Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою було зручним і приємним для вас! Для того, щоб скоротити час очікування, а також дотримуватися соціальної дистанції — зареєструйтесь в бібліотеці он-лайн!.

Подвійна «суперсила» братів Капранових

Поділіться цією сторінкою:

Віталій і Дмитро Капранови – чи не найвідоміші брати української літератури, письменники, публіцисти, видавці та громадські діячі. Фундатори видавництва «Зелений пес», ведучі та автори історичного YouTube каналу «ім. Т.Г. Шевченка». У липні 2022 року письменникам братам Капрановим виповнюється 55 років.

Брати-близнюки Капранови майстри містики і поціновувачі якісної літератури. розслідувачі, мовознавці та етнографи. Знають усе про мольфарів, вовкулаків та українську міфологію. А жанр українського фентезі відкрили тоді, коли він ще не був на піку популярності… Капранови популяризують українську книгу, історію та культуру України, роблять вагомий вклад в розвиток літератури на її теренах.

Народились письменники в м. Дубосари, Молдова. Дитинство пройшло в Очакові Миколаївської області, там же у 1984 році закінчили середню школу.

Вищу освіту отримували в Уральському політехнічному інституті у Свердловську та Московському енергетичному інституті за фахом «Технічна кібернетика». На початку 90-х у Москві, де вони з сім’ями проживали на той час, організувався потужний український діаспорний рух. Брати Капранови в цей час видавали московську українську газету «Тинди-ринди» та журнал української фантастики «Брати».

Девізом їх життя, громадською позицією стало: «З ворогами розмовляють німецькою, з іноземцями – англійською, з коханими – французькою, з москалями – російською. Ми говоримо українською!».

У 1998 році брати переїжджають у Київ, тому що розуміють, що найгірше, що може трапитися з людиною - це втрата рідної країни, мови, як ознаки самоідентифікації: «або ми повинні бути повноцінними представниками України, або ми – ніхто, просто ніхто». Опинившись у Києві в час книжкового «голодомору», Капранови вирішують самі стати видавцями. У 1998 році братами було зібрано з усіх видавництв усі книжки українською мовою, які на той час були на складах, незалежно від року видання. Таких книжок набралось всього лише 600 назв! Усі вони ввійшли до першого каталогу. Наразі видавництво «Зелений пес» видає понад 60 назв українських книжок щороку.

Починаючи з 2019 року брати Капранови створюють свій YouTube-канал імені Т.Г.Шевченка, на якому розповідають про історію та культуру України.

З 24 лютого 2022 року, з початку повномаштабного вторгнення росії в Україну, письменники Капранови борються з окупантами зі зброєю в руках у лавах київського полку «Азов». «Українські воїни захищають українську землю, а земля – захищає їх», – сказав боєць «Азову», письменник Капранов. "Ми розуміємо, що нам треба битися, бо шансів вижити в окупації не буде!»

Книги братів Капранових з фонду нашої бібліотеки.

Читайте, робіть висновки і працюймо заради миру і ПЕРЕМОГИ.

