Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою було зручним і приємним для вас! Для того, щоб скоротити час очікування, а також дотримуватися соціальної дистанції — зареєструйтесь в бібліотеці он-лайн!.

Літературна мандрівка Україною: від давніх часів до сьогодення

Поділіться цією сторінкою:

Ми запрошуємо Вас здійснити захоплюючу літературну подорож Україною!

Наша країна має багату історію, яка варта Вашої уваги. В Україні збереглося кілька тисяч пам'яток історії та культури, чудові природні умови: флора та фауна - одні з найбагатших у Європі; рельєф представлений величезними рівнинами з великим різноманіттям форм та гірськими системами, які вважаються одними з наймальовничіших у Європі.

Україна має потенціал стати справжньою туристичною "Меккою" Європи, але зараз навіть українці віддають перевагу огляду закордонних пам'яток та відпочинку за кордоном. І однією з головних причин цієї ситуації, поряд із погано розвиненою інфраструктурою, є обмаль якісної інформації про Україну.

І до речі, чи відомо Вам скільки письменників, поетів згадували в своїх романах, повістях міста, місцини нашої батьківщини? Напевно самий ерудований українознавець не дасть Вам точної відповіді.

В запропонованій до Вашої уваги виставці ми хочемо показати Україну з літературної точки зору. В описах місцевостей де відбуваються події творів, Ви зможете з легкістю впізнати давно знайомі і не знайомі міста України. І ми впевнені, що у Вас з’явиться нагода особисто відвідати найцікавіші з них. Отже починаємо знайомство:

Княжа доба. Київська Русь

(старосл. Рѹсь, грец. Ρωσία (Росія); 9 століття - 1240) - середньовічна монархічна держава династії Рюриковичів у Східній Європі з центром у місті Києві. У середньовічних джерелах її називали Русь або Руська земля. Термін «Київська Русь» впровадив до наукового обігу Микола Михайлович Карамзін. В часи свого найбільшого розквіту на початку 12 століття сягала від Карпат до Волги та від Чорного до Балтійського морів

(Википедія)

На сторінках, повістей та романів Ви зможете подорожувати стародавнім Києвом, Черніговом, Львовом та Луцьком…


Плачинда, Сергій Петрович. Київські фрески: Повісті, оповідання/ Плачинда, Сергій Петрович. - К.: Молодь, 1982. - 312 с.: іл. - Короткий словник слов`янської міфології: с.285.
В історичних сюжетах автор белетристично відтворює ті давні часи, коли творилася колиска трьох братніх народів – російського, українського і білоруського – Київська Русь. Зі сторінок творів постають мужні образи Кия, Щека, Хорива, хоробрих воїнів-русичів, чарівної Либеді.


Скляренко, Семен. Святослав: Роман / Скляренко, Семен. - Харків: Фоліо, 2007. - 670 с.: іл. - (Історія України в романах).
Книга розповідає про життя князя, політичного діяча і воєначальника X століття в Києві. Автор, твір якого побудований на скупих літописних відомостях, різнобічно і захоплююче зображує події давноминулої епохи


Скляренко, Семен Дмитрович. Твори в 3-х томах [Текст]. Т.3, Кн.1-2: Володимир: Роман/ Скляренко, Семен Дмитрович. - К.: Днiпро, 1981. - 486 с.
Про Київську Русь часів князювання Володимира, про  зростання міжнародного авторите-ту держави


Скляренко, Семен Дмитрович. Твори в 3-х томах [Текст]. Т.1, Кн.1-3: Шлях на Київ/ Скляренко, Семен Дмитрович. - К.: Днiпро, 1981. - 525 с.
Народ у дні суворих випробовувань, боротьба трудящих за правду


Загребельний, Павло Архипович. Диво: Роман/ Загребельний, Павло Архипович. Харків: Фоліо, 2005. - 638 с. - (Література). - Пояснення слів: с. 630.
Розповідається про Київську Русь доби Ярослава Мудрого. На широкому тлі історичних подій показано спорудження славнозвісного шедевру давньоруської архітектури – Софійського собору в Києві

Козацька доба. Козацька держава. Утворення козацтва

В XIV ст. послаблена татаро-монголами, та власної роздробленістю Русь опиняється під владою Великого князівства Литовського після взяття Києва Ольгердом у 1362 році. Галичина підкорилася Польщі після тривалого спротиву у 1387 році. Після підписання Кревської унії 1385 року почалося об'єднання українських земель під владою Річі Посполитої яка була закріплена Люблінською (1569) й Берестейською уніями (1596). На півдні у Криму з'являється Кримське ханство у 1447 році. Йому на противагу в степу на Запоріжжі з'являються угруповання озброєних людей, що звали себе козаками.

