Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою МСМБ було приємним, цікавим та корисним для вас. Будь ласка, допоможіть нам зробити бібліотеку ще краще, дайте відповідь на декілька питань.
Останнє оновлення: 13.08.2019 р.

День пам’яті мільйонів жертв голодомору 1932-1933

Виповнюється скорботна 81 річниця національної трагедії українського народу – штучного голоду 1932-1933 років, заподіяного насильницькою масовою колективізацією, сталінською політикою «червоного терору».

Голодомор – не історична минувшина, а глибока демографічна і духовна рана, яка нестерпним болем пронизує пам’ять його очевидців і жертв.
Ми ж, переживши геноцид і не втративши гідність, маємо лише один шлях – шлях до перемоги. І маємо обов’язок: пам’ятати тих, у кого в попередній боротьбі відібрали змогу захищатись.
Історія не передбачає змін, проте передбачає пам’ять. На шляху нашого націєтворення – багато дорогих жертв. Геноцид 1932-1933 рр. – одна з найстрашніших спроб подолати неподоланне.
Пам’ятаймо!
Пропонуємо Вам підбірку видань з цієї теми, які надійшли до нас цього року.

Книга Василя Марочка «Голодомор 1932-1933 рр.» оповідає про одну з найтрагічніших сторінок української історії – геноцид українців в 1932-1933 рр. шляхом спланованого комуністичною владою голодомору. Висвітлюється тактика й стратегія уряду СРСР та керівництва ВКП(б) на знищення українського села, руйнівні наслідки насильницької колективізації в Україні, рух опору проти примусового створення колгоспів і непосильних податків, особливості та перебіг голодомору, випадки людоїдства. Запропоновано методику підрахунку реальних жертв голодомору-геноциду.

У книзі С. Кульчицького «Голодомор 1932-1933 рр. як геноцид: труднощі усвідомлення» на підставі багатьох документів і свідчень автор встановлює, що Голодомор 1932-1933 рр. в українському селі являв собою результат замаскованої під хлібозаготівлі каральної акції з вилучення у селян усього наявного у них продовольства. В книзі доведено, що Сталін застосував цю терористичну акцію в ситуації гострої кризи і голоду в багатьох регіонах СРСР, які були наслідком здійснюваної Кремлем прискореної «революції згори». Книга допомагає усвідомити, що терор голодом у поєднанні з репресіями проти безпартійної української інтелігенції та членів КП(б)У мали на меті попередити соціальний і політичний вибух в найбільшій національній республіці.

У виданні Українського інституту національної пам’яті «Голодомор – геноцид українського народу 1932-1933 рр.» у стислій формі розповідається про головні причини найжахливішої за масштабом і перебігом подій трагедії, яку пережив у 1932-1933 рр. український народ. Автори розкривають тло трагедії, наголошують на її штучності. Вони аргументовано доводять, що творцями Голодомору була верхівка комуністичної партії на чолі з Й. Сталіним. У центрі авторської уваги пошук відповіді на питання, чому терор голодом був спрямований проти України.

Книга-виставка «Голодомор 1932-1933 років – геноцид українського народу» висвітлює трагічні події в нашій історії, що призвели до драми Голодомору 1932-1933 рр. У виставці подано етапи розгортання цього злочину: одна за одною показані форми української державності, породжені лютневою революцією 1917 р. в Росії, ранній період українізації 20-х рр. в УРСР. Далі іде показ процесів великого зламу 1928 р., здійсненого більшовиками в Україні. Картини розкуркулення, колективізації, нищення церков, нищення української інтелігенції, придушення народних повстань і протестів. На цьому тлі – всезростаюче неприйняття колгоспного ладу українським селом. І нарешті апогей – Голодомор-геноцид 1932-1933 рр.

Додатково див.:  

„Голодомор 1932-1933”
«1932-1933 роки. Хроніка подій» (Випуск 3)
«1932 - 1933 роки. Хроніка подій» (Випуск 2) 

Усі представлені книжки ви можете знайти в нашій бібліотеці.
Конт. тел.: (044) 288-30-12.   Звертайтесь!

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

  • blog
  • facebook
  • tweetter
  • youtube
  • youtube
  • youtube
  • pinterest
  • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Допоможіть молодіжній бібліотеці

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці - Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки): (044) 288-23-36

ВГОРУ