Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою було зручним і приємним для вас! Для того, щоб скоротити час очікування, а також дотримуватися соціальної дистанції — зареєструйтесь в бібліотеці он-лайн!.

Відомі та незвідані світи Жюля Верна. Погляд крізь екран.

лютий, 2018 р.

Які книги залишають у нас незабутній слід? В першу чергу, книги з дитинства, коли мозок легко приймає багато нової інформації. І серед цих книг - твори французького письменника Жуля Верна (1828-1905р.р.), одного з найпопулярніших у світі, сто дев'яносто років від дня народження якого відзначають цього року.

​Хто в дитинстві не мріяв подорожувати по різних країнах і континентах.

Багато читачів виросли на його історіях про дітей капітана Гранта, загадкового капітана Немо, подорожі Філеаса Фоґґа навколо світу за 80 днів. Герої Жуля Верна завжди подорожують, здійснюють географічні відкриття

За сорок років своєї творчості на десятках тисяч сторінок Жюль Верн створив неповторний світ подорожей під водою, в центр Землі, навколо Землі, на Місяць.

.У своїх творах він передбачив наукові відкриття та винаходи в самих різних областях, в тому числі акваланги, телебачення і космічні польоти.

За тиражами й кількістю перекладів він і нині - один із найулюбленіших популярних письменників. Великий провидець з юридичною освітою виявився настільки талановитим і яскравим письменником, що за його творами було знято більше 116 фильмів і серіалів!

Найпопулярнішими в режисерів і глядачів є «Таємничий острів» - тільки з однаковими назвами знято 12 картин, не кажучи про ідеї та запозичення в інших картинах.

«20 000 льє під водою» - 9 екранізацій з 1905 року.

«Навколо світу за 80 днів» - 9 фільмів і мультфільмів (зокрема фільм 1956 року виробництва США отримав престижну нагороду кіноакадемії Оскар за кращий фільм).

«Подорож до центру Землі» - 8 одноіменних фільмів.

«Михайло Строгов» - 15 кінокартин з 1908 до 1999 року.

Романи продовжують виходити і досі. Роман «Париж в ХХ столітті» вперше (!) виданий у 1994 році.

В нашій бібліотеці на любителів пригодницької літератури та фантастики чекають 78 різних видань Жюля Верна українською та іноземними мовами.

