Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою було зручним і приємним для вас! Для того, щоб скоротити час очікування, а також дотримуватися соціальної дистанції — зареєструйтесь в бібліотеці он-лайн!.

Крізь призму Чорнобиля

Поділіться цією сторінкою:

Чорнобильська катастрофа – найбільша екологічна трагедія сучасності. Від вибуху реактора 4-го енергоблоку Чорнобильської атомної електростанції радіоактивного ураження зазнали близько 600 тис. осіб, насамперед ліквідатори катастрофи, пожежники, військові, фахівці, котрі гасили пожежу, дезактивували місцевість, споруджували захисний комплекс - Саркофаг.

Катастрофа вважається найбільшою за всю історію ядерної енергетики, як за кількістю загиблих і потерпілих від її наслідків людей, так і за економічними збитками

26 квітня – день пам’яті про найбільшу техногенну катастрофу та вшанування героїзму пожежників, експлуатаційного персоналу ЧАЕС, військовослужбовців, будівельників, учених, медиків, працівників міліції, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Подвиг цих людей назавжди записано до літопису людської мужності, він навічно залишиться у пам’яті українського народу.

В пам'яті кожного українця назавжди залишаться свіжим рубцем спогади про чорнобильський апокаліпсис і ми ще не раз будемо повертатися до подій весни 1986 року. Адже для когось вона стала останньою, для когось – перекреслила всі сподівання на щасливе і безхмарне майбуття, а декому навіки зруйнувала мрії, які вже ніколи не втіляться через незадовільний стан здоров'я і фізичну слабкість.

Ця біда торкнулася сотень тисяч українців - ліквідаторів, переселенців, дітей та дорослих. Завдяки мужності ліквідаторів, ми сьогодні можемо з жахом згадувати про ті події. Без самовідданого героїзму тих мужніх людей, наслідки могли б бути набагато гірші.

Чорною плямою стала на нашій блакитній планеті чорнобильська трагедія. Смертоносна пилюка з ядерної печі покрила білі хати, квітучі сади, зелені ліси, засіяні поля.

 Вашій увазі пропонуємо художньо-документальні, художні книжки, присвячені Чорнобильській трагедії. Книги розповідають про долі тих людей, яких торкнулася Чорнобильська катастрофа.

Ви маєте можливість ознайомитись з книгами, відвідавши бібліотеку за адресою:  вул. Льва Толстого, 49., конт. тел.: (044) 288-30-12

