Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою було зручним і приємним для вас! Для того, щоб скоротити час очікування, а також дотримуватися соціальної дистанції — зареєструйтесь в бібліотеці он-лайн!.

Невідомі Хрещатик, Університет та Контрактова площа, або Чого Ви не знали про Київ?

Поділіться цією сторінкою:

Нова серія книжок, путівників та міні-енциклопедій, що ми дуже радимо прочитати, відкриє вам Київ з невідомих сторін, покаже та розкаже про маловідомі та забуті куточки міста, що мають дивовижну історію і повідають про особливі моменти свого довгого «життя». Ви дізнаєтесь невідомі раніше факти про центральну вулицю Хрещатик, про таємниці Контрактової площі, Університету Святого Володимира та печерне урочище Церковщина, побуваєте на дорогожицьких пагорбах та у Кирилівській церкві, вирушите у віртуальну ретро-подорож вулицями міста, де кожен дім зберігає тисячолітню пам’ять про наше славне та драматичне минуле… 

Читайте, дивуйтесь та відкривайте рідне місто знов і знов!
Зі святом Вас, дорогі кияни!

Запропоновані книги ви знайдете у нашій бібліотеці.
Звертайтеся за адресою: м.Київ, вул. Л.Толстого, 49.
Довідки за тел. (044) 288-30-12
Наш Електронний каталог
М.Кальницький М.Кальницький. Про Київ для дітей та батьків.
Книга відомого дослідника-києвознавця запрошує до захоплюючої подорожі в минуле та сьогодення Києва, яку батьки самостійно зможуть провести для дітей-школярів молодшого та середнього віку. Екскурсії за сторінками цього видання допоможуть киянам будь-якого віку краще пізнати та більше полюбити наше чудове місто, а яскраві ілюстрації дозволять добре уявити собі місця, про які йдеться у книжці.
М.Любомир, О.Сіткарьова, С.Пивоваров М.Любомир, О.Сіткарьова, С.Пивоваров та інш. Успенський собор.
Автори видання „Успенський собор” – провідні науковці Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника – представлять читачеві історію створення, численних руйнувань і відновлення головної святині Свято-Успенської Києво-Печерської лаври, розкажуть про етапи створення унікального монументального живопису храму, відкриють таємниці численних поховань відомих історичних особистостей, що знайшли свій останній спочинок під склепінням великого собору.
І.Є.Марголіна І.Є.Марголіна. Таємниці дорогожицьких пагорбів.
Кирилівська церква – перлина культури Стародавнього Києва. Визначна архітектурна і мистецька пам’ятка XII ст. зберігає чимало таємниць, розкрити які, бодай частково, допомагає погляд фахівця, що запрошує подивитися на храм і пов’язані з ним події небайдужими очима.
Д.В.Малаков Д.В.Малаков. Між Бульваром і Кудрявцем.
Ця книга запрошує читача оглянути район Києва, майже обійдений увагою дослідників. Проте він вельми цікавий і своїм архітектурним розмаїттям, і пам’яттю про багатьох визначних киян.
І.Б. Гирич І.Б. Гирич. Під захистом святого Володимира: Університет та його околиці.
Ця книжка є своєрідною лоцією для мандрівця одним із найцікавіших районів старого Києва – університетськими кварталами. Місцевість, де в XIX ст. постали споруди Університету Святого Володимира, приваблює не лише своїм архітектурно-мистецьким обличчям: вона зберігає безцінну історичну пам’ять. Саме в околицях університету кристалізувалося громадське життя України модерного часу, саме тут формувалася новітня українська інтелектуальна еліта. Про це й розповідає автор, прямуючи разом із читачем чудовими вулицями Паньківщини, бульваром Шевченка та прилеглими до нього кварталами.
В.А.Дятлов В.А.Дятлов. Печерне урочище Церковщина.
Печерне урочище Церковщину знає навіть мало хто з киян – попри багату на події 900-літню історію цієї визначної пам’ятки. Церковщина зберігає унікальні печери давньоруського Гнилецького монастиря. На відміну від лаврських печер, Гнилецькі не зазнали перетворень у XVII – XIX ст. Із Церковщиною пов’язано імена прп. Феодосія Печерського, митрополита Євгенія (Болховітінова), історика М.Максимовича та багатьох інших відомих діячів.
І.Б. Гирич І.Б. Гирич. Магдебурзьке серце Києва.
Поділ із цілковитою підставою іменують магдебурзьким серцем Києва, шануючи ознаку нашої традиційної європейськості. Багатий на фактаж і яскраві постаті культорологічний нарис історика І.Гирича – одна з розвідок серії „Твій Київ”. Книжку ілюстровано архівними світлинами й сучасними зображеннями пам’яток унікального історичного району столиці.
А.П.Третьяков А.П.Третьяков. Привіт з Хрещатика.
Книжка запрошує до прогулянки головною вулицею столиці України у двох вимірах – історичному і сьогоденному. Цікаві подробиці про Хрещатицькі будинки, їхніх творців і мешканців, котрі формували неповторне обличчя візитівки Києва, є теплим сантиментом місту.
С.В.Машкевич С.В.Машкевич. Улицы Киева. Ретропутешествие.
Эта книга – своего рода путешествие по Киеву в пространстве-времени. В каждом из семи маршрутов по городу содержится рассказ об истории названий всех улиц, по которым он проходит, а также об этапах топонимической истории Киева. Историческое исследование, основанное на документальной информации из известных и малоизвестных первоисточников, сопровождается литературными фрагментами и многочисленными иллюстрациями.
Евгений Кузьмин Евгений Кузьмин. Киев, которого не знают.
Предлагаемый „киевский текст” воспроизводится по авторской рукописи и печатается впервые. С бесконечной любовью к городу Е.Кузьмин излагает историю киевских памятников старины со времен князей Владимира и Ярослава и до начала XX века. Визуальный образ города создается редкими, главным образом, впервые публикующимся фотографиям старого Киева. Текст сопровождается основательными комментариями, которые дополняют исследования Кузьмина современными знаниями. В раздел «Арабески» включены статьи автора о Киеве. Кроме того, в книге представлены материалы художественной коллекции Е.Кузьмина.
І.Б.Гирич І.Б.Гирич. Київ: люди і будинки.
Вигадлива мандрівка нашою столицею репрезентує калейдоскоп визначних осіб і прикметних під історико-мистецьким оглядом будівель. Акцентовано на внесок у формування українського обличчя Києва тих постатей, хто боронив самобутнє місто від великодержавної культурної експансії. Завдяки висвітленню історичної взаємодії спільноти („люди”) і урбанізованого простору („будинки”) видатні імена вписано у неповторний київський ландшафт, що унаочнено безліччю оригінальних світлин.

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

  • blog
  • facebook
  • tweetter
  • youtube
  • youtube
  • youtube
  • pinterest
  • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці — Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки):
(044) 288-23-36

(044) 288-30-12
lib@msmb.org.ua

ВГОРУ