Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою було зручним і приємним для вас! Для того, щоб скоротити час очікування, а також дотримуватися соціальної дистанції — зареєструйтесь в бібліотеці он-лайн!.

Нескорена Україна: кожен на своєму фронті – ми всі боремось заради вільного майбутнього!

Поділіться цією сторінкою:

Ми відчуваємо лють. За кожну вбиту дитину. За кожну понівечену долю. За кожне спалене місто і село. За кожну зруйновану мрію. І ця лють дає нам сили.

Сьогодні ми боремось за майбутнє — вільне, демократичне, європейське!

З 24-го лютого 2022 року почалось повномасштабне вторгнення РФ до нашої країни. Нам всім довелось жити під звуки сирен, піклуватися не лише про себе, але й про близьких, шукати безпечні місця за кордоном або у власних помешканнях. Головним було вистояти, вижити, не зламатися, дати ворогові відсіч, зберегти свою ідентичність.

Пройшов час, почав свій відлік третій рік страшної війни. Ми таки навчилися бути сильнішими, витривалішими, мудрішими. І хоч роки життя в контексті війни залишають свій відбиток не тільки на фізичному, але й на психологічному здоров’ї українців, нам всім потрібно триматися й далі. Бо перемога скорою не буде. Ми боремося за своє майбутнє, свою свободу, свою землю. Кожен на своєму фронті – згуртовано й рішуче. Ми впевнені у нашій перемозі і знаємо – жоден ракетний залп, спрямований в Україну та в українців, ми вже ніколи не пробачимо.

Молодіжна бібліотека пропонує до прочитання книги, присвячені нашому героїчному народу – українцям. Усім тим, хто захищає Україну, боронить наші міста і села, зупиняючи ворожу орду. Хто не підкорюється окупантам і загарбникам, допомагає армії, перебудовує логістичні ланцюги поставок для всієї країни. Хто зберіг бізнес і продовжує працювати, підтримуючи фінансову стабільність держави. Хто допомагає переселенцям і людям, що залишились без житла. Лікарям, педагогам, фермерам, аграріям, волонтерам, журналістам, письменникам, айтішнікам, просто коханим людям – усім тим, хто своєю справою, життям допомагає й підтримує нашу державу у війні проти російських загарбників.

Запропоновані книги є частиною фондів нашої бібліотеки і ви можете їх отримати, відвідавши нас за адресаю: вул. Гетьмана Павла Скоропадськго, 49, тел.: 288-30-12.

