Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою було зручним і приємним для вас! Для того, щоб скоротити час очікування, а також дотримуватися соціальної дистанції — зареєструйтесь в бібліотеці он-лайн!.

День вишиванки єднає українців

Поділіться цією сторінкою:

Для українців вишиванка – не просто вбрання, це символ, який зберігає історичну пам’ять про національне коріння, ідентичність, розуміння себе, символ, який єднає усіх нас. У культурі українського народу вишиванка яскраво відображає його особливу національну традицію.
Історія вишивки на теренах України має не одну тисячу років. Особливого значення вона набула в останні кілька століть.  Все в цій, здавалося б, простій вишитій сорочці цінувалося. Техніка виконання, тканина, колір і візерунок - всьому надавалося особливе, і навіть сакральне, значення. Вишита сорочка повідомляла про походження і статус власника, а також про його матеріальне благополуччя.
З давніх давен українські жінки створювали різноманітні візерунки, техніки вишивки, способи забарвлення ниток різними кольорами. Ці знання передавалися в родині наступним поколінням, утворюючи особливі ознаки вишивки, характерні для даного роду, села, місцевості. Тому кожен регіон України має свою особливу вишивку, яка відрізняється від інших технікою та орнаментом.
Народними майстринями було створено близько ста різних технік вишивання, які визначають особливості вишивки, надають їй оригінальності та самобутності.

                                    
Вишиванка сьогодні є духовною бронею українців у боротьбі, а головне – перемозі над злом російської імперії….
Об’єднаємося у єдину силу заради майбутнього України!

Всі представлені книги є частиною фондів нашої бібліотеки.
Додаткову інформацію Ви отримаєте за тел. (044) 288-30-12 та в Електронному каталозі бібліотеки.

