Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою було зручним і приємним для вас! Для того, щоб скоротити час очікування, а також дотримуватися соціальної дистанції — зареєструйтесь в бібліотеці он-лайн!.

«Перемогли нацистів – переможемо і рашистів!»

Поділіться цією сторінкою:

 

Як і 77 років тому ми  знову героїчно та мужньо відстоюємо свою незалежність та свободу, демократію та європейські цінності і протистоїмо навалі російських окупантів.

У 1939-1945 ворогом були нацисти, а сьогодні це рашисти – російська версія імперського націоналізму та фашизму.
У цій війні ми – українці, обов’язково переможемо!

Уїнстон Черчілль писав: “З-поміж усіх народів, які опинилися під владою Німеччини, чи не найбільше постраждав український. Але, разом з тим, він ціною мільйонів своїх представників зробив величезний внесок у перемогу над нею…”

Один філософ сказав: “Смерть мільйонів - це лише статистика, а смерть кожної людини з цього мільйону – трагедія”.

Представляємо книги, які розкривають події та наслідки найстрашнішої війни ХХ століття. Автори  розповідають про долі тих людей, чиї життя назавжди розділилися на до і після. Зокрема, ви дізнаєтесь про українців, які воювали в різних арміях, про життя депортованих, про долі вивезених на примусові роботи. Фашитські та радянські табори смерті, гетто, Бабин Яр знищили багато людей, але не знищили надію і віру вижити та розповісти світові правду. Одна війна - різні долі…

Книги містять документальні фотографії, багато документів з глибоким аналізом секретних архівів, які розкривають маловідомі факти.

Нові документи з державних українських архівів дають можливість відтворити цілісну картину життя міста Києва в роки окупації.

Книги допоможуть Вам поглянути на історичні події тих часів під різними кутами зору.

Всі представлені книги є частиною фондів нашої бібліотеки. Ви маєте можливість з ними ознайомитись, відвідавши абонементний відділ «Книголюб» за адресою: вул. Льва Толстого, 49.
Додаткову інформацію Ви отримаєте за тел. (044) 288-30-12 та в Електронному каталозі бібліотеки

