Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою було зручним і приємним для вас! Для того, щоб скоротити час очікування, а також дотримуватися соціальної дистанції — зареєструйтесь в бібліотеці он-лайн!.

Класика жанру. Ретродетективи до Нового року

січень, 2019 р.

Саме до новорічних свят ми пропонуємо книги авторів, яких сміливо можна назвати класикою ретродетективного жанру. Детективні сюжети в історичних подіях, написані сучасними авторами поєднують мелодраматичні сюжети, екшн та харизматичних головних героїв-детективів.

Ви зрозумієте, чому саме творчість Енн Перрі (справжнє прізвище – Джульєтта Меріон Халм ) має палку прихильницю в особі англійської королеви Єлізавети («Туман понад Парагон-уок»).

Ви ретельно обдумаєте, чи варто йти до цирку, особливо вночі («Нічний цирк»). 

Ви маєте можливість зануритись в історичні події Франції 18 століття («Таємниця вулиці Блан-Манто» та «Людина зі свинцевим черевом»).

Ви дізнаєтесь, що «Мулен-Руж» - це не тільки запальний канкан («Рокове перехрестя») .

Ви отримаєте насолоду від аромату львівської кави, доторкнувшись до наших книжок («Коханка з площі Ринок», «Привид із Валової», «Різник із Городоцької» та «В’язниця душ»).

Вас захопить незабутній колорит одеського Привозу («Королеви Привозу»)

