Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою було зручним і приємним для вас! Для того, щоб скоротити час очікування, а також дотримуватися соціальної дистанції — зареєструйтесь в бібліотеці он-лайн!.

Омріяна віками незалежність

Поділіться цією сторінкою:

30 років тому Україна здобула незалежність омріяну і вистрадану. Нашому поколінню випало складне і відповідальне завдяння – відродження державності нації. Лише глибокі і правдиві знання про минуле дають можливість зрозуміти сучасне і збудувати майбутнє країни. Надзвичайно важливу роль у пізнанні минулого відіграють збережені матеріальні пам’ятки, успадковані від минулих поколінь, завдяки яким ми можемо відтворити минуле і довести, що Україна йшла в ногу з основними історичними процесами, які відбувалися в Європі. А це означає, що ми європейці не лише через географічне розташування, а й завдяки національному самоусвідомленню, патріотизму.

У 30-ту річницю Незалежності нашої держави згадуємо всіх, кому ми завдячуємо цим святом. Дізнавайтеся більше про наших героїв з найсвіжіших книжкових новинок від Українського інституту книги за Програмою поповнення фондів публічних бібліотек.

З Днем народження, Україно!

Слава Героям! Слава Україні!

Додатково на сайті дивитися:

День Незалежності України. «Свобода і незалежність – найголовніші умови успіху і процвітання»

Ціна Незалежності

Народження країни. До Дня Незалежності України.