Ширер, Уильям Ширер, Уильям.
Злет і падіння третього райху. У 2-х томах [Текст] = The rise and fall of the third reich : Науково-популярне видання. Т.1 / Ширер, Уильям ; Пер. с англ. К.Диси; Передм. авт. - К. : Наш формат, 2017. - 704 с. - ISBN 9786177388097. - ISBN 9786177513857. - ISBN 9786177513512
Ґрунтовну двотомну працю Вільяма Ширера неодноразово визнавали однією з найкращих книг, що висвітлює питання новітньої історії. Її автор був сучасником подій, які описував. Він жив і працював у нацистській Німеччині та намагався довести злочини Гітлера світовій спільноті. Для написання цієї роботи дослідник використав величезну кількість архівних матеріалів, спогадів та інших джерел. У ній він прагнув показати суть нацизму, етапи його розвитку та вплив на Другу світову війну.
"Злет і падіння Третього Рейху" –  краще, що написано на цю тему. І справа не тільки в тому, що автор був і істориком, і очевидцем описуваних подій. Цінність книги в тому, що аналітичний склад розуму Ширера змушував його шукати відповіді, яких тоді не тільки ніхто не знав, а й питань таких що не питав. Ідеологічні витоки націонал-соціалізму, історичний тупик, в якому опинилася Німеччина після Версальського договору, подробиці біографії Гітлера - все це вперше зведено їм у єдиний компендіум і залишається найважливішим джерелом з історії нацистської Німеччини.
Плохій, Сергій Плохій, Сергій.
Забуті покидьки східного фронту [Текст] : Популярне видання / Плохій, Сергій ; Пер. з англ. Н.Коваль. - Харків : Книжковий клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2020. - 320 с. : іл. - ISBN 9786171276925 .
Повна історія унікальної співпраці американських і радянських солдатів у XX столітті на основі розсекречених архівів.
Сергій Плохій –  професор, директор Українського наукового інституту Гарвардського університету, провідний фахівець з історії Східної Європи, член наукової ради «Українського історичного журналу», автор дев'яти книжок, лауреат Шевченківської премії 2018 року.
Великий союз XX століття виявився приголомшливо успішним у реалізації його безпосередніх завдань. Американська допомога Британії та СРСР через програму «ленд-лізу», відкриття Другого фронту в червні 1944 року стали найяскравішими епізодами співпраці антигітлерівської коаліції. Однак завершився Великий союз великою невдачею –  залізною завісою, що розрізала навпіл повоєнну Європу.
Запитання «Що сталося не так?» і «Хто відповідальний за початок холодної війни?» лунали в усьому світі. У цій документальній розвідці Сергій Плохій розкриває джерела конфліктів і жахіть холодної війни, аналізуючи історію Великого союзу. Автор спирається на раніше недосяжні джерела –  архівні документи радянських спецслужб, звіти шпигунів, доповіді їхніх очільників і кураторів. Сергій Плохій робить приголомшливе відкриття: Великий союз був приречений на невдачу й почав розпадатися вже під час Другої світової війни. Однак що чи хто спричинив крах одного з наймогутніших альянсів XX століття?
Ріс, Лоренс Ріс, Лоренс
Гітлер і Сталін. Тирани і Друга світова війна / пер. з англ. Катерина Диса. –  К.: Лабораторія, 2021. –  544 С.
ISBN 978-617-7965-21-2 (тверда палітурка) ISBN 978-617-7965-22-9 (м'яка обкладинка) Документально-художнє видання
Гітлер і Сталін – два, мабуть, найвідоміших тирани ХХ століття. Хоча вони й перебували в опозиції один до одного, все ж були втіленням єдиного принципу авторитарної влади. Злочини сталінського режиму не менш жахливі, аніж нацистського, та за цими двома лідерами люди чомусь ішли до кінця. Чому?
Лоренс Ріс 30 років розпитував саме цих людей про їхні згадки щодо подій Другої світової –  і вмістив у цій книжці сповіді тих, хто наживо був свідком правління двох деспотичних історичних постатей. На основі розповідей солдатів Червоної армії і вермахту, цивільного населення й навіть тих, хто перебував у найближчому оточенні до Гітлера і Сталіна, автор зміг передати залаштунки кривавого протистояння, таємних політичних процесів та нещадних доленосних рішень.
Вронська Т.В., Заболотна Т.В. Київ: війна, влада, суспільство.1939-1945 рр. [Текст] : За документами радянських спецслужб та нацистської окупаційної адміністрації: Науково-документальне видання / Авт.-упор. Т.В.Вронська, Т.В.Заболотна, А.В.Кентій та інш.; Під ред. В.А.Смолій. - К. : Темпора, 2014. - 864 с. : іл. - Від упорядників: с.6; Список скорочень: с.207; Документи: с.213; Іменний покажчик: с.808; Фотододаток: с.833.
У науково-документальному виданні подані матеріали про перебіг подій Другої світової війни в Києві. Крізь призму документів радянських спецслужб, нацистських каральних органів та цивільної окупаційної адміністрації, більшість яких публікується вперше, автори намагалися простежити місце столичного соціуму в системі функціонування державних структур, показати вплив війни на життя пересічного городянина.
В'ятрович В,Зінченко Український інститут національної пам'яті; "LikБез. Історичний фронт"; Центр досліджень визвольного руху; Електронний архів визвольного руху.
 
