Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою МСМБ було приємним, цікавим та корисним для вас. Будь ласка, допоможіть нам зробити бібліотеку ще краще, дайте відповідь на декілька питань.
Останнє оновлення: 21.09.2019 р.

Читати модно

Ця сторінка присвячена літературним подіям в Україні та світі.
Наші бібліотечні фахівці, активні читачі та літературознавці рекомендують до читання кращі твори української та зарубіжної літератури.

Книжка-альбом "Nomina": історія України через людські долі...

В книжці-альбомі «Nomina» зібрано майже 160 історій життя вихідців з України зі світовим ім'ям. Імена, які пов'язані з Нобелівською премією, орденом Почесного Легіону, премією "Оскар" та іншими нагородами. Півтори сотні експрес-біографій написані і дубльовані англійською мовою київським літератором, мешканцем Женеви, О.Ільченком. Книга чудово оформлена, з яскравими ілюстраціями.

Сторінками одного журналу. Публій Вергілій МАРОН: СЛОВО, що рухає світло

Публій Вергілій Марон – найвидатніший поет стародавнього Риму та один із найвизначніших поетів світової літератури, автор епосу "Енеїда, що оспівує легендарне походження римського народу.

Подорож у США? – Легко!

Америка – загадкова та бажана для багатьох країна. Хтось мріє здобути у США вищу освіту, хтось – стажуватися та працювати, хтось – займатися науковою та творчою діяльністю, а хтось навіть планує залишитися там на все життя… А що ми насправді знаємо про країну Мрій, країну Контрастів, країну Голлівуду та колиску Демократії?

Сторінками одного журналу

Журнальна підбірка рідкісних архівних біографічних матеріалів про відомих особистостей можливо змінить ваше уявлення про героїв.
Для тих, хто хоче створити свій власний портрет культового французького кутюр'є, ми підібрали найцікавіші книги про Коко Шанель.

Із книги на екран. Переспівники сюжетів

Як порівняти Книгу та Кіно? Уяву та яскравість зображення? Ми надаємо унікальну можливість обрати найкраще саме для Вас! Сучасне кінематографічне мистецтво від визначних митців зі всього світу пропонує екранізацію на будь-який смак. 

Англійці: від Великого смішного до Великого політика. Сторінками одного журналу. Частина 2. Вінстон Черчилль.

Вінстон Черчилль - успішний політик та надзвичайно обдарованний англієць, великий стратег та геній дипломатії, блискучий оратор, журналіст, історик. Він краще за більшість розумів…

Англійці: від Великого смішного до Великого політика. Сторінками одного журналу. Частина 1. Чарлі Чаплін.

Чарлі Чаплін — великий комік, який створив незабутній образ "маленького чоловіка" зі смішними вусиками і паличкою у руках. Епоха Чапліна у кінематографі тривала майже півстоліття. Піднявшись із самих низів, здобув всесвітню славу вже в…

«Знайди свого Франка»

Колектив МСМБ разом з громадою Голосіївського району беде шукати і відкривати нового, сучасного, неочікуваного та цікавого, патріотичного Івана Франка.

Книжкові бесіди. Український формат

«Книжкові бесіди. Український формат» - це регулярні зустрічі книголюбів, котрі обирають для читання книги українських авторів, і мають бажання висловити свою думку щодо української літератури. Живе спілкування про актуальні українські книги – це саме те інтелектуальне дозвілля, на яке Ви чекали!

Найкращі книжки для воїстину Різдвяного настрою!

Наша бібліотека потурбувалась про те, щоб кожен читач відчув той самий казковий, романтичний різдвяний настрій, який дарують нам свята. Для цього ми відібрали для вас книжки з надзвичайною енергетикою добра, радості та незламної віри у світле і щасливе майбутнє. Нехай вони, як новорічні вогники, заряджають позитивом та теплом, створюють відчуття казки та справжнього Нового Року та Різдва...

Здійсни свою мрію! Мотивація від Ніка Вуйчича, Річарда Бренсона, Джесіки Уотсон та Стівена Кові!

