Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою МСМБ було приємним, цікавим та корисним для вас. Будь ласка, допоможіть нам зробити бібліотеку ще краще, дайте відповідь на декілька питань.
Останнє оновлення: 21.02.2020 р.

Вітаміни. Вітаміни групи В. Частина І

Вітаміни групи В (Рибофлавін) активізують розумову діяльність, підвищують працездатність, регулюють вуглеводний обмін і водний баланс, забезпечують нормальне функціонування нервової та серцево-судинної систем, сприяють покращенню стану шкіри, підтримують зір.

Вітамін B відноситься до ряду водорозчинних вітамінів і відіграє ключову роль у забезпеченні нормального функціонування мозку і нервової системи, а також формування крові. Вітамін В, як правило, бере участь у метаболізмі кожної клітини людського організму, особливо це стосується синтезу та регулювання ДНК, а також синтезу жирних кислот і виробництва енергії.

Найбільш поширеними формами вітаміну групи В є:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Всі знають, що вітамін B важливий, інакше про нього стільки не говорили б. Але який вплив має цей вітамін на організм?

Кращі харчові джерела вітамінів групи В, особливо вітаміну В12, це: продукти тваринного походження (м’ясо, птиця), дріжджові екстракти, спаржа, броколі, шпинат, банани, картопля, курага, фініки та інжир, молоко, яйця, сир, йогурт, горіхи і боби, риб, коричневий рис, паростки пшениці, цільнозернові злаки, горіхи, насіння, авокадо. Вітамін В6 міститься в квасолі, грецьких горіхах, пивних дріжджах, яєчних жовтках, моркві, капусті, картоплі.

Вітамін В1 (Тіамін) водорозчинний вітамін, який відіграє важливу роль у метаболізмі. Тіамін бере активну участь у багатьох метаболічних процесах і має вплив на роботу практично кожної клітини організму. Особливо тіамін важливий для підтримки нормальної діяльності нервової системи. Якщо вітамін надходить до організму у недостатній кількості, то порушується синтез медіатора ацетилхоліну, що, у результаті, призводить до порушення функцій нервової, серцево-судинної, травної та ендокринної систем.

Вітамін В1 необхідний і для нормальної мозкової діяльності, так як він нормалізує мозковий кровообіг, підвищує здатність людини до навчання, а крім того, бере участь у процесах кровотворення. Також тіамін має й антиоксидантні властивості. Цей вітамін зменшує негативний вплив алкоголю і тютюну, захищає організм від інфекційних агентів та уповільнює процеси старіння.

Симптоми при дефіциті тіаміну

Передозування вітаміном В1 практично неможливе, а його дефіцит призводить до тяжких порушень. Так як тіамін бере участь у багатьох фізіологічних процесах в організмі, то його недостача може проявлятися безліччю різних симптомів, серед яких виокремлюють:

Добова потреба в тіаміні

Добова потреба в тіаміні для дорослого чоловіка становить 1,2 міліграма, а для жінки – 1,1 міліграм. Підвищені дозування вітаміну В1 необхідні людям з підвищеною функцією щитовидної залози, а також при занадто високих фізичних навантаженнях, щоб забезпечити повною мірою всі потреби організму в умовах підвищених фізичних навантажень .

Продукти, що містять тіамін

На щастя, вітамін В1 міститься в багатьох рослинних і тваринних продуктах, тому при повноцінному харчуванні у здорової людини не повинен розвиватися його дефіцит.

Джерела тіаміну рослинного походження: пшениця, насіння соняшника, нешліфований рис, гречка, квасоля, горох, сочевиця, боби, волоські горіхи, вівсяна крупа, морква, шипшина, картопля, смородина, м’ята, шпинат, щавель, родзинки, слива, суниця, зелень, апельсини.

Джерела тіаміну тваринного походження: яловичина, свинина, печінка, серце, нирки, мозок, риба і морепродукти, яйця (яєчний жовток), молоко і молочні продукти.

 

Слідкуйте за правильним харчуванням та будьте здорові!

 

 

 

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

  • blog
  • facebook
  • tweetter
  • youtube
  • youtube
  • youtube
  • pinterest
  • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці — Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки):
(044) 288-23-36

(044) 288-30-12
lib@msmb.org.ua

ВГОРУ