Війна і Міф. Невідома друга світова [Текст] : Науково-популярне видання / Заг. ред. О.Зінченка, В.В'ятровича, М.Майорова; Передмова О.Зінченка; Післямова В.В'ятровича. - Харків : Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2016. - 272 с. : іл.
Співробітники Українського інституту національної пам`яті досліджують документи тієї доби. Дізнайтеся правду, яку приховували від нас! Чи правда, що пакт Молотова-Ріббентропа був вимушеним кроком для СРСР? Чи завжди Радянський Союз був непримиренним противником нацистів? Чи правда, що українські націоналісти масово винищували євреїв під час війни, особливо у Львові та Бабиному Яру? Сталін узгоджував військові дії з Гітлером? Бандера був агентом спецслужб нацистів? Кримські татари масово дезертирували на початку війни? На ці теми ще 30 років тому боялися говорити навіть із рідними!
Литовченко, Тимур Литовченко, Тимур
Книга Спустошення. 1939-1945 [Текст] : Роман / Литовченко, Тимур , Литовченко, Олена ; Худож. М.Мендор. - Харків : Фоліо, 2018. - 219 с. : іл. - (101 рік України. Кн. 4. Від війни до війни). - ISBN 9789660381827. - ISBN 9789660381902
Книга "Спустошення. 1939-1945. Від війни до війни" присвячена подіям Другої світової війни.
Ця робота є спробою переосмислити долю українських земель в цій війні.
Адже за часів радянського союзу фактично не було ґрунтовних досліджень, присвячених військовим діям до 22 червня 1941 року.
Така позиція була викликана заангажованістю тогочасної історичної науки та не відображала об'єктивного перебігу подій.
Нападу нацистської Німеччини на СРСР передували конфлікти СРСР з Японію, радянсько-фінська війна. Ці конфлікти були різними за успішністю для СРСР, але їх об'єктивне висвітлення допомагає створити цілісну історичну картину.
17 вересня 1939 року радянська армія здійснила вторгнення до Польщі, фактично таким чином вступивши у Другу світову війну.
В'ятрович, Володимир В'ятрович, Володимир
За лаштунками "Волині-43". Невідома польсько-українська війна [Текст] : Науково-популярне видання / В'ятрович, Володимир ; Вст. сл. автора; Худож. М.Тітов, А.Ачкасова. - Харків : Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2016. - 304 с.
Слово «Волинь» для поляків стало символом вбивства, хоч більшість і їх, і українців почули про ці події вперше лише на початку 2000-х років. «Волинь-43» –  не вигадка польської чи російської пропаганди, а реальна страшна історія загибелі тисяч поляків та українців. Та її межі значно ширші у часі та географії… Автор книги Володимир В’ятрович - історик і публіцист, один з найвідоміших дослідників українського визвольного руху, голова Українського інституту національної пам’яті та автор монографії «Друга польсько-українська війна 1942-1947 років», яка
спровокувала бурхливу дискусію істориків навколо подій «Волині-43». Ця книга, написана на її основі, стала чи не першою спробою науково-популярного викладення подій, які російська пропаганда назвала «волинской рєзньой». Автор пропонує перестати робити поділ між катами та жертвами за національною ознакою та поглянути на події літа 1943 року на Волині у контексті україно-польської історії до, під час та після Другої світової війни, вивчаючи спогади безпосередніх учасників подій, документи українського та польського підпілля, Армії Крайової та УПА. Саме вони були дійовими особами цієї трагедії, що тривала не один рік
Рікс, Томас Рікс, Томас
Черчилль і Орвелл. Битва за свободу / пер. з аигл. Дарина Березіна. – К.: Лабораторія, 2021 – ЗЗ6 С.
ISBN 978-617-7965-01-4 (тверда палітурка) ISBN 978-617-7965-02-1 (м'яка обкладинка) ISBN 978-617-7965-00-7 (електронне видання)
