Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою було зручним і приємним для вас! Для того, щоб скоротити час очікування, а також дотримуватися соціальної дистанції — зареєструйтесь в бібліотеці он-лайн!.

Олімпійські ігри: швидше, вище, сильніше

Поділіться цією сторінкою:

“Citius, altius, fortius” «швидше, вище, сильніше» – загальний девіз Олімпійських ігор, справжній символ вічної молодості. Олімпійський спорт набув великого престижу і грандіозних масштабів, а столиці Ігор на час їхнього проведення стають столицями світу.

Пропонуємо вам книги про історію міжнародного олімпійського руху та олімпійського спорту, олімпійські види спорту, змагання, основи системи підготовки спортсменів, удосконалення спортивних досягнень та ін.

Додатково див.:
1. Хроніка Олімпійських ігор 2012
2. Україна на літніх Олімпійських іграх 2012
3. Цікаві факти про Літню Олімпіаду 2012

Хавин Б.
Всё об олимпийских играх [Текст] / Б. Хавин. - М. : Физкультура и спорт, 1979. - 608 с. : ил.
Книга містить вичерпні відомості про олімпійські ігри XX ст.

Хроніка олімпійський ігор [Текст] : З історії літніх Олімпіад / Упоряд. О.Й.Черкаського. - М. : Молодь, 1979. - 272 с. : іл. - Бібліографія: с.268. - Вступна стаття: с.5.
Починаючи з 1896 року, в різних країнах світу раз на чотири роки проводяться Олімпійські ігри – найбільші міжнародні спортивні змагання. З 1952 року в них беруть участь і українські спортсмени.
У пропонованому довіднику зібрано значний статистичний матеріал про літні Олімпіади.

Малов, Владимир Игоревич.
Сто великих олимпийских чемпионов [Текст] / Малов, Владимир Игоревич. - М. : Вече, 2006. - 480 с. : ил. - (100 великих).
Ця книга розповідає про тих людей, слава яких не гасне з роками, нагородами та рекордами яких пишаються цілі країни – про олімпійських чемпіонів. Автор докладно та захоплююче оповідає про кращих в історії легкої та важкої атлетики, боротьби, плавання та стрибків у воду, греблі, лижного та ковзанярського спорту, футболу та хокею.

Гордон, Дмитрий Ильич.
Звезды спорта [Текст] / Гордон, Дмитрий Ильич. - Харьков : Фолио, 2003. - 398 с. : ил.
Знаменитий баскетболіст Ігорос Мігліекс в одному із інтерв’ю якось сказав: «Не варто жертвувати собою заради спорту, як і заради бізнесу або політики – хіба що у виключних випадках. Коли я чую про «жертви», звичайно це просто слова. Якщо це правда, значить, такі люди нехтують близькими: батьками, друзями, тими, яких люблять». Навіть не стільки нехтують, швидше, втрачають в своєму прагненні стати кращими, досягти титулів та слави. Молодість нетерпляча, хочеться всього відразу: успіху, грошей, а розплачуються потім. І «потім» приходить – вік, хвороби, забуття.
Журналіст Д.Гордон дуже обережно розповідає читачам про колишніх кумирів, відомих спортсменів. Ні. Не так. Не розповідає. Він запитує, а вони самі відверто розповідають про своє життя.

Сто великих наград [Текст] : Авт.-сост. Н.А.Ионина. - М. : Вече, 2002. - 432 с. : ил. - (100 великих).
Книга про нагороди на протязі багатьох століть. Для допитливих і зацікавлених читачів -  про історію міста Олімпія та Олімпіад, про олімпійські нагороди, переможні пісні на честь атлетів, які отримували оливковий вінок – одну гілку оливи, переплетену та скріплену стрічкою.

Платонов В.Н.
Олимпийский спорт в 2-х кн. [Текст] : Учебник для студентов вузов физического и спорта. Кн.1 / В. Н. Платонов, С. И. Гуськов. - К. : Олимпийская литература, 1994. - 496 с. : ил. - Литература: с.474.
Коротко викладені історія відродження Олімпійських ігор та олімпійського руху, основні принципи міжнародної олімпійської системи, відомості про організацію, проведення та програми Олімпійських ігор, соціально-політичні аспекти сучасного олімпійського спорту.

