Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою було зручним і приємним для вас! Для того, щоб скоротити час очікування, а також дотримуватися соціальної дистанції — зареєструйтесь в бібліотеці он-лайн!.

Війна і Міф. Невідома друга світова

травень, 2018 р.

За 73 роки, що минають від завершення Другої світової війни, чи ми дізналися всю правду про неї? Багато наших знань досі в полоні міфів, табу та пропаганди.

Фашитські та радянські табори смерті, гетто, Бабин Яр знищили багато людей, але не знищили надію та віру в повернення додому і бажання розповісти світові правду.

Доля героїв книг про боротьбу і нищення в радянських концтаборах борців за волю України вражає читачів прикладами мужності і незламної віри в перемогу над ворогами.

Великі, сумні книги про нацистську Німеччину наводять болючі спогади про такі несумісні речі, як дитинство, війна й Голокост. Реальні події покладено в основу історій про страшні роки Другої світової. Втративши все люди вижили. Представлені сучасні книги про війну дають надію, що смерть і дитинство більше ніколи не опиняться під однією обкладинкою.

Наші книги про страшну силу війни та непереможний людський дух, що сильніший за неї, про людину, яка здійснила неможливе. Ви переконаєтесь, що правда є найсильнішою за все, що може породити уява.

Український інститут національної пам'яті Український інститут національної пам'яті; "LikБез. Історичний фронт"; Центр досліджень визвольного руху; Електронний архів визвольного руху.
Війна і Міф. Невідома друга світова [Текст] : Науково-популярне видання / Заг. ред. О.Зінченка, В.В'ятровича, М.Майорова; Передмова О.Зінченка; Післямова В.В'ятровича. - Харків : Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2016. - 272 с. : іл.
Співробітники Українського інституту національної пам`яті досліджують документи тієї доби. Дізнайтеся правду, яку приховували від нас! Чи правда, що пакт Молотова-Ріббентропа був вимушеним кроком для СРСР? Чи завжди Радянський Союз був непримиренним противником нацистів? Чи правда, що українські націоналісти масово винищували євреїв під час війни, особливо у Львові та Бабиному Яру? Сталін узгоджував військові дії з Гітлером? Бандера був агентом спецслужб нацистів? Кримські татари масово дезертирували на початку війни? На ці теми ще 30 років тому боялися говорити навіть із рідними!
Шепетіс, Рута Шепетіс, Рута.
Поміж сірих сутінків [Текст] = Between Shades of Grey : Роман / Шепетіс, Рута ; Пер. с англ. Г.Яновської. - Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2016. - 224 с. : іл.
Відомий роман американської письменниці литовського походження Рути Шепетіс. Бестселер The New York Times, що перекладено 36 мовами та видано у 40 країнах світу. У 2012 році роман став фіналістом престижної премії Carnegie Medal. Авторитетні видання The Wall Street Journal та Publishers Weekly у 2011 році визнали твір «кращим для молоді». Книга стала фіналістом багатьох європейських премій, а також одним з головних претендентів на Sakura Medal в Японії. У США роман включено до шкільної програми у 21 штаті. Планується екранізація. «Поміж сірих сутінків» – це історія п’ятнадцятирічної литовської дівчинки, чию сім’ю було депортовано у 1941 році до Сибіру
Келлі, Марта Холл Келлі, Марта Холл.
Бузкові дівчата [Текст] = Lilac Girls : Роман / Келлі, Марта Холл ; Пер. з англ. В.Горбатька; Худож. В.Бариба. - К. : Нора-Друк, 2017. - 544 с. - (Читацький клуб).
