Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою було зручним і приємним для вас! Для того, щоб скоротити час очікування, а також дотримуватися соціальної дистанції — зареєструйтесь в бібліотеці он-лайн!.

Гаряче літо з українською книгою

Поділіться цією сторінкою:

Для любителів історичного жанру представляємо новий роман провідної майстрині українського слова Марії Матіос «Букова земля» - сага завдовжки у 225 років, прониклива, глибока, пропущена через перехресні події п'яти родин різного суспільного статусу, історичних персонажів, які всі так чи інакше пов'язані з Буковиною.

Збірка есеїв лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка-2020 у номінації «Література» та переможця Книги року ВВС-2019 у номінації "Есеїстика" «Так, але…» уже багатьом знаного Тараса Прохасько, - це історичні спогади, оповіді, які з перших сторінок формують цілісну картину глибокого різноманіття життєвих почуттів, відчутних через родинні спогади.

В збірці малої автобіографічної прози «Маркетер» Олег Сенцов, письменник, сценарист, кінорежисер та громадський активіст, розповідає про свої студентські роки: зміну цінностей, руйнування стереотипів, становлення загартовування душі й характеру.

Книжка Галини Вдовиченко «Найважливіше наприкінці» про вміння прощати і співпереживати, не розмінюватися на дрібниці і бути уважними одне до одного і до себе, цінуючи кожну мить цього несамовито швидкоплинного життя.

Твір Юлії Гудошник «Боже[Я]вільна» про внутрішню свободу, про ненаситну жагу жити та мистецтво бути щасливим.

Роман Мар'яни Гапоненко «Хто така Марта?» весело і захопливо розповідає про радість буття і людську гідність.

Що може поєднувати такі різні реальності: УПА і Голлівуд, Волинь і Каліфорнію, Сталіна і Дісней ви дізнаєтесь з книги братів Капронових «Паперові солдати».

Захоплюючий ретродетектив «Пригоди Клима Кошового», сучасного українського письменника Андрія Кокотюхи, зацікавить любителів детективного жанру.

Поема (рондель) «Дивні люди» Артема Чапая - суміш комедії та фантастики здивує дуже цікавим та продуманим сюжетом.

Всі представлені книги є частиною фондів нашої бібліотеки.