Волошин А.П.
У олимпийской черты [Текст] / А. П. Волошин, Ф. М. Ксензенко. - К. : Молодь, 1988. - 400 с. : ил.,портр.
Книга присвячена Олімпійським іграм. Висвітлюються найбільш престижні турніри планети та результати участі в них спортсменів України, автори розповідають про самих популярних атлетів, їхню судьбу, про чесну боротьбу та перемогу.

Посохин М.М.
Архитектура олимпийских столиц [Текст] / М. М. Посохин. - М. : Физкультура и спорт, 1980. - 251 с. : ил.
Альбом про архітектурний вигляд міст, в яких проводили олімпійські ігри. Основну увагу автор приділяє олімпійським спортивним спорудам.

Шанин Ю.В.
Герои античных стадионов [Текст] . 2-е изд., испр. и доп. / Ю. В. Шанин. - М. : Физкультура и спорт, 1979. - 142 с. : ил.
Автор в захоплюючій формі розповідає про античний спорт, про систему фізичного виховання еллінів, знайомить читача з давньогрецькою міфологією.

Шанін Ю.
Міфи і люди Олімпії [Текст] : Нариси: Для середнього шкільного віку / Ю. Шанін. - К. : Веселка, 1980. - 159 с.
776 рік до н.е. На мармуровій стелі з’явилось перше ім’я переможця Олімпійських змагань. Перше! Чи дійсно Олімпійські ігри беруть свій початок від цієї дати? Відповіді в цій книзі.

Очкурова, Оксана Юрьевна.
50 знаменитых спортсменов Украины [Текст] / Очкурова, Оксана Юрьевна, Рудычева, Ирина Анатольевна, Ильченко, Александр Павлович. - Харьков : Фолио, 2004. - 511с. - (100 знаменитых). - От авторов: с.3.
Україна славиться давніми традиціями в багатьох видах спорту. Найбільшу популярність ій принесли перемоги, отримані спортсменами на бігових доріжках та плавальних басейнах, на гімнастичних помостах і в секторах для стрибків з жердиною, на футбольних полях і баскетбольних, волейбольних, гандбольних площадках, за шаховим столом,  на льодовій арені. Видатні представники саме цих видів спорту і стали героями цієї книги. В ній немало цікавого про життя всесвітньо визнаних майстрів, які прославили Україну в минулі часи, і сучасних спортивних кумирів, про їхній нелегкий, а іноді драматичний шлях до олімпійських вершин, про те, як їхня праця, наполегливість та мужність, вкладені в ті самі дорогі очки, голи та секунди, ставали рекордами сили, спритності та майстерності.

Малов, Владимир Игоревич.
Сто великих футболистов [Текст] / Малов, Владимир Игоревич. - М. : Вече, 2005. - 432 с. : ил. - (100 великих). - Предисловие: с.5.
В ній розповідається як про видатних гравців, так і про уславлених спортивних тренерів, які не раз досягли зі своїми спортсменами вершин футбольного Олімпу.

Муравьева Т.В.
Сто великих мифов и легенд [Текст] / Т. В. Муравьева. - М. : Вече, 2002. - 480 с. : ил. - (100 великих).
В книзі представлені найбільш відомі міфи та легенди народів світу. Крім короткого переказу їхнього змісту, який по своїй стилістиці близький до оригіналів, виникнення, розвиток, історія вивчення міфів, а також відображення їх в літературі та мистецтві, зокрема про безсмертя Геракла і як він став одним із богів-олімпійців.

Шанин Ю.В.
Олимпийские игры и поэзия эллинов [Текст] : Гомер и классическая лирика VIII-V вв. до н.э. / Ю. В. Шанин. - К. : "Вища школа" при КГУ, 1980. - 184 с. : ил. - Краткий список литературы: с.179. - От автора: с.5.
Коли та при яких умовах виникли олімпіади еллінів? Які міфологічні версії, які історичні данні мають на цей рахунок? Яке місце в житті еллінів займали атлетичні змагання? На ці та інші запитання дає відповідь автор книги.

Озерецкая Е.
Олимпийские игры, или рассказ об афинском мальчике, который побывал на Олимпийских играх, о том, что он там увидел и какие необыкновенные событя из-за этого произошли [Текст] : Научно-художественная книга: Для младшего возраста / Е. Озерецкая. - Л. : Детская литература, 1981. - 151 с. : ил. - (Библиотечная серия).
Науково-художня книга для шкільного віку, в якій розповідається про давні Олімпійські ігри.