У кожного з нас є мрія. Але деякі вважають, що в них не вистачає здібностей і таланту або грошей, або освіти, або всього одночасно... Виправдань безліч... Але чи є це все реальною підставою відмовитися від мрії? Пропонуємо вам підбірку книжок, які змінять ваше уявлення про людські можливості!

«Український європростір: книги лауреатів літературної премії «Анґелус»

Відомі українські письменники творять свою літературу, продовжують успішно знайомити з нею європейську спільноту та отримують визнання у вигляді престижної польської літературної премії «Анґелус». Сергій Жадан, Оксана Забужко, Юрій Андрухович…

Сергій Жадан – лауреат престижної літературної премії «Анґелус» 2015 за книгу «Месопотамія»

Український письменник Сергій Жадан творить свою літератуту, успішно знайомить зі своїми творами європейську спільноту за що отримав визнання у вигляді престижної європейської літературної премії «Анґелус». Знайомтесь з лауреатом Анґелус 2015.

24 книги до 24-ї річниці Незалежності України

Як важливо зараз для кожного українця знати справжню історію країни, не загубити ту ідею, заради якої «Небесна Сотня» віддала життя на Майдані! Пропонуємо поринути у світ української історії, подій минулого та видатних особистостей, що надихають та надають сили створювати справжню НЕЗАЛЕЖНУ УКРАЇНУ!

«Захоплююче літо з сучасним детективом!

Детектив – це класно. Особливо влітку. Особливо у відпустці. Просто незамінна річ! Чому, запитаєте Ви? А от уявіть: якщо вас очікує активний відпочинок, багато подорожей, мадрівок і пригод, то у довгій дорозі та очікуваннях саме маленька, але надзвичайно захоплююча книжечка з карколомним сюжетом, допоможе цікаво провести час та…

«Книжкові бесіди» в МСМБ - бібліотечний клуб для людей, які люблять читати та обговорювати прочитане.

«Книжкові бесіди» - новий формат читання. Це розкіш спілкування. Атмосфера насолоди від прочитаного тексту та від теплої компанії. Ідея читати та спільно обговорювати у бібліотеці одну книгу несе багато цікавих та корисних моментів: знайомство з новими авторами, новими книгами, літературними жанрами…

Євромайдан очима сучасних українських письменників

Нелегкий час, який переживає наша країна, здається, не залишив людині місця для творчості... Але талановиті українські письменники доводять, що це не так. Навпаки, емоції та враження, переживання та тривоги, побоювання і надії – всі ці почуття мають бути висловленими та почутими.

Історія української культури – події, постаті, ідеї...

Національна культура – важлива частина життя будь-якої країни. Чому ж вона так потрібна людям? Традиції, мистецтво, наука, народна творчість – це надзвичайно потужна енергія поколінь, яка заряджає сучасну людину, дає їй наснагу та сили створювати майбутнє. З великою радістю презентуємо вашій увазі два нових томи серії „Історія культури України”.

Літературні новинки українських письменників.

Бажання змін закладене в самій природі людини і асоціюється з оновленням, передчуттям чогось кращого та є частиною самовдосконалення. Саме під час змін людина найбільше потребує підтримки та натхнення, відчуває необхідність у нових враженнях та відчуттях. Таким джерелом натхнення та наснаги можуть стати нові літературні твори українських письменників.

Геніальна дитина – це реальність!!! Поради щодо виховання та навчання…

Усі без винятку батьки мріють бачити свою дитину розумною, освіченою, кмітливою та життєрадісною. Хочуть, щоб вона виросла всебічно розвиненою, талановитою та досягла успіху в житті. Але досить часто виникають певні труднощі у вихованні та навчанні. Чим же вони зумовлені та як їх подолати?

День пам’яті мільйонів жертв голодомору 1932-1933 рр.

Виповнюється скорботна 81 річниця національної трагедії українського народу – штучного голоду 1932-1933 років, заподіяного насильницькою масовою колективізацією, сталінською політикою «червоного терору».

Відомий незнайомець – Іван Якович Франко

Важко знайти людину, яка б не чула ім’я відомого поета, літературознавця, перекладача та фольклориста Івана Яковича Франка. Але знання більшості охоплюють лише загальновідомі біографічні факти, зазвичай ще зі шкільної програми, які не дають повного уявлення про особистість цієї великої людини. Надаємо цікаві факти...

