Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою було зручним і приємним для вас! Для того, щоб скоротити час очікування, а також дотримуватися соціальної дистанції — зареєструйтесь в бібліотеці он-лайн!.

«Де вільна єдність вільно вироста»

Поділіться цією сторінкою:

24 серпня – День Незалежності України, наше національне свято

Як важливо зараз для кожного українця знати справжню історію країни, не загубити ту ідею, заради якої віддають життя наші захисники.

«В українській історії, українській культурі містяться золоті зерна майбутньої України, їх треба наново відкривати, наново освоювати»  (Джеймс Мейс).

Будувати державу необхідно знаючи правду про минуле, відкидаючи всі міфи.

«…в історії немає нічого нового. А її уроки допоможуть нам зберегти Україну для наступних поколінь»  ( М. Галущак).

Книги запитуйте у відділах молодіжної бібліотеки.

Дізнавайтесь більше про Україну! 

З Днем народження, Україно!
Слава Героям! Слава Україні!

 

Шевчук, Валерій Шевчук, Валерій.
Козацька держава як ідея в системі суспільно-політичного мислення XVI-XVIII ст. У 2 книгах [Текст] : Науково-популярне видання. Кн.1 / Шевчук, Валерій ; Передм. автора. - К. : Кліо, 2021. - 792 с. : іл. - ISBN 9786177023981
У виданні зібрано величезний масив предметів козацької доби, розпорошених не лише по Україні, а й по всьому світу.  5175 фотосвітлин - оригінали документів, мапи, стародруки, рукописи, клейноди, зброя та одяг, твори графіки, живопис, скульптура, декоративно-ужиткове мистецтво та ін. Систематизований у такій значній кількості ілюстрований ряд пам'яток козацької історії разом з науковими дослідженнями вчених дає змогу всьому світові уявити розвиток та піднесення Козацької держави - України, глибше ознайомитися з історичними постатями та історико-культурними процесами Гетьманщини і Запорожжя.
Детальніше про книги на сайті бібліотеки:
https://msmb.org.ua/stily-zhittya/chitati-modno/ukraina-kozatsyka-derzhava-knigi-valeriya-shevchuka-v-molodizhniy-bibliotetsi/
Бандера, Степан Бандера, Степан.
Перспективи Української Революції [Текст] : Зібрання статей / Бандера, Степан ; Упоряд. С.Ленкавський. - 2-те вид. - К. : Наш Формат, 2022. - 664 с. : іл. - ISBN 9786177866649
«Бандера – це смерть російської імперії й перемога України» Володимир В’ятрович
Книга «Перспективи Української Революції» - це зібрання статей Степана Бандери, що вийшло друком у Мюнхені 1978 року. В ній автор піднімає багато питань, які об’єднує головна тема – українська національно-визвольна революція. В цьому виданні Бандера аналізує чинники, які відбувались у світовій політиці, внутрішній політиці Радянського Союзу і в еміграційному житті та могли сприяти чи ускладнювати здійснення національно-визвольної революції.
Український політик, військовий ЗСУ, організатор «Бандерівських читань» Юрій Сиротюк так означив роль Степана Бандери в сучасній Україні: «Проти кого найбільше спрямована лють Путіна та інших ворогів України? Проти Степана Бандери. Навіть на небі він не дає їм спокою. А чому? Тому що Бандера і бандерівці зруйнували їхній план знищення України та колонізації України, стертя нашої ідентичності. Бандера і нині важливий. Бо – це символ Свободи. Правди. Перемоги».
 Детальніше про книгу на сайті бібліотеки:
https://msmb.org.ua/stily-zhittya/chitati-modno/pratsi-stepana-banderi-pro-borotybu-za-ukrainsyku-derzhavnisty/
Грицак, Ярослав Грицак, Ярослав.
Подолати минуле: глобальна історія України [Текст] .- К.: Портал, 2022. - 408 с. - ISBN 978-617-7925-56-8
Нова оригінальна книга Ярослава Грицака «Подолати минуле: глобальна історія України», яку бібліотека отримала від Українського інституту книги, пропонує поглянути на власну історію, враховуючи сучасні знання з історії Європи і світу.  Ця книжка – результат 15-літньої роботи відомого українського історика та інтелектуала, професора Ярослава Грицака.
Автор не просто розповідає та пояснює історичні факти, але й пропонує в новий спосіб переосмислити їх. Книга вийшла друком з початку повномасштабного вторгнення, з новим епілогом, який автор писав під звуки сирен. У ньому — про терористичну війну, зловживання історією путіним та висновки, які ми маємо зробити.
Для чого це видання?
Щоб розвінчати міфи, стереотипи та ілюзії про Україну.
Відкрити нові горизонти і теми для осмислення минулого.
Знайти нові вектори для дискусії про сучасне та майбутнє України.