Бебешко, Лідія Бебешко, Лідія
Вишивальні традиції України: «білі» та «писані» сорочки
К.: Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2021.- 160 c. : іл.
Понад 40 моделей вишивки білих та писаних сорочок!
Візитівкою цього видання є чарівні білі та чорні писані сорочки з різних регіонів України, цікаві й самобутні за типами кроїв, колористикою вишивки, її компонуванням і технологіями виконання.
«Відкрите віконце», «зоряний хрест», «кривулька», «хвилька», косі хрести, водяний ключ («гесик»), «колодки», зіркові «квіти» і «дволисники», «ріжкаті» трикутнички - кращі взірці орнаментів вишиваних шедеврів з музейних і приватних колекцій.
У виданні подано інформацію про типи крою, види композицій, орнаментів та мотивів вишивки білих сорочок і художньо-технологічні особливості чорних писаних вишиванок. Представлено двадцять п’ять моделей сорочок з білою вишивкою і двадцять видів чорних писаних вишиванок. Кожна схема вишивки супроводжується переліком використаних швів.
У книзі впер­ше опубліковано схеми трьох видів - принципові (блок-схеми), спрощено-універсальні та пошовні - детальні схеми з відтворенням стібків вишивки на полотні, розроблені за кращими колекційними взірцями чоловічих та жіночих сорочок з різних етнорегіонів України. Схеми супроводжуються необхідною для роботи інформацією - переліком використаних швів та вказівками стосовно додаткових до білого і чорного кольорів ниток.
Зельська, Іванна Українська вишивка [Текст] : Найконечніші інформації: Альбом / Зельська, Іванна ; Ред., худ. оф. Д.Зельської-Даревич. - 2-е вид., випр. та доп. - Торонто : Гарморі Прінтед Лімітед, 1981. - 93 с. : іл.
Альбом присвячено мистецтву української вишивки: сорочки для жінок та дівчат, чоловіків та хлопців, узори з Волині та Буковини, примінення вишивки для одягу та для хати
Кара-Васильєва, Тетяна Українська вишивка [Текст] / Кара-Васильєва, Тетяна Валеріївна, Чорноморець, Алла Дмитрівна. - К. : Либiдь, 2002. - 160 с. : iл., фотогр. с.159.
Книга знайомить читача з історією української вишиванки від Х до ХХ століття. Розглядаютья особливості, локальні характеристики вищивки, описуються основні техники шитва, розкриваються символіка рушників та їхнє значення у обряда
Колотило, Ксенія Колотило, Ксенія [Текст] : Альбом / Авт.-упоряд. М.Г.Степан; Ред. англ. текс. О.К.Подшибіткіна; Ред. нім. текс. Л.Л.Бованенко; Ред. фр. текс. О.С.Кобушкіна; Вступ. ст. К.Колотило. - К. : Мистецтво, 1991. - 112 с. : іл.
Альбом присвячено творчості вишивальниці родом з Буковини - Ксенії Іванівні Колотило. У її творах розкривається високий художній рівень орнаментального мистецтва гуцульської вишивки, її поліхромність, дивовижна сила декоративного звучання
Kutsenko, Maria Ukrrainian Embroideries [Текст] : Catalog / Kutsenko, Maria. - Melbourne : Spectrum Publications, 1977. - 119 с. : іл.
Головним завданням цієї книги є висвітлення та збереження раніше невідомих праць українських майстрів вишивки. На протязі 40 років автор кропітливо збирала виставковий матеріал, переважно в Полтавській області. До данного альбому увійшли найяскравіші та найцікавіші експонати української вишивки
Ермакова, Светлана Вышиваем крестом: Большая коллекция орнаментов / Ермакова, Светлана. - М. : Мир книги, 2006. - 240 с. : іл. - (Энциклопедия вышивания).
Немає більш давнього мистецтва, ніж мистецтво орнаменту. Те, що сьогодні вважають простим геометричним візерунком, для наших предків було сповнене глибокого змісту, служило оберегом, гарантом довгого і щасливого життя. Багато що є таємничим у цьому світі. Просто прикрасьте орнаментом білизну або одяг, і ваше життя, можливо, зміниться на краще. У книзі велика колекція візерунків, деякі з них прийшли з глибини століть і мають воістину магічну силу. Кожен в цій книзі знайде для себе чимало ідей. 
Цибульова Г.К. Цибульова Г.К.
Ручне вишивання.
Барвисті художні народні вишивки - один із найпоширеніших видів народного мистецтва. Вони характеризуються своєрідною технікою, типовими для певної місцевості малюнком і композицією, неповторною кольоровою гамою
Косміна, О. Ю. Косміна, О. Ю.
Традиційне вбрання українців [Текст] : Науково-популярне видання. Т.2 : Полісся. Карпати / Фотохудож. В.Хмара, В.Машков, О.Іванов. - К. : Балтія-Друк, 2009. - 160 с. : іл., фотогр. - Література: с.135.
Орел, Лідія Орел, Лідія.
Українські рушники : Історико-культурологічне дослідження. - Львів : Кальварія, 2003. - 230 с. : іл.
Від сивої старовини і до наших днів, в радості й горі рушник став часткою нашого побуту. В народі говорили: «Хата без рушників, що родина без дітей». Рушник можна порівняти хіба що з піснею. Без рушника, як і без пісні, не обходиться народження, одруження і смерть людини. За давнім українським звичаєм у хатах збиралися майстрині. Вони шили, гаптували, вишивали, а під час цієї праці співали пісні. Популярні зараз написи, як-от: “на щастя, на долю”, наші пращури шифрували у знаках орнаментів. Так, вишита восьмикутна зірка означала Бога, Сонце, хвиляста лінія - нескінченність життя, стилізована калина - уособлення дівочої краси, молодості, кохання, виноград - символ благополуччя, квіткові пуп’янки вказували на дітей і продовження роду.
Кульчицька, Анна Орнамент Трипiльської культури i українська вишивка XX ст. / Кульчицька, Анна Якiвна. - Львiв : Атлас, 1995. - 119 с. : iл.
Сабадаш, Михайлина Сабадаш, Михайлина [Текст] : Альбом / Авт.-упор. О.О.Авраменко; Худож. М.М.Єсаулова. - К. : Мистецтво, 1990. - 112 с. : іл.
Альбом присвячено творчості вишивальниці з Коломиї Михайлині Олександрівні Сабадаш. Яскраві вишиванки, сорочки та рушники - творчі доробки майстрині
Альбом присвячено творчості відомого народного майстра з Коломиї Івано-Франківської області Михайлини Олександрівни Сабадаш. Традиційне мистецтво цього краю - вишивка „ низинкою - знайшло в її роботах не тільки продовження, а й творчий розвиток. Сабадаш майстерно володіє й іншими техніками вишивання - гладдю, хрестиком, стебнівкою. В альбомі репродукуються кращі твори майстрині - рушники, сорочки та сукні, серветки, скатертини.
Щомісячний журнал Українська вишивка.
Щомісячний журнал про рушники, скатертини, ікони, картини, подушки... Про все те, що відображає душу українця - про українську вишивку.
У журналіі можна знайти яскраві фотографії вишиванок, детальні схеми та описи, а також цікаві інтерв'ю та пізнавальні статті.

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

  • blog
  • facebook
  • tweetter
  • youtube
  • youtube
  • youtube
  • pinterest
  • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці — Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки):
(044) 288-23-36

(044) 288-30-12
lib@msmb.org.ua

ВГОРУ