Осіннє літературне різнобарв’я від авторів бестселерів

Осінь – найромантичніша пора року. Краса природи, різнобарв’я кольорів, мінливість погоди та невловиме відчуття змін створюють особливий філософський настрій. Саме в цей час виникає бажання трохи вповільнити шалений темп життя, побути насамоті та порозмірковувати над важливими життєвими питаннями. Знайоме відчуття? Якщо так, то найкращим другом у такому настрої може стати книга.

Таємниці успіху видатних особистостей України! Пишаймося та наслідуємо!

Михайло Драгоманов та Іван Мазепа, Олександр Довженко та Павло Загребельний, Леся Українка та Анатолій Авдієвський – таємниці успіху видатних особистостей України! Пишаймося та наслідуємо!

„Творіть красу на радість собі та людям”

Літо. Пора відпусток і канікул, коли вільного часу дещо більше, ніж зазвичай. Навіть в місті, є маса цікавих справ і розваг. Тих, хто хоче провести своє дозвілля не лише цікаво, а і з користю, молодіжна бібліотека запрошує до читальної зали, де розміщена виставка матеріалів «Творіть красу на радість собі та людям».

У пошуках предків. Антропологія та етнічна історія України і світу

Коли на українських землях з’явилися перші люди? Як виглядали мисливці на мамонтів? Чи однорідним був етнічний склад стародавніх племен на території України? Де знаходиться „прабатьківщина” індоєвропейців? Хто такі кімерійці, сармати, скіфи? Як виглядали визначні постаті української історії Нестор Літописець, Ярослав Мудрий, Іван Сірко та інші.
На всі ці питання даються відповіді у сучасному науково-популярному виданні „У пошуках предків. Антропологія та етнічна історія України” С.Сегеди.

Скарби нації або чим пишаються українці?

Будь-яка нація на планеті є унікальною: кожна має свою історію, свою культуру і традиції, свої характерні риси, що роблять її особливою та дозволяють виокремити з поміж інших. Розуміння цього факту викликає бажання з повагою відноситись до інших культур та високо цінувати своє національне надбання. Для цього треба мати певні знання з історії та культури рідної держави.

Макс Кідрук, Василь Шкляр, Данило Яневський – читай українське та проведи літо з користю!

Літо – пора канікул, відпусток, мандрів і, звичайно, гарної книги. Коли з’являється більше вільного часу, є можливість почитати щось цікаве та захоплююче. У кожної людини свої літературні вподобання, тому пропонуємо вашій увазі твори найрізноманітнішої тематики, де кожен читач може знайти те, що йому подобається найбільше.

Вічний Київ на перехресті часів, або чого ми не знали про наше рідне місто?

Київ - неймовірне місто з дивовижною долею та багатим історичним минулим. Протягом століть воно потерпало від навал, пожеж, повеней, хвороб... Але знову і знову місто відроджувалося з попелу, набуваючи нової сили, краси та могутності.

«Жить, чтобы рассказать о жизни»

Памяти Габриэля Гарсиа Маркеса (исп. Gabriel García Hose Márquez) 1927 – 2014 гг. Габриель Гарсия Маркес не нуждается в рекламе. Книги Нобелевского лауреата по литературе (1982 г.) вошли в Золотой фонд мировой культуры. Тончайшая грань между реальностью и миром иллюзий, сочнейший колорит латиноамериканской прозы и глубокое погружение в проблемы нашего бытия – вот основные составляющие магического реализма Гарсиа Маркеса. Как говорил сам мастер: «Я стремился дать наиболее целостный литературный выход всему тому опыту, который накопился во время моего детства…».

Новинки літератури від авторів з усього світу

Кожна країна по-своєму унікальна, як унікальна і неповторна її література! Не в кожного з нас є час та можливість відвідати всі країни світу, але ми маємо можливість відчути душу країни через художні твори, написані її талановитими письменниками. Вони якнайкраще відчувають культуру та побут своєї країни, її менталітет і традиції, оскільки бачать її „з середини”.

Літературний калейдоскоп новинок!

