Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою було зручним і приємним для вас! Для того, щоб скоротити час очікування, а також дотримуватися соціальної дистанції — зареєструйтесь в бібліотеці он-лайн!.

Переймаємо досвід та вчимося у найкращих!

Поділіться цією сторінкою:

           -  Як Володимир Сосюра почав писати вірші?
           -  Яким було дитинство Мікеланджело та Рембранта?
           -  Що саме сформувало унікальний світогляд Імануїла Канта?
           -  Як прийшли у літературу Валерій Шевчук, Дмитро Павличко, Марсель Пруст?

 Щоб ближче познайомитися з непересічним життям найвідоміших особистостей світу, побачити їх тернистий та водночас захоплюючий шлях до визнання, творчості, любові, відкриттів та досягнень, ми пропонуємо вам підбірку чудових біографічних творів.

Ви зможете краще зрозуміти, що ж робить цих людей відомими на весь світ, що саме - талант, амбіції, працелюбність, наполегливість або рішучість відіграють вирішальну роль у їхньому становленні у житті...

Читайте, думайте, наповнюйтесь мудрістю та творіть своє  життя!

Всі представлені книги є частиною фондів абонементного відділу нашої бібліотеки.
Ви маєте можливість з ними ознайомитись, відвідавши нас за адресою: вул. Льва Толстого, 49.
Додаткову інформацію Ви отримаєте за тел. (044) 288-30-12 та в Електронному каталозі бібліотеки.
К.Шульц К.Шульц. Камінь і біль. Роман.
Ім'я Мікеланджело Буанарроті (1475 - 1584), видатного скульптора, маляра, архітектора й поета, золотими літерами вписане в історію не лише італійської, а й усієї світової культури. Його творчість – це ціла епоха в італійському Відродженні. Він жив і творив в один час із найчільнішими італійськими художниками Леонардо да Вінчі, Рафаелем, Боттічелі й залишив людству у спадок неперевершені шедеври в царині скульптури (статуї „Битва кентаврів”, „Давид”, „Мойсей”, „П’єта”), розписи стелі Сікстинської капели.... Мікеланджело користувався великою повагою у колі своїх сучасників, його талант визнавали і сильні світу цього – королі, кардинали, папи прагнули бути увічненими його різцем і пензлем. Він прожив довге, сповнене високого творчого горіння життя...
Е.Бадентер. Р.Бадентер Е.Бадентер. Р.Бадентер. Кондорсе (1743-1794). Інтелектуал у політиці.
Знаменитий математик у двадцять п'ять років, постійний секретар Академії наук з тридцяти двох років, він був членом Французької академії та інспектором Монетного двору. Друг Вольтера і д'Аламбера, Кондорсе вважався останнім з Енциклопедистів. Він був знаменитий у всій Європі доби Просвітництва і пов'язаний дружніми стосунками з найяскравішими особистостями того часу.
М.Гаєр М.Гаєр. Світ Канта. Біографія.
Імануель Кант є титаном духовного світу. Щоправда, його життя зазвичай вважають безбарвним, а його праці малозрозумілими. До 200-ї річниці з дня смерті великого філософа з'являється блискучий всеохоплюючий погляд на мислителя, який безоглядно віддався недогматичній, критичній філософії. Манфред Гаєр майстерно зумів пов'язати історію життя цього філософа, обдарованого світовою мудрістю та людським розумом, з його найважливішими творами, які є вершинами в історії мислення та дії. Майже всі великі духовні та політичні виклики, з якими ми зіштовхуємося сьогодні, вже були чітко сформульовані Кантом - від проблеми миру через межі мовленого і мислимого до претензій релегійних та езотеричних форм віри.
Ж.-І. Тадьє Ж.-І. Тадьє. Марсель Пруст.
Біографія Марселя Пруста, написана відомим французьким дослідником його життя Ж.-І. Тадьє, – це глибока ґрунтовна праця про великого французького письменника. Як пише сам автор: «Ми показуємо людину спершу як типового представника і дитину з буржуазної сім’ї, учня Кондорсе, учня Політ-Наук, «юного поета»… Життя стало романом, а роман усім життям… Та й навіть якби ми знали всі факти Прустового життя і всі свідоцтва про це життя, зоставалася б потреба їх тлумачити. Ось чому праця біографа схожа на працю романіста, бо доводиться проникати під поверхню, вилущувати якийсь глузд і обирати між багатьма гіпотезами».
М. Яструн М. Яструн. Міцкевич. Біографічна повість.
Ця праця, присвячена біографії визначного польського поета і суспільного діяча Адама Міцкевича, базо¬вана на джерелах, документах та щоденниках. В ній та¬кож використовуються монографії й життєписи поета, передовсім «Життя Адама Міцкевича», що належить перу його сина Владислава, ту хроніку, яка містить у собі якнайширше, хоч і найменш об'єктивно опрацьо¬ване зведення біографічних фактів. Поставивши собі за мету сказати про Міцкевича та його добу правду і тільки правду, Мечислав Яструн намагається не відступати у своїй розповіді від фак¬тичного матеріалу, широко цитуючи листи, уривки зі щоденників, розмови, переказані нам сучасниками, які знали поета не лише за його творами.
