Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою було зручним і приємним для вас! Для того, щоб скоротити час очікування, а також дотримуватися соціальної дистанції — зареєструйтесь в бібліотеці он-лайн!.
Останнє оновлення: 19.01.2022 р.

«Карантинні вечори»: книги про людей, що завжди на варті нашого здоров’я

Як воно – бути лікарем?

​Реалії сьогодення докорінно міняють не лише ритм нашого життя, але й наше мислення. І ми вже зовсім інакше дивимося на деякі явища, часто переосмислюємо їх. Тема здоров'я нині не лише найактуальніша, але й життєво важлива. Але чи багато ми знаємо про те, як воно – бути лікарем? Про медицину та  про людей, що лікують нас, а часом ведуть запеклу боротьбу за наші життя, можна прочитати у книгах, представлених у нашій рубриці!  

Всі представлені книги є частиною фондів молодіжної бібліотеки ( вул. Льва Толстого, 49.)

Додаткову інформацію Ви отримаєте за тел. (044) 288-30-12 та в  Електронному каталозі бібліотеки.

Бережіть себе та своє здоров’я!

Приємного читання!

Михаил Булгаков Булгаков, Михаил
Записки юного врача : Морфий, собачье сердце и др.... / Предисловие и комментарии К.Питоева. - К. : Либідь, 1995. - 304 с.
В оповідання М.А.Булгакова увійшли історії, що описують випадки з лікарської практики молодого сільського лікаря. Вони мають реальну основу: сам автор близько року пропрацював в сільській лікарні. З цих оповідань і почалася письменницька діяльність Булгакова.
Крім того, за цими оповіданнями було знято однойменний серіал, що яскраво передає увесь драматизм та натуралістичність розповідей
Деніел Кіз Кіз, Деніел
Квіти для Елджернона [Текст] : Роман: Літературно-художнє видання / Пер. з англ. В.Шовкуна. - Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2015. - 304 с. : іл.
Чарлі Гордон - має особливості розвитку, але у нього є друзі, робота, захоплення і непереборне бажання вчитися. Він погоджується взяти участь у небезпечному науковому експерименті, який може зробити його найрозумнішим...
Яку ціну маємо ми платити за свої бажання? Чи варті вони того?
Пронизлива історія, яка нікого не залишить байдужим! Оин з найлюдяніших творів у світовій літературі.
Еріх Марія Ремарк Ремарк, Еріх Марія
Тріумфальна арка : Роман / Пер. з нім. Поповича Є. - Харків : Фоліо, 2006. - 415 с. - (Бібліотека світової літератури). - Перечитуючи Ремарка. Дмитро Затонський: с. 3.
Тріумфальна арка» - один з найвидатніших романів XX століття  про війну, про смерть і про любов. Франція, 1939 рік. Світ на порозі Другої світової війни. Людвіг - один з тих, хто вже відчув жорстокість нацистів: він пройшов тортури гестапівців, концтабір, втратив кохану. Рятуючись, чоловік тікає до Франції та змінює ім’я. Відтепер він хірург-біженець Равік. Оперуючи пацієнтів замість менш майстерних французьких хірургів, він віддає їм свої перемоги. Працюючи підпільно, ховаючись від поліції, Равік, тим не менш, залишається кращим з кращих. Хоча мало хто про це знає. Одного разу він зустрічає Джоан Маду, актрису з Італії. Вона так само, як і Равік, самотня й загублена в цьому холодному світі. Лиха година поєднує їхні душі, а кохання, яке спалахує між ними, стає гірким від сліз…
Олівер Сакс Сакс, Олівер
Чоловік, який сплутав дружину з капелюхом, та інші історії з практики [Текст] = The Man who Mistook his Wafe for a Hat and Other Clinical Tales : Науково-популярне видання / Пер. з англ. О.Опанасенко. - К. : Наш формат, 2017. - 288 с. : іл. - (Світоглядна література). - Бібліографія: с.281. - Передмова: с.9.
О. Сакс досліджує історії хвороб пацієнтів, які загубилися в химерному світі неврологічних розладів. Він розповідає історії людей, які страждають від порушень сприйняття світу та розумових відхилень.