 Ще більше книг в нашому електронному каталозі  бібліотеки

Україна 2022. СПРОТИВ [Текст]  : Фотоальбом. Художньо-публіцистичне видання. - К. : АДЕФ-Україна, 2023. - 344 с. - ISBN 9786177906291 : (В паліт.) 1120-39.
2022 рік тому ми потрапили у плавильний котел війни, де згуртовується та загартовується єдина українська нація. У перших рядах, без сумніву, стоять наші воїни-герої. Але кого б вони захищали, якби не було нас – звичайних пересічних українців, що живемо на рідній землі.  Тож видання – саме про простих українців, які без жодної підготовки та попередження опинилися перед жорстокістю воєнного повсякдення. Але ми не здалися. Кожен на своєму місці бореться, протистоїть агресору власною мужністю та діяльністю. У цій книзі органічно поєднані розповіді про щоденній людський спротив агресору та фотографії, що не просто ілюструють оповідання — вони кричать і нікого не залишають байдужим
Бура, Дар'я Бура, Дар'я. Місто-герой Харків. 28 історій незламності [Текст] : Літературно-художнє видання / Бура, Дар'я. - Х.  : Орбіта, 2023. - 352 с. : іл.  
Бої за Харків та його околиці тривали від 24 лютого до 11 вересня 2022 року. Після артобстрілів росіяни, прорвавши кордон на пункті пропуску «Гоптівка», пішли у наступ на Харків. Вони були переконані, що у місті їх чекатимуть з любов’ю і радістю. Місто, куди жителі російського Бєлгорода їздили на вихідні за одягом, продуктами та розвагами, не могло не прийняти тих, з ким ще вчора по-братерськи жило і відпочивало. Так думали росіяни. Але окупанти недооцінили готовність армійців до оборони. І ще більше не оцінили цивільне населення, яке не терпітиме примусу до братерства за допомогою важкої зброї. Відстояти Харків і врятувати його від окупації та «руского міра» вдалося завдяки тому, що всі об’єдналися. У цій книжці зібрані історії 28 людей, які стояли за Харків та область. Звісно, 28 історій — це не весь Харків і це не єдині люди, що наближали перемогу. Їх значно більше. Саме тому Харків встояв
Воробйова, Ольга Воробйова, Ольга. Рани землі Бучанської. Місто-герой Буча [Текст] : Науково-популярне видання / Воробйова, Ольга. - К. : АртЕк, 2023. - 384 с. : іл.
До книги увійшли нариси, роздуми, свідчення очевидців про трагічні події у Бучанському районі Київської області та його околицях під час вторгнення російських військ на територію України.  Читач познайомиться з реальними і закулісними героями, пройнявшись невимовним жахом і болем за долі людей.  Війни закінчуються, та залишається пам'ять про спалену землю, кровопролитні сутички, смерті рідних та близьких, почуття братерства та взаємопідтримки. Саме про пам'ять та виключення таких жахливих подій і читаємо на сторінках книги.  Присвячується світлій пам’яті мешканців територіальних громад Бучанського району Київської області, трагічно загиблих під час російської збройної агресії проти України
Григоренко, Костянтин Григоренко, Костянтин. Ізюм. Зруйнований, але нескорений [Текст]  : Хроніка окупації. Літературно-художнє видання / Григоренко, Костянтин ; Фото автора. - Х. : Фоліо, 2023. - 224 с. : іл.
Автор, професійний журналіст, створив хроніку окупації Ізюму 2022 року. Рядок за рядком розгортається реальна історія міста та його мешканців. Читач дізнається про дії місцевої влади у час воєнного стану, проблеми забезпечення життєдіяльності міста, які почалися з перших днів повномасштабного вторгнення, про трагедії людей. Росіяни не могли захопити Ізюм протягом трьох тижнів, що дало нашим військовим час підготувати фортифікаційні оборонні споруди на Схід і на Південний Схід від міста. Після звільнення Ізюму у вересні 2022 року тут знайшли масові поховання і чисельні катівні, які облаштували окупанти. Близько 80 % житла в місті було зруйновано.  У книжці зібрані розповіді очевидців, інтерв’ю з керівниками місцевих органів, газетні статті, дописи з соцмереж, оголошення — документальні свідчення щоденної боротьби за життя в окупованому місті
Сухорукова, Надія Сухорукова, Надія. #Маріуполь#Надія [Текст]  : Щоденник. Літературно-художнє видання / Сухорукова, Надія ; Пер. з рос. С.Андрющенко; Худож. Д.Немировський. - 18+. - К. : Лабораторія, 2023. - 224 с. : іл.
Здавалося, що це неможливо. Проте місяцями весь світ у прямому ефірі спостерігав, як російська армія знищує Маріуполь. Холод, голод, страх, зруйновані будинки і близькість смерті — усе це стало реальністю мешканців міста після початку блокади. Серед тих, кому довелося пережити цей жах, була і авторка цієї книжки Надія Сухорукова. Не впасти у відчай Надії вдалося лише завдяки власному щоденнику. День за днем вона фіксувала події у місті, яке повільно перетворювалося на попіл та руїни. Відверто і до болю емоційно, вона показує Маріуполь очима його мешканки. Але насамперед — демонструє силу надії, яку неможливо знищити навіть найпотужнішими бомбами.  Ілюстрації у книжці створені іншим мешканцем Маріуполя — художником-графіком Даніілом Немировським. Це його власна візуальна рефлексія пережитого в Маріуполі