Незалежна Україна: віхи історії

Українці, якими захоплюється світ

Історія України – уроки минулого і сьогодення

Кралюк П.М. Кралюк П.М. Історія України «без брому». Розвиток державності на українських землях/ Петро Кралюк; худож.-оформлювач О.А.Гугалова- Мєшкова Д.Кононученко.–  Харків:  Фоліо, 2020. – 424 с.: іл.
Книга Петра Кралюка «Історія України "без брому". Розвиток державності на українських землях» розкриває історію державних змін на теренах України від прадавніх часів до нашого сьогодення. Усупереч висловлюванню відомого українського письменника і політика початку ХХ ст. Володимира Винниченка, мовляв, не можна українську історію читати без брому, тобто заспокійливого, автор акцентує увагу на тому, що бездержавність – явище, характерне для багатьох народів. Тому українці у своєму прагненні створити власну державу були далеко не одинокі. Проте, проживаючи в різних країнах і обіймаючи високі посади, вони зробили чимало для становлення, зокрема Угорського королівства, Речі Посполитої, Російської імперії, Османської імперії, і врешті-решт здобули свою державу.
«НАШ ГЕРБ. Українські символи від княжих часів до сьогодення». Андрій Гречило, Богдан Завітій -  – Родовід. – 2018. – 400с.
Україна має багату геральдичну традицію. Остаточно ж українсько-державні символи сформувалися 100 років тому із ухваленням 1918-го року закону про герб УНР. За основу було взято найдавнішу традицію – ще догеральдичну, оперту на знаковій системі Київської Русі. Тризуб, карбований на монетах Володимира Великого, стає головним українським національним знаком із сучасною інтерпретацією як символ державності та соборності України.Знак графічно красивий, лаконічний, самобутній – а головне стародавній, – Тризуб фактично легітимізував історичний зв’язок модерної України із Київською Руссю
Яворівський В. Яворівський В. Вони були, вони є. Про великих українців зблизька, з відстані відчайдушних юнацьких пригод і чоловічої дружби завдовжки в усе життя. К.: Брайт Бук , 2019. – 160 с.
Новий твір Володимира Яворівського - це книжка спогадів у пам'ять тим, їз ким звела автора доля. Серед них Роман Іваничук, Григір Тютюнник, Павло Загребельний, Анатолій Дімаров та інші, хто творив українську літературу, попри намагання радянської цензури стерти всі національні риси. А також про тих, хто не побоявся піднятися проти комуністичної системи й вибороти незалежність України.
Яневський Д.Б. Яневський Д.Б. Грушевський, Скоропадський, Петлюра /Данило
Яневський; худож.-оформлювач М.С.Мендор, Харків:  Фоліо, 2020. – 795 с.: іл.
Данило Яневський (нар. 1956 р.) – історик, телеведучий, заслужений журналіст України, доктор історичних наук, засновник медіаплатформи Ukrainian Media Network. Веде власний телеграм-канал, присвячений історії України.
На сторінках цієї книги автор намагається сформувати цілісне, несуперечливе уявлення про феномен національних протодержавних утворень на території сучасної України в 1917-1920 рр. Дослідник сформулював свої варіанти відповідей на питання: що таке «українські національно-визвольні змагання»?, що приховує термін «Українська революція»?, яку історію написав Михайло Грушевський?, якою бачив Україну засновник Української Держави Павло Скоропадський?, хто, як і коли насправді створив Директорію та хто стояв за спиною Симона Петлюри? Ви дізнаєтесь, що приховують сучасні міфотворці про буремні події 1917-1920 рр., сформуєте несуперечливе уявлення, що насправді відбувалося на теренах сучасної України у ті часи.
Яневський Д.Б. Яневський Д.Б. Проект «Україна». Відомі історії нашої держави/  Д. Б Яневський; худож.-оформлювач О.Д.Кононученко, Харків:  Фоліо, 2018. – 287 с.: іл.
У книжці телеведучого, журналіста Hromadske.TV, доктора історичних наук Данила Яневського розповідається про Україну, починаючи з середини Х ст. до об’єднання 1386 року Королівства Польського та Великого князівства Литовського (до складу якого входила сучасна Правобережна Україна), а потім – до ліквідації полкової системи Гетьманщини та утворення 1781 року Київського намісництва, яке охоплювало всю територію сучасної України від Дніпра до Збруча. У книжці автор висловлює свій власний погляд на історію України і підкреслює, що історія Русі/України – це складова історії країн Центральної та Східної Європи.
​Даниленко В. Даниленко В. Володимир Вернадський: Життя в політиці і політика в житті. – К.:Парлам. вид-во, 2019. – 512 с. (Серія «Політичні портрети»)
У книзі Віктора Даниленка розкривається історія життя та багатогранної діяльності Володимира Івановича Вернадського, ім’я якого посідає одне з найпочесніших місць у світовій науці. Увага читача акцентується на громадсько-політичній діяльності вченого, якою він займався у проміжках між науковою працею. Натомість політика займалася ним постійно. В дореволюційній Росії він був під контролем царської охранки, а в радянській Росії ніколи не випадав з поля зору чекістів. Ким же і яким був «український, російський і радянський» вчений, інтелектуальний титан ХХ століття, громадянин Росії і великий син України в політичному плині історичного часу?