Ці дві постаті –  прем'єр-міністр, який гідно провів Велику Британію крізь жахи Другої світової війни, і письменник, автор культової антиутопії «1984»; –  ніколи не бачилися й мали цілком різне життя. Однак у них більше спільного, ніж здається. Обидва були авантюрними, сміливими та сповненими ідей, які випереджають час, –  і обидва стали як ніколи актуальними в наші дні. Журналіст Томас Рікс простежив феномени величності Черчилля й Орвелла, їхні шляхи до визнання, помилки й застереження, які вони лишили для майбутніх поколінь. Попри політичні й світоглядні розбіжності, Черчилль і Орвелл невпинно захоплювалися один одним. Автор подає все так чітко й майстерно, що читач неодмінно відчує невидимий зв'язок між двома долями цих легендарних постатей.
Літературно-художнє видання
Кіпіані В. Друга світова. Непридумані історії: (не) наша, жива, інша [Текст] : Громадсько-політичне видання / Вст. сл., укладання В.Кіпіані. - Харків : Віват, 2017. - 304 с. : іл., фотогр. - (Історична правда). - Правда війни: с.5.
Книжка складається з реальних сімейних історій, переказаних зі слів батьків, бабусь і дідусів. Автори статей, зібраних завдяки науково-популярному виданню «Історична правда», розповідають про найстрашнішу війну ХХ століття, про долі тих людей, чиї життя назавжди розділилися на до і після. Зокрема, ви дізнаєтесь про: українців, які воювали в різних арміях; життя депортованих; долі вивезених на примусові роботи; чоловіків і жінок, що назавжди лишилися молодими. Одна війна - різні долі
Толочин Є., Кіртока В. Народні Герої України. Історії справжніх [Текст] : Художньо-публіцистичне видання / Уклад. Є.Толочин, В.Кіртока . - К. : Білка, 2021. - 400 с. : фотогр. - (В паліт.)
АРМІЯ УКРАЇНСЬКА
«Народні Герої України. Історії справжніх» –  перша збірка розповідей про Героїв російсько-української війни, які були нагороджені недержавним срібним орденом «Народний Герой України». В ній 45 історій, з яких пересічному читачеві стане зрозуміло, що ж такого надзвичайного зробила людина, яка була відзначена народом. Кожна розмова чи нарис про героя –  приклад мужності, жертовності та вияву глибинної любові до власної країни. А портрети Романа Ніколаєва - саме вони в більшості представлені в книзі - чудово передають сутність Героїв. Ідея зібрати ці світлини в єдиному циклі видань послугувала концепцією збірки.
Книга відкривається першим розділом –  розмовами з тими Героями, які отримали нагороди прижиттєво. За рік після нагородження розвідник Олександр Колодяжний загинув під Донецьком під час військової операції. Доброволець Володимир Галаган і пастор Олександр Хомченко пішли з життя внаслідок важких хвороб. Але всі троє отримували нагороди особисто, тому їхні інтерв'ю залишаються поряд з іменами живих.
Другий розділ присвячений пам'яті загиблих. І саме тут розповідається про наймолодших Народних Героїв України - краматорчанина Степана Чубенка, харків'янина Данила Дідіка, сумчанина Сергія Табалу. Усі вони, майже діти, свідомо віддали своє життя за Україну, їхній подвиг, їхній приклад мужності мають залишитися в історії нашої країни.
Волонтери, медики, журналісти, громадські діячі –  усі ці люди без зброї в руках, але не менш героїчно й самовіддано захищають країну від ворога. Саме про них ідеться в третьому розділі книги
Липовецький, Святослав Липовецький, Святослав
БАНДЕРІВЦІ: 200 історій з XX століття / Святослав Липовецький. – Львів : ЛА «Піраміда», 2018. – 564 с.: іл.
ISBN 978-966-441-485-9
«БАНДЕРІВЦІ. 200 історій з XX століття» –  книга, яка в одинадцяти розділах охоплює діяльність українського визвольного руху, що увійшов в історію як «українські націоналісти» чи «бандерівці». Вперше в одній книзі зібрані історії про боротьбу УВО та ОУН в міжвоєнний період, рух опору під час II Світової війни та півтора десятиліття після її завершення, феномени створені націоналістами в нацистських кацетах та радянському ГУЛАГу, діяльність, що її проводили в еміграції та на «малій зоні».
