Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою було зручним і приємним для вас! Для того, щоб скоротити час очікування, а також дотримуватися соціальної дистанції — зареєструйтесь в бібліотеці он-лайн!.

ПАМ’ЯТАЄМО. ЄДНАЄМОСЯ. ПЕРЕМОЖЕМО. До Дня пам'яті жертв Голодоморів

Поділіться цією сторінкою:

Голодомор – геноцид української нації, скоєний керівництвом Радянського Союзу на чолі із Сталіним шляхом штучно створеного масового голоду з метою знищення українців, остаточної ліквідації українського спротиву режиму та намагань українців збудувати самостійну, незалежну від Москви Українську Державу.

Голодомор в Україні 1932-1933 років не був випадковим явищем природного чи соціального походження, як це стверджували спочатку радянські, а згодом проросійські історики. «Смерть через голод» стала наслідком цілеспрямовано застосованого тоталітарною владою терору голодом, тобто геноцидом. Він став покаранням українців за їхній спротив колективізації сільського господарства і небажання перебувати під владою Росії. Це покарання здійснювалося шляхом знищення української культури, мови, традицій. Шляхом штучно організованого голоду радянська влада намагалася вирішити так звану «українську проблему»

Голодомор 1932-1933 років охопив період з квітня 1932 року по листопад 1933 року. За ці 17 місяців внаслідок політики радянської влади на території України було знищено понад 7 мільйонів людей в Україні і 3 мільйони українців поза її межами, в регіонах, що історично були заселені українцями: Кубань, Північний Кавказ, Нижнє Поволжя та Казахстан. Пік Голодомору припав на весну 1933 року. В Україні від голоду щохвилини вмирало 17 людей, 1400 – щогодини, понад 30 тисяч – щодня... Питання кількості людських втрат України від Голодомору досі залишається відкритим.

Реальні цифри загиблих замовчувалися, що підтверджується наданим владою розпорядженням не реєструвати смерть дітей у віці до одного року. Українці у віці від 6 місяців до 17 років становили близько половини всіх жертв Голодомору. За кількістю населення – це ціла європейська держава.

У книгах використано великий комплекс документів і матеріалів, які переконливо розкривають причини, перебіг, масштаби та наслідки страшної катастрофи українського народу.

