Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою було зручним і приємним для вас! Для того, щоб скоротити час очікування, а також дотримуватися соціальної дистанції — зареєструйтесь в бібліотеці он-лайн!.

Заповіт для літераторів, або Нобелівська премія для кращих авторів і знакових книг. Ч.2

червень, 2017 р.

У другій частині виставки продовжуємо знайомити з книгами геніальних авторів, написаними у другій половині 20-го століття.

Твори авторів-нобеліатів, що поповнили фонди нашої бібліотеки саме для вас, літературних гурманів.

Всі ці літературні шедеври вийшли в українському перекладі.

З книгами першої частини виставки знайомтесь за посиланням

Фолкнер, Вільям Фолкнер, Вільям .
Світло в серпні [Текст] = Light in August : Роман / Фолкнер, Вільям ; Пер. з англ. О.Короля, В.Батюка. - В супер обкладинці. - К. : Вид-во Жупанського, 2013. - 352 с. : іл. - (Лауреати Нобелівської премії).
Роман видатного майстра прози, американського письменника, лауреата Нобелівської премії 1949 року В. Фолкнера відзначається складністю форми, змісту і тематики. Автор майстерно змальовує провінцію на півдні США у часовому проміжку від Громадянської війни до кінця 1920-х років, розкриває завжди болючі проблеми, зокрема найгострішу і найважливішу з них - расове питання
Сартр, Жан-Поль. Сартр, Жан-Поль.
Шляхи свободи [Текст] = Les Chemins De La Liberte. Le Sursis : Трилогія: Роман. Ч.2 : Відстрочення / Сартр, Жан-Поль ; Пер. з фр. Л.Кононовича. - В суперобкладинці. - К. : Видавництво Жупанського, 2008. - 448 с. : іл., портр. - (Лауреати Нобелівської премії).
У другому томі трилогії "Шляхи свободи" змальовано французьке суспільство, яке стоїть перед нелегким і болючим вибором: вступати у війну, щоб захистити другорядного союзника - чи поступитися агресорові, щоб зберегти мир у Європі? Хто виграє - той, хто нападає першим, чи лагідний і поступливий миротворець? Що важливіше - мир чи свобода?
Нобелівська премія 1964 року.
Бекет, Самюель. Бекет, Самюель.
Молой [Текст] = Molloy : Роман / Бекет, Самюель ; Пер. з фр. П.Таращука; Післ. Ж.Ж.Маю; Худож. Л.Міщук. - В суперобкладинці. - К. : Видавництво Жупанського, 2006. - 256 с. : ил., портр. - (Лауреати Нобелівської премії).
"Молой" - перший роман з трилогії, написаної французькою мовою, славетним ірландським письменником, лауреатом Нобелівської премії 1969 року Самюелем Бекетом (1906-1989), є одним з найкращих його франкомовних творів, про який критики свого часу писали :"...ця книжка найщедріша на обіцянки, які запропонувала нам сучасність після роману "Нудота"
Бекет, Самюель. Бекет, Самюель.
Малон умирає; Несказанний [Текст] = Malon Meurt. L'Innommable : Романи / Бекет, Самюель ; Пер. з фр., післ. П.Таращука; Худож. Л.Міщук. - В суперобкладинці. - К. : Видавництво Жупанського, 20068. - 264 с. : ил., портр. - (Лауреати Нобелівської премії).
У книжці видатного ірландського письменника (1906-1989), лауреата Нобелівської премії (1969 р.), подано два останні романи своєрідної трилогії автора. Автор яскраво висвітлив мізерність і нікчемність існування людини за умов сучасного суспільства, гостре чуття самотності й закритості обріїв, безглуздість державного патерналізму й розпачливі намагання зберегти свою ідентичність під лавиною знеособлення, - й це все в парадоксально-абсурдній формі...
Канетті, Еліас. Канетті, Еліас.
Засліплення [Текст] = Die Blendung : Роман / Канетті, Еліас ; Пер. з нім. О.Логвиненка; Передм. Д.Затонського; Під ред. С.Вишенського; Худож. В.Кузьменко. - В суперобкладинці. - К. : Видавництво Жупанського, 2003. - 512 с. : ил., портр. - (Лауреати Нобелівської премії).
