Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою було зручним і приємним для вас! Для того, щоб скоротити час очікування, а також дотримуватися соціальної дистанції — зареєструйтесь в бібліотеці он-лайн!.

Мистецький спалах великих художників!!

Поділіться цією сторінкою:

 

 
 

Колекція „Великі художники”: в 50 тт. [Текст]. Т.15: Ісаак Левитан; - К: ЗАТ „Комсомольська правда – Україна”, 2010. – 48 с.: іл.

Всесвітньо відому славу в усі часи розвитку історії здобували велетні російського образотворчого мистецтва.

Тим, хто знає і любить творчість Левитана, знайоме відчуття зачарованості, що виникає щоразу, коли зупиняєшся біля його картин і затамовуєш подих від захоплення. В його картинах – жива душа російської природи, вони пронизані любов’ю, забарвлені поетичним настроєм та сумом. Складна доля знаменитого російського художника, його творчий шлях та історія успіху не залишають нікого байдужим.

 
 

 

 

 

 
 

 

 

 
 

 

 

 

 
 

Колекція „Великі художники”: в 50 тт. [Текст]. Т.20: Ілля Рєпін; - К: ЗАТ „Комсомольська правда – Україна”, 2010. – 48 с.: іл.

Майже ніхто з російських художників, окрім Карла Брюллова, не зміг спромогтися на таку прижиттєву славу, як Ілля Рєпін. Сучасники захоплювались його «живими» портретами і багатопредметними жанровими композиціями, аристократичною манерою писання, а в соціальному плані – вмінням відтворювати найбільш актуальні проблеми російського життя. Побут і творчість майстра оточують міфи та легенди, що створені як шанувальниками його таланту, так і критиками. Був і «замах на життя» улюбленої картини, і обіцянки різноманітних подарунків як від російського царя, так і від секретаря компартії.

 
 

 

 

 
 

 

 

 
 

 

 

 

 
 

Колекція „Великі художники”: в 50 тт. [Текст]. Т.22: Олексій Саврасов; - К: ЗАТ „Комсомольська правда – Україна”, 2010. – 48 с.: іл.

Олексій Саврасов – видатний пейзажист, засновник «символістського» пейзажного настрою» в російському живописі, художник з великим творчим потенціалом і трагічною долею. Ім’я Олексія Саврасова стоїть у витоків національного пейзажу. На полотні він закарбовано красу і поезію природи Росії, що пронизано неземним світлом, зробивши її символом народу («Пейзаж с дорогой», «Грачи прилетели», «Вечер», «Рыбаки на Волге», «Зимняя дорога» та ін.).

 
 

 

 

 
 

 

 

 
 

 

 

 

 
 

Колекція „Великі художники”: в 50 тт. [Текст]. Т.2: Айвазовский; - К: ЗАТ „Комсомольська правда – Україна”, 2010. – 48 с.: іл.

Російський живописець-мариніст Іван Костянтинович Айвазовський не може не зачаровувати глядачів чудовими морськими пейзажами. Його картинам, на яких найчастіше зображені кораблі, що змагаються з високими морськими хвилями, притаманна емоційна піднесеність, тяжіння до героїки та романтичного пафосу. За своє життя митець створив більше шести тисяч полотен. Відчуття виключної краси морської стихії вирізняє творчість майстра і виділяє його мистецтво з усього, що було створено в XIX столітті в області мариністичного живопису: «Берег моря», «Штиль», «Кораблекрушение», «Девятый вал» та ін.

 
 

 

 

 
 

 

 

 
 

 

 

 

 
 

Колекція „Великі художники”: в 50 т. [Текст]. Т.5: Архип Куїнджі; - К: ЗАТ „Комсомольська правда – Україна”, 2010. – 48 с.: іл.

Архип Куїнджі вирізнявся серед більшості художників вмілим світосприйняттям і відображенням його на своїх полотнах. Картини його зачаровують і хвилюють, відтворюючи те виняткове та унікальне, що так приваблює глядача в природі. Життя А.Куїнджі було просте. В пам’яті людей художник залишився людиною гарячковою, з буйним темпераментом, але добрим, щирим і надзвичайно розумним. Сповнений високого душевного благородства, перебуваючи в постійному пошуку добра і краси, Куїнджі був повністю відданим безкорисливому служінню мистецтву. Пейзажні картини багаті українськими сюжетами: «Вечер на Украине», «Лунная ночь на Днепре», «Ай-Петри. Крым», «Украинская ночь» та ін.

 
 

 

 

 
 

 

 

 
 

 

 

 

 
 

Колекція „Великі художники”: в 50 тт. [Текст]. Т.30: Віктор Васнецов; - К: ЗАТ „Комсомольська правда – Україна”, 2011. – 48 с.: іл.

Засновник особливого «руського» стилю» всередині загальноєвропейського символізму і модерну Віктор Михайлович Васнецов. Він перетворив історичний жанр в казку, поєднавши мотиви середньовіччя з хвилюючою атмосферою поетичної легенди. Саме казки стали найпопулярнішими темами великих мистецьких полотен: «Аленушка», «Витязь на распутье», «Кащей Бессмертный», «Спящая царевна». Творчість художника відіграла важливу роль в еволюції вітчизняного образотворчого мистецтва від епохи передвижництва до стилю модерн.

 
 

 

 

 
 

 

 

 
 

 

 

 

 
 

Колекція „Великі художники”: в 50 т. [Текст]. Т.29: Микола Реріх; - К: ЗАТ „Комсомольська правда – Україна”, 2011. – 48 с.: іл.

Творчість Миколи Реріха – унікальне явище в історії російського та світового мистецтва. Його полотна зачаровують своєрідністю тем та сюжетів, їх поетичністю, глибоким символізмом. Яскраве життя Реріха схоже на дивовижну легенду. Такими є його картини. Величність у своїй простоті і яскравості, симфонія кольорів – все це у такому могутньому звучанні, що серце тремтить від хвилювання: «Ростов Великий», «Славяне на Днепре», «Микула Селянинович», «Небесный бой», «Святой Сергий Радонежский», «Путь в Камбалу» та ін. Художня спадщина його величезна. Це картини, ескізи декорацій. Малюнки зберігаються в музеях і приватних колекціях багатьох країн світу. Ним створено більше семи тисяч полотен. Він здобув популярність не тільки як художник, а і як філософ-гуманіст, вчений-археолог та етнограф, історик культури, мандрівник, громадський діяч, педагог.

 
 

 

 

 
 

 

 

 
 

 

 

 

Всі запропоновані видання є частиною фондів нашої бібліотеки і ви можете їх отримати, відвідавши нас за адресаю: вул. Л.Толстого, 49, тел.: 288-30-12.

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

  • blog
  • facebook
  • tweetter
  • youtube
  • youtube
  • youtube
  • pinterest
  • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці — Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки):
(044) 288-23-36

(044) 288-30-12
lib@msmb.org.ua

ВГОРУ