(Википедія)

Середньовічні замки західної України, степи Херсону і Запоріжжя, татарські палаци в Криму та багато інших цікавих місць чекають на Вас на сторінках запропонованих книг.


Іваничук, Роман Іванович. Манускрипт з вулиці Руської: Романи / Іваничук, Роман Іванович; Передм. В.Яворівського; Худож. В.С.Василенко. - К.: Дніпро, 1981. - 534 с.
В книгу ввійшли історичні романи: «Черлене вино» - про захисників останньої твердині Галицько-Волинського князівства – Олеського замку – в XV столітті і «Манускрипт з вулиці Руської» - про боротьбу львівського братства з унією в кінці XVI – початку  XVII століття, роман про сучасне місто – «Місто».


Книш, Георгій Арсенійович. Магічний кристал: Роман/ Книш, Георгій Арсенійович; Худож. І.М.Крислач; Під ред. Н.Я.Дзюбенка. - К.: Радянський письменник, 1989. - 366 с.
В центрі історичного роману – життя і творчість видатного українського письменника-полеміста і просвітителя XVI-XVII століть Івана Вишенського

Україна від Богдана Хмельницького (17 ст.) до Павла Скоропадського (поч.20 ст.).

Національно-Визвольна війна 1648-1657 рр. у XVΙΙ ст. під керівництвом Богдана Хмельницького є результатом цього історичного процесу.
Після Переяславської Ради 1655 року значна частини (лівобережжя) українських земель була долучена до Російської імперії. На заході Галичина й Буковина опинилися під владою Австро-Угорщини в 1775 році, а Закарпаття перебувала у складі Угорщини з XVII ст.
Новітній час з початку XX ст. ознаменувався крахом Російської імперії, коли була на короткий час створена українська державність, яка за короткий період змінила чимало назв (Центральна Рада, УНР, ЗУНР, Українська Держава, Директорія).


Гоголь, Микола Васильович. Вечори на хуторі під Диканькою: Для сер. шк. віку / Гоголь, Микола; Пер. з рос. - К.: Школа, 2007. - 176 с.: іл. - (Моя улюблена книжка).
Картини дійсності переплітаються з фантастикою на фольклорній основі, веселий гумор – із зворушливим ліризмом і високою патетикою.


Гоголь, Микола Васильович. Тарас Бульба; Страшна помста: Повісті. Для сер. шк. віку/ Гоголь, Микола Васильович; Пер. з рос.; Ілюстр. М.Г.Дерегуса; О.А.Литвинова. - К.: Школа, 2007. - 236 с.
Поетична розповідь про далеке минуле України. Письменник яскраво змалював Запорозьку Січ, правдиво відтворив побут, звичаї козацтва тих часів.


Іваничук, Роман Іванович. Мальви; Орда: Романи / Іваничук, Роман Іванович; Худож. оформ. А.С.Ленчик. - Харків: Фоліо, 2006. - 415 с. - (Українська література).
Історія життя української полонянки Марії і її дітей, котрі як і мати, потрапляють у турецьку й татарську неволю. Повстання Б.Хмельницького розбудило до життя затурканих басурманством юнаків і дівчину, яких автор символічно називає мальвами.
У романі «Орда» відтворені події мазепинської доби в історії України


Карпенко-Карий, Іван. Хазяїн: Драматичні твори/ Карпенко-Карий, Іван. - Харків: Фоліо, 2006. - 317 с. - (Українська класика).
Кращі п’єси письменника перейняті глибоким співчуттям до поневолених трудящих мас, палкою любов’ю до батьківщини.


Катаев, Валентин. Белеет парус одинокий: Роман; Хуторок в степи: Повесть/ Катаев, Валентин. - М.: Советский писатель, 1987. - 544 с.
З романтичною яскравістю розповідається про юність одеських хлопчиків в часи першої російської революції.