Велика частина текстів буде знайома читачам завдяки статтям, які автор публікував у журналах «Український Тиждень» та «Країна», газетах «Україна Молода», «День», «Дзеркало Тижня» та «Газета по-українськи», сайтах «Історична Правда» та «Україна іпсодпііа». Це уже третє видання книги, яка вперше з'явилася друком в 2009 році під назвою «Червоно-Чорне. 100 бандерівських оповідок». її наступне перевидання ввійшло в Топ-10 рейтингу «Книжка Року – 2013» в серії «Минувшина». Цього ж разу книга «БАНДЕРІВЦІ. 200 історій з XX століття» містить вдвічі більше історій, але й тексти, які друкувалися в попередніх виданнях зазнали суттєвих змін та доповнень
Стяжкіна, Олена Стяжкіна, Олена.
Стигма окупації [Текст] : Радянські жінки у самобаченні 1940-х років / Стяжкіна, Олена. - К. : Дух і літера, 2019. - 384 с. - (Бібліотека спротиву, бібліотека надії). –  Іменний покажчик: с. 375; Список скорочень: с.5; Вступ: про пояснення мотивації, ідей та методології роботи: с.9.
Це книжка про війну та неспроможність людей осягнути окупаційний досвід як у момент його проживання, так й у перші роки після вигнання нацистів. Дослідження побудовано навколо історії трьох жінок та двох режимів, один з яких змушував своїх громадянок бути радянськими й героїчно загинути, а інший - нацистський – зректися й радянського, й людського.
Нахманович, Віталій Бабин Яр: Пам'ять на тлі історії. Альбом-каталог мультимедійної виставки до75-річчя трагедії/ Упорядник Віталій Нахманович –  К.: Laurus, 2017. –  252 с: іл.
ISBN 978-617-7313-02-0
Видання презентує матеріали заходів до 75-ї річниці трагедії Бабиного Яру: мультимедійної виставки «Бабин Яр: пам'ять на тлі історії», що демонструвалася восени 2016 р. у Музеї історії м. Києва, та Міжнародного архітектурного конкурсу ідей створення меморіального парку «Бабин Яр –  Дорогожицький некрополь», що відбувся в 2015-2016 рр.
Розраховано на науковців, журналістів, державних чиновників, студентів, усіх, кому небайдужа пам'ять про трагічну історію XX сторіччя.
Збірник документів "Особливі папки" Сталіна і Молотова про національно-визвольну боротьбу в Західній Україні  1944  194 К рр. Збірник документів / Упоряд. Ярослав ДАЇІІКІ-ВІЇЧ, Василь КУК Львівське відділення ЇУЛД ім. М. ('; Гру шевської*) МЛІ І України; Канадський інститут українських студій Альбсртського університету. Львів: Літературна агенція «Піраміда». 2010. - 594 с.
У 'збірнику вміщено 131 документ про перебіг иаціонально-віпвольної боротьби ОУН і УМА в Західній Україні у 1944 1948 рр. та репресивні заходи радянських силових органів проти українського збройного підпілля. Матеріали походять із «Особьіх папок» И. Сталіна і В.  Молотова, які зберігаються у Державному архіві Російської Федерації
Паламарчук Максим Паламарчук Максим
Військово-морська міць та її межі. –  К.: Наш формат, 2019. –  200 с. І5ВИ 978-617-7682-68-3 (паперове видання) ISBN 978-617-7682-69-0 (електронне видання)
Протягом століть на водних просторах точилися протистояння. Португалія, Нідерланди, Британія, Франція, Німеччина, США, Японія боролися за титул «володаря морів та океанів». Той, хто його здобував, не лише перетворював контроль над морем на капітал, а й отримував серйозні важелі впливу на світову політику. Як поставали та занепадали найпотужніші флоти світу? Що таке «дипломатія канонерок»? Як зміниться війна на морі у XXI столітті? У цій книжці фахівець з безпекових досліджень Максим Паламарчук пояснює, як броненосці, дредноути, авіаносці ставали інструментами впливу на світовій арені, а також аналізує, як найпотужніші держави вплітають свою морську міць у ширший контекст політичної стратегії.