Кароліна Феррідей працює у Французькому консульстві у Нью-Йорку. Але її життя кардинально змінюється, коли гітлерівська армія вторгається до Польщі у вересні 1939 року, а невдовзі у 1940 році окуповує Францію. Польська дівчина Кася Кужмерик розуміє, що її безтурботна молодість закінчилася, коли, після окупації Польщі нацистами, починає виконувати доручення підпільного руху опору. У напруженій атмосфері один хибний крок може мати згубні наслідки. Для амбітної молодої німецької лікарки Герти Оберхойзер оголошення про роботу у перевиховному жіночому таборі здається квитком у нові професійні сфери. Але вона опиняється в пастці нацистського концтабору і стає однією з лікарів-злочинців, що робили досліди над живими людьми. Життя цих трьох жінок неймовірним чином перетинається. Їхні історії розгортаються на різних континентах: від Нью-Йорка до Парижа, Німеччини та Польщі
Кініллі, Томас Кініллі, Томас.
Список Шиндлера [Текст] : Роман: Літературно-художнє видання / Кініллі, Томас ; Пер. з англ. Г.Яновської. - Х. : Клуб Сімейного Дозвілля, 2015. - 432 с. : іл.
"Той, хто врятував єдине життя, врятував весь світ" – ці слова з Талмуда написали ув'язнені на кільці, яке подарували своєму рятівникові – Оскару Шиндлеру. Людині, який позбавив від мученицької смерті більше тисячі людей...
​Фінк, Іда Фінк, Іда.
Подорож [Текст] : Роман / Фінк, Іда ; Пер. с пол. Н.Римської. - Львів : Видавництво Старого Лева, 2017. - 256 с.
Ця історія могла би бути документальною, але чи є вона такою, чи ні – це нічого не міняє для книги Іди Фінк. Ідеться тут про типову єврейську подорож на межі життя і смерті – подорож позачасову, але водночас детально конкретизовану в добі Другої світової. Проте ця типовість – моторошна, бо подано її засобами підкреслено спокійного «постмонологу» однієї з дівчат-сестер, котрі, переживши карколомні й виснажливі перипетії арештів, примусових робіт, маскувань, переслідувань і втеч у нацистській Німеччині, все-таки витримали і вижили. Авторка практично не роздає оцінок персонажам, які вигулькують на сторінках книги й у долі головних героїнь, – млинове колесо доволі ще свіжої історії робить це замість неї. Оберт за обертом, сторінка за сторінкою…
Рыбина-Косова, Елена Рыбина-Косова, Елена.
Нас всех могло не быть! Бабий Яр [Текст] : Очерки. Свидетельства очевидцев. Документы. / Рыбина-Косова, Елена. - 2-ге вид., доп. - К. : КМЦ "Поезія", 2012. - 128 с. : ил.
Новая книга о трагедии Бабьего Яра вышла в издательстве Киевского молодежного центра «Поэзия». Автор книги – известная журналистка, публицист Елена Рыбина-Косова. Это итог многолетней работы автора, много лет проработавшей корреспондентом в агентстве печати «Новости». В сборнике собраны уникальные материалы и документы об истории трагедии Бабьего Яра. В книге «Нас всех могло не быть» представлены свидетельства единственной выжившей после расстрела в сентябре 1941 года актрисы киевского театра кукол Дины Проничевой, а также узников Сырецкого концлагеря Давида Будника, Захара Трубакова и Якова Канера, совершивших побег из лагеря в сентябре 1943 года. В специальном разделе книги стенограмма выступления Дины Проничевой в зале суда над нацистскими преступниками в январе 1946 года в Киеве, стенограмма воспоминаний о зверском уничтожении еврейского населения в Бабьем Яру, а также документальные материалы и судебном процессе в Дармштадте в 1968 году над палачами Бабьего Яра…
Хиллесум, Этти Хиллесум, Этти.
Я никогда и нигде не умру [Текст] = Het verstoorde leven : Дневник 1941-1943 гг. / Хиллесум, Этти ; Сост., предисл. Я.Г.Гарландт; Пер. с гол. В.Менис. - Харьков; Белгород : Клуб Семейного Досуга, 2016. - 256 с. : ил., фотогр.
