Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою було зручним і приємним для вас! Для того, щоб скоротити час очікування, а також дотримуватися соціальної дистанції — зареєструйтесь в бібліотеці он-лайн!.

З дрібничок складається успіх

Поділіться цією сторінкою:

Віртуальна книжкова виставка до «Школи етикету»

 

 

Ви готові до успіху у власному житті?!! Прагнете шаленої вдачі, визнання та поваги оточуючих?!! Зараз! Тут! Тоді не зволікайте!!!. Перегляньте запропоновані нами книги. Втілюйте в життя почерпнуті з них знання.

В 2011 році бібліотека створила нову програму - “Школа етикету” під гаслом “З дрібничок складається успіх”, не на догоду коштовним та модним школам етикету, що так стрімко поширилися, а турбуючись про вас. Тому хочеться підготувати вас до несподіваних рифів у плинності ім’я якому життя.

Запропонована виставка вдало доповнює нову програму з освоєння тонкощів етикету та відповідає на більшість питань.

Виставка складається з таких розділів:

Вибрані вами книги можна отримати на абонементі та читальній залі бібліотеки. Бажаємо вам успіху, побудувати вдалу кар`єру, створити щасливу сім`ю.

 

Про гречні манери або історія створення правил етикету

“Етикет” походить від слова “картка” – французькою мовою “етикетка”. Французький король Людовік XIV наполягав на дотриманні певних правил на королівських прийомах. Придворним та гостям підносили картки із зазначеними правилами. Так виникло слово “етикет”. Воно має українські синоніми: гречність, чемність, норми поведінки.

Перші згадки про ґречність сягають тисячолітніх глибин людської історії і згадуються в древньоєгипетських та шумерських текстах. В Україні перші писемні правила поведінки виклав у “Повчанні дітям...” великий князь Володимир Мономах. А перший посібник з гречності “Дисципліна клерикаліс” створив у 1204 році іспанець Педро Альфонсо. У Росії в XVII ст. з`явилася книжка по етикету “Юності чесне свічадо”.

 
 

 

Этикет от А до Я. [Текст] / Авт.-сост. И.Е. Гусев.- Мн.: Харвест, 1999.- 464 с.

Історія етикету від давніх часів до сьогодення. Його особливості в різних країнах. Книга містить інформацію про сучасний етикет: як світський, так і діловий. Всі матеріали розташовано дуже зручно – в алфавіті термінів.

 
 

 

Иванов В.Г. История этики древнего мира: Пособие / В. Г. Иванов. - СПб.: Лань, 1997. - 256 с.

Ви маєте можливість почути голоси самих творців етичних вчень, популяризацію історії етики та зародження етикету. Автор не спрощує праці видатних етиків, а витончено адаптує їх до сучасного сприйняття.

 
 

 

Иванов В. Г. История этики средних веков: Учебное пособие. / В. Г. Иванов - СПб.: Лань, 2002. - 464 с.

Етичні вчення Індії, Китаю, країн Середнього Сходу, Візантії, Київської Русі, епохи Середньовіччя поклали основу для розвитку сучасного етикету.

 
 

 

Левчук, Лариса Тимофіївна. Основи естетики: Навчальний посібник / Левчук, Лариса Тимофіївна, Оніщенко, Олена Ігорівна. - 2-е вид., стер. - К. : Вища школа, 2006. - 271 с.

Книга відслідковує зародження етики людських відносин від древності до сьогодення.

Після засвоєння матеріалів цієї збірки ви станете справжнім знавцем в галузі естетики та етики стосунків.

Сучасний етикет або історія Вашого майбутнього успіху.

Уміння відповідно вдягатися та невимушено поводитися в товаристві, бути цікавим співрозмовником, володіти шляхетними манерами, бути делікатними, тактовними, порядними, ерудованими, ввічливими - ось декілька складових вашого майбутнього успіху.

 
 

 

Азбука юного джентельмена [Текст] / Авт.-упоряд. С. Галкіна, Малюнки М. Лисогорського. - К.: Школа, 2001. - 192 с.

Справжні чоловіки! Це для вас! Тому що справжній чоловік – обов`язково джентельмен.

Підказки, як поводитися вдома, на вулиці, в гостях, у транспорті, як писати листи, розмовляти по телефону дивіться тут.