ХХХ Олімпійські ігри в Лондоні

(Статті з періодичних видань станом на 04.08.2012 р.)

12 цікавих фактів про Ігри-2012 [Електронний ресурс] = http://www.umoloda.kiev.ua/number/2116/428/75407/: Країни, люди, гроші, роки, грами // Україна молода. - 2012. - 1 серп. (№111).
Порівняно з попередньою Олімпіадою, розформовано НОК Нідерландських Антильських островів (їх у 2010 році реорганізували у складі Нідерландів, ступінь автономності островів суттєво зменшився). Нові країни — Косово й Південний Судан — на цих Іграх окремими командами ще не представлені. Тож косовська дзюдоїстка Майлінда Келменді змагатиметься в Лондоні у складі збірної Албанії. А марафонець із Південного Судану Гуор Маріал та представники Нідерландських Антил, зокрема Кюрасао, отримали право виступати під олімпійським прапором як «незалежні олімпійські атлети» (ІОА); загалом їх четверо. Це і є 204-та збірна. До речі, єдина жінка у складі ІОА — Філіпін ван Ангольт, антильська вітрильниця

Головко О. Лондон-2012: чекаємо медальної погоди [Текст] = http://ukurier.gov.ua/uk/articles/london-2012-chekayemo-medalnoyi-pogodi/: Учора перші українські спортсмени прибули до Олімпійського селища у столиці літніх Ігор / О. Головко // Урядовий кур`єр. - 2012. - 17 лип. (№125). - С. 8-9.
До старту ювілейних ХХХ літніх Олімпійських ігор у столиці Великої Британії залишається 10 днів. «Урядовий кур’єр» знайомить читачів з тими, хто відстоюватиме честь Української держави у найпрестижніших стартах чотириліття

Золотая Олимпийская чемпионка Яна Шемякина: "Мечтаю познакомиться с Клочковой" [Текст] = http://kp.ua/daily/010812/349471: Спортсменка рассказала о своих предчувствиях, методах борьбы с китайскими "роботами" и эмоциях на пьедестале / Беседовал Руслан Меженский // Комсомольская правда в Украине. - 2012. - 1 авг. (№166). - С. 18.
Розмова з золотою Олимпійською чемпиінкою Яною Шемякіною

Із містером Біном і королевою на парашуті [Електронний ресурс] = http://www.umoloda.kiev.ua/number/2115/428/75381/: Як відкривалася Олімпіада–2012 // Україна молода. - 2012. - 31 лип. (№110).
204 команди, майже 10,5 тисячі учасників, 18 днів змагань — цифри Олімпіади–2012. Лондон став першим містом, яке приймає Олімпійські ігри втретє (попередні роки — 1908 і 1948). Церемонія відкриття відбулася пізно ввечері у п’ятницю. Навіть у ніч на суботу. Перед режисером Денні Бойлом, володарем «Оскара» за фільм «Мільйонер із нетрів», стояло непросте завдання: перевершити мегашоу, влаштоване китайцями 2008 року. Тоді, в Пекіні, розкішні спецефекти і злагоджена робота 15 тисяч акторів встановили нову планку для таких заходів

Інжуватова Х.  Перше «золото» України в Лондоні — родом зі Львова [Електронний ресурс] = http://www.umoloda.kiev.ua/number/2116/428/75405/: Перед Олімпіадою Яна Шемякіна заручилася зі своїм нареченим, а ще її підтримував особливий талісман / Х. Інжуватова // Україна молода. - 2012. - 1 серп. (№111). - С.
Яна Шемякіна — львів’янка. Тут і народилася 5 січня 1986 року. Закінчила Львівське училище фізичної культури та Львівський державний університет фізичної культури. За словами президента обласної Федерації фехтування, проректора університету фізкультури Василя Бусова, Шемякіна готувалася до Олімпіади довго й наполегливо

Мищинин А.  Родители не увидели триумф украинской чемпионки на Олимпиаде [Текст] = http://kp.ua/daily/010812/349469/ : 26-летняя Яна Шемякина живет в коммуналке во Львове, но теперь планирует замужество и переезд в Киев / А. Мищинин // Комсомольская правда в Украине. - 2012. - 1 авг. (№166). - С. 19

