Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою було зручним і приємним для вас! Для того, щоб скоротити час очікування, а також дотримуватися соціальної дистанції — зареєструйтесь в бібліотеці он-лайн!.

Історія української культури – події, постаті, ідеї...

Поділіться цією сторінкою:

Історія української культури – події, постаті, ідеї...

Національна культура – важлива частина життя будь-якої країни. Чому ж вона так потрібна людям? Традиції, мистецтво, наука, народна творчість – це надзвичайно потужна енергія поколінь, яка заряджає сучасну людину, дає їй наснагу та сили створювати майбутнє.
З великою радістю презентуємо вашій увазі дві нових книги серії „Історія культури України”.

Історія культури України. Т.5, Кн.3

В цьому виданні Ви дізнаєтесь про культурні події в Україні, що відбувались у період з XX століття по теперішній час, а саме, про особливості розвитку науки і технологій.

У першому розділі подано інформацію про становлення української археології, історії, педагогіки, про видатних діячів та науковців цього часу.
Ви дізнаєтеся про діяльність українських археологів В.Антоновича та В.Хвойки, філософів – О.Гілярова, Г.Челпанова, юристів – М.Василенка та Ф.Тарановського, С.Дністрянського та інших відомих особистостей.
Описано особливості розвитку психологічних та юридичних наук, про діяльність відомих літературознавців та ентографів, юристів та економістів.
Другий розділ присвячено точним та природничим наукам. У цікавій формі розповідається про українських математиків (М.Остроградського, О.Ляпунова, О.Парасюка), механіків (С.Тимошенка, Г.Писаренка, В.Трощенко), кібернетиків (С.Лебедєва, В.Глушкова), фізиків (І.Обреїмова, Л.Шубнікова), астрономів (О.Орлова, М.Барашова, В.Цесевича) та інших.
Особливу увагу також приділено розвитку біологічних, геологічних, хімічних та медичних наук в Україні.
Третій розділ знайомить з українськими геніями технічних наук та авторами прогресивних технологій. Ви дізнаєтесь про вчених, які розвивали сухопутний транспорт (В.Серьогін, М.Ольшанський, В.Савельєв), літакобудування (М.Кибальчич, Ф.Гешвенд, І.Сікорський), танкобудування (І.Алексенко, А.Фірсов), створювали ракетно-космічну техніку (В.Глушко, К.Ціолковський, Ю.Кондратюк). Також висвітлюються основні етапи та цікаві особливості розвитку енергетики, електроніки та матеріалознавства України.

Історія культури України. Т. 5, Кн.4

Четверта книга розглядає проблеми функціонування, збереження і розвитку сучасної культури в Україні.

З першого розділу Ви дізнаєтеся про світоглядно-ідеологічні концепції культурного розвитку в Україні, а саме: про формування політичної культури, міжетнічні взаємини, чисельність та розселення українців, про роль релігії і церкви в суспільстві, а також, про деякі соціо-культурні прогнози.
Другий розділ присвячено розгляду різноманітних аспектів культурної діяльності. Освіта і шкільництво в Україні, культурно-просвітницька діяльність, збереження історико-культурної спадщини, розвиток бібліотек, книгодрукування, засоби масової інформації, фотомистецтво. Надано цікаву інформацію про історію бібліотек, архівну справу України, проблеми грамзаписів і дискографії музики та літератури, а також висвітлено питання повернення та реституції культурних цінностей в Україну.
Третій розділ розповідає про новітні тенденції художнього освоєння простору – візуальне мистецтво пострадянської доби, українську графіку, народне мистецтво. Особливу увагу приділено рідкісним народним вмінням – килимарству, художньому ткацтву, виготовленню іграшок, кераміки, плетінню з природних матеріалів, писанкарству, декоративному малюванню та художній вишивці.
Головна тематика четвертого розділу – природа, матеріальний світ та тілесність людини. Розглядається культура українського побуту, обряди, народний одяг, житло, національна кухня. Також ви ознайомитесь з особливостями розвитку фізичної культури та спорту, охорони здоров’я та природи в Україні.

Всіх, хто зацікавиться історією сучасної української культури, ласкаво запрошуємо до нашої читальної зали та відділу мистецтв!

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

  • blog
  • facebook
  • tweetter
  • youtube
  • youtube
  • youtube
  • pinterest
  • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці — Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки):
(044) 288-23-36

(044) 288-30-12
lib@msmb.org.ua

ВГОРУ