Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою було зручним і приємним для вас! Для того, щоб скоротити час очікування, а також дотримуватися соціальної дистанції — зареєструйтесь в бібліотеці он-лайн!.

Топ 10 книжок зі шкільної програми

Поділіться цією сторінкою:

Книги для шкільного читання за версією читачів Київської молодіжної бібліотеки.

Шкільна програма – це цікаво і весело. Про це знають наші читачі.

​Роулінг, Джоан Кетлін Роулінг, Джоан Кетлін.
   Гаррі Поттер і Філософський камінь : Роман. Кн.1 / Роулінг, Джоан Кетлін ; Пер. с англ. В.Морозова; За ред. І.Малковича, П.Таращука. - К. : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2006. - 318 с.
   Завжди мріяли стати справжнім чарівником? Тоді не зволікайте! Прочитавши книжку, ви зануритесь у чарівний світ пригод, від якого буде важко відірватись!
   Перша частина пригод Гаррі Поттера - книга №1 для маленьких читачів. Саме вона сколихнула хвилю любові до читання, яка захопила цілий світ! Такого успіху не мала жодне художне ходожнє видання, доки 1997 року на полицях англійських магазинів не з'явилася перша книга Джоан Роулінг «Гаррі Поттер і філософський камінь». Сирота на ім'я Гаррі живе під сходами у будинку дядька ті тітоньски Дурслі. Він поки що не знає, як потрапити на платформу дев'ять і три чверті, користуватися чарівною паличкою, та літати на мітлі. Але одного разу до нього прилетить сова із загаднковим листом, який запрошує його до навчання у Школі Чарів та Чаклунства, і з того дня його життя докорінно зміниться...
Павленко, Марина Павленко, Марина.
   Русалонька із 7-В або Прокляття роду Кулаківських : Літературно-художнє видання. Кн.1 / Павленко, Марина ; Худож. О.Ваніфатова. - 9-е вид., стер. - Вінниця : Теза, 2019. - 224 с. : іл.
   Гадаєш, казки - то тільки дитячі баєчки і чудес на світі не буває? Але якщо над красенем однокласником висить родове прокляття, якщо тебе домучили нічні жахіття сусідської квартири, якщо тітоньку треба рятувати від її ж власного весілля, а старовинна шафа перетворюється на машину часу, і про все це навіть не здогадуються такі розумні батьки, - ти ніде інде, як у казці. Справжнісінькій сучасній казці, щасливий кінець якої мусиш дописати самостійно.
   Марина Павленко у повісті-казці "Русалонька із 7-В, або Прокляття роду Кулаківських" розповідає про пригоди семикласниці Софійки, яка намагається розплутати зловісну таємницю. Твір уславлює доброту та працелюбство дівчинки, її активну життєву позицію, а також засуджує зло та несправедливість. "Русалонька із 7-В, або Прокляття роду Кулаківських" підіймає відразу декілька проблем. Зокрема, Марина Павленко описала тут важливість відповідальності за власні вчинки, перші юнацькі почуття, а також порушила проблему підлітків та сім’ї, родової пам’яті, матеріальних статків та духовних цінностей. У повісті-казці також відображена зацікавленість підлітків історією України, описані краєзнавчі пошуки, дослідження старовинних пам’яток архітектури, вивчення свого родоводу. Твір допомагає глибше пізнати минулу епоху, старовинні традиції та обряди.
Стельмах, Ярослав Стельмах, Ярослав.
   Митькозавр із Юрківки [Текст] : Повість та оповідання / Стельмах, Ярослав ; Післім. Л.Хмелевської; Худож. О.Жуков. - Х. : Фоліо, 2020. - 220 с. : іл.
...Історія ця починалась зовсім звичайно. Друзі-п’ятикласники Сергій та Митько приїхали на літній відпочинок у село. Вчителька ботаніки дала їм завдання - зібрати колекцію комах. Але хто ж міг уявити, що замість комах хлопці почнуть полювати... на страшну химеру, що живе в озері. Звідки взялась та потвора, як її захопити? Друзі починають діяти...