Марія Матіос Матіос, Марія.
Букова земля [Текст] : Роман-панорама завдовжки у 225 років: Літературно-художнє видання / Матіос, Марія Василівна. - 2-ге вид. - К. : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2019. - 928 с.
Довгоочікуваний новий роман провідної української письменниці Марії Матіос «Букова земля» - це пронизлива, глибока і зухвала сага завдовжки у 225 років, пропущена через перехресні історії п'яти родин різного суспільного рівня і статусу, а також історичних персонажів, так чи інакше пов'язаних з Буковиною. Землероби, скотарі, воїни, посли і міністри постають повноправними творцями не лише приватної, а й загальноєвропейської історії. Недаремно авторка означила жанр свого твору як роман-панорама. Географія його подій простягається від крихітного буковинського хутора Сірук - до Відня, Берліна, Бухареста, Москви і Берна. А обрамленням цього класичного роману виступає особливий сюжет зі Станиці Луганської літа 2014 року. І як завжди у книжках Марії Матіос, окремим персонажем є мова з її неповторною лексичною розкішшю і гуцульським чаром
Тарас Прохасько Прохасько, Тарас.
Так, але… [Текст] : Літературно-художнє видання / Прохасько, Тарас ; Худож. О.Придувалова. - Чернівці : Меридіан Черновіц, 2019. - 152 с. : іл.
Тарас Прохасько, який віддавна обіцяє нам написати роман, знову його не написав. Зате написав – у своєму ні з ким не сплутувальному стилі - серію шкіців чи, може, есеїв. Про що? Про одне й те саме: про майбутнє, яке було давно, і про все, що вже є, але не знати, як довго ще буде. Зокрема - про такі прості речі, як балькони й фіранки, світло й каміння, гойдалки й туалети, проходи містом і знімання фільму в Карпатах, формула щастя і фактор впливу, бабінтон і зельбсферштендліх тощо. А також про те, що спати треба уважно, снідати - по-своєму, а дивитися - зміщуючи візир. Так, але не це тут головне. Бо головний тут - тип оповіді, в якому рефлексії стають елементами сюжету й оприявнюються не як написані постфактум, а як проговорені в момент народження. І тому ніякі це не шкіци й не есеї, а оповідання в найстрогішому значенні цього слова
Олег Сенцов Сенцов, Олег.
Маркетер [Текст] : Коротка проза / Сенцов, Олег Геннадійович ; Пер. з рос. С.Осоки. - Львів : Видавництво Старого Лева, 2019. - 376 с.
Збірка малої автобіографічної прози Олега. Автор розповідає в ній про свої студентські роки: складання іспитів, будні в гуртожитку і на квартирах, нестримні веселощі, безгрошів’я - звичні складові життя молоді, яка здобуває знання. Переклад українською мовою поданий поруч із оригіналом
Галина Вдовиченко Вдовиченко, Галина.
Найважливіше - наприкінці [Текст] : Роман / Вдовиченко, Галина Костянтинівна. - Львів : Видавництво Старого Лева, 2019. - 336 с.
Чоловік і жінка у стані війни, перемир’я і розчарування, надії та віри. Тридцять п’ять років разом, дорослі діти, складний період життя. Той час, коли нарешті варто зрозуміти, що ж насправді єднало й роз’єднувало цих двох
Юлія Гудошник Гудошник, Юлія.
Боже[Я]вільна [Текст] : Роман / Гудошник, Юлія. - Чернівці : Книги - XXI, 2019. - 352 с.
Роман «Боже[Я]вільна» - подорожній щоденник українки, яка шукає своє місце у світі. Ці пошуки ведуть її світами: від німецького гуртожитку до тайського острова, від китайського селища до американського мегаполіса, від данської столиці - до японського храму. Кожна подорож дає їй мудрих наставників і відкриває секрети щастя 
Мар'яна Гапоненко Гапоненко, Мар'яна.
Хто така Марта? [Текст] : Роман / Гапоненко, Мар'яна ; Пер. з нім. Н.Ваховської. - Чернівці : Книги - XXI, 2019. - 208 с.
Цей роман не розповість вам про Марту, хіба про Луку Левадського - орнітолога з вигаданого Львова, котрий у віці 96 років довідується про смертельну хворобу й вирішує гарно прожити відпущений йому час. Він їде до Відня, селиться в розкішному «Імперіалі» й заводить знайомство з однолітком, нитка життя якого також от-от увірветься. Удвох літні друзяки напиваються, бешкетують, обговорюють жінок і мріють про революцію
Брати Капранови Капранови, брати.
Паперові солдати [Текст] : Роман / Капранови, брати. - К. : Нора-Друк, 2019. - 224 с.
Двоє молодих українців зустрічаються у Варшаві 1929 року. Один із них - Білл Титла, син українських емігрантів з США. Другий - Ніл Хасевич, студент Варшавської академії мистецтв, який у юності втратив ногу і пересувається на протезі. Згодом перший стає головним мультиплікатором Диснея, а другий - головним художником УПА. Історія ґрунтується на реальних подіях 
Андрій Анатолійович ​Кокотюха Кокотюха, Андрій Анатолійович.
Пригоди Клима Кошового, 1908-1913 [Текст] : Романи / Кокотюха, Андрій Анатолійович ; Худож.-оформлювач М.С.Мендор. - Харків : Фоліо, 2019. - 670 с. : іл., фотогр. - (Ретророман). - Література: с.666. - Коментарі: с.662.
Андрій Кокотюха - сучасний український письменник, сценарист, журналіст. Автор 50 художніх, документальних та науково-популярних книжок. ?Адвокат із Личаківської? - перший із циклу ретродетективів автора, місцем дії якого обрано Львів. 1908 рік. Молодий киянин Клим Кошовий дивом вирвався з тюрми й тікає від переслідувань царської влади до Львова. Але й тут його заарештовує поліція - біля трупа відомого адвоката Євгена Сойки. Покійний мав сумнівних друзів та могутніх ворогів. Самогубство чи вбивство? Правда приголомшить Клима та його відданого друга Йозефа Шацького. ?Привид із Валової? - друга книга серії. 1909 рік. У кишені трупа, знайденого у будинку на вулиці Валовій, виявили візитівку Клима Кошового. Офіційно смерть сталася через нещасний випадок. Але той дім має у Львові недобру славу: кажуть, у ньому вже понад сто років блукає привид Чорної пані… ?Автомобіль із Пекарської? - третій роман із циклу про Кошового. 1911 рік. У центрі міста у власному розкішному авто знайдено мертвою доньку нафтового магната. У вбивстві підозрюють її таємного коханця. Клим разом з Йозефом Шацьким розкривають брудні таємниці з життя міської аристократії, і таке розслідування категорично не подобається впливовій красуні Магді Богданович
Артем Чапай Чапай, Артем.
Дивні люди [Текст] : Поема (рондель) / Водяний, Артем Васильович. - Чернівці : Книги - XXI, 2019. - 304 с.
Українські вчені відтворили за ДНК неандертальця. Він виростає в секретному інституті, замаскованому під гаражний кооператив, і лише після досягнення повноліття виходить у великий світ. Через брак життєвого досвіду та особливості мислення український неандерталець постійно втрапляє у дивні ситуації – а на тутешніх сапієнсів дивиться поглядом дещо наївного стороннього. Втім, поступово виявляється: все може бути складніше. І це не фантастика. Це, як з іншого приводу скаже одна з героїнь, «радше трагікомедія»

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

  • blog
  • facebook
  • tweetter
  • youtube
  • youtube
  • youtube
  • pinterest
  • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці — Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки):
(044) 288-23-36

(044) 288-30-12
lib@msmb.org.ua

ВГОРУ