

Приємного читання!

Андерсон, Лорі Голс Говори [Текст] = Speak : Літературно-художнє видання / Андерсон, Лорі Голс ; Пер. з англ. О.Голуб. - Х. : Віват, 2019. - 192 с. - (Художня література).
Гостросоціальний роман Лорі Голз Андерсон «Говори» написаний у формі щоденника тринадцятирічної дівчинки, в якому вона описує все, що з нею відбувається. На перший погляд, у ньому показано звичайне шкільне життя американського підлітка, який не надто добре комунікує з учителями, батьками й друзями. Та на цьому тлі постає страшна реальність, у якій панує лицемірство, байдужість, егоїзм, емоційне й фізичне насильство. У школі інколи відбувається будь-що - і оточенню байдуже. Історія, що жахає своєю реалістичністю, та водночас транслює в кожному ряду – «Не повторюй цих помилок. Не мовчи. Просто говори».
Лорі Андерсон вдалось створити книгу 2 в 1: і для підлітків, і для дорослих. Підлітки знайдуть в ній моральну підтримку. Батьки зрозуміють, що насправді коїться на душі у «проблемних» дітей.
До слова, в 2004 році за книгою було знято однойменний фільм у США (режисер - Джесіка Шарзер
Гінтон, Сьюзен Елоїз Гінтон, Сьюзен Елоїз.
Аутсайдери [Текст] : Літературно-художнє видання / Гінтон, Сьюзен Елоїз ; Пер. з англ. І.Серебрякової. - Х. : Віват, 2019. - 192 с. - (Художня література).
Є романи дорослішання, а є романи виховання. Цей належить до другої категорії. Сьюзан Хінтон почала писати його, коли їй було п’ятнадцять. Мабуть, саме тому персонажі вийшли такими живими, а їх конфлікти – жорсткими та безкомпромісними.
Події розгортаються в американському містечку в 1960-ті роки. Підлітки із західних і східних кварталів, дві ворожі ватаги, уже давно ведуть війну, і йдеться не про дрібні хлопчачі конфлікти. Діти простих бідних сімей та мажори, про яких тоді казали «золота молодь» завжди знали лише один спосіб вирішити проблему - бійка. Кожною стороною керує ненависть. Вона веде їх на вулиці і навіює бажанням знищити ворога. І от однієї страшної ночі їхнє життя змінилося назавжди… Цей роман належить до світової класики XX століття, він здобув визнання мільйонів читачів, а ще став безперечно культовим для американської літератури.
Гулей, Марта Гулей, Марта.
Одного дня вона розкаже [Текст] : Повість / Гулей, Марта. - К. : ВЦ "Академія", 2020. - 144 с.
Рвонути на рок-фест, щоб дома не здогадалися, - круто. Можна автостопом, якщо бізнес-клас ніхто не пропонує. А поруч буде не Денис - красень на всю школу, а просто друг, з яким зручно, але зовсім не тойво - Тарік. Головне - це шанс відв’язатися від мами та її набридливих запитань. Так думала Мія. Якщо їхати на рок-фест, то тільки з Мійкою - може, вдасться побути з нею наодинці по-дорослому. І їхати треба автостопом - так прикольніше. Аж тоді Мійка зрозуміє, що він не просто друг. Так думав Тарік. Дорога підготувала їм детективні пригоди - хоч Шерлока Холмса подавай, щоб із тим розібрався. Мію розривало між думками про свою фігуру, меседжами від Дениса і присутністю поруч Таріка, який уже поводився не зовсім як друг. Тарік схвильовано долав дистанцію до Мії, переживаючи те, що було, і те, що було не так. Тільки на фесті Тарік відірвався на повну й показав Мії, який він, і то було великою несподіванкою для неї. І зовсім неочікувані зустрічі і враження на фесті менше дістали Мію, ніж те, що вона зрозуміла про себе.
Пекарська, Малгожата-Кароліна Пекарська, Малгожата-Кароліна.
Право на дорослість [Текст] = Licencja na doroslosc : Літературно-художнє видання / Пекарська, Малгожата-Кароліна ; Пер. з пол. І.Турчанської. - Харків : Школа, 2020. - 528 с. : іл. ; Сучасна європейська підліткова книга.
Книга польської письменниці із серії "Сучасна європейська підліткова книга". Роман розповідає про життя героїв у невизначений період юності, "міжсезоння", коли школа закінчилась, а доросле життя все ще не почалося. Стільки нового попереду! Вибір напрямку навчання, переїзд до іншого міста, нове житло - здавалося, серед цих клопотів годі думати про щось інше. А тим часом дорослість відкриває широку браму для молодих людей, які зіштовхуються з незнаними досі питаннями
