Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою було зручним і приємним для вас! Для того, щоб скоротити час очікування, а також дотримуватися соціальної дистанції — зареєструйтесь в бібліотеці он-лайн!.

За що дають літературну премію, або Кращі з кращих!

квітень, 2017 р.

Чи мріяли ви коли-небудь стати письменником? Написати роман, оповідання або вірш, який би захоплював читачів по всьому світу? Кожен день у різних куточках нашої планети люди випробовують свої сили у літературі. Багато цих творів так і залишаються на папері, деякі видаються невеликим накладом, а деякі стають справжніми бестселерами, що отримують відзнаку як читачів, так і літературних критиків.

Що ж робить ці твори особливими? Що дозволяє їм підкорювати серця читачів по всьому світу? Чому саме ці романи та автори привертають увагу та одержують різноманітні літературні премії та нагороди? Що важливіше – захопливий сюжет, глибокий зміст чи витончена літературна мова? Або поєднання цих якостей? Або навпаки, важлива оригінальність та незалежність думки автора?

Ми не будемо зараз давати однозначну відповідь на ці питання, а просто запропонуємо вам ознайомитись із творами авторів, що вже є лауреатами різноманітних літературних відзнак та премій! Прочитавши їх, кожен сам зможе віднайти секрет успіху літературного твору! А, можливо, хтось із наших читачів і сам захоче створити власний незабутній літературний шедевр, чом би й ні?;)

