Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою було зручним і приємним для вас! Для того, щоб скоротити час очікування, а також дотримуватися соціальної дистанції — зареєструйтесь в бібліотеці он-лайн!.

Фокус-покус, або фантастичні та пригодницькі книги для підлітків

Поділіться цією сторінкою:

Ми розуміємо, що в 12-14 років підлітки не хочуть читати книги зі списків, нав'язаних шкільною програмою. Їм потрібні «дорослі» пригоди і любовні переживання, про які самі вони давно мріють. Тому пропонуємо літературу, яка, з одного боку, формує характер і вчить відокремлювати чорне від білого, а з іншого - підживлює буйну фантазію.

Ми зібрали найпопулярніші у сучасних підлітків книги жанру фентезі і фантастики кращих авторів, продовження популярних серій і цікаві новинки. Книги відкривають яскраві вигадані світи з неповторними персонажами і захоплюючими пригодами. Українські та зарубіжні автори пропонують читачам як окремі історії, так і цілі всесвіти, де дива відбуваються щодня.

Завітайте до абонементного відділу «Книголюб» за адресою: вул. Льва Толстого, 49 та ознайомтесь з новинками.

Біла, Надя Біла, Надя.
Крута компанія [Текст] : Повість: Літературно-художнє видання / Біла, Надія. - К. : ВЦ "Академія", 2017. - 160 с. - (Ім’я).
Мілка і її компанія - комфортний світ дівчат із сорокової школи. У їхні майже шістнадцять усе вабить і складається більш-менш очікувано. Їм кортить пізнати життя в житті, поза межами шкільних занять, недолугих побачень з однолітками і спостережень за «щастям» батьків. У них удосталь дослідницького інтересу, щоб по-справжньому цілуватися, приміряти одяг зі щораз глибшим декольте, інколи говорити про секс і багато чого пробувати. Мілка зустрічається із Сашком, але нічого, крім розчарувань і принижень, не знаходить з ним. А ще є Дімка і його друзі. Їм здається, що вони - крута компанія. У Дімки тато-алкоголік і втомлена життям мама. Від усіх проблем він ховається у Світлани, яка втікає з ним від своєї самотності. Світ Дімки не такий, як у Мілки - фешенебельний міні-світ, де пахне квітковими парфумами, а довкола море фальші. І дуже колючі сльози, якщо не з тим і не туди запливеш. За законом несподіванки, в якийсь момент ці світи зіштовхуються. І від того стається по-всякому: і радісно, і трепетно, і ризиковано, і до біса боляче. У «хеппі-фіналі» Мілка і Дімка виходять на свою, вже нову, орбіту. Бо крута компанія може давати і повчальні уроки
Гір, Керстін Гір, Керстін.
Замок у хмарах [Текст] : Літературно-художнє видання / Гір, Керстін ; Пер. з нім. В.Чабан. - Харків : Школа, 2019. - 464 с. - (Timeless).
Старовинний люксовий готель у горах, що очікує гостей напередодні Різдва. Сімнадцятирічна покоївка Фанні разом із сином готельєра Беном та рештою персоналу мають повно роботи, аби зустріти відвідувачів на щонайвищому рівні. Та раптом їй впадає в око, що дехто з гостей є не тим, за кого себе видає… Які ж таємні плани ховаються за оксамитовими портьєрами? Чи справді коштовний діамант належить дружині олігарха? І чому привабливий хлопець Трістан дереться по стінах, а не користується сходами? Коли Фанні з Беном беруться розплутати цей клубок, вона й не підозрює, що незабаром опиниться в центрі небезпечної пригоди, через яку може втратити не тільки роботу, а й своє серце
Лотта та її Пантермюллер, Аліс.
Лотта та її "катастрофи". Фокус-покус і кіно» [Текст] : Літературно-художнє видання: Для дітей середнього шкільного віку. Кн.4 / Пантермюллер, Аліс ; Пер.з нім. І.Андрієнко-Фрідріх; Худож. Д.Коль. - Харків : Школа, 2018. - 160 с. : іл. - (Лотта та її "катастрофи").
Одного дня Лотта захворіла на вітрянку й не пішла до школи. Проте радості з того мало, бо що робити вдома, якщо вона не має жоднісінького улюбленого заняття? Тож разом із Шаєн вони понавигадували собі купу всіляких пречудових хобі: стрибки з парашутом, пірнання з акулами або розкопки скелетів динозаврів і все таке. Та, на жаль, вони не знали, як усе це здійснити. Хоча то байдуже, бо для початку можна просто стати знаменитими. І для цього вони вирішили зіграти в кіно головні ролі! А що з того вийшло - читайте докладніше у книжці
Русіна, Оля Русіна, Оля.
Тридцять чотири сонячні дні і один похмурий [Текст] : Повість. Для середнього шкільного віку / Русіна, Оля ; Худож. Н.Слєпцова. - Львів : Видавництво Старого Лева, 2018. - 208 с. : іл.
