Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою було зручним і приємним для вас! Для того, щоб скоротити час очікування, а також дотримуватися соціальної дистанції — зареєструйтесь в бібліотеці он-лайн!.

Книги про людей, що завжди на варті нашого здоров’я

Поділіться цією сторінкою:

Як воно – бути лікарем?

Реалії сьогодення докорінно міняють не лише ритм нашого життя, але й наше мислення. І ми вже зовсім інакше дивимося на деякі явища, часто переосмислюємо їх. Тема здоров'я нині життєво важлива. Але чи багато ми знаємо про те, як воно – бути лікарем? Про медицину та  про людей, що лікують нас, а часом ведуть запеклу боротьбу за наші життя, можна прочитати у книгах, представлених у нашій рубриці!

На сторінках цих творів вони розповідають про лікарню, пацієнтів, своє життя, боротьбу зі страшними недугами та багато іншого.

Всі представлені книги є частиною фондів молодіжної бібліотеки ( вул. Льва Толстого, 49.)

Додаткову інформацію Ви отримаєте за тел. (044) 288-30-12 та в  Електронному каталозі бібліотеки.

Бережіть себе та своє здоров’я!

Гупта Санджай Гупта, Санджай.
Важкий понеділок [Текст] = Monday Motning : Роман / Гупта, Санджай ; Пер. з англ. С.Орлової. - Харків : Ранок: Фабула, 2019. - 384 с. - ISBN 9786170959928 .
Доктор медицини Санджай Ґупта - відомий американський хірург і журналіст, автор науково-популярних книжок, дебютував у жанрі художньої прози романом Важкий понеділок. Він одразу ж став світовим бестселером, за його мотивами було знято серіал. Це й не дивно, зважаючи на популярність цієї теми.
Автор змальовує звичайні будні лікарні. Санджай Ґупта ніби спостерігає за п’ятьма хірургами - вони часто працюють на межі своїх можливостей і рятують життя, їм кожного дня доводиться робити вибір між особистим життям і кар'єрою та протистояти особистим і професійним невдачам. Автор дуже професійно змальовує різноманітні фахові моменти, які не втомлюють далекого від медицини читача, а характери п’ятьох лікарів продумані настільки добре й пов’язані між собою, що не вдається визначити одного головного героя.
Книжка про віру в науку, надмірну відповідальність, невпевненість у своїх силах і про те, що жоден із нас не застрахований від помилок.
Кей Адам Кей, Адам.
Буде боляче. Таємні щоденники лікаря-ординатора [Текст] = This is Going to Hurt: Secret Diaries of a Junior Doctor : Літературно-художнє видання / Кей, Адам ; Пер. з англ. А.Лапіна. - Х. : Віват, 2021. - 256 с. - (Біографії та мемуари ). - ISBN 9789669428295. - ISBN 9789669820662. - ISBN 9781509858651
Книжку написав колишній лікар, комік і письменник, і вона одразу розійшлась мільйонним тиражем по всьому світу. Судячи вже з цієї короткої інформації, можна очікувати, що розповідь молодого лікаря від початку професійної кар'єри до її завершення буде легкою та веселою. Адам Кей проводить нас за лаштунки життя молодшого лікаря, а це 97-годинні робочі тижні, постійний вибір між життям і смертю, усвідомлення, що паркувальник лікарняної стоянки заробляє більше за нього. Цей таємно написаний щоденник краще за все розповість про життя в лікарні та поза нею. Готуйтеся дивуватися відвертим зізнанням, захоплюватися непростими рішеннями, які врятували життя безлічі пацієнтів, трішки плакати й багато сміятися.
Марш Генрі Марш, Генрі.
Історії про життя, смерть і нейрохірургію [Текст] : Збірка оповідань: Літературно-художнє видання / Марш, Генрі ; Пер. з англ., післ. А.Мизака; Передм. І.Курілця. - Львів : Видавництво Старого Лева, 2015. - 320 с. : іл. - ISBN 9786176791744.
Генрі Марш - видатний британський нейрохірург і, як пишуть на Вікіпедії, «піонер нейрохірургічної допомоги для України». Книжка, як і дві попередні в цій добірці, стала бестселером. Автору вдалося знайти ідеальний баланс між особистим і професійним, що робить цю книжку надзвичайно цікавою. Його пацієнти, хоч Марш згадує їх у контексті діагнозів та результатів лікування, постають перед нами живими повноцінними особистостями. Перевага книжки в її чесності. Автор максимально щирий з нами й відкрито розповідає про хвороби, відділення нейрохірургії, проблеми, з якими сам стикається, та шляхи їх вирішення.
Ці три абсолютно різні книжки, пов’язані загальною темою, не просто занурять читачів у світ медицини - вони покажуть, з яким вибором інколи доводиться стикатися лікарям та ким вони є, коли знімають із себе халат і зачиняють за собою двері лікарні
Мате Галина Мате, Галина.
Жіночий лікар [Текст] : Роман / Мате, Галина. - Харків : Книжковий клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2019. - 256 с. : іл. - ISBN 9786171260559.
Книга «Жіночий лікар» Галини Мате розповідає про талановитого гінеколога, якого життєві обставини змушують змінити роботу, місце проживання, розірвати старі контакти. Та його праця покликана дарувати надію на щастя багатьом пацієнткам. А от чи знайде сили герой, аби віднайти це почуття і в своєму серці? Цей душевний роман точно знайде відгук у вашому серці.
Мені дуже сподобалось, що досить непогано розписали героїв, їх мотивацію, їхні почуття та емоції. Саме для цієї книги це було важливо, і автору цілком вдалось це зробити дуже круто.
Сакс Олівер Сакс, Олівер