Зелінський, Андрій Зелінський, Андрій. Моя мандрiвка у Країну морпіхів. Із щоденника капелана  [Текст] : Літературно-художнє видання / Зелінський, Андрій. - Львів : Видавництво Старого Лева, 2021. - 200 с.
Моя мандрівка у Країну морпіхів» — це щоденник капелана і морського піхотинця. Під час війни на Сході України отець Андрій Зелінський був пліч-о-пліч із воїнами, ділив із ними їхню тривогу й неспокій, підтримував, проводжав у засвіти бойових побратимів, дивився в очі смерті й цінував кожен новий день. Ця книжка про те, як важливо прагнути до перемоги і розуміти, що найважливіша перемога — над самим собою; про те, як важливо мріяти, не зупинятися і вірити у нездоланну силу добра
Логвиненко, Богдан Логвиненко, Богдан. Деокупація. Історії опору українців. 2022 [Текст] : Популярне видання / Логвиненко, Богдан ; Передм. О.Матвійчук. - К.  : Українер, 2023. - 279 с. : іл. - Передм.: с.7. - ISBN 9786178216177 : (В паліт.) 300-00.
Це збірка репортажів про поїздки деокупованими територіями України у квітні — листопаді 2022 року. Головним у репортажах є голос та пережитий досвід героїв, з якими говорив автор, а також послідовний виклад подій (зміст книги побудований за хронологією того, як ЗСУ звільняли окуповані росіянами регіони)
Роздобудько, Ірен Роздобудько, Ірен. Райські яблучка [Текст]  : Збірка оповідань / Роздобудько, Ірен Віталіївна. - К. : Нора-Друк, 2023. - 176 с.  
Перша частина збірки — це «щоденник» перших десяти днів облоги Києва, які перевернули свідомість мирних мешканців, котрі опинилися в ситуації повномасштабного нападу. Частина тексту написана в режимі «онлайн», а тому є одним із тисячі свідчень, подекуди — суб’єктивних і особистісних — про час, коли ми і світ ще не знали про масштаби трагедії геноциду і звитягу наступних днів, що ведуть Україну до Перемоги. Друга частина збірки розповідає про ментальність і побут мешканців Донеччини. Адже сама авторка народилась і виросла в Донецьку. Його «топографія» тісно пов’язана зі спогадами дитинства і юності письменниці. Третя частина складається з новел, написаних у 2014-2017 роках, коли пересічні громадяни ставали героями «видимого і невидимого фронту», а показові «герої» — зрадниками. Картатий печворк розмаїтих зрізів суспільства складається з новел, у яких переважає психологія «різних людей», їхніх вчинків, бажань і пошуків сенсу життя
Рогожа, Віталій Рогожа, Віталій. Добрий вечір. Ми з України. Нескорений Миколаїв [Текст]  : Літературно-художнє видання / Рогожа, Віталій. - К.  : Ваш автограф, 2023. - 360 с. : іл.
Миколаївці з перших годин нападу московської орди на Українську державу вступили в бій з переважаючою в десятки разів ордою мос-ковських загарбників і не здали місто Миколаїв. Більше того, вони зуміли зірвати плани московської орди захопити місто Одесу й відразу відбити майже всі, зайняті ворогом, території Миколаївської області. І коли сьогодні частина громадян України «голосить», примов-ляючи: «Як таке могло статися, що брати пішли на нас війною!», я прошу українців — читайте історію відносин власного народу з Московією!А також зверніть увагу на те, що говорять «ваші брати» про цю війну. Вони чітко повторюють за путіним: «Української нації не існує, не було й ніколи не повинно бути!» І таких громадян у Московії близько восьмидесяти відсотків!
Дудар, Оксана Дудар, Оксана. Щоденники вдови [Текст]  : Літературно-художнє видання / Дудар, Оксана. - К. : Саміт-Книга, 2023. - 144 с.  
Хронологічний опис подій протягом року починаючи з першого дня повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Героїня опиняється у незнайомому ворожому для себе світі війни і намагається пристосуватися до нових обставин. Події переплітаються із спогадами з минулого
Я тебе... Війна. 100 історій кохання [Текст]  : Збірка оповідань / Укл. Х.Біляковська; Худож. Є.Міхайлусь. - Харків : Віват, 2023. - 224 с. : іл. - (Актуальная тема). .
Війна безсила перед коханням. Воно з’являється попри все і дає силу заради. Тоді все можна пережити будь-що: полон, травмування, сотні кілометрів відстані, безсонні ночі. Вік, стать, страх стають просто словами, що не мають ніякого значення. І навіть тоді, коли помножене на два кохання доводиться нести крізь життя самотою разом із болем втрати, воно не щезає. До цієї книжки увійшли історії реальних українок та українців, які зустріли або втратили одне одного під час війни… Історії про весілля після третього побачення, про розпис у лікарні без білої сукні і гостей, про очі-море, у які більше ніколи не зазирнути… Про силу кохання, яке допомагає здолати темряву

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

  • blog
  • facebook
  • tweetter
  • youtube
  • youtube
  • youtube
  • pinterest
  • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці — Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки):
(044) 288-23-36

(044) 288-30-12
lib@msmb.org.ua

ВГОРУ