Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою було зручним і приємним для вас! Для того, щоб скоротити час очікування, а також дотримуватися соціальної дистанції — зареєструйтесь в бібліотеці он-лайн!.

Сила книги, або Як знайти себе, своє і своїх…

вересень, 2017 р.

Всі ми дуже різні. Хтось змалечку знає, чого хоче, і ким хоче бути, і вперто йде до своєї мрії; хтось захоплюється багатьма речами і просто не може визначитися, що подобається йому найбільше; хтось чітко знає, чого не хоче, а дехто - взагалі розгублений і не може вирішити, що ж йому робити зі своїм життям.

Але від рішень, що ми приймаємо у підлітковому віці, буде залежати дуже багато у нашому дорослому житті. Тому ми пропонуємо вам підбірку книг (художніх та науково-популярних), які допоможуть зорієнтуватися у цих нелегких пошуках. Вони підіймають дуже важливі для молодої людини питання, - як діяти в складних життєвих ситуаціях, як робити вибір і якими моральними цінностями слід керуватися у житті; що важливо, а що ні; як вирішувати конфлікти та досягати успіху, як діяли видатні новатори та успішні особистості нашого часу, та багато інших…

Художні твори нададуть емоційну підтримку, відчуття єдності та приклад, як долають проблеми та труднощі такі самі звичайні підлітки, як і ви. Науково-популярні книжки стануть джерелом знань та інформації, мотивацією для активних дій, ідей та творчості.

Тож, читайте та обирайте свій власний шлях без вагань та сумнівів! Усі книжки ви можете знайти у нашому абонементному відділі, звертайтесь!;)

Науково-популярна література

Кусумано, Майкл А. Кусумано, Майкл А.
Стратегії геніїв. П'ять найважливіших уроків від Білла Гейтса, Енді Гроува та Стіва Джобса [Текст] = Strategy rules. Five Timekes lessons from Bill Gates, Andy Grouve and Steve Jobs : Популярне видання / Кусумано, Майкл А., Йоффі, Девід Б. ; Пер. з англ. С.Новікової; Худож. Е.Новіков. - Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2017. - 256 с.
Вчитися у кращих - корисно та природно. Саме тому була написана робота відомих американських професорів, яка розповість про те, як керували своїми компаніями одні з трьох найбільших інноваторів свого часу. «Стратегії геніїв» - цікава та пізнавальна книга, яка розкриває секрети стратегій, навичок та принципів управління директорів, чия робота змінила сучасний світ. Їх підходи до формування стратегії та створення організацій пропонують унікальні ідеї для початківців керівників, а також керівників сучасних транснаціональних корпорацій

 
Дахіґґ, Чарлз. Дахіґґ, Чарлз.
Кмітливіші, швидші, кращі. Секрети продуктивності в житті та бізнесі [Текст] = Smarter, Faster, Better. The Secrets of Being Productive in Life and Business : Популярне видання / Дахіґґ, Чарлз ; Пер. з англ. Л.Герасимчука. - Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2017. - 432 с.
Чому деякі люди за однакових умов досягають більшого, ніж інші, - і щодня, і у великій перспективі? Чарлз Дахіґґ знайшов відповідь на це питання, сформулювавши вісім основних ідей, що дозволяють якнайкраще використати наші енергію, інтелект і час, аби досягти максимального результату, доклавши мінімум зусиль. Команда найуспішнішого діснеївського мультфільму, який ледь не став найбільшим провалом, спеціалісти Google, що шукали секрети ефективності команд, пілоти, які садили літак після того, як майже втратили над ним контроль, чи гравці в покер, єдине рішення яких вело до абсолютної перемоги або ж програшу… Їхній вибір, те, ким вони себе бачили, які цілі ставили, у що вірили і яку команду підбирали - ось те, що перетворило звичайну зайнятість на продуктивність. 
Мельниченко, Анастасія Андріївна. Мельниченко, Анастасія Андріївна.
#ЯНеБоюсьСказати [Текст] : Найвідвертіша книжка для підлітків: Літературно-художнє видання / Мельниченко, Анастасія Андріївна ; Худож. А.Сміт; Передм. І.Славінської. - Харків : Фоліо, 2017. - 213 с.
У липні 2016 року Інтернет "підірвала" потужна акція #ЯНеБоюсьСказати, в якій тисячі жінок і чоловіків розповіли свої історії. Це були дуже сильні і важкі історії - історії про насильство. Ця акція прогриміла не лише в Україні, але й за її межами. Тоді ж почалися розмови про те, що робити, аби не допустити такої кількості насильства в світі.