Книш, Георгій Арсенійович. Обітниця: Роман/ Книш, Георгій Арсенійович; Худож. Є.Безніско; Під ред. В.Т.Звенігородського. - Львів: Каменяр, 1989. - 394 с.
Роман-хроніка відтворює картини гострої антифеодальної боротьби на Україні в першій половині XVII століття, опору католицькій експансії на східно-слов’янські землі, пов’язаного з іменами видатного просвітителя Л.Зизанія, гетьмана П.Конашевича-Сагайдачного.


Корбач, Іван Михайлович. Сотники: Історичний роман-хроніка/ Корбач, Іван Михайлович; Під ред. І.І.Кірія; Худож. О.В.Матієнко. - К.: Український центр духовної літератури, 1995. - 299 с.: Іл., портр. - (Український історичний роман).
В середині XVIII ст. козацький сотник виступив проти, кажучи по сучасному, мафії козацької старшини. Відчувається деякий перегук з сьогоденням.


Куліш, Пантелеймон. Вибрані твори/ Куліш, Пантелеймон. - Харків: Ранок; Веста, 2004. - 320 с. - (Програма з літератури). - Піонер, або "з культурників найбільший воевода"/І.М. Андрусяк: с. 3; Примітки: с.293.
Закладені автором підвалини української інтелектуальної літератури, художнього перекладу та історико-політичного розмислу належно пошановані в Незалежній Україні.


Крымские легенды [Текст]/ Текст легенд и пояснен. Р.М.Вуля, В.И.Шляпошникова; Худож. М.Покатило. - Симферополь: Крымиздат, 1957. - 148 с.
В збірнику твори з українськими мотивами. Це закономірно: зв’язок Криму з Україною в глибині століть.


Пушкин, Александр Сергеевич. Собрание сочинений [Текст]: В 10-ти томах. Т.3: Поэмы; Сказки/ Пушкин, Александр Сергеевич; Примечания С.М.Бонди. - М.: Художественная литература, 1975. – 488 с.
Поема «Полтава» свідчить про історичну обізнаність автора, знання українського фольклору і великі враження поета від прекрасної природи України.


Сковорода, Григорій. Вибрані твори в українських перекладах/ Сковорода, Григорій. - Харків: Ранок; Веста, 2003. - 144 с. - (Програма з літератури). - Примітки: с. 116. - Леонід Ушкалов. Світи Григорія Сковороди: с. 3.
Перед Вами «початкові двері» у світи Григорія Сковороди. Він  видатний письменник XVIII століття, чиї «божественні пісні», байки, діалоги, трактати, притчі, листи завершують золоту добу українського бароко.

Україна в буремному 20 столітті.

З 1922 року Україна (УРСР) стає частиною СРСР. Війна. Відбудова держави. Епоха застою. Проголошення незалежності в 1991 році створило нову еру в історії України — сучасність.
20 століття. Україна змінюється, і ми змінюємось разом з нею! Злет технічного і наукового прогресу, в той же час драматичні події двох світових війн, громадянської війни, революції, змін державного устрою не могли залишити в стороні літературну спільноту нашої держави.
Мальовничі Київ, Одеса, Черкаси … в центрі цих подій. Ці міста на завжди лишаться в творах Бабеля, Булгакова, Головка, Куліша.


Бабель, Исаак Эммануилович. Конармия [Текст]: Избранные произведения/ Бабель, Исаак Эммануилович; Послесл. В.Я.Звиняцковского; Худож. Г.В.Гармидер. - К.: Дніпро, 1989. – 350 с.: ил. - Как это делалось: с.338.
«Не то, не то дал Бабель! Много не увидел. Дал лишь кусочек: Конармия, измученная в боях на Польском фронте. Да и то не всю ее, а осколки. Верьте бойцу – не такой была наша Конная, как показал Бабель»: Вс. Вишневский.


Багрицкий, Эдуард. Стихотворения и поэмы [Текст]/ Багрицкий, Эдуард; Сост., предисл., прим. С.А.Коваленко; Худож. А.Кущенко. - М.: Московский рабочий, 1994. - 303 с.: іл. - Эдуард Багрицкий: с.5.
Поет романтичного подвигу. В одеських парках і літературних домах він з пафосом читав вірші. Кращі його твори стали поетичною класикою.