Талан, Світлана. Талан, Світлана.
Повернутися дощем [Текст] : Роман / Талан, Світлана ; Худож. А.Малкіна. - Харків : Клуб сімейного дозвілля, 2016. - 448 с. : іл.
Лихо відступило від Сєвєродонецька, але велика Настина родина розвіяна по світу: мати їде до Західної України, сестра – у Росії і чути не хоче про повернення, а діти… Іванка й Геник, брат і сестра, – непримиренні вороги… Настя везе у волонтерському бусі допомогу хлопцям, бо під Іловайськом неспокійно. Вона не знає, що поспішає назустріч долі…
Мадзантіні, Маргарет. Мадзантіні, Маргарет.
Не йди [Текст] : Роман / Мадзантіні, Маргарет ; Пер. з іт. В.Степанова. - Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2016. - 304 с. : іл.
Кохання – це випадковий збіг у житті невипадкових людей. Тімотео був турботливим батьком, бездоганним чоловіком та хірургом з чудовою репутацією. Він мав усе, про що тільки можна мріяти: щаслива сім’я, гарна донька, вілла на березі моря. Проте одної ночі Тео заходить до бару і ця ніч назавжди змінює його життя. Він закохується у емігрантку з якою не мав нічого спільного окрім сп’яніння. Кохання, зрада, пристрасті – три гострі кути цього роману. Та коли доля забирає жінку від Тімотео, він розуміє, що втратив дещо більше…
Пахомова, Тетяна. Пахомова, Тетяна.
Я, ти і наш мальований і немальований Бог [Текст] : Роман / Пахомова, Тетяна. - Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2016. - 192 с. : іл.
Коли у гамірний Львів, де поряд жили вірмени і поляки, українці і євреї, прийшла страшна війна, родині маленької Міри дивом вдалося врятуватися з гетто. Її з матір’ю та сестрою визволяє селянин, на чию померлу доньку Мар’яну вона так дивовижно схожа. Тепер її життя – у темному підвалі, з іграми на нічному сільському кладовищі, у постійній небезпеці… Вона чекає на кожну нову весну, що приходить до єврейської родини з християнськими пасками, і просить подарувати на день народження сонце
Барб-Галль, Француаза. Барб-Галль, Француаза.
Як розмовляти з дітьми про мистецтво XX ст. [Текст] : Літературно-художнє видання / Барб-Галль, Француаза ; Пер. з фр. С.Рябчук. - Львів : Видавництво Старого Лева, 2016. - 176 с. : іл., репрод. - Де дізнатися більше: с.170. - Вступне слово: с.8.
Книга зацікавить батьків та педагогів, які творчо підходять до розвитку дітей, а також – без жодних сумнівів! – усіх тих, хто хоче пізнати й оцінити мистецтво ХХ століття так щиро і відкрито, як діти
Барб-Галль, Француаза. Барб-Галль, Француаза.
Як розмовляти з дітьми про мистецтво [Текст] : Літературно-художнє видання / Барб-Галль, Француаза ; Пер. з фр. С.Рябчук. - Львів : Видавництво Старого Лева, 2014. - 192 с. : іл., репрод. - Де дізнатися більше: с.178. - Вступ: с.7.
Простими словами і в зручній формі авторка підказує, як навчити дітей “бачити” картину, розуміти її і відчувати. На найбільш поширені й актуальні питання запропоновано лаконічні відповіді, покликані задовольнити цікавість і заохотити до нових пошуків. Це конспект, путівник, довідник і мистецький альбом водночас, який можна ретельно вивчати вдома, нашвидкоруч гортати у транспорті чи розглядати в парку. Книга адресована не лише натхненним батькам і педагогам, які прагнуть змалку зацікавити дітей світом мистецтва, – вона й для тих допитливих читачів і читачок, які ніяк не знаходили часу його пізнати
Ондатже, Майкл. Ондатже, Майкл.
Англійський пацієнт [Текст] = The English Patient : Роман / Ондатже, Майкл ; Пер. с англ. Є.Даскал. - Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2016. - 304 с. : ил.
Милуючись дивом уцілілими фресками в соборах чужої віри, сапер Кіп розміновує заховані серед садів, будинків і фонтанів вибухові пастки-вбивці. Самовіддано доглядає свого останнього пацієнта медсестра Хана, чия душа понівечена війною, як і тіло обгорілого безіменного льотчика. А він, її англійський пацієнт, пам’ятає лише єдину жінку, яку кохав і втратив, – чужу дружину Кетрін Кліфтон. Старому шукачу пригод і кохання – колишньому шпигуну Караваджо, – щоб існувати, потрібен щоденний укол морфію. Їхній душевний біль – поза межами людських можливостей. І в цьому болі, у муках народжується нове кохання, як оаза серед випаленої війною пустелі…
Шепетіс, Рута. Шепетіс, Рута.
Поміж сірих сутінків [Текст] = Between Shades of Grey : Роман / Шепетіс, Рута ; Пер. с англ. Г.Яновської. - Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2016. - 224 с. : іл. - Від авторки: с.215; Нагороди в США: с.220; Міжнародні нагороди: с.221.
Історія п’ятнадцятирічної литовської дівчинки Ліни Вілкайте, яка живе разом з батьками у мальовничому Каунасі. Ліна мріє стати художницею, і, здавалося б, ніщо не зможе затьмарити її щасливе, сонячне майбутнє. Але біда завжди приходить неочікувано. Її рідну Литву анексовано Радянським Союзом, а Ліна та її сім’я, як і багато литовців, опиняється в брудному ешелоні для депортованих, який рухається в східному напрямку. Героїня, яку зачаровують тривожні картини Едварда Мунка, опиняється в моторошному світі, призначенням якого є зруйнувати людське обличчя того, хто мав нещастя туди потрапити. Що чекає на дівчинку, її рідних і друзів між сірих тонів Сибіру і Заполяр`я? Авторка писала роман, беручи за основу дійсні спогади литовців, які пережили радянську депортацію.
Мойєс, Джоджо. Мойєс, Джоджо.