Капранови, брати Капранови, брати.
Забудь-річка [Текст] : Роман / Капранови, брати. - К. : Нора-Друк, 2016. - 544 с. - (Читацький клуб). - ISBN 978-6176880097
"У дохристиянські часи люди вірили, що між світом живих і світом мертвих протікає Забудь-річка, і коли через неї перелітає душа, одразу забуває все, що було по той бік. Так от, комуністи взялися копати таку річку в реальності. Річку, яка розділила дітей та батьків. Розірвала спадковість. Забудь-річку вирито у кожній родині, поперек людської пам'яті. Пам'яті поколінь."...
Капранови, брати Капранови, брати.
Історія нашої Церкви [Текст] : Літературно-художнє видання / Капранови, брати ; Худ. О.Костенко. - К. : Гамазин, 2018. - 80 с. : іл. - ISBN 9789662790849
Усі ми знаємо, що Володимир хрестив Київ. Але звідки тоді взявся Московський Патріархат і що він робить в Україні? Хто такі греко-католики, і чим вони відрізняються від католиків? Звідки в нас протестанти і старообрядці?
Брати Капранови знамениті своїм вмінням розповідати просто і цікаво про найскладніші речі. Тому з цієї тоненької книжечки ви довідаєтеся не лише про карколомні пригоди, таємні змови та підступні інтриги, які супроводжували розвиток Української Церкви, але й дізнаєтеся про те, хто навчив Україну читати, друкувати книжки та завів у нас бібліотеки, хто склав першу абетку та привіз до Києва перший телескоп, чому в українських храмах так гарно співають - і багато іншого, прецікавого та надзвичайно потрібного кожному українцю.
Капранови, брати Капранови, брати.
Майдан. Таємні файли [Текст] : Літературно-публіцистичне видання / Капранови, брати. - К. : Нора-Друк, 2017. - 320 с. - ISBN 9789668659980
У Революції гідності 2014 р. брали участь мільйони, але що насправді сталося тоді, й досі залишається таємницею. Що відбувалося за лаштунками Майдану, хто платив? Як ділили владу переможці? Хто і чому здав Крим та Донецьк? Яким дивом встояли Одеса і Харків? Перед вами перше масштабне журналістське розслідування подій на Майдані, з якого ви довідаєтеся також про гроші та зброю на Майдані, про провокаторів Банкової, про те, як Європа штовхала нас до кровопролиття, про ВІЛ-СНІД та вогнепальні рани, про тактику і стратегію мирного спротиву та силового протистояння. 
Капранови, брати Капранови, брати.
Паперові солдати [Текст] : Роман / Капранови, брати. - К. : Нора-Друк, 2019. - 224 с. - ISBN 9789666880416
Двоє молодих українців зустрічаються у Варшаві 1929 року. Один із них - Білл Титла, син українських емігрантів з США. Другий - Ніл Хасевич, студент Варшавської академії мистецтв, який у юності втратив ногу і пересувається на протезі. Згодом перший стає головним мультиплікатором Диснея, а другий – головним художником УПА.
Капранови, брати Капранови, брати.
Рута [Текст] : Роман / Капранови, брати. - К. : Нора-Друк, 2020. - 224 с. - (День Європи). - ISBN 9789666880539
Що може допомогти у скрутній ситуації? Тільки любов. Вона надає сили для боротьби та рятує від зневіри. А іноді навіть творить чудеса. У далекому 1991-му киянин Андрій Литвин служив у Вільнюсі і брав участь у штурмі Телецентру як радянський солдат. У 2014-му він знову став учасником революційних подій, але тепер уже як захисник української незалежності.
Правдива розповідь про український та литовський Майдани.
Капранови, брати Капранови, брати.
Справа Сивого [Текст] : Роман / Капранови, брати. - К. : Нора-Друк, 2018. - 288 с. - ISBN 9789666880348
Любов. Історія. Злочин. Ось три кити, на яких базується роман Братів Капранових «Справа Сивого». У Дніпропетровську діє підпільна антиурядова організація. Молодому слідчому доручають зайнятися головним підозрюваним - старим заколотником з великим стажем протизаконної діяльності. Він береться до справи і… Здавалося б, класичний детектив. Але уявіть собі, що молодий слідчий - працівник ГПУ, а головний заколотник - видатний історик та археолог Дмитро Яворницький. І зразу все стає догори дриґом. Хто з них насправді є злочинцем? Саме тому автори визначають жанр свого твору як «антидетектив» і не просто, а «історичний, романтичний антидетектив»…
Капранови, брати Капранови, брати.