Перри, Энн. Перри, Энн.
Туман над Парагон-уок [Текст] : Роман / Перри, Энн ; Пер. с англ. Я.И.Эпельбойма; Худож. А.Сауков. - М. : Эксмо, 2013. - 352 с. : іл. - (Любимый детектив английской королевы).
Когда инспектор лондонской полиции Томас Питт начинал расследование по делу об убийстве молодой девушки по имени Фанни Нэш, он не знал, что убитая была в сущности совсем еще ребенком, невинным и безобидным. Кроме того, экспертиза установила, что незадолго до смерти Фанни была изнасилована. Трагедия произошла буквально в двух шагах от дома ее брата, где она проживала, в респектабельном квартале на Парагон-уок. Питт сразу же понял, что это дело станет его личной проблемой. Суть в том, что у всех слуг на это время были неопровержимые алиби, а чужак практически не имел шансов ни войти в квартал, ни выйти из него незамеченным. Получается, убийца и насильник – кто-то из мужчин, проживающих здесь, в квартале. А среди них и свояк Томаса, лорд Джордж Эшворд. И алиби у него нет… Обо всём этом и не только в книге Туман над Парагон-уок (Энн Перри)…
Моргенштерн, Ерін. Моргенштерн, Ерін.
Нічний цирк [Текст] = The Night Circus : Роман / Моргенштерн, Ерін ; Пер. з англ. Є.Даскал. - Харків : Віват, 2017. - 480 с. : іл.
Цирк приїжджає без попередження. Жодні оголошення не віщували його появи. Він просто з’явився там, де ще вчора його не було. Усередині смугастих чорно-білих наметів на вас чекають надзвичайні враження і дива, від яких перехоплює подих. Цирк називається Le Cirque des Reves. Він відчиняє свої двері тільки вночі. Але за лаштунками триває запекле змагання: дуель двох юних чарівників, Селії та Марко, котрих норовливі наставники з дитинства готували спеціально для цієї битви. Суперники не знають, що це гра, з якої живим вийде лише один, а цирк – усього лише арена для видатного протистояння волі й уяви. Та, попри все, стається так, що Селія і Марко втрачають голову від кохання – глибокого, сповненого чар почуття, від якого блимає світло і в кімнаті стає спекотніше, варто їм лише торкнутися одне одного. Справжнє кохання чи ні, а гра мусить тривати. Долі всіх, хто має до неї стосунок – від артистів цього надзвичайного цирку до відвідувачів, – зависли на волосинці, наче безстрашні акробати високо під куполом...
Карр, Джон Диксон. Карр, Джон Диксон.
Расследования доктора Гидеона Фелла: Преступный замысел [Текст] : Романы / Карр, Джон Диксон ; Пер. с англ. О.Малой; Худож. А.Семякин. - Харьков, Белгород : Книжный Клуб "Клуб Семейного Досуга", 2016. - 512 с. : іл.
Расследование нападения на дипломата Кертиса Уоррена расследует доктор Гидеон Фелл. Он первым понимает, что на борту лайнера притаился опасный преступник. Потрясающая атмосфера сверхъестественной загадки, необъяснимых, на первый взгляд, событий, леденящего страха и хорошего юмора никого не оставляет равнодушным
Паро, Жан-Франсуа. Паро, Жан-Франсуа.
Загадка улицы Блан-Манто [Текст] = L'Enigme Des Blancs-Manteaux : Роман. Кн.1 / Parot, Jean-Francois ; Пер. с фр. Е.В.Морозовой. - М. : Вече, 2011. - 448 с. : іл. - (Следствие ведет...).
Франция, 1761 год. Юный Николя Ле Флок приезжает в Париж и приступает к изучению ремесла сыщика у генерал-лейтенанта королевской полиции господина Сартина, следователя по особым делам, который поручает Николя расследовать исчезновение комиссара Лардена. Предстоит не только выяснить, чей труп был обнаружен в подвале дома на улице Блан-Манто, где жил комиссар, но и разыскать хранившуюся у Лардена секретную переписку, компрометирующую фаворитку короля, мадам де Помпадур... ."Загадка улицы Блан-Манто" - первый том из цикла детективов о расследованиях знаменитого комиссара Шатле популярного французского писателя Жана-Франсуа Паро...
Паро, Жан-Франсуа. Паро, Жан-Франсуа.
Человек со свинцовым чревом [Текст] = L'Homme au ventre de plomb : Роман. Кн.2 / Parot, Jean-Francois ; Предисл. авт.; Пер. с фр. Е.В.Морозовой; Худож. К.Ю.Коньков. - М. : Вече, 2013. - 320 с. : іл. - (Расследование комиссара королевской полиции Николя ле Флока).
"Человек со свинцовым чревом" - очередной том из цикла детективов популярного французского писателя Жан-Франсуа Паро о расследованиях комиссара полиции Николя Ле Флока
Изнер, Клод. Изнер, Клод.
Роковой перекресток [Текст] : Роман. Кн.3 / Изнер, Клод ; Пер. с франц. И.Пашаниной; Худож. С.Ткачев. - М.; Владимир : АСТ : Астрель : ВКТ Владимир, 2010. - 317 с. : ил. - (Клод Изнер).
Исторические детективы Клода Изнера с триумфом шествуют по Европе и завоевывают мир. В романе "Роковой перекресток" ждет своей разгадки очередное запутанное преступление. На Монмартре найден труп молодой женщины в красном платье с изуродованным кислотой лицом. В тот же день Виктору Легри приносят красную женскую туфельку, к которой приклеилась бумажка с названием его книжной лавки. Кто была убитая, и какое отношение она имеет к Виктору?..
Кокотюха, Андрій Анатолійович. Кокотюха, Андрій Анатолійович.
Коханка з площі Ринок [Текст] : Роман. Кн.5 / Кокотюха, Андрій Анатолійович ; Худож. О.Гугалова. - Харків : Фоліо, 2018. - 282 с. : іл. - (Ретророман).