У нее был талант «излучать свет». Ее внутренняя душевная мощь дарила неисчерпаемую волю к жизни. Подобно ее соотечественнице Анне Франк, Этти писала дневник, который стал символом мужества и потрясающего жизне­любия, памятником всем жертвам Холокоста. Она доверяла бумаге свои мысли и чувства, чтобы не позволить сломать себя трагедии миллионов людей. Как и доктор-психоаналитик Виктор Франкл, Этти Хиллесум спасла от самоубийства сотни человек в лагере, нашла в своей душе бессмертную надежду и поделилась ею с другими. О ее вере и силе духа в своей проповеди в Пепельную среду 2013 года говорил Папа Римский Бенедикт XVI
Бойн, Джон Бойн, Джон.
Мальчик в полосатой пижаме [Текст] : Роман / Бойн, Джон ; Пер. с анг. Е.Полецкой; Худож. А.Румянцев. - М. : Фантом Пресс, 2010. - 288 с. : ил.
Бруно ещё слишком мал, чтобы разбираться в политике, и когда за забором он видит мальчика в полосатой пижаме, то заводит с ним дружбу. Шмуль - ровесник героя, он еврей и поэтому обречен, но новоявленные приятели об этом ничего не знают и весело общаются, не подозревая, какой трагедией обернется их дружба...
Кокотюха, Андрій Анатолійович Кокотюха, Андрій Анатолійович.
Багряний рейд [Текст] : Роман / Кокотюха, Андрій Анатолійович ; Передм. І.Патриляка. - Харків : Клуб сімейного дозвілля, 2016. - 288 с. : іл.
Максим Коломієць стає командиром рейдової групи УПА, яка з Волині скеровується на схід України. Група має завдання вербувати невдоволених радянським режимом людей, займатися агітаційною роботою, аби підготувати збройне повстання проти «совєтов». Та все пішло не так...
Кокотюха, Андрій Анатолійович Кокотюха, Андрій Анатолійович.
Червоний [Текст] : Роман / Кокотюха, Андрій Анатолійович ; Передм. В.Кіпіані; Худож. Н.Переверзєва. - Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2013. - 320 с. - (Клуб Семейного Досуга).
Їм закидають масові вбивства вчителів. Бандерівцям місце в ГУЛАГу, де вони... можуть бути корисними. Замість скніти в таборах ватажок повстанців Данило Червоний наводить там лад! І нехай він планує втечу, йому, героєві чи бандиту, єдиному до снаги приборкати ув`язнених злодіїв
Кокотюха, Андрій Анатолійович Кокотюха, Андрій Анатолійович.
Чорний ліс. Українські хроніки 1943 року [Текст] : Роман / Кокотюха, Андрій Анатолійович ; Передм. І.Патриляка. - Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2015. - 304 с. : іл. - (Клуб Сімейного Дозвілля).
Друга світова війна. Чорний ліс на Волині. Українцям довелося на смерть битися на трьох фронтах: із німцями, росіянами та поляками. Максиму Коломійцю – колишньому міліціонерові з Миргорода, зекові, радянському диверсанту – не так просто розібратися, хто ж є ворогом його народу. Він, передусім, прагне справедливості. На чий же бік він стане? З відгуків: "Книга цікава. Можна сказати про зародження УПА. Прочитав за два вечори. Одне хотілося би побажати авторові - написати ще 5-6 книг продовження (можна і більше). Головне в цьому ділі не дуже спішити і не перескакувати через роки і події...", "Книга цікава і легко читається. Сподобалося те, що події переплітаються з романом «Червоний»..."

Всі представлені книги є частиною фондів нашої бібліотеки. Ви маєте можливість з ними ознайомитись, відвідавши абонементний відділ «Книголюб» за адресою: вул. Льва Толстого, 49.

Додаткову інформацію Ви отримаєте за тел. (044) 288-30-12 та в Електронному каталозі бібліотеки

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

  • blog
  • facebook
  • tweetter
  • youtube
  • youtube
  • youtube
  • pinterest
  • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці — Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки):
(044) 288-23-36

(044) 288-30-12
lib@msmb.org.ua

ВГОРУ