Кобзар 2000 : Роман / Капранови, брати. - К. : Джерела М, 2001. - 424 с. : іл. - ISBN 9667831043
«Кобзар 2000» Братів Капранових витримав шість перевидань і за визначенням літературознавців став класикою сучасної української популярної літератури. Це - містичний зріз сучасної України, де відьми існують поряд із мобільними телефонами, вовкулаки та русалки не зважають на наявність автомобілів та бетонних парапетів, а жінки привертають коханих у той самий спосіб, що й їхні прабабусі. Романтичні, драматичні, іноді смішні і завжди цікаві історії розбито на дві частини: SOFT, рекомендований для жінок, та HARD - для чоловіків.
Капранови, брати Капранови, брати.
Мальована історія Незалежності України [Текст] : Літературно-художнє видання / Капранови, брати ; Худ. Ю.Журавель, О.Косенко, Ю.Васін. - К. : Гамазин, 2016. - 80 с. : іл. - ISBN 9789661515948
Незалежність не впала з неба - державницька традиція живе на наших землях зі скіфських часів і фактично не переривалася до 1991-го. Короткий і зрозумілий виклад подій минулого разом із мальованими історіями дозволить читачам легко зорієнтуватися у такому складному питанні, як походження Української держави та боротьба за її встановлення, а пантеон героїв дасть приклад для наслідування. Це - книжка для дорослих і дітей, для батьків, які хочуть, щоб їхні нащадки виросли українцями.
Капранови, брати Капранови, брати.
Веселих свят! [Текст] : Літературно-художнє видання / Капранови, брати ; Худ. О.Костенко, О.Льовіна, О.Кузнецова, Н.Горохівський та ін. - К. : Гамазин, 2014. - 104 с. : іл. - ISBN 9789662790184
Свято - це не тільки і не стільки застілля, скільки вміння створити святковий настрій та провести незабутній день разом із родиною та друзями. Тут ви знайдете все про головні українські свята - історію, традиції, прикмети, ритуали, а ще пісні з нотами, святкові страви із рецептами, ігри та забави, багато малюнків та іншої корисної інформації. Книжка навчить святкувати українські свята по-сучасному і водночас так, як це робили наші дідусі та бабусі
Капранови, брати Капранови, брати.
Приворотне зілля [Текст] : Роман / Капранови, брати. - К. : Джерела М, 2004. - 288 с. : іл. - ISBN 9667831337
Чи знаєте ви українську жінку? Ні, ви не знаєте української жінки. Та вона і сама себе не знає. Свого часу Брати Капранови поставили відомий експеримент з потопленням для доказу того факту, що українські жінки - відьми. Не всі лишилися задоволені результатами цього експерименту, але спростувати їх не зміг ніхто.
Капранови, брати Капранови, брати.
Щоденник моєї секретарки [Текст] : Літературно-художнє видання / Капранови, брати. - К. : Гамазин, 2011. - 400 с. : іл. - ISBN 9789661515306
Українцям завжди були притаманні природний скепсис та іронія. Саме завдяки цим якостям головний герой роману «Щоденник моєї секретарки» стає діґґером - подорожуючи таємними коридорами влади та грошей він не забуває фіксувати для нас із вами правдиву картину того, що відбувається там. Але одного разу світ навкруги раптом починає руйнуватися - настає час великого бізнесового та політичного переділу, гаряче літо 2004-го…
Капранови, брати Капранови, брати.
Зоряний вуйко [Текст] : Збірка пригодницьких оповідань для середнього та старшого шкільного віку: Літературно-художнє видання / Капранови, брати. - К. : Гамазин, 2009. - 392 с. : іл. - (Зоряний гість). - ISBN 9789661515597
Чи можуть у майбутньому знову з’явитися чумаки? Так - відповідають автори. З кожним роком сонце все лютіше палить землю, і людям врешті-решт доведеться заховатися від нього у глибокі катакомби. Але й тоді знайдуться сміливці, які збиратимуться у валки і знову ходитимуть по сіль, і так само, як колись, подорожі їхні будуть повними пригод і небезпек. А може все буде зовсім інакше - людство навчиться жити у згоді з природою, засвоїть інші планети і галактики?..

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

  • blog
  • facebook
  • tweetter
  • youtube
  • youtube
  • youtube
  • pinterest
  • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці — Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки):
(044) 288-23-36

(044) 288-30-12
lib@msmb.org.ua

ВГОРУ