Про незвичайні, таємничі пригоди Сергія та Митька (і не тіль¬ки їх) весело розповідає відомий український письменник Ярослав Стельмах у своїй книжці повістей та оповідань «Митькозавр із Юрківки».
Дефо Д. Дефо Д.
   Життя й чудні та дивовижні пригоди Робінзона Крузо, моряка з Йорка, написані ним самим / Д. Дефо; пер. з англ, за ред. В. Державша; передмова й примітки Н.Д.Білик; худож.-оформлювач Г. В. Кісель.- Харків: Фоліо, 2013, - 496с.
   Відомий англійський письменник Даніель Дефо (1660-1731) - автор понад 350 творів, проте саме «Робінзон Крузо» зробив його знаменитим. У романі розповідається про пригоди моряка із Йорка, який 1659 року відплив із Бразилії до берегів Африки. Однак ко-рабель потрапив у шторм, уся команда загинула, а Робінзон опинився сам-один на безлюдному острові. І почалися довгі 28 років кропіткої праці, щоденних відкриттів і дивовижних пригод.
Воронина Л. Воронина Л.
   Таємне Товариство Боягузів, або Засіб від переляку № 9 : повість / Леся Воронина. - К. : Знання, 2020. - 126 с. : іл.
   Чи доводилось вам потрапляти у дивні й загадкові обставини? Ось ви біжите знайомою вулицею і рап¬том, провалившись крізь люк, опиняєтесь у секретному штабі Таємного Товариства Боягузів. Ваша рідна бабуся виявляється геніальною винахідницею, що створила часоліт, а Землю от-от мають захопити хижі космічні гірибульці-синьоморди, які хочуть заразити людей вірусом страху. І порятунок людства залежить тільки від вас!
   Головне - зуміти здолати свій страх, і тоді найпотужніша зброя перетвориться на порох, а підступні космічні завойовники стануть безпорадними. Адже кінець кінцем ви здобудете універсальний ЗАСІБ ВІД ПЕРЕЛЯКУ № 9.
Чайковський, Андрій Чайковський, Андрій
   За сестрою ; Богданко ; Козацька помста / Андрій Чайковський. - К. : Знання, 2020. - 223 с.
   До збірки входять історичні твори А. Чайковського (1857-1935) “Богданко”, “За сестрою” та “Козацька помста”, в яких зображено героїчну боротьбу українського козацтва із зовнішніми ворогами. Письменник знаходить захоплюючі пригодницькі сюжети, прав¬диво показує козацькі звичаї, військову тактику, зма¬льовує переконливі образи сміливих і мужніх укра¬їнців, які, долаючи численні труднощі й небезпеки, самовіддано захищають рідну землю і свій народ. А. Чайковський привертає увагу читачів до таких ви¬соких якостей своїх героїв, як людяність, порядність, милосердя, щирість. Ці твори зберігають свою акту¬альність і сьогодні.
Метерлінк Моріс Метерлінк Моріс
   Блакитний птах / Метерлінк Моріс ; пер. з франц. ; передм. ; післясл. ; прим. Д.О. Чистяка. - Вид. 2-ге, виправи. - Тернопіль : Богдан, 2011. - 120 с.
   Всесвітньо відомої феєрії “Блакитний птах” лауреата Нобелівської премії в галузі літератури Моріса Метерлінка . П’єса належить до жанру феєрії. Ознаками цього жанру є химерно-казковий сюжет; фольклорні та міфологічні образи; умовність простору і часу; символістичність ситуацій і образів; ліризм; узагальнювальний зміст; наявність яскравих сценічних ефектів. П’єса «Синій птах» цілком відповідає законам цього жанру. Це казкова подорож маленьких дітей дроворуба Тільтіль і Мітіль за чарівним Синім птахом. Головна думка твору «будь сміливим, щоб бачити приховане». Треба цінувати те, що ми маємо, а не гнатися за примарним щастям, яке все одно ніколи не наздогнати.
«будь сміливим, щоб бачити приховане».
   Моріс Метерлінк - бельгійський письменник, лауреат Нобелівської премії в галузі літератури, автор філософської п'єси-притчя «Синій птах», вважається одним з родоначальників театру абсурду. Особливий вплив його твори справили на п'єси знаменитого ірландця Семюеля Беккета. Народився у франкомовній родині багатого бельгійського нотаріуса. Більшу частину своїх творів писав французькою мовою. Закінчив юридичний факультет Гентського університету, після кілька років займався юриспруденцією, проте любов до літературної творчості здобула перемогу над раціональною професією. У 1888 році побачила світ перша поетична збірка письменника, а рік потому була написана «Принцеса Мален» - перша п'єса Метерлінка, яка здобула похвалу французького критика
