Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою було зручним і приємним для вас! Для того, щоб скоротити час очікування, а також дотримуватися соціальної дистанції — зареєструйтесь в бібліотеці он-лайн!.

Новий погляд на виховання дітей

квітень, 2019 р.

Книги для батьків підлітків, які хочуть навчитися їх розуміти та налагодити стосунки.

Бути батьками зовсім не просто, оскільки до батьківства практично неможливо підготуватися заздалегідь. Щодня в батьків виникає безліч запитань, що не дають спокою і вимагають негайних відповідей.

Як правильно виховувати дитину?

Як розвивається дитина?

Як допомогти своїй дитині бути здоровою, розумною, щасливою?

Як допомагати дитині у навчанні?

Які важливі події відбуваються в житті дитини?

Деякі батьки покладаються на власні знання і уміння, інші орієнтуються на приклад свого виховання. Але часто на дитячі проблеми дорослі дивляться лише зі свого боку, рідко замислюючись над тим, що в цей момент відчуває дитина, не кажучи вже про те, що не завжди тато і мама знають, як дати дійсно гарну пораду чи вчинити правильно, коли з сином чи донькою трапляється проблема. Корисно поглянути на різні ситуації дитячими очима.

Як не схибити у вихованні, діляться автори нашої добірки

Сподіваємося, що отримаєте відповіді на важливіші запитання, а поради фахівців допоможуть Вам виховати щасливих дітей!

Всі представлені книги є частиною фондів нашої бібліотеки. Ви маєте можливість з ними ознайомитись, відвідавши абонементний відділ «Книголюб» за адресою: вул. Льва Толстого, 49.

Додаткову інформацію Ви отримаєте за тел. (044) 288-30-12 та в Електронному каталозі бібліотеки