Верн, Жуль. Верн, Жуль.
Діти капітана Гранта [Текст] : Роман / Верн, Жуль ; Пер. с фр.; Худож. Н.Козлов. - Харків : Вид. дім "ШКОЛА", 2008. - 510 с. : іл. - (Бібліотека пригод).
Це захоплюючий пригодницького роман, який екранізували тричі. А суть в тому, що лорд і леді Гленарван, майор Мак-Наббс, Жак Паганель, Мері і Роберт Грант, Джон Манглс у пошуках шотландського патріота - капітана Гранта, що зазнав корабельну катастрофу, подорожують навколо Землі по Південній Америці через Патагонію, по Австралії та Нової Зеландії, строго дотримуючись 37-ої паралелі південної широти. На своєму шляху вони знаходять друзів, їх підстерігають небезпека і смерть, дикуни і каторжники. Але вони знаходять капітана.
Екранізація.
«Діти капітана Гранта» (Франція, 1901, 1913, 1981)
«Діти капітана Гранта» (СРСР, 1936 )
«У пошуках потерпілого аварію корабля» (Англія, США, 1962р.)
«Діти капітана Гранта» (Іспанія, 1970р.)
«У пошуках капітана Гранта» (УРСР, 1985, Одеськакіностудія )
«Діти капітана Гранта» ( Німеччина, США, Канада 1996р.)
Верн, Жуль. Верн, Жуль.
20 000 льє під водою [Текст] : Роман / Верн, Жуль ; Пер. з фр. І.Базилянська; Худож.: Ю. Чурсин. - Харків: Вид. дім «Школа», 2004. - 480 с. (серія «Бібліотека пригод»)
«20 000 льє під водою» - другий роман знаменитої трилогії Жуля Верна. Книга знайомить з таємничим капітаном Немо та його дивовижним кораблем «Наутілосом».
У романі автор спробував описати природу та живих істот підводного світу. Найкращий спосіб для цього – підводна мандрівка.
Герої подорожі переживають велику кількість пригод: знаходять підводні скарби, ведуть боротьбу з туземцями та величезними восьминогами, переживають атаку англійського корабля.
У своєму романі Жюль Верн вустами капітана Немо озвучує мрії про ідеальний світ у якому не буде багатих та бідних, а кожна людина зможе знайти своє щастя. Однак прекрасні умови проживання на кораблі капітана Немо стають для учасників експедиції «золотою кліткою», і вони зрештою змушені втікати від капітана Немо.
Однією з найвідоміших екранізацій роману Жуля Верна «20 000 льє під водою» став фільм «Капітан Немо», створений на одеській кіностудії.
Екранізація.
«20 000 льє під водою» (Франція, 1907р.)
«20 000 льє під водою» (США, 1916р., 1954р.)
«Капітан Немо» (УРСР, 1975р, Одеська кіностудія)
«20 000 льє під водою» (Астралія, мультфільт 1985р.)
«20 000 льє під водою» (США, 1997р, 2002р.)
«Наутилус : Повелитель океана» (США, 2007р.)
Верн, Жуль. Верн, Жуль.
Навколо світу за 80 днів [Текст] : Роман: Для дітей середнього та старшого шкільного віку / Верн, Жуль ; Пер. з фр. О.Донічевої; Худож. Н.Клочкова. - К. : Країна Мрій, 2009. - 272 с. : іл. - (Улюблені книжки).
Неймовірні пригоди, море гумору і, звичайно, щасливий фінал - все це у відомому романі французькогописьменника. Незворушний англієць Віллі Фогг та його моторний слуга Паспарту вирушають у подорож навколо світу, відвідуючи чудові міста, перетинаючи океани, підкорюючи джунглі та пустелі.
Здійсніть разом з ними захоплюючу подорож навколо світу за 80 днів!
Екранізація.
«Навколо світу за 80 днів» (США,1956р., 1989р., 2004р.)
Мультфільми (Австралія, 1972р. та 1988р., Японія. 1976, Польша, 1977р., Іспанія-Японія, 1983р.)
Верн, Жуль. Верн, Жуль.
П'ятнадцятирічний капітан [Текст] : Роман: Літературно-художнє видання / Верн, Жуль ; Післямова В.Пащенка; Пер. з фр. - Тернопіль : Навчальна книга - Богдан, 2016. - 408 с. : іл. - (Бібліотека світової літератури для дітей у 100 томах "Світовид". Серія друга. Література XX століття).
У романі описуються пригоди пасажирів китобійної шхуни-брига «Пілігрим», до складу екіпажу якого (5 матросів і капітан) загинув у результаті сутички з китом. На судні знаходилися пасажири - місіс Уелдон і її маленький син Джек, кузен Бенедикт (двоюрідний брат місіс Уелдон, ентомолог), чорношкіра няня Нен, молодший матрос Дік Сенд і кок Негоро. Пригоди в Африці, боротьба з рабством, дружба - справжня родзинка цього твору...
Екранізація.
«П'ятнадцятирічний капітан» (СРСР, 1945р.)
«П'ятнадцятирічний капітан» (Франція, Іспанія,1974р.)
«Капітан «Пілігрима» (СРСР, 1986р.)
Верн, Жюль. Верн, Жюль.
Замок у Карпатах [Текст] : Повість / Верн, Жюль ; Пер. с фр.; Худож. О.М.Козак. - Львів : Світ, 1992. - 112 с. : іл.
Книга вперше побачила світ українською мовою у Львові 1934 р. в передплатній серії “Українська бібліотека”. Вона розповідає про таємничі події, що відбувалися в закарпатській околиці Залісся, про “духів”, які оселилися в безлюдному середньовічному замку, про трагічну історію кохання князя Рудольфа Горца та італійської співачки Стіллі.