Болгарин, Игорь Яковлевич. Адьютант его превосходительства [Текст]: Кинороман/ Болгарин, Игорь Яковлевич, Северский, Георгий Леонидович.-К.:Мистецтво, 1988. – 416 с.       
Кінороман  про громадянську війну, про рогром денікінщини молодою Червоною Армією.


Булгаков, Михаил Афанасьевич. Избранные произведения [Текст]: В 2-х тт. Т.1: Белая гвардия; Рассказы и повести; Из автобиографической прозы/ Булгаков, Михаил Афанасьевич; Сост., предисл., коммент. Л.М.Яновской. - К.: Дніпро, 1989. - 766 с. - Предисловие: с.5; Комментарии: с.745.
Роман «Белая гвардия» – події відбуваються на Україні


Винниченко, Володимир. Вибрані твори / Винниченко, Володимир; Упоряд. текстів, передм. та прим. О.М.Савченко. - Х.: Ранок, 2005. - 352 с. - (Програма з літератури). - Передмова: с.3; Примітки: с.347.
Письменник намагався подолати комплекс провінційності та розірвати коло етнографізму, відійти від побутописання, спрямовуючи творчу енергію на освоєння українською літературою європейської естетики.


Вишня, Остап. Мисливські усмішки/ Вишня, Остап. - Х.: Фоліо, 2007. - 255 с.
Вже понад півсторіччя фейлетони, нариси автора веселять читачів, іскряться неповторним «вишневим» гумором.


Вишня, Остап. Фейлетони. Гуморески. Усмішки. Щоденникові записи [Текст]/ Губенко, Павло Михайлович; Упоряд. і приміт. І.В.Зуба; Вступ. ст. І.В.Зуба; Худож. В.М.Дозорець. - К.: Наукова думка, 1984. - 560 с. - (Радянська українська література). - Остап Вишня: с.5; Примітки: с.517.
Митець самобутній і неповторний, він формувався і зростав на грунті народного життя і своїм бойовим, актуальним словом успішно слугував безупинному утвердженню нового в суспільстві. Зі всією щирістю говорив про  любов і повагу до людини праці.


Волошин, Максимилиан. Коктебельские берега [Текст]: Стихи, рисунки, акварели, статьи/ Волошин, Максимилиан; Сост., авт. вступ. ст. и коммент. З.Д.Давыдов; Цветные репродукции акварелей М.Волошина. - Симферополь: Таврия, 1990. - 248 с.: ил. - (Дом поэта). - Основные книги М.А.Волошина: с.226. - Хранитель места: с.9; Выставки, на которых экспонировались произведения М.А.Волошина: с.226; Комментарии: с.228.
В збірник ввійшли відомі цикли «Киммерийские сумерки» і «Киммерийская весна», вірші присвячені видатним діячам культури XX століття, рідкісні фотографії, малюнки, кольорові репродукції акварелей автора.


Галан, Ярослав Олександрович. Твори в чотирьох томах [Текст]: Т.2/ Галан, Ярослав Олександрович; Упоряд. та приміт. П.М.Довгалюка; Ред тому Г.Г.Кулініч. - Памфлети і фейлетони. - К.: Наукова думка, 1977. - 704 с.: іл. - Примітки: с.641; Список ілюстрацій: с.699
Тут сатира, гумор, гнівні інвективи, глибокий аналіз історичних документів, фактів. І в усьому – непохитність борця, патріота Вітчизни.


Головко, Андрій Васильович. Твори в двох томах [Текст] . Т.2: Артем Гармаш: Роман/ Головко, Андрій Васильович; Упоряд. і приміт. В.П.Лети. - К.: Наукова думка, 1986. - 703 с.: іл. - (Б-ка укр. літ.; Рад. укр. літ.). - Примітки: с.463; Пояснення слів: с.6
Постать головного героя –  поетична особа нової народної історії, носій кращих людських цінностей. Відомий роман про встановлення Радянської влади на Україні


"Дванадцятка": Наймолодша львівська літературна богема 30-х років ХХ століття; Антологія урбаністичної прози/ Авт.-упоряд. В.Габор; Вступ. сл. В.Габора; Худож. А.Кісь. - До 750-ліття Львова. - Львів: ЛА "Піраміда", 2006. - 344 с.: іл. - До історії львівської літературної групи "Дванадцятка": с.13; Інші богемісти: с.321; Львівський словник: с.331.
Це книга про Львів і львівську групу молодих письменників 30-х років XX століття, яка внесла в західноукраїнську літературу вражаючу стихію вулиць і опоетизувала місто, піднявши його майже до містичного апофеозу.