Створити візію майбутнього України.
"Подолати" минуле - вийти за рамки національної історії і "перезавантажити" країну через глобальну перспективу.
 Детальніше про книгу на сайті бібліотеки:
https://msmb.org.ua/stily-zhittya/chitati-modno/globalyna-istoriya-ukraini-yaroslava-gritsaka/
Джонс, Адам Джонс, Адам.
Геноцид: Вступ до глобальної історії [Текст] = Genocide. A Comprehensive Introduction : Науково-популярне видання / Джонс, Адам ; Передм. автора; Пер. з англ. К.Диси; Передм. до укр. вид. О.Стяжкіної. - К. : Дух і літера, 2019. - 696 с. : іл. - ISBN 9789663787312
«Геноцид: Вступ до глобальної історії» – це наймасштабніший за своїм охопленням посібник із проблем геноциду серед усіх, що видані дотепер. У цій унікальній книжці, яка відображає найновіші підходи в дисципліні genocide studies, геноцид розглядається водночас і як історичне явище, і як теоретичний та правовий концепт. Автор докладно розкриває витоки, глибину і людський вимір трагедій, що сталися на різних континентах, висвітлює роль війни, імперіалізму та соціальних революцій у розпалюванні геноцидного полум’я. Адам Джонс також приділяє увагу проблемам історичної пам’яті, ініціативам із відновлення правди і справедливості, стратегіям гуманітарних інтервенцій і запобігання новим злочинам. Книжка представляє феномен геноциду в перспективі соціальних наук: психології, соціології, антропології, гендерних студій, політології та теорії міжнародних відносин.
Плохій, Сергій Плохій, Сергій.
Остання імперія. Занепад і крах Радянського Союзу [Текст] = The Last Empire. The Final Days of the Soviet Union : Науково-популярне видання / Плохій, Сергій ; Пер. з англ. Я.Лебеденка, А.Сагана. - Харків : Книжковий клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2020. - 512 с. : іл. - ISBN 9786171268913
Про автора: Сергій Плохій — професор історії й директор Українського наукового інституту Гарвардського університету, один із провідних фахівців з історії Східної Європи, член наукової ради «Українського історичного журналу», автор дев’яти книжок, лауреат Шевченківської премії 2018 року.
«Остання імперія..» — це нова, смілива інтерпретація життя Радянського Союзу, свіжий погляд на причини та передумови смерті цього політичного організму без заангажованості та упередженості.
Україна стала ключовим гравцем у драмі розвалу Союзу й не тільки здобула незалежність для себе, але й показала шлях до державності менш рішучим республікам.
Аналіз розсекречених документів та інтерв’ю з безпосередніми учасниками подій вказують, що крах СРСР не був результатом діяльності спецслужб Сполучених Штатів, навпаки, американські лідери боялися раптового колапсу радянської держави, який міг затягти Євразію в політичний та економічний хаос.
Іванченко, Раїса Петрівна Іванченко, Раїса Петрівна.
Історія без міфів [Текст] : Бесіди з історії української державності / Іванченко, Раїса Петрівна ; Передм. авт. - 3-ге вид., переробл. і доповн. - Тернопіль : Навчальна книга - Богдан, 2014. - 624 с. : іл. - Список рекомендованої та використаної літератури: с.601. - ISBN 9669781039840
Ця книга з історії української державності, написана відомим сучасним істориком, письменником, автором численних наукових розвідок з проблем історії України та історичних романів Раїсою Іванченко, витримує вже третє видання. Робота містить цікаві документи на підтвердження наукової позиції автора стосовно державності українського народу, починаючи з Трипільської цивілізації.
Квітковський, Денис Квітковський, Денис.
Боротьба за українську ідею [Текст] : Публіцистика / Квітковський, Денис. - К. : Центр учбової літератури, 2019. - 602 с. - ISBN 9786110114981
З усіх трактувань, найчастіше звучить: національна ідея - це концентрований вираз національних інтересів та почуттів, форма духовного самоусвідомлення, показник того, як народ усвідомлює себе, свою роль і місце у світі.  Яким не було б визначення даного духовного феномену, і за формою, і за змістом - суть одна, в першу чергу, консолідація нації для певних здобутків.
Кононенко, Петро Кононенко, Петро.
Національна ідея, нація, націоналізм: Наукове видання / Кононенко, Петро ; Вст. сл. та висновки автора. - К. : Твім інтер, 1996. - 224 с. - Література: с.354. - ISBN 9666085917 .