У романі місце знайшлося для всього, що турбує молодь: роздуми про майбутнє, конфлікти з батьками, перипетії вступної кампанії до вузу, і, звісно, кохання.
Рижко, Олена Рижко, Олена.
Мишоловка [Текст] : Повість / Рижко, Олена. - К. : ВЦ "Академія", 2019. - 160 с.
Усі вони раптово випали в аут. Гліба підступно розвели дівчата. Рита, намагаючись його закадрити, нахижачила дурниць. Влад заблукав у заздрощах. Юлька й собі вляпалася в халепу. А найбільше дісталося Торі: заставши Гліба з Ритою, не знала, як далі жити. Реальність кинула жорстокий виклик. Її світ пішов обертом. І Торі вирішила махнути на все й усіх - скільки крутого й комфортного в інтернеті. Новий знайомий багато знає про неї, випереджає її думки й бажання. Його зухвалість вабить. Те, що йому двадцять п’ять, заводить. Бажання його побачити знесилює. А який нік у нього - Фенікс. Її нік теж загадковий - Енігма. Торі рвало до зустрічі з ним, і не пускали випадковості. Нарешті вона побачить Фенікса, і в них відбудеться все. Кожен крок коридором готелю вів її до краху ілюзій, зіткнення з небезпекою і до вбивчого прозріння: це - мишоловка. У Гліба, Рити, Юльки і Влада - свої челенджі.
​Гайдамака, Микита Гайдамака, Микита.
Кібершулер [Текст] : Повість / Гайдамака, Микита. - К. : ВЦ "Академія", 2019. - 128 с.
Колька з Андрюхою люблять літо на річці - там і відпочинеш, і потренуєшся, і свободу відчуєш сповна. Цього разу їм пофартило познайомитися з класними дівчатами. Ну вже щоб так собі просто познайомитися - не скажеш: Кольці спочатку навіть боляче було. А дівчата - дотепні, з такими не скучно. У Серго Флінта інша історія: амбіцій море, а до красивого життя у провінційних Козлищах не дотягнутися. Ось і почав дурити світ, щоб розбагатіти, підстерігаючи наївних, як йому здавалося, пацанів - у них нуль обережності. Метод обрав драйвовий, він же - кібермен, не буде по кишенях шарити. Серго виявився банальним шулером, яких багато і в інтернеті. Та й не такими наївними, як сподівався, були ті, кого записав у жертви. Отримавши від них далі нікуди, нарешті вирішив почати життя з нуля. А що там у веселої компанії? Їм азартно - як у детективі, прикольно - як у комедії. І всі закохані. Канікули ж! 
Грищенко, Саша Грищенко, Саша.
Винятки із правил [Текст] : Повісті-оповідання / Грищенко, Саша. - К. : ВЦ "Академія", 2018. - 128 с.
У героїв повістей та оповідання різні історії, але вони багато в чому подібні, бо - юні. Живуть емоціями. Прагнуть справжності. Шукаючи дружбу, наражаються на підступність. Іноді безголово відриваються. Як уміють б'ються за себе і знаходять себе.
Космовська, Барбара Космовська, Барбара.
Буба. Мертвий сезон [Текст] = Buba. Sezon ogorkowy : Повість / Космовська, Барбара ; Пер. з пол. Б.Антоняк. - Кн. 2. - Харків : Школа, 2020. - 240 с. - (Сучасна європейська підліткова книга).
Здається, весь світ змовився проти Буби. Коханий Мілош захопився чарівною Ребеккою, немає поруч найкращої подруги, і навіть дідусь поринув у віртуальний світ інтернет-чатів. Мама, як завжди, зайнята власною кар’єрою й постійно перебуває поза домом, а старша сестра регулярно поривається розлучитися зі своїм чоловіком. Якось, вигулюючи собаку, Буба знайомиться з паном Клеменсом, котрий розповідає їй сумну історію свого картярського програшу. Ніхто не здатен виграти в бридж у зловісного Юзефа на прізвисько Сталін. Хіба тільки Буба.
Мацко, Ірина Мацко, Ірина.
Кава по-дорослому [Текст] : Повість / Мацко, Ірина. - К. : ВЦ "Академія", 2018. - 128 с.
Книга “Кава по-дорослому” – про дівчину, якій складно зрозуміти, чому люди не вміють ладити з людьми і чому потрібно собою доказувати свою любов. Вона шукає кохання, а наражається на грубе поводження з собою. Розчарування, здається, знищать її. Але за крок до того, щоб загубити себе в собі і серед тих, хто зруйнував себе, їй відкривається шанс для іншого життя.

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

  • blog
  • facebook
  • tweetter
  • youtube
  • youtube
  • youtube
  • pinterest
  • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці — Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки):
(044) 288-23-36

(044) 288-30-12
lib@msmb.org.ua

ВГОРУ