 
 

 

Безруких М.М. Я и другие Я: Или правила поведения для всех [Текст] / М. М. Безруких. - М.: Изд-во политической литературы, 1991. - 317 с.

Добра підказка в освоєнні гарних манер. Не роби іншому того, чого не бажаєш собі, - проголошує древній постулат.

 
 

 

Богуславская Н. Е. Веселый этикет Развитие коммуникативных способностей ребенка [Текст] / Н. Е. Богуславская, Н. А. Купи- на. - Екатеринбург: АРТ ЛТД, 1997. - 192 с.

Навички культурного поводження повинні закладатися уже в малюків турботливими батьками, тобто мало не з пелюшок. Це видання для вихователів, батьків, педагогів початкових класів. Інтенсивна авторська методика допоможе розвинути комунікативні здібності малюків, виховає перші елементи гарних манер.

 
 

 

Большая книга по этикету [Текст] / Відповід. за вип. Ю.Г. Хапке- вич. - М.; Мн.: АСТ; Харвест, 2002. - 712 с.

Справжнє Євангеліє від Етикету. Це дуже обширний і змістовний довідник з правил ґречності. Ми не народжуємося з умінням гречно поводити себе в суспільстві. Книга допоможе вам досконало оволодіти правилами і використовувати їх у різноманітних життєвих ситуаціях.

 
 

 

Бушелева, Беата Владимировна. Поговорим о воспитанности: Книга для учащихся [Текст] / Бушелева, Беата Владимировна; Худож. Р.В.Сурьянинов. - Изд. 2-е, доп. - М.: Просвещение, 1989. - 158 с.

Видання допоможе юним побачити себе збоку, впевнено працювати над становленням власного характеру, орієнтуватися в життєвих ситуаціях

 
 

 

Вандербильт Э. Этикет в 2-х книгах [Текст] / Пер. с англ. - М.: Авиаль, 1996.-264 с.

Один із самих цікавих та змістовних довідників про дотримання гарних манер. В цій енциклопедії ви знайдете конкретні поради по зарубіжному етикету на всі випадки життя.

 
 

 

Всё об этикете: Книга о нормах поведения в любых жизненных ситуациях [Текст] /Сост. И.М.Крохиной, А.Л.Крипенина. - Ростов-на-Дону: Феникс, 1995. - 512 с.

Майже художня книга про норми поведінки в будь-яких життєвих ситуаціях. Містить інформацію до роздумів над сучасними правилами поведінки, а ще - історію виникнення та особливості слов`янського, східного та західного етикету.

 
 

 

Гоголев Л.Д. Беседа об эстетике поведения [Текст] / Гоголев, Леонид Дмитриевич. - К.: Мистецтво, 1990. - 180 с.

Взаємоповага та чуйність, ввічливість та хороші манери, здоровий спосіб життя, секрети сервування столу, культура одягу... Безліч роздумів автора підкріплено багатьма практичними порадами.

 
 

 

Энциклопедия этикета [Текст] / Сост. О.И.Максименко; Худож. В.И.Сидоренко. - М.: Аст; Астрель, 2003. - 511 с.

Всі правила етикету в одній збірці: мовний, діловий, військовий, дипломатичний, релігійний, обрядовий та етикет в інтернет-мережі.

 
 

 

Етика: Навч. посіб. [Текст] /В.О.Лозовой, М. І. Панов, О.А. Стасевська та ін.- К.: Юрінком Інтер, 2005. - 224 с.

Подається системний виклад головних проблем етики. Книга дає можливість прослідкувати взаємозв`язок етики і етикету з іншими науками та напрямами соціальної діяльності людини. Автори відслідковують історичні корені етикету, навчають користуватися мовленним етикетом для досягнення особистого успіху.

 
 

 

Етикет від А до Я для дітей і дорослих [Текст] / Автор-упорядник Н.В.Чудакова. – К.: Школа, 2000. - 111 с.

Не вдаючись до повчань та нотацій у ненав`язливій формі, книга знайомить читача з абетковими істинами етикету. Вишукані і дотепні замальовки допоможуть вам по-новому поглянути на себе та людей.

 
 

 

Єланська, Анна. Секрети твого успіху: Етикет і мистецтво спілкування [Текст] / Єланська, Анна. - К.: Махаон-Україна, 2006. - 192 с.