Чи не кожен у своєму житті переживав якісь особливі пригоди під час літнього відпочинку на березі моря. І про це - нова повість. Дві дівчинки Анни: одна - приморська мешканка, друга вперше потрапила на літній відпочинок до моря - переживають дні напруженого знайомства, пригод, небезпек і зміцнення своєї дружби. Разом із Маркіяном, братом місцевої Анни, вони влаштовують детективне розслідування щодо чоловіка з чайками, борсаються в таємницях творчої молодості Анатолії та дядька Стефана, переживають смертельні небезпеки та мріють про ночівлю на старому маяку...
Штефан, Аліна Штефан, Аліна.
Літо довжиною з ДНК [Текст] : Науково-популярна повість. Для середнього шкільного віку / Штефан, Аліна ; Худож.А.Іваненко. - Харків : Ранок, 2018. - 176 с. : іл.
Повість «Літо довжиною в ДНК» познайомить школярів із історією та останніми відкриттями в галузі біотехнологій. Книга містить безліч цікавого тексту та цілком зрозумілі малюнки,  схеми і може легко замінити нудний урок з біології. Виділені в тексті слова мають відповідники мовою світової науки. Школярі можуть гуглити ці значення або звертатися до статей із джерел, розміщених на початку книги. На останніх сторінках уміщено цікаві фотоматеріали. Усе це дбайливо дібрала авторка цієї повісті - письменниця й лікарка, закохана в дитячу літературу мама трьох юних читачок Аліна Штефан
Щерба, Наталія Василівна Щерба, Наталія Василівна.
Кроки в Безмежжі [Текст] : Роман. Кн.3 / Щерба, Наталія Василівна ; Пер. з рос. Н.Косенко; Худож. О.Закис. - Харків : Школа, 2018. - 400 с. : іл. - (Лунастри).
Дволикий світ стоїть на порозі знаменної Години Затемнення. Хто відкриє шлях у таємничий Астраліс: білий дракон сильвебр чи чорний дракон аурум? Хто заволодіє новим світом: астри чи лунати? А що, коли корені цього протистояння сягають іще сивої давнини? Тім Князєв, Селестина Святова й Алекс Волков шукають власне місце у дволикому світі в ці неспокійні часи. Вони відчувають, що насувається мить, коли доведеться, ризикнувши всім, зробити крок у Безмежжя... І що чекає там, за Великою Межею, — життя чи смерть?
​Щерба, Наталія Василівна Щерба, Наталія Василівна.
Політ крізь камені [Текст] : Роман. Кн.2 / Щерба, Наталія Василівна ; Пер. з рос. Н.Косенко, Н.Сидорової; Худож. О.Закис. - Харків : Школа, 2018. - 416 с. : іл. - (Лунастри).
У другій книзі циклу «Лунастри» читачі знову поринуть у таємниці крилатих лунатів, спритних стрибунів астрів і загадкових лунастрів. На героїв чекає шалена гра у «фісташки», подорожі дахами Праги та Венеції, зустріч із містичним драконом, захопливі відкриття та небезпечні пригоди... А ще їм доведеться багато що здолати, бо насувається Година Затемнення — унікальна мить, коли вирішиться доля дволикого світу. Чи зможуть юна лунастра Селестина та астр Тім опиратися ворожим силам і обрати власний шлях у протистоянні дволиких?
Гір, Керстін Гір, Керстін.
Рубінова книга [Текст] = Rubinrot : Художнє видання. Кн.1 / Гір, Керстін ; Пер. з нім. І.Андрущенка. - Харків : Школа, 2018. - 304 с. - (Timeless).
Якщо наш читач упевнений у тому, що для мандрівок у часі потрібна якась машина, то він дещо відстав від життя. Німецька письменниця Керстін Ґір вирішує цю проблему в ультрасучасному дусі. Її героїня, Ґвен Шеффер, обходиться геном мандрівника в часі. Щоправда, він геть чудернацький: часом візьме й закине дівчину в минуле, де вона почувається не в своїй тарілці… Але Ґвен вдається з’ясувати, що за цим криється таємне товариство Коло Дванадцяти, а кожен обраний має ім’я на честь самоцвіту, — і все перетворюється на гру-інтригу з купою загадок і пошуками відповіді на них…
Гір, Керстін Гір, Керстін.
Сапфірова книга [Текст] = Saphirblau : Художнє видання. Кн.2 / Гір, Керстін ; Пер. з нім. І.Андрущенка. - Харків : Школа, 2018. - 320 с. - (Timeless).
Це друга книга у серії підліткового дівчачого фентезі «Таймлес» від популярної німецької письменниці Керстін Гір. Вона є продовженням «Рубінової книги». Подорожі у часі головної героїні Гвендолін Шеферд тривають. Вона успадкувала особливий ген (віддані читачки це неодмінно пам’ятають), й у цій частині мусить навчитися танцювати старовинні танці, щоби гідно виглядати під час світських раутів у 18 столітті. Розвиток історія кохання ще більш інтригуючий та захоплюючий, ніж у першій частині. А ще тут з’являється новий персонаж демон Хімеріус, який відрізняється яскравим почуттям гумору, що робить читання цього бестселера ще більш цікавим

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

  • blog
  • facebook
  • tweetter
  • youtube
  • youtube
  • youtube
  • pinterest
  • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці — Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки):
(044) 288-23-36

(044) 288-30-12
lib@msmb.org.ua

ВГОРУ