Дракермен, Памела. Дракермен, Памела.
Французьке виховання. Історія однієї американської мами в Парижі [Текст] = Bringing Up Bebe. One American Mother Discovers the Wisdom of French Parenting : Науково-популярне видання / Дракермен, Памела ; Пер. з англ. В.Наріжна; Худож. Я.Гаврилюк. - 2-е изд. - К. : Критика, 2015. - 320 с. : іл., фотогр.
Репортажну, автобіографічну, а водночас і аналітичну книжку знаної нью-йоркської журналістки присвячено одному з найважливіших для будь-якого суспільства питанню - науці правильного "дітоводства", мистецтву мудро виховати сучасну дитину без шкоди для життя і побуту батьків.  Автор ділиться, як французам вдається виховати дітей, які не намагаються стати у центр родини, як вливає на малечу садочок, як правильно розмовляти з дітьми, як привчити їх до самостійності, та зрештою як французи стають нацією гурманів. Кухні, мистецтву приготування і споживання їжі тут приділено чимало уваги. Навіть можна знайти кілька рецептів. Дракермен не приховує свого захоплення французьким підходом: дисципліна, чіткі рамки, в яких можуть поводитися діти, але водночас глибока повага, визнання гідності дитини, її здатності до раціональних рішень. Французи впевнені, що їхнє завдання – м’яко навчити дитину, як добре спати, так само як пізніше вони вчитимуть її дбати про гігієну, збалансовано харчуватися або їздити на велосипеді. Французи, як і ми, вірять, що кожна дитина особлива і прекрасна по-своєму. Але разом із тим вони вважають, що деякі речі – просто біологія. 
Гресь, Анна. Гресь, Анна.
Велика книга батьківських секретів [Текст] : Науково-популярне видання / Гресь, Анна ; Передм. автора. - Проект "4mamas". - Харків : ВГ "Основа", 2018. - 288 с. : іл. - ( Для турботливих батьків).
Це збірка готових рецептів для вирішення найрізноманітніших проблем із дітьми. І що цікаво, до кожної ситуації подано зразу 3 поради-секрета. Перший – досить простий, другий – дещо складніший, а третій – найскладніший. Але всі вони допомагають замислитися та відшукати причини проблем у спілкуванні із дітьми. Кожна особистість, навіть маленька, - унікальна, але такі нюанси як «Дитина довго не починає говорити», «Дитина боїться ліфта», «Дитина обманює дорослих», «Дитина боїться лікарів», «Старша дитина кривдить меньшу», «З дитиною ніхто не хоче дружити» та інші, - позбавляють спокою багатьох батьків, вихователів та вчителів. Автор книги, психолог і мама трьох дітей, Анна Гресь, приводить більше 70 ситуацій, які виникають у житті батьків дитини дошкільного віку. Головне завдання книги – встановити причини проблем, що виникають, і знайти єдине правильне рішення, яке не зашкодить, а точно допоможе дитині
До першого класу без проблем! Усе, що мають знати батьки майбутніх першокласників [Текст] : Довідкове видання / Харитонова, Світлана Миколаївна та ін. [и др.]. - Проект "4mamas". - Харків : ВГ "Основа", 2018. - 176 с. : іл. - (Для турботливих батьків).
Перший клас – новий етап у житті дитини й усієї сім’ї. Не варто перебільшувати значення цього, але звернути увагу на деякі важливі моменти, підготуватися до школи зовсім не зашкодить. Тут важливо не перестаратися, щоб не відбити інтерес і бажання в дитини і не тягнути з початком підготовки до останнього моменту, коли зайва метушня тільки створить атмосферу нервозності вдома. Отже, якщо вашій дитині наступного навчального року йти до школи, то зараз той самий час придбати книгу «До першого класу без проблем! Усе, що мають знати батьки майбутніх першокласників» і використати час, що залишився до початку шкільних занять, розумно
Гресь, Анна. Гресь, Анна.
Школа навиворіт. Що робити, якщо? [Текст] : Ситуації, які можуть трапитися з дитиною в школі / Гресь, Анна . - Проект "4mamas". - Харків : ВГ "Основа", 2017. - 80 с. : іл.
Ця книга адресована всім мамам і татусям, а також учителям, які допомагають дітям навчитися бути учнями. «Перший раз у перший клас» – це досить складне випробування для дитини. Шкільне життя для маленького учня часто видається нелегким. І справа взагалі не в оцінках. У книзі наведені підказки щодо того, як не допустити проблему, як допомогти, якщо вона вже виникла, а також пропонований аналіз найпоширеніших проблем, які можуть виникнути в дитини як у перші шкільні дні, так і пізніше
Кирилова, Олена Олександрівна. Кирилова, Олена Олександрівна.
Гіперактивна дитина [Текст] : Довідкове видання / Кирилова, Олена Олександрівна, Бєляєва, Олена Еріківна. - Проект "4mamas". - Харків : ВГ "Основа", 2018. - 176 с. : іл. - (А мій не такий, як усі).
Шановні батьки, якщо ви тримаєте в руках цю книгу, отже, ви не байдужі до долі своєї дитини. Нині поширеною є думка, що саме психологічна просвіта батьків є найбільш дієвим підходом в організації допомоги дітям, у яких спостерігається гіперактивний розлад з дефіцитом уваги (ГРДУ). Ця книга дозволить дорослим сформувати цілісне уявлення про форму порушення нервово-психічного розвитку, яку найчастіше виявляють у дітей; ознайомитися з причинами його виникнення; дізнатися про особливості проявів ГРДУ дітей різного віку; ознайомитися з принципами ефективного виховання гіперактивної дитини