Тут ви знайдете відповіді на “вічні питання”. Як знайомитися? Як поводитися в клубі? Як справити гарне враження? Як одягатися в різних ситуаціях? Книга допоможе завжди почуватися впевнено, підвищити самооцінку та свій рейтинг серед оточення, дасть можливість зайняти гідне місце серед успішних людей.

 
 

 

Камычек, Ян. Вежливость на каждый день [Текст] / Камычек, Ян. - К.: Знание, 1992. - 112 с.

Як поводити себе в гостях, на роботі, який подарунок зробити друзям, дівчині, як розмовляти по телефону? На ці та безліч інших питань відповідає автор.

 
 

 

Кобзева, Вера Валентиновна. Этикет в вопросах и ответах [Текст] - М.: ФАИР-ПРЕСС, 2003. - 288 с.

Книга навчить вас отримувати справжнє задоволення від щоденного спілкування з оточенням. Підкаже, як правильно створити власний імідж.

 
 

 

Коріняка, Ольга Миколаївна. Мистецтво гречності [Текст]: Чи вміємо ми себе поводити? /О.М. Коріняка, Худож. Т.Г.Задніпряний. - К.: Либідь, 1995. - 96 с.

Книга про мовну культуру, спілкування людей. Про додержання певних правил, вироблених упродовж усієї історії людства. Вміщено практичні поради щодо взаємин з друзями, рідними, колегами, керівником та підлеглими.

 
 

 

Матвеев, Владимир Маркович. В мире вежливости [Текст] / Худож. В.Карасев. - 3-е изд. - М.: Молодая гвардия, 1981. - 190 с.

Книга про культуру спілкування, вміння бути комунікабельним.

 
 

 

Малахов В. Етика спілкування. [Текст] - К.: Академвидав, 2007. - 240 с.

Наше повсякденне життя насичене зустрічами і діалогами з людьми різних конфесій, культур. Зростає динаміка міжособистісних контактів. Що руйнує усталені форми людських стосунків, адже ми дедалі більше втрачаємо через нетактовне спілкування? Книга не містить конкретних приписів та порад. Вона спонукає до самостійного та відповідального осмислення проблем. Вам допоможуть визначитися праці М.Бубера, М. Гайдеггера, М. Бахтіна, Е. Левінаса та ін.

 
 

 

Нуйкин А. А. Мужской разговор. [Текст] – М.: Дет. Лит, 1980.-224 с.

Якими рисами характеру повинен володіти справжній чоловік? Що стоїть за словами благородність, достойність, честь? Автор проводить серйозну розмову з юнаками на досить актуальні теми. Дає добрі поради зі сфери чоловічих стосунків.

 
 

 

Панкеев И. А. Энциклопедия этикета [Текст] - М.: ОЛМА-ПРЕСС, 2002.- 384 с.

Книга допоможе вам уникнути багатьох незручностей та конфліктних ситуацій. Як справити про себе приємне враження при знайомстві, як поводитися під час хрестин та вінчання, як накрити стіл та розмістити гостей, що робити в першу чергу при влаштуванні на роботу, як скласти рекомендаційного листа?

Ці та багато інших відповідей знайдете на сторінках енциклопедії.

 
 

 

Пост, Эмили. Этикет [Текст] / Пост, Эмили; Пер. с англ. М.М.Гур вица.- М.: Наука, 1996. – 616 с.

Як поводитися в церкві, під час круїзу, на весіллі, в ресторані, в клубах, як спілкуватися з прислугою та давати чайові ?. Про все це ви дізнаєтеся з класичного керівництва по етикету Емілії Пост.

 
 

 

Пост, Эмили. Этикет: Классическое руководство [Текст] / Пост, Эмили; Пер. с англ. М.М.Гурвица. - М.: Рипол-классик, 2003. - 816 с.

Книга охоплює всі сфери особистого та громадського життя – від повсякденної поведінки в побуті до поведінки на прийомі у президента.

 
 

 

Потанов, Сергей. Этикет для подростков, или Искусство нравиться себе и другим [Текст] / Худож. В.Пантелеев, В.Гальдяев. - М.: АСТ-ПРЕСС КНИГА, 2000. - 368 с.

Дуже весела книга допоможе зрозуміти себе та оточення. Ви опануєте “велику науку” створювати хороше враження та викликати загальний захват. На думку древніх ввічливість та хороші манери підкреслюють наші таланти та чесноти, а якщо таких нема, то хоча б створюють їх видимість.