Дослідження відомого вченого - академіка, лауреата Міжнародної премії імені Й. Г. Гердера присвячено одній з найголовніших проблем, що аналізується й висвітлюється упродовж багатьох століть і все ж лишається в центрі як наукових, так і політичних дискусій. Особливо гострою вона поставала і є в Україні. На основі історичного процесу цивілізаційно-культурного розвитку, залучаючи найширший український та загальноєвропейський матеріал, автор висвітлює зародження й розвиток націй, причини і наслідки втілення в життя національної ідеї та різних течій націоналізму, найперше - в історії України. Для тих, хто цікавиться українознавством як наукою про Україну та світове українство в усій часопросторовій парадигмі та перспективі їх розвитку.
Мейс, Джеймс Мейс, Джеймс.
Україна: матеріалізація привидів [Текст] : Науково-популярне видання / Мейс, Джеймс ; Упор. Н.Дзюбенко-Мейс; Післямова С.Кульчицького. - Друге вид. - К. : ТОВ "Видаавництво "Кліо", 2021. - 688 с. - ISBN 9786177755332
Титанічна праця Джеймса Мейса – відомого американського дослідника історії України, видатного громадського діяча – присвячена розкриттю цілісності, повноти історичної правди про найжахливіші сторінки тоталітарного минулого, яке до сьогодні паралізує політичне, економічне, освітнє, морально-етичне життя українського соціуму. У статтях, поданих у цьому виданні, проведено ґрунтовний аналіз причин невдач національно-визвольних змагань українців на початку ХХ століття, розкрито страхітливу механіку тоталітарної сталінської машини влади. Автор, яскравий науковець західного стандарту, обстоює істину про штучність та антиукраїнську спрямованість одного з найбільших геноцидів в історії – Голодомору 1932–1933 років, документально підтверджує нерозривний взаємозв’язок між минулим, теперішнім і майбутнім України, який характеризується прагненням до державної незалежності, соціального прогресу. Він доносить до нас голос покоління наших співвітчизників, які розповідають, як нищилася українська нація-держава, розкриває характер, масштаби і причини здійснюваної Кремлем терористичної політики щодо України. У збірці також уміщено статті про больові точки нинішнього часу: становлення громадянського суспільства, економічні, політичні, культурні, освітні проблеми, висвітлені на основі величезної фактологічної бази з історичної перспективи
Турченко, Федір Турченко, Федір.
Микола Міхновський: "Одна, єдина, нероздільна, вільна, самостійна Україна..." [Текст] : Науково-популярне видання / Турченко, Федір ; Пер.сл. і післісл автора. - К. : Парламентське видавництво, 2020. - 432 с. : іл. - (Політичні портрети). - ISBN 9789669221599
У виданні розкривається політична біографія відомого діяча українського національно-визвольного руху Миколи Міхновського (1873-1924). На підставі широкого масиву історичних джерел, зокрема, архівних документів, споминів сучасників подій та історичних досліджень науковців, описуються дитячі і юнацькі роки Міхновського, процес його становлення як політика й ідеолога українського самостійницького руху.
Особлива увага приділяється діяльності Міхновського в роки Української революції 1917-1921 рр., зокрема, його роль у формуванні Української Центральної Ради і створенні української армії. Розкриваються еволюція його політичних поглядів, обставини трагічної смерті.
Світ про Україну та українців [Текст] : Науково-популярне видання / Вст. сл, упор. В.Кирилича; Закл. сл. Р.Семківа. - Вид. 2-ге зі змін. та доповн. - К. : Смолоскип, 2021. - 456 с. : іл. - Список використання джерел і літератури: 431. - ISBN 9786177622269
Зміст книги «Світ про Україну та українців» складають коментарі, роздуми, витяги з документів про Україну та украінців державних діячів, політиків, дипломатів, представників міжнародних організацій, үчених, письменників і митців іноземних країн, а також різних церков. Окремим компонентом видання є стислі повідомлення іноземної періодики про Україну та фотоілюстративний матеріал.
Розлогий і багатовимірний за походженням інформаційний матеріал книги утверджує істину, що світ цікавився Україною впродовж віків, прагнув інтегрувати її у свої геополітичні інтереси, досліджував природні багатства України, зачаровувався незламністю українців у боротьбі за свободу та незалежність.

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

  • blog
  • facebook
  • tweetter
  • youtube
  • youtube
  • youtube
  • pinterest
  • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці — Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки):
(044) 288-23-36

(044) 288-30-12
lib@msmb.org.ua

ВГОРУ