Рутківський Володимир Рутківський Володимир.
   ДЖУРИ КОЗАКА ШВАЙКИ. Роман. 1-ша книга трилогії <Джури». [Мал. М. Паленка], - К: А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА 2014 - 336 с.
   Усі ми знаємо імена Северина Наливайка, Богдана Хмельницького Івана Мазепи. А ким були найперші козаки? Звідкіля вони взялися? На ці запитання ти знайдеш відповідь у новому гостросюжетному історичному романі Володимира Рутківського - одного з найблис- кучштих сучасних українських дитячих письменників. Його диво¬вижні герої - Грицик та малий волхв Санько, юний богатир Демко /Іурна Сила зі своєю мамою-велеткою, невловимий козак Швайка зі своїм вірним вовком Барвінком та їхні численні друзі - з честю виходять із найскладніших ситуацій. А небезпека чигає на кожному кроці, а надто, коли ти зважився підняти шаблю на могутню татарську орду, а за твоєю спиною - майже нікого...
Яновський, Юрій Іванович Яновський, Юрій Іванович.
   Майстер корабля [Текст] : Роман / Яновський, Юрій Іванович. - К. : Знання, 2020. - 175 с.
   Досвід роботи на Одеській кінофабриці дав живий матеріал для першого роману Юрія Яновського – “Майстер корабля” (1902-1954). Це новаторський, модерністський твір, написаний у стилі кіномемуарів, на сторінках якого вирують романтика молодості, морських пригод, щастя кохання й радість від життя. Головний герой роману - літній кінематографіст - згадує свою молодість і роботу над фільмом, для зйомок якого будувався корабель, що став своєрідним символом духовного відродження українців. Роман просякнутий оптимізмом і щирим захопленням найкращою рисою людини - вмінням творити прекрасне.
   Майже всі персонажі твору мали реальних прототипів – працівників Одеської кінофабрики. Прототипом головного героя твору, кіномайстра То-Ма-Кі (Товариш Майстер Кіно), вважають самого Яновського.
   Сюжет твору – новий для тогочасної української літератури, оскільки йдеться про створення фільму, для зйомок якого будується справжній вітрильник. У творі зображено не просто будні кіноіндустрії 20-х років (створення сценарію, будівництво корабля), а широкі картини творчого життя людини. Автор заклав у твір думку про те, що все життя на планеті має будуватися з творчим натхненням, з турботою про завтрашній день людства, сповнений гармонії й творчості. ?
Бредбері Р. Бредбері Р.
   Кульбабове вино : повість / Р. Бредбері; пер. з англ. В. Митрофанова. - Тернопіль : Навчальна книга - Богдан, 2016. -192 с.: іл.
   «Кульбабове вино» - твір, який вирізняється серед літературної творчості Рея Бредбері особистими переживаннями письменника. Це багато в чому автобіографічна книга, події якої відбувається влітку 1928 року у вигаданому місті Грін-Таун, штат Іллінойс. Прототипом містечка є рідне місто Бредбері - Вокіган в тому ж штаті США. У центрі сюжету - брати Сполдінг: Дуглас (12 років) і Том (10 років). Роман складається з низки історій, що відбулися в маленькому містечку за три літніх місяці з братами, їх родичами, сусідами, друзями, знайомими.

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

  • blog
  • facebook
  • tweetter
  • youtube
  • youtube
  • youtube
  • pinterest
  • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці — Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки):
(044) 288-23-36

(044) 288-30-12
lib@msmb.org.ua

ВГОРУ