 
 

 

Стахів, Марія Олексіївна. Український комунікативний етикет: Навчально-методичний посібник [Текст] - К.: Знання, 2008. - 245 с.

Авторка відслідковує історичні корені етикету, навчає користува- тися мовленним етикетом для досягнення особистого успіху. Коли і як привітатися, попрощатися? До кого і в якій формі звернутися, що і кому побажати? Оволодіти мовленним етикетом вам допоможе система комунікативних вправ в кінці посібника.

 
 

 

Ягодинский В.Н. Наш этикет [Текст] / В. Н. Ягодинский. - М.: Молодая гвардия, 1988. - 240 с.

Книга для молоді про етику поведінки в побуті, в громадських місцях та навчальному закладі. Тонкощі та нюанси поведінки розписано дуже скрупульозно. Даються конкретні поради до окремих ситуацій.

Діловий етикет. Етикет для молодих бізнесменів-початківців

Коли вам можуть знадобитися знання норм ділового етикету? Навіть якщо ви не підприємець і бізнесу власного не маєте? При дуже важливих життєвих ситуаціях: співбесіді при влаштуванні на роботу, на різних нарадах, при листуванні та спілкуванні з установами, інстанціями, зарубіжними партнерами.

 
 

 

Галушко, Валерій Павлович. Діловий протокол та ведення перего- ворів: Навчальний посібник [Текст]. - Вінниця: Нова книга, 2002. - 226 с.

Вивірені практикою правила ділового протоколу стануть в пригоді в різних життєвих ситуаціях. Видання навчить вести ділові переговори, правильно поводитися у відрядженнях, виїздах за кордон тощо.

 
 

 

Деловой этикет [Текст] / Сост. И.Афанасьев. - К.: Альтерпресс, 1998. - 320 с.

Книга дає вичерпні відповіді на всі запитання з приводу гарних манер, ділового етикету та ділового протоколу. Дуже ретельно і поетапно прописані всі правила ділового протоколу, додаються виключення з правил.

 
 

 

Діловий етикет: Етика ділового спілкування [Текст] / Авт.-уклад. І.Афанасьєв. - К.: Альтерпрес, 2003. - 368 с.

Спілкування із представниками іноземних держав вимагає ретельного дотримання правил міжнародного етикету та дипломатичних манер. Збірка містить дуже важливі розділи:

 • Національні особливості спілкування.
 • Імідж ділової людини.
 • Основи ділового етикету та ін.
 
 

 

Європейський університет. Ділові контакти з іноземними партнерами: Навч.-практ. посіб. [Текст] / Укладач Ю.І.Палеха; За заг. ред. І.І.Тимошенка. - К.: Вид-во Європ. ун-ту, 2004. - 284 с.

Щоб успішно вести справи з іноземними партнерами, потрібно знати правила етики ділових стосунків. Необхідно також враховувати національні особливості партнерів, психологію їх поведінки. Додатки, розміщені в кінці книги, допоможуть вам придбати певні навички.

 
 

 

Етика дiлового спiлкування: Лекцiї [Текст] / Т.К.Чмут, Г.Л.Чайка, М.П.Лукашевич, I.Б.Осечинська. - К.: МАУП, 1999. - 208 с.

Книга містить моральні й психологічні засади культури ділового спілкування. Рекомендуємо звернути увагу на 12-у главу “Етичні вимоги до виступу в аудиторії”.

 
 

 

Зусін В. Я. Етика та етикет ділового спілкування: Навчальний посібник [Текст] / В. Я. Зусін. - 2-те вид., перероб. і доп. - К.: ЦНЛ, 2005. - 224 с.

Розглядаються основні положення етики і правила ділового етикету. Особливу увагу приділяється іміджу ділових людей, поводженню в протокольних заходах і в неформальних умовах. Книга вчить гідно представляти свою фірму, установу, заклад.

 
 

 

Культура ділового спілкування: Навчальний посібник [Текст] / Уклад. Л.Г. Зубенко, В.Д.Нємцов. - К.: ЕксОб, 2002. - 200 с.

Поряд з теоретичним матеріалом по діловому спілкуванню подано вправи та психологічні тести, за допомогою яких ви зможете набути корисних навичок.

 
 

 

Максвелл, Джон К. Нет такого понятия, как "деловая" этика [Текст] / Максвелл, Джон К.; Пер. с англ. Е.А. Самсонов. - Минск: Попурри, 2004. - 192 с.