Художні твори

Чапай, Артем. Чапай, Артем.
Авантюра XL [Текст] : Збірка / Чапай, Артем. - Харків : Віват, 2017. - 352 с.
"Авантюра XL" - це півтора року реальних мандрів автостопом, без грошей, без плану. Кинувши роботу і навчання, український студент їде "дизелями до Нью-Йорка", а далі, заробляючи на дорогу під час подорожі, проїжджає Мексикою, Кубою, Белізом, Гватемалою, Гондурасом, Сальвадором, Нікарагуа. Він знайомиться з десятками чудових людей, завдяки дорозі по-новому розуміє світ, та самого себе.
Кулик, Катерина Олександрівна. Кулик, Катерина Олександрівна.
Лаовай [Текст] : Літературно-художнє видання / Кулик, Катерина Олександрівна ; Худож. А.Волошин. - Харків : Фоліо, 2017. - 188 с.
Заплющіть очі й уявіть, що ваше найбільше бажання збулося. Що ви відчуваєте? Що бачите? Що чуєте? Головна героїня роману - українка, яка мешкає у Китаї, починає досліджувати свої бажання і неочікувано для себе пише цілий список цілей на наступний рік. Вона повинна досягти йх до того, як їй виповниться 25. І коли вона точно визначила, чого хоче, починається магія. Ця книжка про те, як почуваються іноземці за кордоном, про панд, про наркотики, про любов, про мрії, каву, музику, руколу... І про багато чого іншого. 25 цілей - 25 пригод - 25 розділів - один рік життя...
Роздобудько, Ірен Віталіївна. Роздобудько, Ірен Віталіївна.
Арсен [Текст] : Роман / Роздобудько, Ірен Віталіївна ; Худож. В.М.Карасик. - Харків : Фоліо, 2017. - 155 с.
13-річний Арсен піклується про маму сам, адже тато їх давно покинув. Однак хлопець вірить, що мама ще знайде надійного й порядного чоловіка. А найбільше він мріє про мандри, пригоди і таємниці, бо сидіти всеньке літо за компом у київській квартирі - це, погодьтеся, важко назвати незабутніми канікулами. Тому Арсен і зважився гайнути в село, до бабці з дідом, яких не бачив після розлучення батьків. І там багато про що Арсенові довелося поміркувати - особливо про те, що він має бути справжнім чоловіком; чимало здолати - образу на тата, відчуття своєї непотрібності в татовій родині та ревнощі до маленької зведеної сестрички, яка «забрала» в нього тата; чимало дізнатись - адже історія його роду стала «візитівкою» цілого села. А головне - Арсен закохався. Вперше і, можливо, назавжди.
Илиш, Майя. Илиш, Майя.
Комната кукол [Текст] = Das puppenzimmer : Роман / Илиш, Майя ; Пер. с нем. О.Малой. - Харьков; Белгород : Книжный Клуб "Клуб Семейного Досуга", 2017. - 496 с.
Джентльмен, похожий на серьезного ворона, не был похож ни на того, кто ищет среди девочек-сирот прислугу или работницу на фабрику, ни на усыновителя - они редко, но появлялись на пороге приюта Святой Маргариты. Он искал особенную девочку - ту, которая не любит играть с куклами. А Флоранс всегда чувствовала себя особенной… Скрытый за высоким забором старый особняк в глубине сада, чьи тропинки похожи на бесконечный зеленый лабиринт… У Флоранс здесь простая работа - заботиться о коллекции кукол. «Ты больше никогда не покинешь этот дом, не бойся!» - почему же эти слова мистера Молинье и его красавицы-сестры прозвучали как угроза? А куклы… Однажды Флоранс увидит, что скрывается за фарфоровыми лицами и хрупкими тельцами из папье-маше. И, несмотря на ужас, поймет, что ради этих кукол готова проститься с человеческой жизнью…
Мензатюк, Зірка. Мензатюк, Зірка.
Як я руйнувала імперію [Текст] : Повість. Для дітей Середнього шкільного віку: Літературно-художнє видання / Мензатюк, Зірка ; Худож. Р.Попський. - Львів : Видавництво Старого Лева, 2016. - 272 с.
Перша українська повість для підлітків про останні роки радянської імперії. Як жили радянські люди? Як ганялися за дефіцитними товарами? Кого боялися? І чого прагнули? Герої повісті - підлітки, що дружать, сваряться, хуліганять, часом навіть вдаються до чарів, а при тому опиняються у вирі суспільних змін. Ви зрозуміє, чому були неминучими й наступні потрясіння, що їх зазнала Україна. Чому розвалився Радянський Союз? І - найголовніше - хто його розвалив?
Ровелл, Рейнбоу. Ровелл, Рейнбоу.
Фанатка [Текст] : Роман / Ровелл, Рейнбоу ; Пер. з англ. С.Орлової. - Харків : Віват, 2017. - 432 с.
Підлітковий роман про двох сестер-близнючок. Захоплення книжками про чарівника об'єднало дівчат у дитинстві й дозволило їм пережити зраду матері. Але доросле життя увірвалося в тендітний дівчачий світ. Рен швидко подорослішала й залишила Кет наодинці з її чарівним героєм. чи вдасться дівчині увійти в нове, доросле життя? Чи зможе вона вирватися з полону дитячого захоплення і створити щось справді своє?
Доног'ю, Емма. Доног'ю, Емма.
Кімната [Текст] = Room: A Novel : Роман / Доног'ю, Емма ; Пер. з англ. А.Хлівного. - Харків : Віват, 2017. - 336 с.
Усе своє життя п'ятирічний Джек провів у Кімнаті. Для нього це цілий світ; там він народився і виріс, там він грає зі своєю Ма, читає книжки, дивиться телевізор. Кімната - справжній дім для Джека, але для його Ма це в'язниця, де протягом семи років її тримає викрадач Старий Нік. І от, коли Джекові виповнилося п'ять років, мати наважується розповісти йому правду і здійснити зухвалий план втечі...
 