Мохнач В. Місто–трансформер [Електронний ресурс] = http://www.umoloda.kiev.ua/number/2114/428/75342/: Лондон готувався до Олімпіади за принципами компактності, ефективності та екологічності / В. Мохнач // Україна молода. - 2012. - 27 лип. (№109).
Вигравши в 2005 році суперництво у Мадрида, Москви, Нью–Йорка та Парижа, Лондон став першим містом, яке втретє прийматиме Олімпіаду. Попередній візит олімпійців до столиці Британії датований далеким 1948 роком, відтак готувалися в Лондоні до ювілейних, XXX, Ігор, як до перших. Добре відомо, що Велика Британія - футбольна країна, тому, окрім арен для «короля спорту», та ще для тенісу (цей турнір пройде на трав’яних кортах Уїмблдона), решту споруд довелося будувати з нуля, дотримуючись законів компактності, ефективності та екологічності

Пирлик О. Українські спортсмени здобули три медалі Олімпійських ігор [Текст] = http://www.kreschatic.kiev.ua/ua/4122/art/1343761255.html: В активі вітчизняних атлетів дві бронзові та золота нагороди / О. Пирлик // Хрещатик. - 2012. - 1 серп. (№102). - С. 8.
В Лондоні продовжуються змагання ХХХ Олімпіади. Після трьох ігрових днів наші спортсмени вибороли три медалі. У неділю дебютну нагороду для України здобула Олена Костевич, яка, за підсумками фіналу стрільби з пневматичного пістолета, піднялася на третю сходинку п’єдесталу пошани. А наступного дня скарбничка вітчизняної збірної поповнилася ще двома медалями: Яна Шемякіна стала олімпійською чемпіонкою в індивідуальному турнірі з фехтування на шпагах, а Юлія Каліна виборола бронзову нагороду у змаганнях з важкої атлетики у ваговій категорії до 58 кг

Рекунов В. Один укол на вагу золота [Текст] = http://ukurier.gov.ua/uk/articles/odin-ukol-na-vagu-zolota/: Першу медаль найвищого гатунку на Іграх-2012 принесла Україні львівська фехтувальниця / В. Рекунов // Урядовий кур`єр. - 2012. - 1 серп. (№136). - С. 4.
Маршрут до олімпійської вершини 26-річна Яна Шемякіна прокладала з гросмейстерською точністю. На старт індивідуальних змагань у фехтуванні на шпагах вона вийшла, посідаючи лише одинадцяте місце у світовому рейтингу: не найкраща позиція в турнірі, де одна-єдина поразка перетворює тебе з учасника в глядача

Сорока М.  Біла смуга Шемякіної [Текст] / М. Сорока // Голос України. - 2012. - 1 серп. (№139). - С. 14.
Арени Виставкового центру Лондона виявилися щасливими у понеділок для українських спортсменок Яни Шемякіної і Юлії Калини. Перша з них піднялась на найвищу сходинку олімпійського п’єдесталу після виснажливого дня індивідуальних змагань найсильніших шпажисток світу, а друга виборола бронзову олімпійську медаль у важкоатлетичній категорії 58 кілограмів

Фоменко А. Без Калини нема України [Електронний ресурс] = http://www.umoloda.kiev.ua/number/2116/428/75416/ : У понеділок одну медаль в українських олімпійців судді вкрали, а одну — додали / А. Фоменко, В. Мохнач // Україна молода. - 2012. - 1 серп. (№111).
Першу медаль понеділка, бронзову, збірній України принесла важкоатлетка Юлія Калина — тендітна 23–річна донеччанка, яка вже має донечку восьми років та вишиває хрестиком чудові картини. У доволі щільній боротьбі у ваговій категорії до 58 кг за друге–третє місця наша білявка показала другий результат у ривку (106 кг) і п’ятий — у поштовху (129), але за сумою піднялася на п’єдестал. Це виявилося на кіло більше, ніж у четвертої тайки Гюльной