Дівчина, яку ти покинув [Текст] = The Girl You Left Behind : Роман / Мойєс, Джоджо ; Пер. с англ. Д.Петрушенко. - Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2016. - 400 с. : іл.
«Дівчина, яку ти покинув» – картина, яку Лів отримала в подарунок від чоловіка. А коли він трагічно загинув, цілком утратила сенс життя – лише полотно нагадувало про найщасливіші миті з коханим. Здавалося, вона відчуває його подих, чує сміх… Та одна випадкова зустріч цілком змінює її життя. Лів нарешті дізнається, хто зображений на картині, дізнається історію цієї дивовижної жінки, яка незбагненним чином вплелася до її власної долі. Неймовірні пошуки, нові зустрічі й знайомства надихають Лів. Вона знову вчиться сподіватися й вірити, вона знову чекає на кохання… 
Бачинський, Андрій. Бачинський, Андрій.
140 децибелів тиші [Текст] : Роман: Для середнього шкільного віку / Бачинський, Андрій ; Худож. А.Бочко. - Львів : Видавництво Старого Лева, 2015. - 256 с.
В автомобільній аварії юний музикант Сергій втрачає не тільки батьків, сестричку, але й слух. Він мусить навчитися по-новому спілкуватися з ровесниками в інтернаті, подолати зневіру і відчай, аби важка втрата не вбила в ньому повністю бажання жити. А також – вирватися зі злочинного кола і врятувати названу сестру від лиха... 
Малярчук, Таня. Малярчук, Таня.
Забуття [Текст] : Роман / Малярчук, Таня ; Худож. Н.Гайдучик. - Львів : Видавництво Старого Лева, 2016. - 256 с. : іл.
Головним героєм цього роману Таня Малярчук обрала В’ячеслава Липинського. У книжці переплітаються дві сюжетні лінії, історична та сучасна. «Забуття» – це мій роман про ХХ століття, мої сто років, але не самотності, а втраченої пам’яті, – каже Таня Малярчук. – Це спроба згадати забуте. А також об’єднати індивідуальне і колективне українське, історичну достовірність і художню вигадку, кохання і покликання, божевілля і здоровий глузд, якого, втім, у цьому романі, мабуть, найменше. Його основою несподівано для мене самої стало життя політика-невдахи і пристрасного мислителя В’ячеслава Липинського. Українці дуже перед Липинським завинили. … Цей роман – данина моєму корінню. Я мусила його написати. 
Кідрук, Макс. Кідрук, Макс.
Зазирни у мої сни [Текст] : Роман / Кідрук, Макс ; Худож. М.Вепріков. - Харків : Клуб сімейного дозвілля, 2016. - 528 с. : іл. - Післямова автора: с.519; Перелік музичних творів, рекомендованих для прослуховування під час читання: с.522.
У книзі розповідається про п'ятирічного хлопчика Тео, в якого під час операції на 36 секунд зупиняється серце. Хоч лікарям і вдалося витягнути хлопчика зі стану клінічної смерті, з хлопчиком після операції починає відбуватись щось надприродне. Уві сні до нього навідується якась лиха сила. Родина намагається дізнатись, що ж не так із їх сином і звертається до лікарів. Але це «лихе» починає усвідомлювати, що за ним спостерігають
Кокотюха, Андрій Анатолійович. Кокотюха, Андрій Анатолійович.
Багряний рейд [Текст] : Роман / Кокотюха, Андрій Анатолійович ; Передм. І.Патриляка. - Харків : Клуб сімейного дозвілля, 2016. - 288 с. : іл. - Дорогою на Схід: Передмова: с.5; Від автора: с.282.
Максим Коломієць стає командиром рейдової групи УПА, яка з Волині скеровується на схід України. Група має завдання вербувати невдоволених радянським режимом людей, займатися агітаційною роботою, аби підготувати збройне повстання проти «совєтов». Та все пішло не так...
Корній, Дара. Корній, Дара.
Зворотній бік світів [Текст] : Роман / Корній, Дара ; Передм. Т.Белімової. - Харків : Клуб сімейного дозвілля, 2016. - 320 с. : іл. - Найпростіше зазвичай буває найскладнішим для розуміння. Передмова: с.5.
Для всіх світів найгірші випробування ще попереду. Світлі й темні, засліплені хто ненавистю, а хто чарами, віддаляючись одне від одного, рухаються до прірви Хаосу. І тільки втікачка Мальва, яку підступно заманюють до світу, створеного сірим Шепотом у Міжчассі, розуміє, що побачила щось не менш жахливе, ніж прадавній Хаос, — мертвотно сірий світ Досконалості. Чи знайде Мальва спосіб вирватися з цього світу та встигнути, коли вже надто пізно, усе виправити?
Гуменюк, Надія. Гуменюк, Надія.
Танець білої тополі [Текст] : Роман / Гуменюк, Надія ; Передм. Т.Белімової. - Харків : Клуб сімейного дозвілля, 2016. - 304 с. : іл. Самотню Ніку Величко, яка єдину в житті ласку отримала від нянечки у дитячому будинку, зраджену, обікрадену та зневірену у знайденому батькові та друзях, доля приведе до високої білої тополі на горі біля рідного села. Наче у снах дитинства намріялось дівчині це дерево… Колись давно посадив цю тополю для своєї коханої панни Вишеньки сільський каліка Левко, що став майстерним костоправом та пережив окупацію, боротьбу в УПА та двадцятирічне заслання… Їх випробування закінчаться тут, біля білої тополі. Чиї заблукалі у темряві рідні долі поєднає та, що залишила у таємному сховку свій щоденник?

Запропоновані книги ви знайдете у нашій бібліотеці.

Звертайтеся за адресою: м.Київ, вул. Л.Толстого, 49.

Довідки за тел.: (044) 288-30-12

Наш Електронний каталог

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

  • blog
  • facebook
  • tweetter
  • youtube
  • youtube
  • youtube
  • pinterest
  • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці — Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки):
(044) 288-23-36

(044) 288-30-12
lib@msmb.org.ua

ВГОРУ