Гресь, Анна. Гресь, Анна.
Як пригорнути кактус? Книга для батьків, які хочуть зрозуміти своїх підлітків [Текст] : [Науково-популярне видання] / Гресь, Анна ; Вст. сл. автора. - Проект "4mamas". - Харків : ВГ "Основа", 2018. - 201 с. - ( Для турботливих батьків).
Виховувати підлітка нелегко. Це вам скаже будь-хто з батьків, які вже це пережили. У підлітковому віці діти схильні до мінливого настрою, відчуженості, ексцентричності, піддаватися різним віянням та всіляко шукати місце в житті навіть в самих, як може здатися, невідповідних для цього місцях. Ця книга для тих, у кого вдома є незрозумілий, вередливий, різкий, агресивний підліток. І для тих, у кого вдома є замкнений, мовчазний, ображений на весь світ підліток. Дбайливі батьки навчаться розуміти причини поведінки свого підлітка, не приймати поспішних рішень, знаходити з дитиною спільну мову, вживати правильні слова. А головне – бачити у своїй дитині хороше, навіть якщо цього зараз не видно. Поради з книги «Як пригорнути кактус?» допоможуть знайти спільну мову, згладити гострі кути та краще зрозуміти підлітка
Бронсон, По. Бронсон, По.
Батьки в шоці: новий погляд на виховання [Текст] : Науково-популярне видання / Бронсон, По, Меррімен, Ешлі ; Пер. з англ. І.Семенюк. - Харків : Ранок: Фабула, 2018. - 400 с.
По Бронсон та Ешлі Меррімен написали про стереотипні принципи виховання, що насправді не дають очікуваного ефекту. Вони говорять про похвалу, обман і складний підлітковий вік. А також про те, чи потрібно розмовляти з немовлятами і що робити, якщо під час сімейного обіду почалася сварка. Спираючись на численні дослідження, автори спробували відповісти на найпоширеніші питання та зосередитися на типових ситуаціях, з якими стикається більшість батьків
Нерета, Вікторія Сергіївна. Нерета, Вікторія Сергіївна.
Агресивна дитина [Текст] : Довідкове видання / Нерета, Вікторія Сергіївна ; Вст. сл. від авт. - Проект "4mamas". - Харків : ВГ "Основа", 2015. - 187 с. : іл. - (А мій не такий, як усі).
Чому одна дитина б'ється, інша – мучить кота, третя – гризе нігті, а четвертій сниться, що вона тікає від собак? Тема усіх цих історій одна – агресія, тільки прояви – різні. Ця книга для батьків про дітей, які іноді сердяться, і для батьків, які самі іноді сердяться. А ще ця книга про те, як бути зі злістю на самого себе, про те, звідки вона береться і як її позбутися
Соколов, Вадим Александрович. Соколов, Вадим Александрович.
Родитель ты или вредитель [Текст] : Науково-популярне видання / Соколов, Вадим Александрович, Пожарова, Светлана Борисовна ; Ред. Н.Ф.Юрченко. - Харків : ВГ "Основа", 2017. - 240 с. : іл. - (Жизнь как проект).
«Хотел как лучше – вышло как всегда» – это не приговор. Это прогнозируемый результат тех, кто не хочет, ленится, не умеет и не считает нужным учиться правильному формированию желаемого будущего для своих детей. Тех, кто снимает с себя ответственность, обвиняя обстоятельства, окружение, «гены» и «карму». Это результат не родителей, а вредителей – себе и своим детям. Эта книга – шанс. В первую очередь для детей. Они не могут повлиять на ваш выбор быть родителями или вредителями, но от этого выбора напрямую зависит их взрослое будущее… Эта книга – набор практических инструментов для тех родителей, которые имеют много личных интересов, хотят реализоваться в разных областях своей жизни так, чтобы это было не в ущерб отношениям с детьми и их будущему. Книга для тех, кому важен результат в каждом деле и здравый смысл в каждом подходе
Колупаєва, Алла Анатоліївна. Колупаєва, Алла Анатоліївна.
Інклюзивне навчання: вибір батьків [Текст] : Навчально-методичне видання / Колупаєва, Алла Анатоліївна, Наконечна, Лариса Михайлівна. - Харків : Ранок; ВГ «Кенгуру», 2018. - 40 с. - (Інклюзивне навчання за нозологіями).
Демократичні зміни в суспільному житті країни зумовили нове бачення, розуміння та переоцінку багатьох сталих положень. Як наслідок – на сучасному етапі однією з альтернативних форм здобуття освіти дітьми з особливостями психофізичного розвитку стало інклюзивне навчання, що передбачає перебування дитини з особливими потребами в масовому загальноосвітньому дошкільному чи шкільному закладі. Матеріали цього посібника розкривають теоретичні і практичні питання інклюзивного навчання, враховують сучасні тенденції, передовий міжнародний та український досвід. Автори посібника надають корисні поради щодо забезпечення належних видів адаптації для дитини з особливими освітніми проблемами в навчальному закладі

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

  • blog
  • facebook
  • tweetter
  • youtube
  • youtube
  • youtube
  • pinterest
  • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці — Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки):
(044) 288-23-36

(044) 288-30-12
lib@msmb.org.ua

ВГОРУ