Кокотюха, Андрій Анатолійович. Кокотюха, Андрій Анатолійович.
Колекція гадів [Текст] : Повісті / Кокотюха, Андрій Анатолійович ; Худож. В.М.Карасик. - Харків : Фоліо, 2017. - 187 с.
Знову читачі вирушать на пошуки пригод разом зі спортсменом Денисом і розумником Максимом. Цього разу - до Львова, де хлопцям доведеться розкрити таємницю Клубу Боягузів. Під Пирятином вони стануть свідками загадкового викрадення доньки міліонера, а у селі на Полтавщині побачать - кого б ви думали - екзотичнх рептилій, і познайомляться з... 
Кокотюха, Андрій Анатолійович. Кокотюха, Андрій Анатолійович.
Мисливці за привидами [Текст] : Повісті / Кокотюха, Андрій Анатолійович ; Худож. В.М.Карасик. - Харків : Фоліо, 2017. - 188 с.
Врятувати Золотий кубок від злодіїв, вистежити привида, допомогти маленькій дівчинці в пошуках песика, провести жахливу ніч у мольфаровій хаті - все це під силу двом невтомним шукачам пригод - семикласникам Денису й Максиму. 
Кокотюха, Андрій Анатолійович. Кокотюха, Андрій Анатолійович.
Подвійний капкан [Текст] : Повісті / Кокотюха, Андрій Анатолійович ; Худож. В.М.Карасик. - Харків : Фоліо, 2017. - 187 с.
Вірні друзі Денис Черненко й Максим Білан, уже восьмикласники, черговий раз потрапляють у вир несподіваних пригод. Читач дізнається про подорож Максима одеськими катакомбами, про те, як друзі знову допомогли Денисові виплутатися зі складної ситуації, про непрості стосунки з директором школи у світлі нових обставин, про зустріч зі 
Трайбер, Юта. Трайбер, Юта.
Синє озеро сьогодні зелене [Текст] = Der Blaue See Ist Heute Grun : Роман / Трайбер, Юта ; Пер. з нім. О.Логвиненко; Під ред. М.Александрович. - Вінниця : Теза, 2016. - 160 с.
Коли Гізелі самотньо, вона лине думками до маленького синього озера на лісовій галявині. Вона подумки розфарбовує те озеро. Який настрій у неї на душі, такого кольору й озеро. Сьогодні її озеро чорне. Гізелі 17, вона вагітна. Її коханий вмовляє народити дитину й жити з ним. Мама наполягає на тому, що Гізелі варто продовжити навчання. Гізелин батько безпорадно розводить руками. Чи озеро змінить колір? І чи навчиться Гізела любити себе і світ навколо себе?

Запропоновані книги чекають на Вас у нашій бібліотеці

Відвідайте нас за адресою:

вул. Льва Толстого, 49.

Додаткову інформацію Ви отримаєте за тел. (044) 288-30-12

та в Електронному каталозі бібліотеки

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

  • blog
  • facebook
  • tweetter
  • youtube
  • youtube
  • youtube
  • pinterest
  • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці — Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки):
(044) 288-23-36

(044) 288-30-12
lib@msmb.org.ua

ВГОРУ