Фоменко А. Крізь корейські сльози — до зірок [Електронний ресурс] = http://www.umoloda.kiev.ua/number/2116/428/75406/: Як перемагала Яна / А. Фоменко // Україна молода. - 2012. - 1 серп. (№111). 
Як і чотири роки тому в Пекіні, першу золоту медаль Олімпіади–2012 Україні принесли фехтувальники. Скажемо відверто — на шпажистку Яну Шемякіну розраховували. Ще в 2005 році львів’янка ставала чемпіонкою Європи, а свою найкращу форму набрала саме за останній рік, коли кілька разів сходила на п’єдестал етапів Кубка світу

Фоменко А. Крок на досвіді [Електронний ресурс] = http://www.umoloda.kiev.ua/number/2115/428/: За перші два з половиною дні Олімпіади медаль Україні принесла лише Олена Костевич / А. Фоменко, В. Мохнач // Україна молода. - 2012. - 31 лип. (№110).
204 команди, майже 10,5 тисячі учасників, 18 днів змагань — цифри Олімпіади–2012. Лондон став першим містом, яке приймає Олімпійські ігри втретє (попередні роки — 1908 і 1948). Після яскравого п‘ятничного відкриття спортсмени вже наступного ранку приступили до справи, заради якої й зібралися в Лондоні та його околицях, — до розіграшу нагород. Загалом передбачено роздати 302 комплекти медалей, які, до речі, найважчі в історії — по 400 грамів кожна

Дим Н. Заробітчани Лондона [Електронний ресурс] = http://www.umoloda.kiev.ua/number/2117/428/75439/: спортивні перебіжчики кують олімпійське золото для чужих батьківщин / Н. Дим // Україна молода. - 2012. - 2 серп. (№112).
Уже дві золоті олімпійські медалі для Казахстану виграли натуралізовані атлети. Слідом за Зульфією Чиншанло на найвищу сходинку п’єдесталу піднялася і 26–річна Майя Манеза, теж штангістка, чинна чемпіонка світу і теж колишня громадянка Китаю. Щоправда, обидві дівчини — дунганки за національністю, а ця етнічна група китайців розсіяна лише частково по КНР, а здебільшого — по Киргизстану й Казахстану

Меженский Р. Мужчины не плачут. Мужчины обижаются [Текст] : "Комсомолка" искала ответ на вопрос: почему отобрали медали у гимнастической сборной Украины? / Р. Меженский // Комсомольская правда в Украине. - 2012. - 2 авг. (№167). - С. 18.

Мохнач В. Віват, «академіки»! [Електронний ресурс] = http://www.umoloda.kiev.ua/number/2117/428/75437/: четвірка Яни Дементьєвої вперше в історії виграла для України олімпійське «золото» в академічному веслуванні / В. Мохначу // Україна молода. - 2012. - 2 серп. (№112).
Якщо перше олімпійське «золото» Лондона, здобуте українською шпажисткою Яною Шемякіною, мало присмак сенсації, то друга найвища нагорода була прогнозованою. Наша четвірка веслувальниць–академісток - Яна Дементьєва (капітан), Анастасія Коженкова, Наталія Довгодько і Катерина Тарасенко - здобули «золото» за явною перевагою

Пирлик О.   Друге українське золото Олімпіади в Лондоні [Текст] = http://www.kreschatic.kiev.ua/ua/4124/art/1343938208.html: Вітчизняні веслувальниці стали найкращими в академічній греблі    / О. Пирлик // Хрещатик. - 2012. - 3 серп. (№104). - С. 8.
Шостий день змагань став по-справжньому врожайним для збірної України на ХХХ Олімпійських іграх. Так, наш квартет у складі Яни Дементьєвої, Анастасії Коженкової, Наталі Довгодько та Катерини Тарасенко здобув нагороди найвищого ґатунку у змаганнях з академічної греблі. Успіх своїх колег по збірній підтримала Олена Костевич, яка здобула вже другу “бронзу” Лондона-2012. Українка стала третьою у стрільбі з малокаліберного пістолету з дистанції 25 м. До тріумфаторів приєдналася і Ольга Харлан, яка виборола бронзову медаль у фехтуванні

