Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою було зручним і приємним для вас! Для того, щоб скоротити час очікування, а також дотримуватися соціальної дистанції — зареєструйтесь в бібліотеці он-лайн!.

Прогулянка вулицями Києва

Поділіться цією сторінкою:

День Києва цьогоріч особливий, бо свобода столиці дорого нам дістається. Київ вистояв. Після важких боїв з російськими окупантами місто оживає і свій день народження святкуватиме під рідним українським прапором.

Київ - неймовірне місто з багатим історичним минулим…

Одне з найстаріших міст Європи, гостинне, з позитивною енергетикою і безліччю дивовижних місць. Протягом століть воно потерпало від навал, пожеж, повеней, хвороб...

Традиція відзначати день народження Києва з’явилася у 1982 році. Саме тоді в Україні відсвяткували 1500-річчя від дати заснування міста. День Києва і День столиці цьогоріч відзначатимуть ще в умовах воєнного стану.

Протягом прогулянки вулицями міста ви відвідаєте найвідоміші храми Києва, старовинні споруди, усім відомий Андріївський узвіз, а також Поділ, без якого Київ важко уявити! Відчуєте атмосферу Києва різних часів, знайдете інформацію про основні історичні події, відомих і талановитих жителів, мистецтво, культуру та багато іншого.

Предсталені книги доповнюються унікальними ілюстраціями та світлинами цінних реліквій з Музею історії міста Києва, чудовими краєвидами київських панорам і копій рідкісних документів з архівних та музейних фондів, приватних колекцій. Вони допоможуть сформувати цілісний образ столиці.

Книги про Київ із фондів нашої бібліотеки відкриють вам столицю з невідомих сторін, розкажуть про  забуті куточки міста, що мають дивовижну історію, де кожна вулиця зберігає тисячолітню пам’ять про наше драматичне минуле…

Цікаві факти про вулиці столиці.

Найдавніша вулиця Києва, їй понад тисячу років - Володимирська. Найдовша вулиця Києва - Броварський проспект, її довжина близько 14 км. Найкоротша вулиця недалеко від Арсенальної площі - Інженерний провулок, ширина якої менш ніж 50 метрів. Тут знаходяться всього 3 будинка. Найширша київська вулиця, звичайно ж Хрещатик. Її ширина досягає 75 метрів від будинку до будинку. Найвужча вулиця, де ширина проїжджої частини всього 5,4 метра - Георгіївський провулок.

Читайте, відкривайте рідне місто та дізнавайтесь більше про нього.

Звертайтеся за адресою: м.Київ, вул. Л.Толстого, 49.

Довідки за тел. (044) 288-30-12

Наш Електронний каталог

 