Недалеко від села знаходиться замок, який ось уже багато років безлюдний, але одного разу пастух побачив дим з замку. Чи то горить, чи хтось там живе. Жителі намагаються розібратися, що там відбувається. Загалом всім любителям моторошних історій про старовинні замки - читати не відриваючись. Читається легко, швидко, зачаровує прекрасним, образним і деталізованим стилем опису природи, побуту прикарпатських сіл і своїми легендами. Інтригуюча історія з елементами містики, детективу і трохи любові.
Екранізація.
«Тайна Карпатського замка» (Чехія,1981 )
Верн, Жуль. Верн, Жуль.
Таємничий острів [Текст] : Роман: Для сер. та ст.шк.віку / Верн, Жуль ; Пер. с фр. В.Омельченка; Післям. В.Пащенко; Худож. Г.Акулов. - К. : Веселка, 1992. - 528 с. : іл.
«Таємничий острів» - один з найбільш захоплюючих романів письменника-фантаста. П'ятеро сміливців, опинившись в полоні, вирішили бігти, і скористалися для цього повітряною кулею. Але захоплені ураганом інженер Сайрес Сміт, його чорношкірий слуга Наб, журналіст Гедеон Спілет, моряк Пенкроф і п'ятнадцятирічний Герберт Браун були понесені на багато тисяч миль від американського континенту і опинилися на безлюдному острові. Відвага, таланти і наукові знання нових поселенців допомагають їм облаштувати своє життя на острові. Але незабаром над ними нависає смертельна небезпека, адже загублений в океані острів - це відмінна база для піратських кораблів...
Екранізація.
«Таємничий острів» (США, 1929р.)
«Таємничий острів» (УРСР, Одеська кіностудія, 1941р)
«Таємничий острів і капітан Немо» (1973р, в його створенні брали участь 4 держави – Іспанія, Італія, Франція, Камерун)
«Таємничий острів» (Канада, 1995р.)
«Подорож». «Подорож2:Таємничий острів» (США, 2012.)
Верн, Жюль. Верн, Жюль.
Михаил Стогов; Пять недель на воздушном шаре. Путешествие трех англичан по Африке [Текст] : Романы / Верн, Жюль ; Пер. с фр.; Предисл. В.Осипова; Худож. Ю.Боярский. - М. : Раритет, 1992. - 430 с. : іл.
«П'ять ти́жнів на пові́тряній ку́лі» - перший пригодницький роман Жуля Верна, виданий 1863 року. Описує експедицію трьох британських мандрівників на повітряній кулі над Африкою, в якій їм належить зіткнутися з чудесами й небезпеками материка, місцями досі недослідженого європейцями. Вони ставлять собі завдання відшукати витоки Нілу.
Екранізація. 15 кінокартин з 1908 до 1999 року. «П’ять тижнів на повітряній кулі» (США, 1961) «Політ загубленої повітряної кулі» (США, 1962) «Фантастична подорожна на повітряній кулі» (Мексика, 1975)
​Верн, Жюль. Верн, Жюль.
Матиас Шандор [Текст] : Роман / Верн, Жюль ; Пер. с фр.; Худож. И.С.Бринюк. - К. : СВЕНАС, 1991. - 400 с. : іл.
Матіас Шандор »- фантастичний роман Жуля Верна, написаний у 1885 році. Роман оповідає про пригоди головного героя, борця за незалежність рідної Угорщини графа Матіаса Шандора.
Граф Матіас Шандор жив в Трансільванії, в окрузі Фагараш, в старовинному феодальному замку. Цей замок, побудований на північних відрогах Східних Карпат, що відокремлюють Трансільванію від Валахії, гордо височів над стрімкою гірською грядою в усій своїй красі .
Роман був екранізований двічі - в 1962 (Франція-Італія-Іспанія) і в 1979 (Угорщина-Франція-Італія-ФРН)
Верн, Жюль. Верн, Жюль.
Дунайский лоцман; Колония на кратере [Текст] : Романы / Верн, Жюль, Купер, Фенимор Джеймс ; Пер. с фр.; Худож. А.Шахгелдян. - Вильнюс : Полина, 1993. - 352 с. : іл. - (Всемирная Классика Приключений. Вып.8).
«Дунайський лоцман» - пригодницький роман, п’ять розділів якого були написані французьким письменником Жулем Верном в 1905 році, а продовження - його сином Мішелем Верном через 14 років, в 1919 році. У книзі розповідається про події, що відбуваються в центральній Африці.
Верн, Жюль. Верн, Жюль.
Школа робинзонов. Деревня в воздухе : романы / пер. с фр. – Москва : Файн, 1993. – 320 с.
«Школа робинзонов» - це не скільки роман-подорож, скільки роман-жарт. Елемент гумору займає не останнє місце в творах Жуля Верна. «Село в повітрі» - в 1896 році доктор Іохаузен, лікар і біолог, великий гуманіст відправляється в наукову експедицію в глиб Африки, з метою вивчення мавп-гомінідів, і безслідно зникає в джунглях ...
Екранізація. «Тайна острова чудовищ» (США- Іспанія, 1981р)

Всі представлені книги є частиною фондів нашої бібліотеки. Ви маєте можливість з ними ознайомитись, відвідавши абонементний відділ «Книголюб» за адресою: вул. Льва Толстого, 49.

Додаткову інформацію Ви отримаєте за тел. (044) 288-30-12 та в Електронному каталозі бібліотеки.

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

  • blog
  • facebook
  • tweetter
  • youtube
  • youtube
  • youtube
  • pinterest
  • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці — Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки):
(044) 288-23-36

(044) 288-30-12
lib@msmb.org.ua

ВГОРУ