Д. Павличко Д. Павличко. Спогади.
Видатний учень і послідовник І. Франка, Д.Павличко міг би сказати про себе ось цими геніально простими словами: „Все, що мав у життю, він віддав/ Для одної ідеї, / І горів, і яснів, і страждав, / І трудився для неї”. Емоційно, естетично й Інформаційно-насичені, його „Спогади” несуть читачеві не стільки фрагмент мінливого і неспокійного життя самого автора, скільки драматичний образ України XX-го й початку XXI-го століть. Серед численних мемуарних портретів, написаних автором, - його вчителі і друзі, творці української культури й державності.
І.Коляда, Ю.Коляда І.Коляда, Ю.Коляда. Володимир Сосюра.
Доля видатного українського лірика, лауреата Шевченківської премії 1963 року Володимира Сосюри тісно пов’язана з подіями Жовтневої революції і громадянської війни в Україні, громадським та літературним життям 20-50-х років ХХ століття. Його творчий шлях був драматичним. Якщо першим збіркам Сосюри притаманна романтика боротьби й кохання, то пізніше він відчуває внутрішнє роздвоєння («комунар і націоналіст»), неможливість поєднати відданість революції з почуттям національного обов'язку. У 1951 році за вірш «Любіть Україну» поета звинуватили у «буржуазному націоналізмі», перестали друкувати його твори. І сьогодні яскрава щира поезія В. Сосюри має багато шанувальників, як і раніше, вона чарує своєю задушевністю, теплотою і правдивістю почуттів.
Т. де Фріс. Рембрант.
Роман відомого нідерландського письменника Тойна де Фріса стоїть у ряду кращих біографічних творів, присвячених висвітленню життя і творчості однієї з найпомітніших постатей світового малярства – геніальному голландському художникові XVII ст. Рембрандту. Трагічна доля цього великого митця і людини привертала увагу багатьох письменників світу, дослідників і критиків. Українською мовою видається вперше
М.П.Загребельний М.П.Загребельний. Сергій Параджанов.
Сергій Параджанов – особистість непересічна в усьому, починаючи з походження (в енциклопедичному словнику його називають "грузинським і українським режисером вірменського походження") і закінчуючи усім його життям. У середині 1960-х він увірвався у світовий кінематограф фільмом "Тіні забутих предків" і з того часу про нього не припиняють говорити. Ексцентричний, непередбачуваний, епатажний Параджанов не бажав і не міг жити "за правилами". Зрозуміло, що багатьом це не подобалось. Як сказав сам режисер, влада викреслила його з життя на 15 років – його то саджали до в'язниці, то просто не давали працювати. І все-таки він вижив і продовжив творити.
А.Роговцева А.Роговцева. Свидетельство о жизни. Автобиография.
Автобиографическая книга народной артистки СССР и Украины Ады Роговцевой, по словам автора, написана на основе дневников, которые она вела в юности. На страницах книги Роговцева рассказывает о любимом муже, друзьях, родных и близких, вспоминает о ролях в кино и театре, встречах с известными артистами и их влиянии на её творчество.
Белетризовані біографії Запрошення на Цитеру. Белетризовані біографії.
Ми постійно осмислюємо свою минувшину, розрізняємо все багатші й розмаїтіші історичні ландшафти, пізнаємо події й імена. В історичний простір повертаються його найчільніші діячі, про яких десятиліттями воліли не згадувати, змушували про них забути. Зібрані у цій книжці художні життєписи митців різних епох дають змогу відчути особистісний вимір культури, задуматися про ціну драматичного вибору між старою і новою вірою, між мистецтвом українським та імперським. Кохання піаністки Аліни Крагельської й професора Миколи Костомарова, розпачливі мандри Європою художника Антона Лосенка, творчі здобутки й поразки харківського поета-романтика Амвросія Метлинського, український вибір письменника Юрія Федьковича – все це захопливі біографічні сюжети.
В. О. Шевчук. В. О. Шевчук. На березі часу.
Книга „На березі часу” Валерія Шевчука – це цикл спогадів. У ній автор – письменник, літературознавець та історик – подає есеї, де докладно описує літературне середовище 1960-1980-х років, у якому йому довелось обертатися. Це житейські історії про людей, які впливали на події у країні, її долю та історію. У першій частині йдеться про письменників-передшістдесятників (П.Тичина, М.Лукаш, Б.Антоненко-Давидович, П.Загребельний та ін.), у другій – про літераторів покоління, до якого належав автор, - шістдесятників і постшістдесятників. Цінність книжки полягає не лише у жваво написаних мемуарах, а й у поданих документальних матеріалах.

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

  • blog
  • facebook
  • tweetter
  • youtube
  • youtube
  • youtube
  • pinterest
  • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці — Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки):
(044) 288-23-36

(044) 288-30-12
lib@msmb.org.ua

ВГОРУ