Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою було зручним і приємним для вас! Для того, щоб скоротити час очікування, а також дотримуватися соціальної дистанції — зареєструйтесь в бібліотеці он-лайн!.

«Карантинні вечори»: книги для гарного настрою

Поділіться цією сторінкою:

У нашому житті такий період, коли хочеться почути гарні новини, але їх немає і невідомо коли будуть. Щоб хоть трішечки підняти настрій у нас ціла добірка книжок з гумором, тому що як долати смуток та депресію, то не лише якістю гарного гумору, а й його кількістю!

Приємного читання!

Іван Котляревський «Енеїда» Іван Котляревський
«Енеїда» - українська бурлескно-травестійна* поема, написана письменником Іваном Котляревським, на сюжет однойменної класичної поеми римського поета Вергілія.
Розповідає про пригоди троянського отамана Енея, який після зруйнування батьківщини ворогами, за кілька років поневірянь, разом зі своїм козацьким військом засновує омріяну державу в Римі, майбутню імперію.
Уся поема виражає духовний світ української людини. Троянці - носії рис національного характеру; вони сміливі, дужі, завзяті.
Широко представлена етнографічна лексика та характерна багата синонімічна лексика.
Написана чотиристопним ямбом.
Михайло Старицький «За двома зайцями» Михайло Старицький
Комедійна п’єса українського драматурга Михайла Старицького – надзвичайно відома для нас історія, про цирульника Свирида Голохвостого, який намагається розбагатіти, одружившись із заможною міщанкою Пронею Сірко, і, водночас, залицяється до бідної дівчини-красуні Галі. Але, як відомо, за двома зайцями побіжиш, жодного не спіймаєш.
І. Нечуй-Левицький «Старосвітські батюшки та матушки» І. Нечуй-Левицький
Повість «Старосвітські батюшки та матушки» І. Нечуя-Левицького -   багатоплановий твір про світське життя священиків, написаний в гумористичному ключі.
Відповідно до власної настанови відображати в художній літературі життя усіх прошарків українського суспільства І. Нечуй-Левицький не оминає і представників духовенства. Життя і побут духовенства були добре відомі письменнику. Батько І. Нечуя-Левицького був священиком і численна рідня теж була пов'язана з цим суспільним станом. Крім того, письменник здобув вищу духовну освіту.
Повість «Старосвітські батюшки та матушки» - це своєрідна сімейна хроніка. І. Нечуй-Левицький назвав її «біографічною повістю», або «повістю двох родин». Твір складається з десяти розділів і віддзеркалює одноманітне, вписане у вузькі побутові рамки життя: попівський похорон, вибори на парафію, сватання, старосвітські й «новомодні» весілля, родини, хрестини, розгульні Різдвяні й Великодні свята, господарські клопоти. Все це пересипано численними живими діалогами й комічними сценами.
Остап Вишня «Мисливські усмішки» Остап Вишня
Збірка гумористичних творів Остапа Вишні. Вважається вершиною розвитку жанру «усмішки», які Максим Рильський назвав «ліричною поезією в прозі».
«Мисливські усмішки» - це розповідь від першої особи. Вони займають особливе місце в творчості Остапа Вишні. Джерело «Мисливських усмішок» - особистий досвід письменника, розповіді друзів та знайомих, народна сатира і гумор. Вони хоча й «мисливські», але вчать не нищити природу, а навпаки - доглядати за нею, берегти для нащадків.
Всеволод Нестайко «Тореадори з Васюківки» Всеволод Нестайко
Тореадори з Васюківки - трилогія українського письменника Всеволода Нестайка, написана у 1963-1970 роках. До того як трилогія була надрукована однією книгою, автор видав три повісті з трилогії окремими книгами: «Пригоди Робінзона Кукурузо» (1964), «Незнайомець з тринадцятої квартири» (1966) та «Таємниця трьох невідомих» (1970). Вперше всі три повісті разом однією книгою надруковано у 1972 році видавництвом «Веселка». У 2004 році у видавництві Абабагаламага з'явилася нова, виправлена редакція книги, де автор вилучив ідеологічні радянські нашарування, вилучив деякі застарілі деталі, незрозумілі сучасному читачеві та додав нові сюжетні лінії.
Книгу включено до шкільної програми з літератури. «Тореадорів з Васюківки» перекладена більше як 20 мовами. 1979 року ухвалою Міжнародної ради з дитячої та юнацької літератури трилогію «Тореадори з Васюківки» внесено до «Особливого почесного списку Ганса Крістіана Андерсена» (Special Hans Christian Andersen Honor List) як один із найвидатніших творів сучасної дитячої літератури.
Юрій Винничук «Ги-ги-и» Юрій Винничук
Книжку «Ги-ги-и» без перебільшення можна вважати взірцем творів, написаних у жанрі чорного гумору й абсурду. Жанр цей давно вже існує в розвинених літературах світу. Це, так би мовити, інша література і творилася вона завжди як своєрідний протест проти влади. Твори, які ввійшли до цієї книжки, писалися переважно у 70-80-ті роки минулого століття, як то кажуть, «для себе», тобто в жодному разі вони не призначалися для публікації. Натомість без зазначення авторства оповідання з’являлися у самвидаві. Звичайно, з часом прізвище автора стало відоме, і з тих пір Юрія Винничука небезпідставно називають «батьком чорного гумору». Окрім того, що ці твори знайшли свого читача на батьківщині, вони неодноразово перекладалися багатьма мовами, навіть есперанто.
Кузьма Скрябін «Я, «Побєда» і Берлін» Кузьма Скрябін
Книжка українського співака та шоумена Андрія Кузьменка, лідера групи «Скрябін», видана видавництвом «Фоліо» у 2006 році. До збірки увійшли дві повісті: «Я, «Побєда» і Берлін» та «Місто, в якому не ходять гроші», а також тексти відомих пісень гурту «Скрябін». Книжка пройнята яскравим відчуттям гумору, веселим настроєм і її можна віднести до жанру пригод та гостросюжетного трилеру.
Події відбуваються навколо старого і пошарпаного автомобіля марки «Побєда», на якому Андрій зі своїм другом Бардом подорожують до столиці Німеччини. Друга повість - «Місто, в якому не ходять гроші» - зовсім інша за жанром. Це невесела історія про дівчину Алісу, яка через збіг обставин опинилася в жахливому місті, де панують людиноненависництво, нечувана жорстокість і нелюдські порядки, - місті, з якого немає дороги назад…
Лесь Подерев'янський «ПЗТ. П'єси, оповідання, есеї, сценарії» Лесь Подерев'янський
На сьогодні ПЗТ – найповніше зібрання творів автора. Твори, що стали знаковим для певного покоління, твори, що ми розібрали на цитати, твори, що насичені як гострою лексикою, так і гострим гумором.
Можна рекомендувати всім, хто здатний сприйняти чорний гумор із ненормативною лексикою. Обережно 18+

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

  • blog
  • facebook
  • tweetter
  • youtube
  • youtube
  • youtube
  • pinterest
  • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці — Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки):
(044) 288-23-36

(044) 288-30-12
lib@msmb.org.ua

ВГОРУ