Дашкевич Я. Дашкевич Я. «Постаті» Нариси про діячів історії, політики, культури /Львівське відділення ІАУД ім, М.С.Грушевського НАНУ.– 3-є вид. доповн. – Львів: Літературна агенція «Піраміда», 2016. – 924 с.
Третє, доповнене видання "Постатей" історика і сходознавця Ярослава Дашкевича містить 114 історіографічних студій про 78 знакових постатей минулого України - від доби середньовіччя до наших днів. Дослідження охоплюють як історичних осіб, так і визначних українських та зарубіжних інтелектуалів. Протягом 1949-2011 рр. ці праці автора публікувалися в різних періодичних виданнях, матеріалах конференцій і монографіях українською та, почасти, російською мовами. Видання доповнено 23 новими статтями, 17 з яких публікуються вперше за рукописами та машинописами, що зберігаються в Меморіальній бібліотеці-архіві Ярослава Дашкевича у Львові. Для всіх, хто цікавиться минулим України.
​Іваницька С.Г. Іваницька С.Г. Сергій Єфремов: «Це життя було одним суцільним подвигом неустанної праці». – Київ : Парламентське вид-во, 2020. – 568 с. : іл., ім.пок. – (Серія Політичні портрети).
У книзі йдеться про життя, громадсько-політичну та наукову діяльність видатного українського вченого, публіциста, автора знаменитої "Історії українського письменства" академіка Сергія Олександровича Єфремова (1876-1939). Тільки на початку 1990-х рр. він повернувся до читача як один із представників старшої генерації "Розстріляного відродження". Книжка є першим науковим і водночас популярно написаним дослідженням життя й творчості цієї знакової постаті. У ній висвітлюються формування його світогляду, різнопланова діяльність, ставлення до політики російської імперської влади та більшовизму, з’ясовуються непрості стосунки з сучасниками. Показано контроверсійність оцінок доробку С. Єфремова в науковій і публіцистичній літературі. Особливу увагу приділено справі "Спілки визволення України" (1929–1930 рр.), зокрема сумнозвісному харківському процесу, 90-річчя якого припало на перше півріччя поточного року. Книжка базується на широкому колі джерел (публіцистика, мемуари, щоденники, епістолярій, документи тощо), проілюстрована матеріалами, що зберігаються в Інституті літератури ім. Т. Г. Шевченка НАН України, Центральному державному історичному архіві України в Києві, Центральному державному кіно фотофоноархіві України ім. Г. С. Пшеничного, Національній бібліотеці України ім. В.І. Вернадського.
​Кралюк Петро Кралюк Петро. Чорна рада / Петро Кралюк; худож.-оформлювач О.А.Гугалова- Мєшкова –  Харків: Бібколектор, 2019. – 201 с.: іл.
Петро Кралюк –  доктор філософських наук, професор, голова Вченої ради Національного університету «Острозька академія». Є автором численних робіт з історії культури України, зокрема її філософської думки. Створив власну концепцію історії філософії України, яка різниться від загальноприйнятої. Відомий також своєю історичною публіцистикою на шпальтах газет «День», «Дзеркало тижня» та сайті радіо «Свобода». Його перу належить низка романів і повістей («Шестиднев», «Лицар і смерть», «Діоптра», «Віднайдення раю»).
У новій книзі Петра Кралюка розповідається про події, які передували Ніжинській чорній раді 1663 року, а також про її наслідки. Особливо звертається увага на діяльність таких гетьманів і козацьких проводників, як Іван Виговський, Юрій Хмельницький, Яким Сомко та Іван Брюховецький. Автор намагається показати, яку роль відіграла означена подія в контексті козацької революції середини ХVII століття. У виданні також розглянуто, як Ніжинська чорна рада знайшла відображення в козацькому літописанні та романі П. Куліша «Чорна рада».
​Кульчицький С.В. Кульчицький С.В. Володимир  Винниченко: Бути чесним з собою. – К.:Парлам. вид-во, 2019. – 512 с. (Серія «Політичні портрети»)
Книга розповідає про життя і політичну діяльність Володимира Винниченка (1880-1951) - професійного революціонера, одного з керівників Української соціал-демократичної робітничої партії і Української Народної Республіки, безкомпромісного борця з ленінсько-сталінською тоталітарною системою, талановитого письменника і драматурга, харизматична особистість якого істотно позначилася на перебігу революційних подій 1917-1919 рр. в Україні. Автор полемізує з поширеними в історіографії оцінками В.Винниченка як націонал-комуніста і доводить, що його світогляд не мав нічого спільного з ленінсько-сталінською системою поглядів на взаємовідносини особи, держави і суспільства. Розрахована на широке коло читачів, усіх, хто цікавиться історією України.