Осінь 1914 року. Почалася Велика війна, Львів окупований російськими військами. Звичний ритм життя міняється назавжди. У місті - голод, холод, арешти. Люди шоковані, виживають. Клима Кошового заарештовано і він чекає вироку в тюремній камері. Все міняє вбивство Божени Микульської, коханки офіцера російського генерального штабу. Коханець - останній, хто навідав її квартиру на площі Ринок. І був не єдиним коханцем. Справа делікатна, розголос не потрібен. Тому Кошовому пропонують залагодити її в обмін на свободу. Рухаючись у пошуку вбивці крок за кроком, Клим та його друг Йозеф Шацький серйозно ризикують життям, відкривають для себе світ шпигунів та зрадників, дізнаються кілька військових таємниць, а головне - останній секрет загадкової красуні Магди Богданович...
Кокотюха, Андрій Анатолійович. Кокотюха, Андрій Анатолійович.
Привид із Валової [Текст] : Ретророман. Кн.2 / Кокотюха, Андрій Анатолійович ; Комент. авт.; Худож. Л.П.Вировець. - Харків : Фоліо, 2015. - 283 с. : іл. - (Ретророман).
Початок ХХ століття, 1909 рік. Успішний київський адвокат Клим Кошовий від переслідувань царської охранки тікає до Львова, де стає лише скромним помічником старого нотаря.  Його нудні злиденні будні порушує візит комісара кримінальної поліції: у кишені трупа, знайденого у будинку на вулиці Валовій, виявили візитівку Клима. Сам чоловік загинув за досить дивних обставин, хоча офіційно це нещасний випадок. Але той дім має у Львові недобру славу. Кажуть, у ньому вже сто років блукає привид Чорної пані. Всякого, хто зустрінеться з нею, чекає погибель. І така смерть на Валовій –  не перша. У гонитві за привидом Кошовий та його відданий друг Йозеф Шацький змушені зануритися у львівські нетрі та спуститися на міське дно. Ризикуючи життям, вони таки дізнаються правду про привида. І вона дуже не сподобається загадковій та впливовій красуні Магді Богданович... З відгуків: "Андрій Кокотюха –  письменник та журналіст. Любить літературу, кіно, алкоголь, збирати гриби..."
Кокотюха, Андрій Анатолійович. Кокотюха, Андрій Анатолійович.
Різник з Городоцької [Текст] : Роман. Кн.4 / Кокотюха, Андрій Анатолійович ; Худож. Л.Вировець. - Харків : Фоліо, 2018-6. - 250 с. : іл. - (Ретророман).
Львів, 1913 рік. Напередодні Різдва жорстоко вбито кількох дівчат легкої поведінки. Газети дали невловимому вбивці прізвисько –  Різник із Городоцької. Але кримінальна хроніка та інші сенсації більше не цікавлять уже відомого читачеві львівського адвоката Клима Кошового. У нього життя налагоджується: він має адвокатську практику, заможну клієнтуру, повагу в суспільстві й наречену –  відому акторку театру і кіно. Та захищати хворого юнака, якого підозрюють у жорстоких вбивствах, Кошовий усе ж таки погоджується. Програти він не може, а перемога –  це додаткова й гучна реклама. Але щойно невинний виходить на волю, на Клима починається справжнє полювання. Щоб урятувати своє життя, йому треба якнайшвидше знайти Різника. Так починаються пошуки, котрі приводять Кошового та його друга Йозефа Шацького в стіни психіатричної лікарні, відкривають світ львівських повій і таємниці хворих душ. Клим не знає, як Різник змінить його життя. І тим більше не уявляє, що ця справа підніме завісу над однією з таємниць впливової красуні Магди Богданович… 
Коломійчук, Богдан Вікторович. Коломійчук, Богдан Вікторович.
В'язниця душ: Три справи комісара Вістовича. Львів, 1902-1903 рр. [Текст] : Повісті / Коломійчук, Богдан Вікторович ; Худож. Л.Вировець. - Харків : Фоліо, 2016. - 220 с. : іл. - (Ретророман).
"В'язниця душ" - третя книга автора, в якій він найкраще проявив себе як майстер детективного жанру. Події у повістях, що увійшли до видання, відбуваються на початку ХХ століття у Львові. В основі сюжету кожної повісті - блискуче розслідування заплутаної справи, яке проводить львівський комісар Адам Вістович. Карколомні пригоди героїв гармонійно доповнює оригінальна містика та зі смаком подана еротика...
Лобусова, Ирина. Лобусова, Ирина.
Королевы Привоза [Текст] : Ретророман. Кн.4 / Лобусова, Ирина ; Худож. О.Гугалова. - Харків : Фоліо, 2018. - 410 с. : іл. - (Ретророман).
Во все времена, при всех властях торговки одесского Привоза чувствовали себя достаточно уверенно. Но с приходом большевиков все изменилось: военный комендант рынка приказывает платить дань с каждой лавки, с каждого торгового места, и дань эта непомерно большая. На Привозе паника, денег у большинства нет. А тут еще и расчлененный труп находят, потом другой. И что непонятно и ужасно – рядом с частями тела обнаруживают младенцев от силы нескольких часов от роду…

Всі представлені книги є частиною фондів нашої бібліотеки. Ви маєте можливість з ними ознайомитись, відвідавши абонементний відділ «Книголюб» за адресою: вул. Льва Толстого, 49.

Додаткову інформацію Ви отримаєте за тел. (044) 288-30-12 та в Електронному каталозі бібліотеки

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

  • blog
  • facebook
  • tweetter
  • youtube
  • youtube
  • youtube
  • pinterest
  • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці — Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки):
(044) 288-23-36

(044) 288-30-12
lib@msmb.org.ua

ВГОРУ