Друг, Ольга Друг, Ольга
Вулицями старого Києва [Текст] : Науково-популярне видання / Друг, Ольга Миколаївна ; Під ред. Л.Дячишиної; Пер. англ. Т.Шмігер. - Львів : Світ, 2013. - 512 с. : іл. - (Історичні місця України).
«Вулицями старого Києва» – це розповідь про центральні історичні райони Києва, особливості формування архітектурного середовища міста, про його вулиці, будинки, храми, зокрема, давні архітектурні ансамблі – Софію Київську та Києво-Печерську лавру – об’єкти світової спадщини
Гирич І.Б. Гирич, І.Б.
Під захистом святого Володимира: Університет та його околиці.
Одним із найцікавіших районів старого Києва є університетський квартал. Місцевість, де в XIX ст. постали споруди Університету Святого Володимира, приваблює не лише своїм архітектурно-мистецьким обличчям: вона зберігає безцінну історичну пам’ять. Саме в околицях університету кристалізувалося громадське життя України модерного часу, саме тут формувалася новітня українська інтелектуальна еліта. Про це й розповідає автор, прямуючи разом із читачем чудовими вулицями Паньківщини, бульваром Шевченка та прилеглими до нього кварталами.
Кадомська, Марія Кадомська, Марія.
Один квартал Старого Міста [Текст] : Науково-популярне видання / Кадомська, Марія ; Дизайн серії М.Гутмана. - К. : Либідь, 2019. - 96 с. : іл.
Книжка ця доволі незвична для серії "Твій Київ". Адже йдеться не про одну  вулицю чи історичну пам'ятку, а про цілий квартал. Щоправда, звичайнісінький квартал "у місті Ярослава". Довільно вибравши маршрут прогулянки, ми так само довільно вибираємо і напрямок - від початку Золотоворітської вулиці і далі за годинниковою стрілкою - Ярославів Вал, Стрілецька й Рейтарська. Ця місцина - живий музей минувшини, своєрідний документ епохи. І все тут безконечно близьке, хвилює й бентежить
Гирич І.Б. Магдебурзьке серце Києва.
Поділ із цілковитою підставою іменують магдебурзьким серцем Києва, шануючи ознаку нашої традиційної європейськості. Багатий на фактаж і яскраві постаті культорологічний нарис історика І.Гирича – одна з розвідок серії „Твій Київ”. Книжку ілюстровано архівними світлинами й сучасними зображеннями пам’яток унікального історичного району столиці
Третьяков А.П. Третьяков А.П.
Привіт з Хрещатика.
Книжка запрошує до прогулянки головною вулицею столиці України у двох вимірах – історичному і сьогоденному. Цікаві подробиці про Хрещатицькі будинки, їхніх творців і мешканців, котрі формували неповторне обличчя візитівки Києва, є теплим сантиментом місту.
Майдан Незалежності або в простолюдді Майдан наразі є легендарним місцем в Києві. Площа знаходиться між найпопулярнішою вулицею столиці Хрещатиком, вулицями Софіївскою, Інститутською, Б.Грінченка та інших. Не втрачайте можливості відчути дух недавніх і історично значущих подій для України!
Кудрявцей Л.О. Кудрявцей Л.О.
Наш стародавній Київ: нариси/ Л.О. Кудрявцев.- Київ: «Видавництво «Фенікс», 2016.- 400с.: іл.
Автор розповідає про давню історію вулиць та площ Києва, з їх архітектурою, пам’ятками культури. Вулиці як і люди мають свою долю
Третьяков А. П. Третьяков А. П.
Старий Хрещатик і його домовласники [Текст] : Науково-популярне видання / Третьяков, Аркадій Павлович. - К. : Сучасний письменник, 2019. - 328 с. : іл.
Ця книга про центральну вулицю Києва - Хрещатик, яка є своєрідним символом нашого міста. Вулиця з'єднує Старе місто, Печерськ та Поділ і перетинає три площі - Європейську, Незалежності і Бессарабську. Розповідь про кожен будинок на старому Хрещатику, про архітектуру, архітекторів, жителів, домовласників, суспільне життя і торгівлю. Книга цікава киянам, гостям Києва, дослідникам
Провідник Київ: Провідник [Текст] : Науково-популярне видання / За ред. Ф.Ернста; Передм. С.Білоконя; Худ. оформл. О.Чекаля. - Репринтне відтворення. - Харків : Видавець Олександр Савчук, 2019. - XL+802 с. : іл.
Пропонуємо репринтне перевидання унікальної книги - путівника по м. Києву 1930 року. Провідну роль у реалізації видання відіграв його редактор - видатний український мистецтвознавець та пам'яткоохоронець Федір Ернст. Видання налічує 340 статей, 243 з яких написав (частково у співавторстві) сам Л. Ернст. Решту статей до провідника уклали видатні науковці 1920-30-х рр.: Василь Базилевич, Петро Курінний, Всеволод Зуммер, Михайло Рудинський, Олекса Новицький, Микола Макаренко, Євгенія Спаська та ін. Передмову до сучасного видання написано відомим українським істориком п. Сергієм Білоконем. Видання повертає обличчя Києва, який ще не зазнав архітектурних втрат від ідеологічних впливів радянської тоталітарної системи
Малаков, Дмитро Малаков, Дмитро.
Київ Столітньої Давнини [Текст] : Екскурсія у місто початку 20-го століття: Фотоальбом / Малаков, Дмитро , Прибєга, Андрій ; Переднє слово Д.Малакова; Пер. на англ. О.Подшибіткіної, Ю.Сірош. - К. : Мистецтво, 2018.
Видання пропонує цікаву екскурсію у місто початку ХХ століття. Прогулянка побудована на ретельно підібраній колекції поштівок з краєвидами Києва столітньої давнини та починається із Софіївської площі, веде до схилів Дніпра, спускається на Поділ і знову повертається у Верхнє місто, щоб продовжити по Володимирській вулиці, прогулятися Хрещатиком, Липками, Печерськом та околицями. Видання адресоване шанувальникам старовини, мандрівникам, гостям Києва
Машкевич С.В. Машкевич С.В.
Улицы Киева. Ретропутешествие.
Эта книга – своего рода путешествие по Киеву в пространстве-времени. В каждом из семи маршрутов по городу содержится рассказ об истории названий всех улиц, по которым он проходит, а также об этапах топонимической истории Киева. Историческое исследование, основанное на документальной информации из известных и малоизвестных первоисточников, сопровождается литературными фрагментами и многочисленными иллюстрациями.
Нетудихаткін, Ігор Нетудихаткін, Ігор.
Мозаїка Андріївської церкви [Текст] : Науково-популярне видання / Нетудихаткін, Ігор ; Дизайн серії М.Гутмана. - К. : Либідь, 2019. - 88 с. : іл. - (Твій Київ).
Андріївським узвозом називають мальовничу вулицю Києва, яка була найстарішим шляхом, що з'єднує важливі торговельні території. Свою назву це цікаве місце Києва отримало від Андріївської церкви (зведеної у середині 18 століття), котра розташована вгорі узвозу. На звозі, безсумнівно, є на що поглянути. Саме тут ви зможете зануритися в атмосферу старовини, затишку та долучитися до незвичайної історію, яка панує тут на кожному кроці. Вашій увазі постануть чудові архітектурні шедеври, легендарні провулки та площі, а також такі культурні заклади, як Музей Булгакова та Музей однієї вулиці.
Автор створив своєрідну мозаїку буття Андріївського храму. З Божої Волі свої «камінчики» до цієї мозаїки протягом століть додавали представники різних національностей. Усі вони - герої цієї книжки. Завдяки їм храм - сама гармонія форми і змісту

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

  • blog
  • facebook
  • tweetter
  • youtube
  • youtube
  • youtube
  • pinterest
  • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці — Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки):
(044) 288-23-36

(044) 288-30-12
lib@msmb.org.ua

ВГОРУ