Довженко, Олександр Петрович. Зачарована Десна; Оповiдання; Щоденник: 1941-1956 / Довженко, Олександр Петрович. - К.: Днiпро, 2001. - 512 с. - (Бiблiотека школяра). - Зачарована Десна. Кiноповiсть: с.7; Примiтки: с.503.
Перебуваючи на фронтах Великої Вітчизняної війни, О.Довженко написав низку оповідань-новел. Перлиною його письменницького обдаровання  стала «Зачарована Десна» у створеному ним жанрі «кіноповісті». «Щоденник» - то не лише документ епохи, а й філософське осмислення долі українського народу, історії нації, суспільних явищ середини XX століття.


Забужко, Оксана Стефанівна. Музей покинутих секретів [Текст]: Роман/ Забужко, Оксана Стефанівна; Худож. Р.Лужецький. - Вид. 2-е, доп. - К.: Факт, 2010. - 832 с.: іл., фотогр. - Від автора: с.822.
«Цілком вигаданими в романі є тільки персонажі. Все, що з ними відбувається, дійсно відбувалося в свій час із різними людьми.»: О.Забужко.


Збанацький, Юрій Оліферович. Твори у 4-х тт. Т.2: Єдина: Повість; Хвилі: Роман/ Збанацький, Юрій Оліферович; Під ред. Й.Й.Брояка. - К.: Дніпро, 1984. - 552 с.
В повісті ідеться про боротьбу патріотів на окупованій фашистами Україні. Роман «Хвилі», присвячений спадкоємності поколінь: старших, на долю яких випали важкі випробовування Вітчизняної війни, - і їхніх дітей, що продовжують славні традиції батьків.


Жванецкий, Михаил Михайлович. Год за два [Текст]/ Жванецкий, Михаил Михайлович; Предисл. А.Битова; Худож. Р.Л.Габриадзе, В.М.Радецкий. - М.: Искусство, 1989. - 416 с.: іл. - Под куполом гласности: с.5
Жванецький – одесит. В ранніх текстах він Одесу оспівує як патріот; в пізніших – нарікає, що вона вже не та и навіть на те, що її більше не залишилось.


Куліш, Микола. П'єси/ Куліш, Микола. - К.: Наукова думка, 2001. - 368 с. - (Бiблiотека школяра).
До збірки видатного українського драматурга М.Г.Куліша ввійшли кращі п’єси: «Мина Мазало», «Народний Малахій», «Маклена Граса», «Патетична соната», «97».


Мовчан, Павло Михайлович. Сіль [Текст]: Поезії/ Мовчан, Павло Михайлович; Передм. І.Дзюби; Худож. Г.М.Фінько. - К.: Видавництво художньої літератури "Дніпро", 1989. - 381 с.: іл. - Цілюща сила самопізнання: с.5.
Кращі твори відомого українського поета, позначені глибокою самобутністю, свіжістю творчого пошуку, увагою до чистих джерел народно-поетичного слова.


Могильний, Аттила Вікторович. Обриси міста [Текст]: Поезії/ Могильний, Аттила Вікторович; Худож. А.Р.Саєнко. - К.: Радянський письменник, 1991. - 110 с.
Збірка – це не монолог, а діалог зі своїми ровесниками, пошуки того, що об’єднує людей в одне покоління, того, що ми називаємо загальнолюдськими цінностями. Творчий почерк молодого київського поета позначений тісним глибинним зв’язком з фольклором, що проявляється в тематичних циклах збірки.


Олеша, Юрий Карлович. Повести и рассказы [Текст]/ Олеша, Юрий Карлович; Вст. ст. Б.Галанова. - М.: Художественная литература, 1965. - 550 с.: фотоил. - Мир Юрия Олеши: с.3.
Незвичні фарби, чудернацьке поєднання фантазії з реальністю стиль Ю.Олеші. Боротьба проти пережитків минулого, проти міщан та обивателів.


Олійник, Степан Іванович. Твори в 3-х т. [Текст]. Т.1: Добрий день вам, добрі люди!/ Олійник, Степан Іванович; Передм. І.Зуба; Худож. А.М.Пугачевський. - К.: Радянський письменник, 1968. - 292 с.: іл., портр. - Полюси натхнення: с.5.
До книги ввійшли популярні гуморески, а також щирі, задушевні ліричні поезії та вірші для дітей.