Аккерман, Галя Аккерман, Галя.
Пройти крізь Чорнобиль [Текст] = Traverser Tchernobyl : Популярне видання / Аккерман, Галя ; Пер. сл. О.Пахльовської; Вст. сл., післямова авт.; Пер. з франц. П.Таращука. - К. : Либідь, 2018. - 168 с. : іл., фото. - "Гуманізм після Потопу": с.6; Мій Чорнобиль: с.21; Післямова: с.158. - ISBN 9789660607590.
Книжка Галі Аккерман — це подорож письменника крізь драму Чорнобиля в різноманітних її людських, соціокультурних, професійних аспектах. Це про­ходження крізь очисний вогонь нового знання, трагічних відкриттів, крізь дра­му людських доль. Ця книжка також про Чорнобиль як про один з найстраш­ніших злочинів радянської системи. Незаперечна цінність видання і в тому, що це погляд людини з іншої культури, з інших культур — адже авторка суміщає в собі єврейську, російську і французьку культури, родинно пов’язана з Україною. Для широкого кола читачів
Алексієвич, Світлана Алексієвич, Світлана Олександрівна.
Чорнобильська молитва: Хроніка майбутнього [Текст]  / Алексієвич, Світлана Олександрівна ; Пер. з білорус., післям. О.Забужко. - К. КОМОРА, 2016. - 288 с.
 Художньо-документальний роман білоруської письменниці Світлани Алексієвич, Нобелівської лауреатки 2015 року, гово­рить голосами «маленьких людей» про катастрофу, що зруйну­вала мільйони життів, перевернула світогляд цілого поколін­ня, а заразом відхилила залізну завісу й підважила непорушну, здавалося, конструкцію радянської держави. Роман створено на основі розлогих інтерв’ю з очевидцями та потерпілими від Чорнобильської трагедії: ліквідаторами та їхніми близькими, вимушеними переселенцями з уражених радіацією регіонів та самоселами «зони», посадовцями, від рішень яких залежали долі десятків тисяч людей, та дітьми, котрі знати, що народи­лися вже приреченими.  Переклад на українську та післямова Оксани Забужко.
Андржеєвський, Анатолій Андржеєвський, Анатолій.
Чорнобильська бувальщина [Текст]  : Літературно-художнє видання / Андржеєвський, Анатолій. - К. : Гамазин, 2019. - 156 с. : іл., фото. - До читача: с.3. - ISBN  9789662791020.
Розповідь про ліквідацію Чорнобильської катастрофи з перших вуст: про те, якою була Прип’ять до вибуху на ЧАЕС, як гасили пожежу, евакуйовували населення, зводили тимчасові містечка для ліквідаторів і вже постійне для працівників електростанції- Славутич. Спомини автора рясно доповнюють вирізки з тогочасної преси й розвідок, присвячених подіям тих часів, особисті фото.
Завгородній, Юрій Завгородній, Юрій.
Задовгий день "Ч" (Зона поза часом) : Повість / Завгородній, Юрій. - Львів : Кальварія, 2005. - 176 с. : іл. - Довідка про автора: с.175. - ISBN 9666631830.
Прозова книжка відомого поета Юрія Завгороднього (1940-2012) хоча і творилася деякою мірою за спогадами власного перебування серед активних учасників післяаварійної роботи в Чорнобильській зоні, але на сьогодні вже проминуло досить багато часу з тих днів, тому автор цитат значно віддалився від конкретизації тодішніх реалій, від реальних жирни осіб та подій. Автор звертається до читачів, аби вони сприйняли цю поетич річ як цілковиті художні фантазії лауреата кількох суто літературних премій і саме за поетичну творчість. Роздуми над загальнолюдськими проблемами виглядають візіями зболеної пам’яти українського поета, які не створюють цілісного епічного полотна, а намагаються змалювати давні події через окремі фрагменти доль двох звичайних людей, які з різних причин опинилися в «Зоні поза часом»-, що виступає тут тільки тлом подій одного задовгого дня. Автор запевняє, що обидва головні персонажі цієї книжки, як і всі допоміжні діючі особи, не мають реальних прототипів.
Камиш, Маркіян Камиш, Маркіян.
Оформляндія або Прогулянка в Зону [Текст]  : Роман: Літературно-художнє видання / Камиш, Маркіян. - К. : Нора-Друк, 2015. - 128 с. : іл. - (Читацький клуб). - ISBN 9789662961478. - ISBN 9789668659584.
«Оформляндія або Прогулянка в Зону» — емо­ційний вимір Чорнобильшини, занурення у світ не­легальних туристів-«сталкерів». В цій книзі ви не знайдете стандартних описів Зони, нудних історичних викладок і роздумів над істинними причинами Чорнобильської аварії. Тут — погляд зсередини на явище нелегального туризму у Зону відчуження, яка є унікальною територією укра­їнського Полісся впродовж майже 30-ти років. Тут — смарагдові болота, міліцейські засідки і збиті до кривавих мозолів ноги. Тут загрозливі зливи нічної Прип’яті та світанкові чари Полісся. Книга проілюстрована фотографіями, які зробив сам автор.
Щербак, Юрій Щербак, Юрій Миколайович.
Чорнобиль [Текст]  : Документальна повість / Щербак, Юрій Миколайович. - К. : Дніпро, 1989. - 223 с. : ил. - (Романи й повісті. №1). - ISBN 5308005397.
Герої повісті відомого українського радянського письменника — реальні люди: пожежники, вчені, робітники, лікарі, військовослужбовці, церковнослужителі, іноземці. Звела,’ об’єднала цих, досі не знайомих людей, подія, що приголомшила світ: аварія на Чорнобильській атомній елект­ростанції. Тоді, під час ліквідації наслідків аварії, автор часто бував у Зоні АЕС, мав численні зустрічі з учасни­ками «опору атомній стихії». Враження від побаченого, по­чутого лягли в основу документальної повісті. Письменник розкриває подробиці аварії, аналізує факти, вчинки фізи­ків медиків, авіаторів, персоналу АЕС. При цьому особливу увагу він зосереджує на причинах, які призвели до вибуху четвертого реактора.

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

  • blog
  • facebook
  • tweetter
  • youtube
  • youtube
  • youtube
  • pinterest
  • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці — Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки):
(044) 288-23-36

(044) 288-30-12
lib@msmb.org.ua

ВГОРУ