Чоловік, який сплутав дружину з капелюхом, та інші історії з практики [Текст] = The Man who Mistook his Wafe for a Hat and Other Clinical Tales : Науково-популярне видання / Пер. з англ. О.Опанасенко. - К. : Наш формат, 2017. - 288 с. : іл. - (Світоглядна література). - Бібліографія: с.281. - ISBN 9786177279487 .
О. Сакс досліджує історії хвороб пацієнтів, які загубилися в химерному світі неврологічних розладів. Він розповідає історії людей, які страждають від порушень сприйняття світу та розумових відхилень.
Книга Сакса - дослідження боротьби за життя, яке дає змогу зрозуміти людей, уражених неврологічними розладами, демонструючи, які проблеми постають перед ними. Сакс не відкидає відповідальність медицини в цьому питанні.
Автор має на меті розповісти про деякі з найвідоміших неврологічних розладів, з якими він зустрічається під час своєї практики, і про щоденну боротьбу пацієнтів, які страждають від емоційних і фізичних вад. Інформативне й емоційне наповнення книги робить її корисною та науково обґрунтованою для студентів напрямку неврології, а також всіх, кого цікавить як функціонує наш мозок.
Кіз Деніел Кіз, Деніел
Квіти для Елджернона [Текст] = Flowers for Algernon : Роман: Літературно-художнє видання / Кіз, Деніел ; Пер. з англ. В.Шовкуна; Худож. Т.Коровіна. - Харків : Книжковий клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2021. - 304 с. : іл. - ISBN 9786171276116.
Чарлі Гордон - має особливості розвитку, але у нього є друзі, робота, захоплення і непереборне бажання вчитися. Він погоджується взяти участь у небезпечному науковому експерименті, який може зробити його найрозумнішим...
Яку ціну маємо ми платити за свої бажання? Чи варті вони того? Пронизлива історія, яка нікого не залишить байдужим! Оин з найлюдяніших творів у світовій літературі.
Тайге Труде Тайге, Труде.
Пацієнт [Текст] = Pasienten : Роман / Тайге, Труде ; Пер. з норв. Н.Іваничук. - К. : Нора-Друк, 2018. - 384 с. - (Морок). - ISBN 9789662961386. - ISBN 9789666880270 .
Кримінальний роман Труде Тайґе «Пацієнт» описує будні роботи старої психіатричної лікарні, де загадковим чином починають зникати люди. Лише один пацієнт зумів перед смертю пошепки повідомити доглядальниці те, що дало поштовх початку розслідувань. Та роль детектива випала звичайній журналістці, що відразу зрозуміла – насувається щось лихе.
Хома Анна Хома, Анна
Терези [Текст] : Роман. - Харків : Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2019. - 240 с. - ISBN 9786171256187.
Анна Хома - українська письменниця, фармацевтка, психологиня. Анна з дитинства мешкає у Львові. «Терези» - детектив, в якому однією із сюжетних ліній є фармацевтична промисловість. Роман про студентів-медиків.  Олеся прокидається зранку у ванній кімнаті на підлозі в калюжі води. Дівчина не пам’ятає, що сталося. Її мучать нічні кошмари, в яких вона тікає від страхітливих монстрів у лісі. Студент п’ятого курсу медуніверситету Максим приходить працевлаштовуватися на фармацевтичну фірму «Конвалія» і дізнається, що вранці на складі знайшли повішеним керівника зміни Олексія, його колишнього найкращого друга. Максим не вірить у самогубство Олексія й починає власне розслідування, не підозрюючи, до яких моторошних відкриттів воно приведе. Зворушлива життєва історія, яка тримає в напрузі
Чернієнко Віктор Чернієнко, Віктор.
Щоденник військового лікаря [Текст] : Літературно-художнє видання / Чернієнко, Віктор ; Худож.-оформлювач М.С.Мендор. - Харків : Фоліо, 2020. - 188 с. - (Воєнні щоденники). - ISBN 9789660382008. - ISBN 9789660390751.
Віктор Чернієнко після університету М. І. Пирогова, здобувши спеціальність лікаря, за власним бажанням подався до лав ЗСУ й вступив до Української військово-медичної академії Києва за фахом «хірургія». По закінченні навчання за покликом серця у 2014 році пішов на війну на сході України, щоб боронити свою країну від агресора. Волею долі опинився у пеклі страшних боїв під Іловайськом. Нині працює лікарем-онкохірургом у Києві.
«Щоденник військового лікаря» - книга автобіографічна, це записки молодого хірурга про війну, а точніше - про страшні події Іловайського котла 2014 року, який став найбільшою трагедією української армії в ході війни на Донбасі.  Це книга про простих українських хлопців, які опинилися на війні, про їхню мужність, неймовірний героїзм та людяність при захисті своєї Батьківщини.  Присвячується усім тим, хто захищав і нині захищає Україну...
Щербак Юрій Щербак, Юрій Миколайович
Лікарі [Текст] : Роман; Повість; Оповідання / Худож. В.С.Войтович. - К. : "Дніпро", 1990. - 623 с. : іл.
Юрій Щербак - український письменник, лікар-епідеміолог, доктор медичних наук. Навчаючись у столичному медінституті,  віршував, писав статті та прозу. Тривалий час як медик працював в лабораторії по боротьбі з особливо небезпечною інфекцією. Бував не раз там, де спалахували вогнища чуми і холери... 

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

  • blog
  • facebook
  • tweetter
  • youtube
  • youtube
  • youtube
  • pinterest
  • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці — Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки):
(044) 288-23-36

(044) 288-30-12
lib@msmb.org.ua

ВГОРУ