Книга Сакса - дослідження боротьби за життя, яке дає змогу зрозуміти людей, уражених неврологічними розладами, демонструючи, які проблеми постають перед ними. Сакс не відкидає відповідальність медицини в цьому питанні.
Автор має на меті розповісти про деякі з найвідоміших неврологічних розладів, з якими він зустрічається під час своєї практики, і про щоденну боротьбу пацієнтів, які страждають від емоційних і фізичних вад. Інформативне й емоційне наповнення книги робить її корисною та науково обґрунтованою для студентів напрямку неврології, а також всіх, кого цікавить як функціонує наш мозок.
Юрій Миколайович Щербак Щербак, Юрій Миколайович
Лікарі [Текст] : Роман; Повість; Оповідання / Худож. В.С.Войтович. - К. : "Дніпро", 1990. - 623 с. : іл.
Юрій Щербак - український письменник, лікар-епідеміолог, доктор медичних наук. Навчаючись у столичному медінституті,  віршував, писав статті та прозу. Тривалий час як медик працював в лабораторії по боротьбі з особливо небезпечною інфекцією. Бував не раз там, де спалахували вогнища чуми і холери... 
Татьяна Соломатина Соломатина, Татьяна
Приемный покой [Текст] : Врачебный роман. - М. : АСТ; Астрель, 2009. - 317 с.
Ця книга про лікарів і пацієнтів. Про народження і смерть. Про вчителів та учнів. Про сімейні таємниці. Про те, що діється в сучасних пологових будинках
Людмила ​Улицкая Улицкая, Людмила
Казус Кукоцкого [Текст] : Роман. - М. : ЭКСМО, 2008. - 512 с. : ил.
Це історія однієї родини інтелігентів в декількох поколіннях, своєрідна сага, що розповідає про долю лікаря Павла Кукоцького, який втрачає двох найулюбленіших жінок - дружину і дочку. Це сімейно-медичний роман про життя, смерть, любов, людські цінності….  
Артур Хейли Хейли, Артур
Окончательный диагноз [Текст] : Роман / Пер. с англ. Н.Кузнецовой, Д.Мишне, Т.Пельц; Худож. А.Воробьев. - М. : АСТ, 1999. - 304 с. : ил., фотогр. - (Собрание сочинений Артура Хейли). -
Колись лікарня Трьох Графств була добротною клінікою, але з часом стали з'являтися ознаки зношеності і занепаду. Кент О'Доннел прийшов у лікарню саме для того, щоб відродити її колишню славу. Однак старі лікарі, які пропрацювали тут багато років, противляться нововведенням. І перший серед консерваторів - Джо Пірсон. Ситуація ускладнюється ще й тим, що Пірсон виявляється приятелем члена опікунської ради лікарні, фінансового магната, від якого в значній мірі залежить надходження грошових коштів у лікарню.
Незважаючи на всі труднощі, головному хірургу О'Доннел вдається розпочати нововведення, а Джо Пірсон добровільно йде на пенсію
Анна Хома Хома, Анна
Терези [Текст] : Роман. - Харків : Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2019. - 240 с.
Анна Хома - українська письменниця, фармацевтка, психологиня. Анна з дитинства мешкає у Львові. «Терези» - детектив, в якому однією із сюжетних ліній є фармацевтична промисловість. Роман про студентів-медиків.  Олеся прокидається зранку у ванній кімнаті на підлозі в калюжі води. Дівчина не пам’ятає, що сталося. Її мучать нічні кошмари, в яких вона тікає від страхітливих монстрів у лісі. Студент п’ятого курсу медуніверситету Максим приходить працевлаштовуватися на фармацевтичну фірму «Конвалія» і дізнається, що вранці на складі знайшли повішеним керівника зміни Олексія, його колишнього найкращого друга. Максим не вірить у самогубство Олексія й починає власне розслідування, не підозрюючи, до яких моторошних відкриттів воно приведе. Зворушлива життєва історія, яка тримає в напрузі до самого кінця…

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

  • blog
  • facebook
  • tweetter
  • youtube
  • youtube
  • youtube
  • pinterest
  • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці — Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки):
(044) 288-23-36

(044) 288-30-12
lib@msmb.org.ua

ВГОРУ