Рекунов В. Мрії Зантараї потонули в Темзі [Текст] = http://ukurier.gov.ua/uk/articles/mriyi-zantarayi-potonuli-v-temzi/: чемпіон світу з дзюдо поступився вже в 1/16 фіналу олімпійського турніру / В. Рекунов // Урядовий кур`єр. - 2012. - 31 лип. (№135). - С. 12.
На двох Олімпіадах поспіль українська збірна починала свої виступи з яскравих перемог. 16 вересня 2000-го в далекому Сіднеї Яна Клочкова залишила далеко позаду своїх суперниць на дистанції 400 метрів комплексного плавання. За чотири роки в олімпійському басейні Афін наша золота рибка знов стала кращою в своєму коронному виді. У столиці Китаю почин випав на долю дзюдоїста Романа Гонтюка. Вихованець Івано-Франківщини у ваговій категорії до 90 кілограмів посів третє місце

Рекунов В. Сподівання справдилися наполовину [Текст] = http://ukurier.gov.ua/uk/articles/spodivannya-spravdilisya-napolovinu/: дворазовим призером Олімпіади у стрільбі стала 27-річна Олена Костевич із Чернігова / В. Рекунов // Урядовий кур`єр. - 2012. - 3 серп. (№138). - С. 5.
Найцікавіше на лондонському турнірі почалося у півфіналі, куди, крім нашої землячки, пробилися дворазова олімпійська чемпіонка - американка Меріел Загуніс, чемпіонка світу Софія Вєлікая з Росії та Чжиен Кім із Південної Кореї. Як і на світовій першості у Катанії, на шляху до фіналу жереб звів Харлан з лідером російської команди. На жаль, як і рік тому, судді зафіксували перемогу суперниці — 15:12

Рекунов В. Фаворити у фаворі [Текст] = http://ukurier.gov.ua/uk/articles/favoriti-u-favori/: перше в історії країни золото Олімпіади в академічному веслуванні здобула наша жіноча четвірка парна / В. Рекунов // Урядовий кур`єр. - 2012. - 2 серп. (№137). - С. 1, 5.
У рік ювілейних Олімпійських ігор рівних нашій четвірці парній просто не було: лідери збірної перемогли на трьох останніх етапах Кубка світу поспіль. У Лондоні під час фінального заїзду українки впевнено лідирували протягом всієї дистанції і випередили найближчих переслідувачок — команду Німеччини більш ніж на дві секунди. До фіналу наші дівчата пробилися з другим результатом, поступаючись лише німкеням. Золото британської проби — перша олімпійська перемога України в академічному веслуванні за всю історію незалежності. Це четверта медаль України на літніх Іграх-2012

Рудницкая Е.Чемпионский заплыв украинских гребчих родные смотрели, стоя на коленях [Текст]: наша парная женская четверка завоевала для страны вторую золотую награду Игр-2012 / Е. Рудницкая, М. Матюшина // Комсомольская правда в Украине. - 2012. - 2 авг. (№167). - С. 17.
Золото в скриньку медалей збірної України поклали представники академічної греблі. Серебро перепало німцям, а бронза - американцям

Сорока М. Шабля у надійних руках [Текст] / М. Сорока // Голос України. - 2012. - 4 серп. (№142). - С. 12.
Ольга Харлан не пройшла до фіналу індивідуальних змагань шаблісток через те, що не вдалося реалізувати тактичних задумок спортсменки та її наставників. Про це після нагородження призерів змагань розповів старший тренер збірної українських шаблістів Гарнік Давидян. На його переконання, російська фехтувальниця Софія Велика - досвідчена і сильна спортсменка, але не настільки, щоб Харлан не могла її перемогти

Фоменко А.   Його водяна величність [Електронний ресурс] = http://www.umoloda.kiev.ua/number/2117/428/75438/: американець Фелпс побив рекорд Латиніної за кількістю олімпійських медалей / А. Форменко // Україна молода. - 2012. - 2 серп. (№112).
Головною подією лондонських Ігор у вівторок, яка ще довго носитиме статус «важливо», стало здобуття американським плавцем Майклом Фелпсом 19–ї олімпійської нагороди. Вигравши в басейні «Акватік–центру» «срібло» на 200 м батерфляєм та «золото» в естафеті 4х200 м вільним стилем, 27–річний американець став найтитулованішим спортсменом в історії Олімпіад, обійшовши за цим показником українську гімнастку Ларису Латиніну, котра свого часу під прапором СРСР виборола 18 медалей

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

  • blog
  • facebook
  • tweetter
  • youtube
  • youtube
  • youtube
  • pinterest
  • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці — Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки):
(044) 288-23-36

(044) 288-30-12
lib@msmb.org.ua

ВГОРУ