«Діяти правильно може не завжди просто - але це завжди правильно”. Автор доводить, якщо наслідком дії керівника є виграш для всіх - персоналу, клієнтів, інвесторів - це правильний вчинок!

 
 

 

Митчелл, Мэри. Деловой этикет: Полное руководство [Текст] / Митчелл, Мэри, Корр, Джон ; Пер. с англ. О.И.Максименко. - М.: АСТ; Астрель, 2005. – 285 с.

Найбільш повна збірка правил та норм ділового етикету. Згодиться не тільки бізнесменам–початківцям, а й усім бажаючим підняти свій культурний рівень. Після засвоєння матеріалів цієї збірки ви станете справжнім професіоналом в галузі ділового етикету.

 
 

 

Психология и этика делового общения. [Текст] - М: АСТ; Астрель, 2006.-300 с.

Освоєння психологічних тонкощів ділових контактів – прямий шлях до успішної кар`єри. Дотримання норм ділової етики працюватиме на укріплення вашого ділового іміджу, кар`єрного росту, підніме рівень вашого впливу та авторитету в бізнес-колах.

 
 

 

Сабат, Энн Мэри. Бизнес-этикет [Текст] / Сабат, Энн Мэри; Пер. с англ. Б.Н.Осетрова. - М.: Фаир, 1998. - 237 с.

Бізнес-етикет, правила, рекомендації необхідні для повсякчасного ділового спілкування. Книга особливо стане у нагоді тим, хто хоче налагодити ділові відносини з фірмами США.

 
 

 

Соловьев, Эдуард Яковлевич. Современный этикет и деловой протокол [Текст] / Э. Я.Соловьев. - М.: Ось-89, 1998. - 176 с.

В популярній та доступній формі викладено основні норми та правила гарних манер при дотриманні ділового протоколу. Автор передбачив абсолютно все: від сервіровки столу чи канцприладдя до важливої наради або відрядження до офісу фірми ділових партнерів.

 
 

 

Столяренко, Людмила Дмитриевна. Психология и этика деловых отношений [Текст] - Ростов н/Д: Феникс, 2003. - 512 с.

Психологія етикету знайомить з найтонкішими нюансами та ситуаціями в діловій сфері. Різноманітні психологічні викладки та приклади при ділових відносинах та із життя стануть в нагоді як молодим бізнесменам, так і досвідченим.

 
 

 

Честара, Джон. Деловой этикет: Паблик рилейшнз для всех и каждого [Текст] / Честара, Джон; Пер. с англ. Л.Бесковой. - М.: ФАИР, Информпресс, 1999. - 334 с.

Корисні поради для всіх, хто прагне життєвого та професійного успіху. А допоможе вам наука гармонійного взаєморозуміння, максимальної реалізації своїх можливостей – паблік рілейшнз.

 
 

 

Ягер, Джен. Деловой протокол: стратегия личного успеха [Текст] / Ягер, Джен; Пер. с англ. - 2-е изд., перераб. - М: Альпина Бизнес Букс, 2005. - 320 с.

Як вибрати правильний стратегічний напрям власного успіху, використовуючи норми ділового протоколу, підкаже вам це чудове видання. Воно вдало поєднує ділову етику з психологічними порадами.

 

 

Додатково літературу дивіться на нашому сайті : електронний каталог

Для більш глибокого та досконалого вивчення тонкощів етикету пропонуємо додатково ознайомитись з web-ресурсами:

http://etuket.com - правила етикету - запорука виживання в діловому світі

http://www.pravilaetiketa.com.ua/ - правила етикету

http://talks.lviv.ua/ - 12 правил мобільного етикету, квітковий та винний етикет

http://sapfo.com.ua/page/list/18/jetiket.html - корпоративний етикет, етикет для жінок

http://bt-lady.com.ua/?show_et=yes&id=4 - етикет наших предків, історія етикету з гумором

http://letter.com.ua/aphorism/etiquette1.php - афоризми про етикет

http://www.lana152.narod.ru - правила поведінки в мережі, віртуальне знайомство.

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

 • blog
 • facebook
 • tweetter
 • youtube
 • youtube
 • youtube
 • pinterest
 • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці — Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки):
(044) 288-23-36

(044) 288-30-12
lib@msmb.org.ua

ВГОРУ