Яку книгу обереш саме Ти? „Скільки людей – стільки і смаків!” – кажуть у народі. Хтось полюбляє детективи, хтось - неймовірні пригоди, хтось жити не може без фантастичної прози та фентезі, а комусь до вподоби любовні та психологічні романи... Книга має на меті задовольнити будь-які читацькі забаганки, тому ми підібрали для вас новинки, не об’єднані якоюсь однією темою, а навпаки, вони належать до найрізноманітніших літературних жанрів!

Книги відомого сучасного українського письменника Максима Кідрука

Макс Кідрук не припиняє тішити читачів своїми неповторними, не схожими ні на що хуліганськими оповіданнями. Чудовий гумор, карколомний сюжет, колоритні образи – все це представлено у його книжках.

Хемінгуей, Маркес та У.Еко, яких ви не знали!

Класики, яких ви не знали! Пропонуємо до вашої уваги документально-історичну прозу колумбійського письменника Габріеля Гарсіа Маркеса, філософсько-фантастичну прозу Умберто Еко та історико-біографічний роман про трагічне кохання Ернеста Хемінгуея та його дружини Хедлі, написаний талановитою письменницею та дослідницею його творчості  Полою Маклейн.

Пишаймося „своїми”!...або Новинки української літератури!

Сумуєш за книжковими новинками, але не можеш знайти гарну українську літературу? Бажаєш читати „своїх” та про „своє”? Або ти вважаєш, що українська література є менш захоплюючою та цікавою, ніж твори зарубіжних авторів? Спеціально для того, щоб переконати тебе, ми підібрали найновіші та найцікавіші книжки саме українських авторів!

Новинки книг «Уроки любви»

Итак, мы начинаем первый «Урок любви». Надеемся, что предложенные произведения понравятся вам так, как понравились они нам.

Прикольні історії Кота Бібліотечного

Кіт Том розповідає про захоплюючі пригодницькі книги Олександра Дюма та цікаві факти його життя. Та ще дещо...

Електрона книга

Такий гаджет, як електронна читанка, останнім часом, дуже популярний серед молоді.

«Найкращі книги Гарри Гариссона»

Приглашаем посетить отдел «Книголюб» и насладится научно-фантастическими произведениями, занимающими достойное место в Зале славы фантастики...

«Книга та/або фільм»

Что же все-таки лучше – литература или фильм?
Возможность вообразить героя (героиню), или наслаждаться ярким зрелищем?
Насколько точно можно передать Дух и Букву книги?

«Літо, а ви ще в Києві»

Запитуйте найсучасніші путівники та альбоми в нашій бібліотеці, і ви зможете заново відкрити для себе такий звичний, але такий загадковий і завжди новий Київ!!!

«Літо: пора шкільних канікул»

А що роблять Ваші діти на канікулах, поки ви – на роботі? Бешкетують, фарбують новенькі меблі, проводять кулінарні експерименти з тістом та мукою? Чи розмальовують сусідські балкони??? Або, навпаки, сидять за комп’ютером цілий день???  

«Может быть, мы уже уходим. Пам'яті Рея Бредбері»

Наша бібліотека пишається підбіркою кращих та знакових книжок Рея Бредбері.

«Невидимі причали Річки Геракліта...»

Чи можливо людині увійти в одну й ту саму річку двічі?
А повернутись у минуле чи прочинити завісу майбутнього?
Не боязно загубитися в бистрині річки, назва якій Час?

«Будь сучасним! Читай українське!»

Ти вважаєш, що сучасної української літератури не існує?
А українська мова – це тільки суржик?
Що в Україні немає цікавих авторів?

«Детектив забутий та відкритий знову»

Бібліотека подовжує практику презентації літератури , що зберігається в книгосховищах. Цього разу пропонується класична детективна література зарубіжних авторів ХХ століття : А.Кристі,  Е.Макбейн, А.Хейлі, М.Спілейн, Е.С.Гарднер. Дж.Грішем та ін.

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

  • blog
  • facebook
  • tweetter
  • youtube
  • youtube
  • youtube
  • pinterest
  • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці — Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки):
(044) 288-23-36

(044) 288-30-12
lib@msmb.org.ua

ВГОРУ