Трагічна історія знаменитого професора-синолога Петера Кіна, його безглузде одруження на власній економці Терезі, яка обертає його життя на пекло, показує, як відчуженість і взаємне нерозуміння людей призводять до катастрофи. Філософська основа, глибокий психологізм, абсурдність людських характерів і разюча нездатність головних персонажів збагнути одне одного – це і є представлений сюжет
Нобелівська премія 1981 року
Сімон, Клод. Сімон, Клод.
Дорога Фландрії. Зоосад [Текст] = La Route Des Flandres. Le Jardin Des Plantes : Романи / Сімон, Клод ; Пер. з фр., передм. Р.Осадчук; Під ред. Л.Жупанської; Худож. С.Полохайло. - В суперобкладинці. - К. : Видавництво Жупанського, 2002. - 496 с. : іл., портр. - (Лауреати Нобелівської премії).
До вибраних творів Клода Сімона (1913 р.) ввійшли два романи та "Стокгольмська промова". Перший роман "Дорога Фландрії" - найвідоміший твір письменника, за який, власне він і отримав цю престижну премію. Роман "Зоосад" представляє пізній період творчості. З'явившись після тривалої перерви, він знову розбудив інтерес до творчості автора, якого багато критиків по-справжньому змогли оцінити лише тепер, називаючи одним з найбільших письменників усього XX сторіччя
Нобелівська премія 1985 року
Моррісон, Тоні. Моррісон, Тоні.
Пісня Соломона [Текст] = Song of Solomon : Роман / Вофтворд, Хлоя Ентоні ; Пер. з англ. О.Короля; Під ред. Д.Затонського, В.Коптілова, Т.Денисової та інш.; Худож. К.Міщук; Післ. Т.Денисової. - В суперобкладинці. - К. : Видавництво Жупанського, 2006. - 376 с. : іл., портр. - (Лауреати Нобелівської премії).
У романі "Пісня Соломона", поєднуючи історію та сучасність, письменниця відтворила риси чорної Америки як особливої етнічно-расової спільноти зі своєрідним менталітетом, який складався протягом трьох століть за умов рабства та боротьби за національну самосвідомість, проти духовної уніфікації...
Нобелівська премія 1993 року
Клезіо, Жан Марі Гюстав Ле. Клезіо, Жан Марі Гюстав Ле.
Потоп [Текст] = Deluge : Роман / Клезіо, Жан Марі Гюстав Ле ; Пер. зі фр., післ. Г.Чернієнко; Худож. О.Баратинська. - В суперобкладинці. - К. : Видавництво Жупанського, 2010. - 252 с. : іл., портр. - (Лауреати Нобелівської премії).
Незважаючи на численні мандрівки, Ж.Ле Клезіо, починаючи з семи чи восьми років, ніколи не припиняв писати: поеми, казки, оповідання, новели, з яких жоден твір не був опублікований до "Протоколу", його першого роману, що вийшов друком у вересні 1963 року і за яку письменник отримав премію Ренодо. Сьогодні його творчій доробок нараховує близько сорока томів
Нобелівська премія 2008 року
Клезіо, Жан Марі Гюстав Ле. Клезіо, Жан Марі Гюстав Ле.
Золотошукач [Текст] = Le chercheur d'or : Роман / Клезіо, Жан Марі Гюстав Ле ; Пер. зі фр. Г.Чернієнко; Худож. О.Баратинська. - В суперобкладинці. - К. : Видавництво Жупанського, 2011. - 270 с. : іл., портр. - (Лауреати Нобелівської премії).
Роман "Золотошукач" - це розповідь про пошук своєї ідентичності у заплутаному жорстокому світі, це спроба відповісти на кричущі питання розгубленого людства, яке знемагає від невмотивованого духовного та фізичного насилля, що панує у так званому проявленному світі, насилля, що спричинює безкінечні конфлікти, втягує в них цілі народи і нищить життя на планеті і саму планету...
Нобелівська премія 2008 року

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

  • blog
  • facebook
  • tweetter
  • youtube
  • youtube
  • youtube
  • pinterest
  • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці — Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки):
(044) 288-23-36

(044) 288-30-12
lib@msmb.org.ua

ВГОРУ