Лабіринт із криги та вогню: Антологія актуальної драми. Революцію гідності і гібридну війну/ упоряд. Неда Неждана, Олег Миколайчук-Низовець. – Київ: Смолоскип, 2019. – 432с.
«Лабіринт із криги та вогню» – антологія українських п’єс про Революцію гідності і гібридну війну та передчуття грізних подій. Антологія складається з трьох частин: «Революція гідності», «На межі» і «Війна, якої не було». Героями п’єс стають революціонери та їхні супротивники, лікарі і поранені, полонені і біженці, але всі вони – актуальні персонажі сьогодення. У створенні книги брали участь автори різних поколінь і стилів: О. Вітер, В. Купянський, О. Миколайчук-Низовець, Н. Неждана, О. Пономарева, Н. Симчич, Д. Терновий, Д. Фертиліо, І. Юзюк. Деякі з п’єс уже були переможцями на престижних конкурсах: «Коронація слова», «Кальміюс», «Євродрама», «Київська пектораль». Драми втілені в сценічних читаннях і виставах в Україні та за кордоном, зокрема у Польщі, Франції, Німеччині. Їх об’єднує одне – осмислення новітньої України.
Антологія «Лабіринт із криги та вогню» – це унікальна можливість для театрів бути актуальними у буремний для країни час.
Ричка В. Ричка В. Володимир Великий: Лицар Духу.– К.:Парлам. вид-во, 2020. – 308 с.
У книзі Володимира Рички розкривається історичне значення діяльності князя Володимира, доленосне значення його діянь, які заклали культурні фундаменти Києво-Руської держави і дали йому право на ім’я Великого.
Хреститель Русі став знаковим символом, першорядною фігурою історичної пам’яті для всієї східнослов’янської цивілізації. Висвітлюються форми її функціонування, засоби маніфестації та їх вплив на процеси національно-культурної самоідентифікації народів Східної Європи.
Савченко В.А. Савченко В.А. Павло Скоропадський останній гетьман України / В. А. Савченко. – Харків: Фоліо, 2008. – 378 c. – (Знамениті українці).
Павло Скоропадський (187-1945) – останній гетьман України, діяльність якого пов’язана з бурхливими подіями епохи громадянської війни. Він активно сприяв розвитку економіки, науки, культури та освіти в Україні, виступав за відродження гетьманської держави. Проте його боротьба за вільну Україну позначена багатьма трагічними подіями. Лев Троцький називав Скоропадського українським Бонапартом, генерал Денікін – другим Мазепою. Ким же він був насправді? Відповідь на це запитання допоможе знайти книжка, при написанні якої автор використав архівні матеріали, документальні джерела, спогади учасників подій.
Смолій В., Степанков В. Смолій В., Степанков В. Богдан Хмельницький: Полководець, дипломат, державотворець / Наук. ред. Ю. І. Шаповал. НАН України. Інститут історії України, Інститут політичних і етнонаціональних досліджень ім. І. Ф. Кураса. – К.: Парлам. вид-во, 2020. – 752 с. – : іл., ім.пок. (серія Політичні портрети)
На ґрунтовних документальних матеріалах автори простежують основні віхи життєвого шляху Богдана Хмельницького, показують обставини, що зумовили формування його світоглядних настанов та ціннісних орієнтацій, вплинули на політичний вибір. Гетьман, державотворець, політичний діяч, полководець, дипломат, людина – всі ці його іпостасі знайшли висвітлення на сторінках книги.
 Постать Б. Хмельницького змальована на широкому історичному тлі, де живуть і мислять десятки історичних осіб, доля яких так чи інакше переплітається з долею фундатора і володаря Української держави ранньомодерної доби.
Турченко Ф.Г. Турченко Ф.Г. Микола Міхновський: «Одна, єдина, нероздільна, вільна, самостійна Україна...». – Київ : Парламентське вид-во, 2020. – 432. : іл., ім.пок. – (Серія Політичні портрети).
У виданні розкривається політична біографія відомого діяча українського національно-визвольного руху Миколи Міхновського (1873-1924). На підставі широкого масиву історичних джерел, зокрема, архівних документів, споминів сучасників подій та історичних досліджень науковців, описуються дитячі і юнацькі роки Міхновського, процес його становлення як політика й ідеолога українського самостійницького руху.
Особлива увага приділяється діяльності Міхновського в роки Української революції 1917-1921 рр., зокрема, його роль у формуванні Української Центральної Ради і створенні української армії. Розкриваються еволюція його політичних поглядів, обставини трагічної смерті.
 
Сподіваємося, що книга знайде свого читача серед істориків, політологів, політичних діячів, широкого громадського загалу.

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

  • blog
  • facebook
  • tweetter
  • youtube
  • youtube
  • youtube
  • pinterest
  • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці — Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки):
(044) 288-23-36

(044) 288-30-12
lib@msmb.org.ua

ВГОРУ