Амонс А. І., Білокінь С. І. Биківнянські жертви, або Як працювала "Вища двійка" на Б60    Київщині: Док. та матеріали / Авт.-уклад. А, І. Амонс; С. І. Білокінь, передм., О. С. Кавуненко, передм. –  К.: МАУП, 2007. –  608 с.: іл. –  Бібліогр. в кінці частин.
ISBN 966-608-436-8
До збірника увійшли документальні матеріали колишніх спецелужб, пов'язані з масовими політичними репресіями на Київщині, жертви яких таємно закопані па спецділяпці в лісі поблизу селища Биківня, на інших кладовищах столиці, обласних та районних центрів України. Видання містить статті, таблиці та фотоматеріали з місць поховання жертв тоталітарного режиму кінця 1920-30-х років. Документальні свідчення, вміщені в цій книжці, дають право рідним і близьким загиблих порушити питання про грошову компенсацію за
конфісковане і втрачене під час арештів майно.
Для студентів юридичних, історичних факультетів, науковців, а також для всіх, хто цікавиться історією України.
Забужко, Оксана. Забужко, Оксана.
Музей покинутих секретів [Текст] :Роман. - К.: Факт, 2009. - 832 с.
Роман Оксани Забужко, над яким письменниця працювала багато років, критики називають шедевром, а авторку порівняли з Достоєвським і Томасом Манном.
Це - сучасний епос сучасної України: родинна сага трьох поколінь, події якої охоплюють період від 1940-х років до весни 2004-го.
Головні герої, журналістка і торговець антикваріатом, намагаються розібратися в сплетіннях минулого своїх і сусідніх родин, сплетіннях, замішаних на крові, зраді, вірності й пов’язаних із історією. Дія різних розділів роману відбувається в різний час, їх написано з перспектив різних персонажів.  Велика література і жорстока правда - про владу минулого над майбутнім, про кохання і смерть, про споконвічну війну людини за право бути собою.
Польський тижневик Polityka назвав “Музей” одним з найважливіших романів Східної Європи після 1989 року, а німецька газета Berliner Zeitung зазначала, що цією книгою Оксана Забужко вписала себе й Україну в зачерствіле серце Європи. Швейцарське видання Tages Anzeiger включило книгу до списку 20 найкращих романів 21 століття.
Кеннеді, Патриція Грімстед Доля українських культурних цінностей під час другої світової війни. Винищення аорхівів, бібліотек, музеїв. - Л.: 1992.
 Відкриті радянські секретні архіви, зокрема, трофейні нацистські документи, містять багато нової інформації щодо трагічною винищення архівних, бібліотечних і музейних цінностей, щжітектурних пам'яток в Україні під час другої світової'війни. Всупереч традиційним пропагандистським обвинуваченням в усіх втратах лише фаишстських загарбників, нові матеріали переконливо доводять, що значна частина культурних пам'яток була злочинно знищена радянською адміністрацією ще в 1941 році. Світові відкриваються також нові важливі деталі щодо пограбування і вивезення нацистами з України на Захід архівних документів, бібліотечних фондів, музейнихекспонатів; відносно вивезення радянськими військами наприкінці війни аналогічних цінностей з Німеччини Східної Європи; щодо діяльності західних союзницьких реституційних комісій після війни.
Розширені матеріали виступу на І Конгресі Міжнародної асоціації укращісті (Київ, 22 серпня - 3 вереси 1990 .)

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

  • blog
  • facebook
  • tweetter
  • youtube
  • youtube
  • youtube
  • pinterest
  • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці — Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки):
(044) 288-23-36

(044) 288-30-12
lib@msmb.org.ua

ВГОРУ