Островский, Николай Алексеевич. Как закалялась сталь [Текст]: Роман/ Островский, Николай Алексеевич; Предисл. С.Преображенского; Худож. В.Щеглов. - М.: Детская литература, 1982. – 368 с.
На сторінках роману оживає героїчна революційна епоха


Павличко, Дмитро Васильович. Сонети: Львівські сонети; Білі сонети; Київські сонети; Сонети подільської осені; Переклади/ Павличко, Дмитро Васильович. - К.: Молодь, 1978. - 368 с.
Автор - майстер сонета, його творам властива висока громадянська напруга, образне  слово світиться ясністю думки.


Паустовский, Константин Георгиевич. Собрание сочинений [Текст]: В 9-ти томах. Т.19: Сказки; Очерки; Литературные портреты/ Паустовский, Константин Георгиевич; Примечания Л.Левицкого. – М.: Художественная литература, 1983. - 575 с.
Казки, нариси, а також статті про письменників зарубіжних та російських.


Підмогильний, Валер'ян. Місто: Роман/ Підмогильний, Валер'ян. - Харків: Ранок; Веста, 2003. - 256 с. - (Програма з літератури). - Людина - найбільша цінність: с. 3.
Автор зосереджує увагу  на зображенні однієї людини, підкреслює національну типовість, яку творить органічними засобами поетики.


Рильський, Максим Тадейович. Лірика [Текст]/ Рильський, Максим Тадейович; Упоряд. Л.В.Таран. - К.: Дніпро, 1995. - 335 с.
До книжки одного з найвидатніших українських поетів XX століття Максима Рильського увішли найдосконаліші ліричні витвори з його багатогранного доробку.


Слово о Киеве: Стихи и рассказы украинских писателей/ Сост. Б.Чалый; Предисл. П.Загребельного; Худож. Г.Целищев. - М.: Детская литература, 1982. - 191 с. - Киев как явление духовности: с.5.
Збірник віршів і прози українських письменників присвячений Києву.


Сосюра, Володимир Миколайович. Такий я ніжний, такий тривожний... [Текст] : Поезії: Для старш. шк. віку / Упорядк. та передм. М.Сома; Худож. М.Стратілат. - К.: Веселка, 1989. - 286 с. - Мій Сосюра: с.5.
Дзвінкоголосим солов’єм України, чарівником слова називали сучасники поета, який у своїх творах оспівав героїку громадянської та Великої Вітчизняної воєн, любов до Батьківщини, дружбу народів, нев’януче кохання.


Фадеев, Александр Александрович. Молодая гвардия [Текст]: Роман/ Фадеев, Александр Александрович; Предисл. С.Преображенского; Худож. В.Щеглов. -М.: АСТ ЛТД, 1997. - 560 с.
Роман про боротьбу і подвиг молодогвардійців – юних героїв Краснодону

Експерти агентства «Євразійський монітор» провели цікаве опитування серед респондентів з 13 країн колишнього СРСР ( Азербайджан, Білорусь, Вірменія, Грузія, Казахстан, Киргизія, Латвія, Литва, Молдова, Росія, Таджикистан, Узбекистан, Україна).
Всім ставилось питання - «Чим цікава Україна?» .
Виявилось, наших близьких і далеких сусідів найбільше цікавить природа і географія України – так заявили 23% респондентів. Історія та історичні пам’ятки цікавлять 21% опитаних. По 16% цікавляться національною українською кухнею та народною культурою. Менше приваблює сусідів (і потенційних туристів) українська музика (12%), кіно/театр (11%) і спорт (10%). Найменш цікавою для мешканців СНД та країн Балтії виявилась українська література (8%).
Ці цифри дають зрозуміти, що незважаючи на великий культурний, історичний, краєзнавчий потенціал, Україна була і залишається "білою плямою" не лише для Європи та Світу, але і для більшості українців. І це не перебільшення.

www.uk.wikipedia.org/wiki/Україна

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

  • blog
  • facebook
  • tweetter
  • youtube
  • youtube
  • youtube
  • pinterest
  • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці — Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки):
(044) 288-23-36

(044) 288-30-12
lib@msmb.org.ua

ВГОРУ