Національний музей Голодомору-геноциду Національний музей Голодомору-геноциду.
Енциклопедія Голодомору 1932-1933 років в Україні [Текст] : Довідкове видання / Вст. сл. Є.Нищука; Передм., авт. текст В.Марочка. - Дрогобич : Коло, 2018. - 576 с.
Науково-меморіальне видання інформативно відтворює причини, обставини, соціально-психологічні та статистично-демографічні наслідки Голодомору-геноциду в Україні. Енциклопедія має понад тисячу статей, які стосуються персоналій, подій, явищ, термінологічного, історіографічного, меморіально-історичного, демографічного, антропологічного дискурсів Голодомору
Касьянов, Георгій Касьянов, Георгій.
Розрита могила. Голод 1932-1933 років у політиці, пам'яті та історії (1980-ті - 2000-ні) [Текст] : Наукове видання / Касьянов, Георгій ; Передм. та післям. автора; Худож. М.Мендель. - Видання 2-ге. - Х. : Фоліо, 2019. - 298 с. - Передмова до другого видання: с.3; Чого я не сказав і не написав?: с.5.
Саме про те, як представлений Голодомор в історіографії, політиці, пам’яті, міжнародних відносинах, внутрішньополітичній боротьбі в Україні, - ця книга. Автор задається питанням, наскільки професійний історик може бути незалежним від впливу політики і настроїв суспільства. Політика впливає на історіографію чи історіографія на політиків? Як формується і чи змінюється історична пам’ять під дією сучасних політичних процесів? Ці та інші питання розглядаються на прикладі становлення та поширення історичного образу Голодомору 1832-1933 років в Україні
 Куліш, Андрій Куліш, Андрій.
Голодомор 1932-1933 рр. [Текст] : Причини, жертви, злочинці / Куліш, Андрій. - К. : Центр учбової літератури, 2020. - 130 с.
Голодомор українців 1932-1933 рр. є найбільшою трагедією і найтяжчим злочином за всю історію людства. Кількість жертв у справжній війні проти селянства перевищувала загальну кількість загиблих у всіх країнах під час першої світової війни. Висвітлені автором у цій роботі думки не вкладаються у загальноприйняті концепції, але він намагався опиратися на факти, а не на концепції, при цьому він старався зробити роботу науково достовірною та доступною широкому колу читачів
Кульчицький С.В. Кульчицький, Станіслав Владиславович.
Голодомор 1932-1933 рр. як геноцид [Текст] : Труднощі усвідомлення / Кульчицький, Станіслав Владиславович ; Вст. сл. авт. - К. : Наш час, 2007. - 424 с. : іл. - (Невідома Україна). - ISBN 9668174127. - ISBN 9789668174889
1933: «І чого ви ще живі?» [Текст] :/ упоряд. Боряк Т.В. - М. - ТОВ Кліо. :2016..- 720 с. - ISBN 9786177023479
Працю сфокусовано на такому аспекті Голодомору, як вилучення незерно-вих запасів, їжі й одягу в селян, адже загальноусталеною є думка про конфіскацію саме зерна для виконання плану хлібозаготівель. Упорядник на прикладі свідчень, зібраних у різних країнах і роках, наводить читачеві картину тотального охоплення України вилученням будь-чого, що могло бути використане в їжу: від картоплі і кваснини до жмені квасолі й сушки. Подано аналіз політики радянської влади напередодні та під час Голодомору з точки зору підготовки до конфіскації їжі, іншими словами - позбавлення українського села засобів існування. Оскільки документами є усна історія, то проаналізовано цей вид історичного джерела - загалом та зокрема щодо Голодомору. Для науковців, політиків, викладачів, студентів, краєзнавців, усіх, хто цікавиться цією трагічною сторінкою нашого історичного минулого.
Лапчинська Ніна Василівна Лапчинська Ніна Василівна.
33 запитання і відповіді про Голодомор-геноцид [Текст] : Науково-популярне видання / Лапчинська Ніна Василівна. - Дрогобич : Коло, 2018. - 88 с. : іл. - Радимо почитати: с.82.
Науково-популярне видання, що дає відповідь на основні питання про Голодомор в Україні. Через насильницьке вилучення продовольства, блокаду сіл та цілих районів, заборону виїзду за межі охопленої голодом України, згортання сільської торгівлі, репресії щодо незгодних тоталітарна система створила для українців життєві умови, розраховані на їх фізичне знищення. Така політика режиму – злочин проти людяності, який відповідає Конвенції ООН від 9 грудня 1948 року про запобігання злочину геноциду і покарання за нього, – повідомляє Український інститут національної пам’яті
Марочко, Василь Марочко, Василь.
Йосип Сталін - фельдмаршал Голодомору [Текст] : Науково-популярне видання / Марочко, Василь ; Передм. і післям. автора. - К. : Видавець Мельник М.Ю., 2020. - 104 с.
У праці висвітлено тактико-стратегічний задум сталінської політики хлібозаготівлі, особисту участь Сталіна у «розверстанні» обсягів примусового вилучення селянського хліба, республіканських та обласних планів заготівлі, ініціювання кремлівським володарем судових репресій проти так званих «ухильників» і «саботажників»
