Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою було зручним і приємним для вас! Для того, щоб скоротити час очікування, а також дотримуватися соціальної дистанції — зареєструйтесь в бібліотеці он-лайн!.

Польська книжкова поличка. Ч.2

Поділіться цією сторінкою:

Продовжуємо знайомити з книгами польських авторів.

В абонементному відділі бібліотеки ми оформили окрему поличку польської літератури в межах проєкту "Польська полиця в Україні" з інформативним плакатом та логотипом. Книги видали українські видавці на кошти гранту Інституту книги в Польщі в межах проєкту «Польська полиця в Україні». Серед нових книг представлені, як польська класична література, так і сучасна, ще невідома читачам.

Щиро дякуємо організаторам проекту «Польська полиця в Україні» Instytut Książki та Українському інституту книги.

Див. на сайті  Польська книжкова поличка. Ч.1

Приходьте, читайте, отримуйте задоволення.

 

Грабинський, Стефан Грабинський, Стефан.
Демон руху [Текст]  : Збірка оповідань / Пер. з пол.  Л.Андрієвської. - К.  : Знання, 2023. - 165 с. - (Голоси Європи).
Стефан Грабинський – письменник жанру жахіть у польській літературі. Він захоплювався творчістю Едґара По, цікавився парапсихологією та магією.  Його називали «польським Едгаром По», або ще й «польським Лавкрафтом». Оповідання Стефана Грабинського (1887-1936), що входять до збірки, включені до багатьох антологій світової фантастичної літератури. Герої цих творів стикаються з таємничими й незвичайними явищами, які змінюють їх внутрішньо. Автор порушує психологічні, філософські й метафізичні проблеми людського буття і свій жанр пропонує називати психо- або метафантастикою. Містика, якою оповито все, що відбувається на залізничних коліях та в місцях спалахування пожеж, тримає в напрузі з першої й до останньої сторінки.
Дукай, Яцек Дукай, Яцек.
В краю невірних [Текст]  : Збірка оповідань / Дукай, Яцек ; Пер. з пол. А.Павлишина. - Вид. 2. - Львів : Астролябія, 2023. - 528 с. - Про перекладача: с.524.
Яцек Юзеф Дукай – сучасний науковий фантаст, працює в жанрі фантастики і фентезі.
До цього тому увійшло вісім оповідань і повість Яцека Дукая у жанрі фантастики та альтернативної історії зі збірок, опублікованих у 2000-2017 роках.
Капусцінський, Ришард Капусцінський, Ришард .
Імператор. Шахіншах [Текст]  / Капусцінський, Ришард  ; Пер. с пол. О Герасима; За ред. О. Бойченка. - Чернівці : Книги - ХХІ, 2023. - 296 с. -
Найвидаваніший у світі польський автор, «імператор репортажу», «журналіст століття», лавреат численних міжнародних премій Ришард Капусцінський (1932-2007) бачив, за власними словами, 27 революцій у країнах Третього Світу. Дві з них – ефіопська та іранська – знайшли відображення в «Імператорі» та «Шахіншаху».
Корчак, Януш Корчак, Януш.
Кайтусь-чарівник; Банкрутство малого Джека; Коли я знову стану малим  [Текст]  : Літературно-художнє видання / Генрик Гольдшмидт ; Упорядкування і пер. з пол. А.Павлишина. - К. : Знання, 2023. - 430 с. - (Голоси Європи).
Януш Корчак – польський лікар, педагог, письменник, публіцист, громадський діяч єврейського походження, офіцер російської та польської армій. Загинув разом із своїми вихованцями у гітлерівському таборі смерті у Треблінці в 1942 році. Твори, представлені в книжці, українською мовою перекладені вперше.
Тераковська, Дорота Тераковська, Дорота.
Дочка Чарівниць [Текст]  = Corka Czarownic : Роман-казка /Тераковська, Дорота ; Пер. з пол. Д.Матіяш. - Львів : Видавництво Старого Лева, 2023. - 422 с. : іл.
Дорота Тераковська – авторка дитячих бестселерів. Цю книгу можна назвати романом-казкою, бо вона охоплює велику частку життя головної героїні, що постає перед нами. Дорослішаючи, вона змінюється, вивчає себе і навколишній світ, у якому панують зло, насилля, зневага, бундючність Загарбників. Під опікою Чарівниць Дитя-Дівчинка-Панянка виростає й пізнає свій народ, щоб здійснилося пророцтво Пісні Єдиної…
Беднарек, Юстина Беднарек, Юстина.
Неймовірні пригоди десятьох шкарпеток (чотирьох правих і шістьох лівих) [Текст]  : Літературно-художнє видання. Для молодшого шкільного віку / Беднарек, Юстина ; Пер. з пол. Б.Антоняк; Ілюстратор Д. де Лятур. - Львів : Урбіно, 2023. - 160 с. : іл.
Юстина Беднарек – польська дитяча письменниця, журналістка, філолог-романіст.Але насамперед відома як авторка книжки «Неймовірні пригоди десятьох шкарпеток (чотирьох правих і шістьох лівих)».
Вас ніколи не цікавило, що відбувається із загубленими шкарпетками? Тими, які невідомо-де зникають під час прання. Схоже, що загублені шкарпетки – одна з найбільших загадок на світі, яку ще нікому не пощастило розкрити! А от Юстина Беднарек знає, що вони просто тікають із пральки! Виявляється, шкарпетки обирають волю.
Ририх, Катажина Ририх, Катажина.
Лопушане Поле [Текст]  = Lopianowe Pole : Повість-казка / Ририх, Дорота ; Пер. з пол. Б.Антоняк. - Львів : Урбіно, 2023. - 128 с. : іл.
Катажина Ририх –  відома польська письменниця, автор книг для дітей та дорослих, а також поет, науковець та ілюстратор. В її книзі "Лопушане Поле" дітлахи зі звичайного подвір'я чи не щодня стають свідками незвичайних подій! Та хіба може бути інакше, якщо в сусідньому будиночку живе Чарівниця, у якої, звісно, є чорний кіт, а в гості приходить таємничий доктор А. Кула, гонихмарник Тимофій і пані Дора… Щодня тут стаються дива: хтось перетворюється на жабу, кіт грає на акордеоні й примушує гойдалку шалено витанцьовувати, у шкарпетці росте космічна чорна діра, дітей скрізь супроводжує химерна Цифра, а над подвір'ям спалахує нова зірка…
 Ну хіба можна життя в хаті край Лопушан Поля проміняти на життя в «елітному» – дуже дорогому, але такому нудному та передбачуваному житловому комплексі?
Чапський, Юзеф Чапський, Юзеф.
На нелюдській землі  [Текст]  : Літературно-художнє
видання / Пер. з пол. О.Герасима. - Чернівці : Книги-XXI, 2023. - 320 с. - Покажчик географічних назв: с.292; Покажчик прізвищ: с.304.
Юзеф Чапський – видатний польський письменний і художник. Життя Чапського було сповнене важких випробувань і значних творчих звершень. У спогадах «На нелюдській землі» він описує один із найдраматичніших його періодів, від 1939 до 1945 року, коли митцеві довелося зазнати совєтського полону й таборів, а відтак брати участь у організації Польської армії генерала Андерса, її евакуації на Близький Схід і битві при Монте-Кассіно.

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

  • blog
  • facebook
  • tweetter
  • youtube
  • youtube
  • youtube
  • pinterest
  • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці — Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки):
(044) 288-23-36

(044) 288-30-12
lib@msmb.org.ua

ВГОРУ