Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою було зручним і приємним для вас! Для того, щоб скоротити час очікування, а також дотримуватися соціальної дистанції — зареєструйтесь в бібліотеці он-лайн!.

Польська книжкова поличка. Ч.1

Поділіться цією сторінкою:

Фонд молодіжної бібліотеки збагатився двадцятьма примірниками книг польських авторів.  Серед нових книг представлена польська класична та сучасна література, ще невідома читачам.

Пілотний проєкт "Польська полиця в Україні" ініціювали Міністерство культури та національної спадщини Польщі (МКіНС РП) і Міністерство культури та інформаційної політики України. 

Проєкт реалізував Інститут книги в Польщі на кошти, виділені на цю мету МКіНС РП, у співпраці з Українським інститутом книги, який виконав свою частину роботи безоплатно.

Проєкт спрямований на створення доступу до польської літератури в публічних українських бібліотеках. Місією Інституту книги, серед іншого, є популяризація польської літератури у світі.

Щиро дякуємо організаторам проєкту «Польська полиця в Україні» Instytut Książki та Українському інституту книги.

Знайомтеся із першою частиною подарованих книг.

Приходьте, читайте та отримуйте задоволення.

Сенкевич, Генрик Сенкевич, Генрик.
Вогнем і мечем [Текст]  = Ogniem i miechem : Роман. У 2-х томах / Сенкевич, Генрік ; Пер. з пол. Є.Литвиненка. - Тернопіль : Богдан, 2023. - 480 с. - (Світовий історичний роман)
Т.1 і Т.2.
Сенкевич, Генрик Сенкевич, Генрик.
Потоп [Текст]  = Potop : Роман. В 3-х томах. Т. 3 /Сенкевич, Генрик ; Пер. з пол. Є.Литвиненка. - Тернопіль : Богдан, 2023. - 480 с. - (Світовий історичний роман).
Сенкевич, Генрик Сенкевич, Генрик.
Guo vadis [Текст]  = Guo vadis : Роман / Сенкевич, Генрик ; Передм. Р.Радишевського; Пер. з пол. В.Бойка. - Харків : Фоліо, 2023. - 507 с. - (Бібліотека світової літератури)
Генрик Сенкевич – це відомий класик польської історичної літератури. Він ще за життя став одним з найвідоміших і найпопулярніших письменників у Польщі та за кордоном. Його творчість відіграла велику роль в історії польської культури і отримала всесвітнє визнання (Нобелівська премія з літератури 1905, «за видатні заслуги в області епосу»). Роман «Quo vadis» перекладений більш ніж сорока мовами.
Роман екранізований: «Guo vadis» (1951, США), «Guo vadis»  (2001, Польща).
Лянцкоронська, Кароліна Лянцкоронська, Кароліна.
Воєнні спогади 22 вересня 1939 - 5 квітня 1945 [Текст] : Літературно-художнє видання / Лянцкоронська, Кароліна ; Пер. з пол.Ткачик. - Чернівці : Книги-XXI, 2023. - 424 с.
Кароліна Марія Аделаїда Францішка Ксавера Малгожата Едіна Лянцкоронська – польська історикиня, мистецтво­знавиця, діячка Полонії в Італії, графівна, остання представниця давнього шляхетського роду Лянцкоронських. Книжку, написану 1945 року, впродовж десятиліть європейські видавці відкидали – то як надто антиросійську, то як надто антинімецьку. Сьогодні спогади відомої польської діячки, науковиці, львів’янки Кароліни Лянцкоронської (1898-2002) про події Другої світової війни звучать особливо гостро і суголосно з воєнним досвідом українців у ХХІ столітті.
Шабловський, Вітольд Шабловський, Вітольд.
Кулемети й вишні. Історії про добрих людей з Волині [Текст] : Літературно-художнє видання / Шабловський, Вітольд ; Пер. з пол.  А.Бондаря. - Львів : Видавництво Старого Лева, 2023. - 352 с. : іл. - (Біографії та мемуари ). - Бібліографія: с.336.
Вітольд Шабловський – польський репортер, він описав Волинську трагедію 1943 року.
Сенкевич, Генрик Сенкевич, Генрик.
Пан Володийовський [Текст]  = Pan Wokodyjowski : Роман / Сенкевич, Генрик ; Пер. з пол. і ред. Є.Литвиненка. - Тернопіль : Богдан, 2023. - 672 с. - (Бібліотека світової літератури). - ISBN 9789661082686
Вінценз, Станіслав Вінценз, Станіслав.
Діалоги з совєтами [Текст]  = Dialogi z Sowietami : Науково-популярне видання / Пер. з пол. О.Герасима; Передмова А.Павлишина. - Вид. 2-ге. - Львів : Апріорі, 2023. - 296 с.
Станіслав Вінценз – польський письменник, філософ, перекладач, який, до речі, народився в Україні. У 1939 році письменник потрапив до в’язниці НКВД, з якої йому дивом вдалося врятуватися.
Герберт, Збігнев Герберт, Збігнев.
Печера філософів [Текст]  : П'єса / Герберт, Збігнев ;  Пер. з пол. і ред. Л.Андрієвська. - Львів : Видавництво Анетти Антоненко, 2023. - 64 с. - (Особливі прикмети).
 Збігнєв Герберт – польський поет, есеїст, драматург. Кавалер Ордену Білогго Орла. В п’єсі «Печера філософів» навдивовижу красиве інтертекстуальне плетиво, майстерно стилізоване під античну драму і пересноване алюзіями на класичні й християнські тексти Ніцше, Еліота, Сартра, невпинно прозирає наше тривожне «тут і зараз»: несприйняття інакшості, несправедливі вироки, передчуття війни, «ті самі промови, пам’ятники, в’язниці - одне безкінечне свинство»
Гживачевський, Томаш Гживачевський, Томаш.
Кордони мрій. Про невизнані республіки [Текст]  : Літературно-художнє видання / Гживачевський, Томаш ; Пер. з пол. і Н.Ткачик. - Чернівці : Книги-ХХІ, 2023. - 304 с.
 Томаш Гживачевський – сучасний письменник у стилі нон-фікшн. Тринадцять захопливих художніх репортажів із псевдореспублік затягують читача в чорні діри альтернативних, але водночас таких справжніх реальностей. Абхазія, Південна Осетія, Нагірний Карабах, Придністров’я, «ЛНР», «ДНР» – де-юре вони не існують, де-факто там триває життя за своїми специфічними законами, надиктованими парадоксальною реальністю та невтіленими мріями про незалежність.

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

  • blog
  • facebook
  • tweetter
  • youtube
  • youtube
  • youtube
  • pinterest
  • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці — Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки):
(044) 288-23-36

(044) 288-30-12
lib@msmb.org.ua

ВГОРУ