Мейс, Джеймс Мейс, Джеймс. Україна: матеріалізація привидів [Текст] : Науково-популярне видання / Мейс, Джеймс ; Упор. Н.Дзюбенко-Мейс; Післямова С.Кульчицького. - К. : ТОВ "Видаавництво "Кліо", 2016. - 688 с. - Вст. слово.: с.5; Післямова: с.663; Покажчик імен: с.670. - ISBN 9786177023509 : (В паліт.) 120-00 .Це перше в Україні видання ключових праць відомого американського історика. Представлено практично увесь творчий доробок у газеті «День» і деякі статті з інших українських видань, які вже стали невід’ємним компонентом вітчизняної журналістики, політичної культури. Це – аналітичний щоденник злетів і падінь, поразок і перемог молодої української держави. Наукова рецепція Голодомору Джеймса Мейса носить яскраво виражені ознаки пошуку суто політичних причин цього страхітливого явища. Лейтмотив книжки – конкретні питання політики, економіки, культури, своєрідна соціальна діагностика патологій суспільства і держави, пошук оптимальних рішень універсального непроминального значення. Становлення громадянського суспільства, свобода слова, свобода особистості – ці та багато інших актуальних питань розглядаються на основі гуманістичних світоглядних концепцій за допомогою широкого інтелектуального інструментарію, яким блискуче володів видатний американець з українським серцем
Національний музей Голодомору-геноциду Національний музей Голодомору-геноциду.
Проблема екзистенційного вибору під час Голодомору-геноциду [Текст] : Матеріали Міжнародної науково-практичної конференції (20 листопада 2019 року) / Упор. І.Батирєва; Ю.Коцур. - К. : Видавець Мельник М.Ю., 2020. - 312 с.
У збірці проаналізовано, в яких умовах українцям довелося робити екзистенційний вибір, як деформувався внутрішній світ людини, втягнуту у щоденну і щохвилинну боротьбу за виживання, людину, яка бачила навкруг себе муки і смерть найдорожчих їй людей і була нездатною хоч щось вдіяти
Національний музей Голодомору-геноциду. Інститут дослідження Голодомору Національний музей Голодомору-геноциду; Інститут дослідження Голодомору.
Міфи про Голодомор [Текст] : Науково-популярне видання / Текст В.Брехуненко. - Дрогобич : Коло, 2020. - 68 с.
Науково-популярне видання, що спростовує ключові міфи про Голодомор в Україні, які були спрямовані на те, щоб заперечити сам факт Голодомору, розмити геноцидну природу цього найкривавішого злочину проти українців, зняти з Кремля тавро організатора й перекласти відповідальність за всі події на рядових виконавців. На підставі наукових аргументів проаналізовано ідеологічну мету кожного міфу, історичне підґрунтя для спекуляцій, розлого обґрунтовано документальні підстави заперечення спотворених образів Голодомору-геноциду, цілеспрямовано нав'язуваних Москвою протягом майже століття
Сергійчук, Володимир Сергійчук, Володимир.
Як нас морили голодом [Текст] : Наукове видання / Сергійчук, Володимир. - К. : ПП Сергійчук М.І., 2006. - 392 с. На основі невідомих до недавнього часу документів із колишніх таємних архівів простежено геноцид українського народу в ХХ ст. через штучні голодомори, організовані більшовицькою владою. Уперше в одному дослідженні мовою документів розповідається про голодомори 1921-1923, 1932-1933, 1946-1947 років. Крім того, наводяться документи про спробу комуністичного режиму приховати перед світом правду про голод в Україні і розповідається про зусилля українців у діаспорі, які домагалися визнати цю трагедію геноцидом нашого народу і добилися цього від найвідоміших правників західного світу. Видання розраховане на всіх, хто хоче знати правду про ці страшні сторінки української історії
Голодомор на Луганщині 1932-1933 рр. [Текст] : Науково-документальне видання / Під заг. ред. та вст. ст. М.Старовойтова. - К.: ВД "Стилос", 2008. - 288 с. : фотоіл.
Мовою документів книга відтворює жахливі картини найтрагічнішої події в історії України - Голодомору 1932-1933 років. На сторрінках вміщено матеріали викривного характеру, що впродовж десятиліть становили державну таємницю, відводили руку покарання від справжніх винуватців геноциду українського народу. Цей збірник - данина світлої пам`яті тисяч невинних жертв Голодомору.
Стасюк, Олеся Стасюк, Олеся.
Нариси про Голодомор. Або навіщо нам потрібно знати всю правду про геноцид українців [Текст] : Науково-популярне видання. - К. : Видавець Мельник М.Ю., 2019. - 216 с.
Безумовно, Голодомор-геноцид1932-1933 років - це лише один епізод у набагато довшій та складнішій історії примусу, придушення та насильства проти українців з боку комуністичного режиму, але оскільки предметом розглядом є саме він, то хотілося б почати з розуміння суті цього злочину

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

  • blog
  • facebook
  • tweetter
  • youtube
  • youtube
  • youtube
  • pinterest
  • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці — Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки):
(044) 288-23-36

(044) 288-30-12
lib@msmb.org.ua

ВГОРУ